Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι κάνατε αναβάθμιση στο πόσο τις εκατό ήταν η μπαταρία φορτισμένη όταν αρχίσατε να κάνετε το update ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατηρήσατε καμιά βελτίωση με την νέα αναβάθμιση OTA (1.35.162.1 Branded) γιατί εγώ δεν βλέπω τεράστια διαφορά και στην Ram μετά από reboot είναι στα ίδια επίπεδα..

 

Ίσως φαίνεται λίγο ποιο smooth η συσκευή στο scrolling αλλά τπτ παραπάνω δεν παρατήρησα.

Προς το παρόν δεν με παρουσίασε κόλλημα το Touch αν και σπάνια με κολλάει και θέλει επανεκκίνηση

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατηρήσατε καμιά βελτίωση με την νέα αναβάθμιση OTA (1.35.162.1 Branded) γιατί εγώ δεν βλέπω τεράστια διαφορά και στην Ram μετά από reboot είναι στα ίδια επίπεδα..

 

Ίσως φαίνεται λίγο ποιο smooth η συσκευή στο scrolling αλλά τπτ παραπάνω δεν παρατήρησα.

Προς το παρόν δεν με παρουσίασε κόλλημα το Touch αν και σπάνια με κολλάει και θέλει επανεκκίνηση

 

 

Συμφωνώ σε όλα και επίσης παρατήρησα ότι φορτώνει λίγο πιό γρήγορα τις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κατέβω Αθήνα την άλλη εβδομάδα , θα αγοράσω το Sensation :w00t: και σκέφτομαι να αγοράσω και μία μεγαλύτερη κάρτα μνήμης . Αυτή τη στιγμή είμαι ανάμεσα σε μία 16GB class 10 και σε μία 32GB class 4 (Kingston και οι δύο) , ποια να προτιμήσω ; Σίγουρα μου αρέσουν τα 32GB αλλά μήπως η class 4 δεν είναι αρκετή για Full HD βίντεο recording και playback ; Θεωρητικά δεν θα πρέπει να υπάρχει πρόβλημα , αλλά πρακτικά ; Έχει παρατηρήσει κανείς διαφορές ;
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όταν κατέβω Αθήνα την άλλη εβδομάδα , θα αγοράσω το Sensation :w00t: και σκέφτομαι να αγοράσω και μία μεγαλύτερη κάρτα μνήμης . Αυτή τη στιγμή είμαι ανάμεσα σε μία 16GB class 10 και σε μία 32GB class 4 (Kingston και οι δύο) , ποια να προτιμήσω ; Σίγουρα μου αρέσουν τα 32GB αλλά μήπως η class 4 δεν είναι αρκετή για Full HD βίντεο recording και playback ; Θεωρητικά δεν θα πρέπει να υπάρχει πρόβλημα , αλλά πρακτικά ; Έχει παρατηρήσει κανείς διαφορές ;

 

Εγώ έχω αγοράσει μια kingston 16gb class 10 και για να πω την αλήθεια δε βλέπω και τεράστια διαφορά. Είναι λίγο ταχύτερο στην ανάγνωση των αρχείων και κυρίως στο ανοιγμα των βιντεο. Αλλα τπτ ιδιαίτερο. Οταν όμως γίνει η συσκευή root θα μπορούμε να αλλάξουμε το cache της κάρτας ( είτε με το SD booster είτε χειροκίνητα ) και εκεί μάλλον θα φανεί η διαφορά. Στα προηγούμενα μου κινητα έκανε αρκετή διαφορά!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ αργεί το S-OFF όμως μπήκαμε στον Ιούλιο και ακόμα τπτ.:p

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Πολύ αργεί το S-OFF όμως μπήκαμε στον Ιούλιο και ακόμα τπτ.:p

 

Ποιο γρήγορα νομίζω τελικά θα το δούμε το s-off από την teamwin παρά από την HTC :lol: ...

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν κατέβω Αθήνα την άλλη εβδομάδα , θα αγοράσω το Sensation :w00t: και σκέφτομαι να αγοράσω και μία μεγαλύτερη κάρτα μνήμης . Αυτή τη στιγμή είμαι ανάμεσα σε μία 16GB class 10 και σε μία 32GB class 4 (Kingston και οι δύο) , ποια να προτιμήσω ; Σίγουρα μου αρέσουν τα 32GB αλλά μήπως η class 4 δεν είναι αρκετή για Full HD βίντεο recording και playback ; Θεωρητικά δεν θα πρέπει να υπάρχει πρόβλημα , αλλά πρακτικά ; Έχει παρατηρήσει κανείς διαφορές ;

 

Από class 4 και πάνω είσαι μια χαρά. Μην περιμένεις να δεις αξιοσημείωτες διαφορές με μια class 10 μιας και είναι πολλοί οι παράγοντες που επηρεάζουν την ταχύτητα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από τη "μάνα" του έχει μέσα 8GB Class 4 και γράφει μια χαρά σε Full HD. Κανένα πρόβλημα.
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Ποιο γρήγορα νομίζω τελικά θα το δούμε το s-off από την teamwin παρά από την HTC :lol: ...

