Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά με μπερδέψατε... Τι μου προτείνετε να πάρω σε 32GB και να είναι και γρήγορη?

(η τιμή δε με νοιάζει αρκεί να είναι καλή και να αξίζει τα λεφτά της)

 

Να σε ρωτήσω κάτι? Χρειάζεσαι πραγματικά μια τόσο μεγάλη κάρτα?

 

Επίσης να ξέρεις ότι τα κινητά δεν αξιοποιούν την ταχύτητα που δίνει μια class 10 κάρτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να ξέρεις ότι τα κινητά δεν αξιοποιούν την ταχύτητα που δίνει μια class 10 κάρτα.

 

Μια χαρά την αξιοποιούν... Τουλάχιστον για τα κινητά που μιλάμε...

Link to comment
Share on other sites

30 ευρο απο EBAY 16 GB,CLASS 10...

 

Μπορεις να δωσεις λινκ;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δωσεις λινκ;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Ένα απλό search στο ebay είναι...

 

Θα μπορούσες βέβαια να γίνεις πιο αναλυτικός ως προς την μάρκα, τα test που ενδεχομένως να έχεις κάνει μιας και η τιμή δεν είναι το παν και από το παραπάνω δεν μπορεί να βγάλει άκρη κάποιος.

Team 16GB Class 10. Write 15MB/sec - Read 20.2MB/sec σε Desire HD

Edited by kollatos
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση".
Link to comment
Share on other sites

Ένα απλό search στο ebay είναι...

 

 

Team 16GB Class 10. Write 15MB/sec - Read 20.2MB/sec σε Desire HD

 

αυτη ειναι,, αλλα την εχω εδω και 1 χρονο,16GB OEM Class 10 Micro SD SDHC MicroSD Memory Card

 

παιδια αλλαξε κανενασ αυτο;; CID CHANGE

SuperCID (flash any ROM) = 11111111

αν το κανει κανενασ ασ πει,,

DEBRANDING

 

METHOD 1 - CID CHANGE.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1193033

ρε παιδια τωρα δεν θα περνουμε τα update τησ htc,;; μαλλονμ βλεπω να ξανα βαζω την vodafon . αν και με την μαμα ρομ ειναι ποιο καλη η ανταποκριση του τηλ..με τα οτα update που θα τα βρισκουμε για να τα βαζουμε απο την recovery;;;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι? Χρειάζεσαι πραγματικά μια τόσο μεγάλη κάρτα?

 

Επίσης να ξέρεις ότι τα κινητά δεν αξιοποιούν την ταχύτητα που δίνει μια class 10 κάρτα.

 

Ναι τη χρειάζομαι για foto video μουσική ταινίες και εφαρμογές. Με αυτή που είχε ήδη μέσα δε μπορώ να βάλω τίποτα. Αυτή τη στιγμή είναι γεμάτη.

Link to comment
Share on other sites

σημερα ειχα παει να δω την συσκευη....καλη...να ρωτησω...το ειχαν σε πτηση...καιει λιγοτερη μπαταρια οταν ειναι σε πτηση η δεν παιζει ρολο???σε καταστασης πτησης εννοω..και ειχε καποια κολληματα...ας πουμε οταν εκανα το multi touch για να παω στην προβολη ολων των αρχικων δεν εποιανε ευκολα το χερι μου για να παει σε αλλη σελιδα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εννοείται ότι σε flight mode έχει μικρότερη κατανάλωση μιας και είναι όλες οι ασύρματες επικοινωνίες απενεργοποιημένες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

...παιδια αλλαξε κανενασ αυτο;; CID CHANGE

SuperCID (flash any ROM) = 11111111

αν το κανει κανενασ ασ πει...

 

Ακόμα κι αν δεν παίρνεις ΟΤΑ αφού οι roms θα είναι στους XDA. Εγώ θα τις περνάω χειροκίνητα αν θέλω. Ήδη κυκλοφόρησε η 2.3.4. Σιγά μην περιμένω την ΟΤΑ.

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι,, αλλα την εχω εδω και 1 χρονο,16GB OEM Class 10 Micro SD SDHC MicroSD Memory Card

 

παιδια αλλαξε κανενασ αυτο;; CID CHANGE

SuperCID (flash any ROM) = 11111111

αν το κανει κανενασ ασ πει,,

DEBRANDING

 

METHOD 1 - CID CHANGE.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1193033

ρε παιδια τωρα δεν θα περνουμε τα update τησ htc,;; μαλλονμ βλεπω να ξανα βαζω την vodafon . αν και με την μαμα ρομ ειναι ποιο καλη η ανταποκριση του τηλ..με τα οτα update που θα τα βρισκουμε για να τα βαζουμε απο την recovery;;;

 

Το έχω αλλάξει εγώ το SuperCID και τα ΟΤΑ Update δουλεύουν λένε στο XDA θα φανεί να το δοκιμάσω στην πράξη

Αλλιος δεύτερη λύση είναι να περνάς το update μέσο Recovery αλλά δεν ξέρω αν χάνονται τα δεδομένα έτσι.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αλλιος δεύτερη λύση είναι να περνάς το update μέσο Recovery αλλά δεν ξέρω αν χάνονται τα δεδομένα έτσι.

 

Επειδή με είχες ρωτήσει για αυτό, απάντηση δεν σου έδωσα επειδή δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω πως το έχουν modάρει το update μέσω recovery. Υπάρχει η δυνατότητα πάντως να μην κάνει wipe στα data και να μην χάνεις δεδομένα αλλά απάντηση σε αυτό θα πάρεις στο συγκεκριμένο θέμα στο xda. Δεν το έχει κάνει κανείς εκεί;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν έχει δοθεί αφού ακόμα Ota Update και η τελευταία που βάλαν όλοι όσοι κάναν debrand είναι η RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.35.401.1_Radio_10.43a.900 7.00U_10.51.9007.27_M3_release_198179_signed

 

Περιμένουμε να δούμε το πρώτο OTA μετά την τελευταία επίσημη

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοθεί ήδη ένα OTA update. Εμένα δεν μου έχασε τα data όταν το έκανα. Επίσης σε αλλαγή custom rom από CoreDroid σε Virtuous παρόλο που έκανα wipe τα προγράμματα μου δεν χάθηκαν (???).
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης σε αλλαγή custom rom από CoreDroid σε Virtuous παρόλο που έκανα wipe τα προγράμματα μου δεν χάθηκαν (???).

 

Μάλλον δεν θα έκανες full ή data wipe.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοθεί ήδη ένα OTA update. Εμένα δεν μου έχασε τα data όταν το έκανα. Επίσης σε αλλαγή custom rom από CoreDroid σε Virtuous παρόλο που έκανα wipe τα προγράμματα μου δεν χάθηκαν (???).

 

Μυπως μπερδεύεσαι δεν υπάρχει OTA Update μετά την τελευταία Stock ROM Ευρωπαική RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.35.401.1

Αναφαίρομαι σε Branded συσκευή που έγινε Unbranded. Η 2.3.4 δεν κυκλοφόρησε ακόμα επίσημα και είναι σε beta ακόμα απτήν HTC

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι:)

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι:)

 

εβαλα την "RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.35.401.1_Radio_10.43a.90 0 7.00U_10.51.9007.27_M3_release_198179_signed" αλλα δεν εχει σαν επιλογη τα ελληνικα μεσα, μονο με το morelocale2 στα βαζει,

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Οταν την Flashαρα με έβγαλε στο menu κανονικά τα Ελληνικά δεν χρειάστηκα καν το morelocate 2

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Οταν την Flashαρα με έβγαλε στο menu κανονικά τα Ελληνικά δεν χρειάστηκα καν το morelocate 2

 

ειχεσ αλλαξει το cid;;; ηταν vodafon;;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την "RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.35.401.1_Radio_10.43a.90 0 7.00U_10.51.9007.27_M3_release_198179_signed" αλλα δεν εχει σαν επιλογη τα ελληνικα μεσα, μονο με το morelocale2 στα βαζει,

 

Και γω την ίδια έβαλα και δεν έβρισκα ελληνικα ,αλλά όταν έβαλα την κάρτα sim μέσα μου το γύρισε μόνο του στα ελληνικα αφού με ρώτησε πρώτα..

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μυπως μπερδεύεσαι δεν υπάρχει OTA Update μετά την τελευταία Stock ROM Ευρωπαική RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.35.401.1

Αναφαίρομαι σε Branded συσκευή που έγινε Unbranded. Η 2.3.4 δεν κυκλοφόρησε ακόμα επίσημα και είναι σε beta ακόμα απτήν HTC

 

Σε branded (Vodafone) συσκευή έχει κυκλοφορήσει η 1.35.168.1 με ΟΤΑ στην Ελλάδα (αυτή έχω). Γι' αυτό το ΟΤΑ μιλάω, ότι δεν έσβησε τίποτα από το τηλέφωνο μου.

 

Η 2.3.4 φυσικά δεν έχει κυκλοφορήσει επίσημα ακόμα.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...