 

Καθήστε να βγει και το HTC EVO. Ίσως μετά από αυτό να αρχίζει να δίνεται το S-OFF. Άποψη μου, με δικά μου κριτήρια. Μακάρι να βγω μεγάλος ψεύτης !! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καθήστε να βγει και το HTC EVO. Ίσως μετά από αυτό να αρχίζει να δίνεται το S-OFF. Άποψη μου, με δικά μου κριτήρια. Μακάρι να βγω μεγάλος ψεύτης !!

 

Αδυνατώ να δω πως μπορεί να συνδέονται αυτά τα δύο μεταξύ τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Aπλά κάτι έχω στο μυαλό μου. Μπορεί να είναι χαζομάρα, μπορεί και σωστό. Θα δείξει ο χρόνος. Μακάρι όμως να λέω βλακείες .
Link to comment
Share on other sites

Aπλά κάτι έχω στο μυαλό μου. Μπορεί να είναι χαζομάρα, μπορεί και σωστό. Θα δείξει ο χρόνος. Μακάρι όμως να λέω βλακείες .

 

προφανώς αυτό που έχεις στο μυαλό σου είναι αυτό που έλεγαν και πριν λίγο καιρό για το desire s και incredible s που είχαν βρει υποτίθεται την "τρύπα" για το s-off αλλά περίμεναν να κυκλοφορήσει το sensation για να μην προλάβει μετά η htc να την μπαλώσει. κάτι αντίστοιχο λοιπόν μπορεί να περιμένουν και τώρα για να μην κλείσει η τρύπα στο evo 3D. μπορεί να έχει λογική, μπορεί και όχι.

πάντως μεταξύ μας πιστεύω ότι οι διάφορες ομάδες τύπου alpharev κτλ. παίρνουν τις πληροφορίες που χρειάζονται μέσα από την htc...

Link to comment
Share on other sites

Overclocking EVO3D/Sensation

http://pocketnow.com/android/htc-evo-3d-sensation-overclocked-to-18ghz

Edited by tsamo
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
προφανώς αυτό που έχεις στο μυαλό σου είναι αυτό που έλεγαν και πριν λίγο καιρό για το desire s και incredible s που είχαν βρει υποτίθεται την "τρύπα" για το s-off αλλά περίμεναν να κυκλοφορήσει το sensation για να μην προλάβει μετά η htc να την μπαλώσει. κάτι αντίστοιχο λοιπόν μπορεί να περιμένουν και τώρα για να μην κλείσει η τρύπα στο evo 3D. μπορεί να έχει λογική, μπορεί και όχι.

 

Αυτό δεν ισχύει. Η HTC έχει ανακοινώσει ότι θα αφήσει και επίσημα ανοιχτή την εν λόγω "τρύπα".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα την αφήσει για όλα τα κινητά ;. Δηλαδή και για Desire S, Desire HD εκτός από του Sensation ;

 

Αυτό το έχει αφήσει να αιωρείται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απλά τρομερό καπάκι για το sensation (αλλά ακριβό ...) : http://www.play.com/Mobiles/Mobile/4-/20615132/Qubits-HTC-Sensation-Replacement-Battery-Cover/Product.html?searchtype=allproducts&searchsource=0&searchstring=sensation+back+&urlrefer=search

 

edit:

Ubuntu στο Sensation !!

http://www.youtube.com/watch?v=28LQElx2zPU

Edited by tsamo
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση

Το τηλ εχει μπροστα καμερα για βιντεοκλησεις;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση

Το τηλ εχει μπροστα καμερα για βιντεοκλησεις;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Ναι έχει.

 

Παιδιά έχω κάνει temp-root με το tool που δίνει η TeamWin (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1158309)

Βάζω το Titanium Backup Pro και αφού έχω πρόσβαση superuser σβήνω τις εφαρμογές τις Vodafone και και κάποια παιχνίδια που είναι Trial. Όταν όμως κάνω Reboot μου τις ξανά εμφανίζει.

 

Κάποιος τα φώτα του γιατί δεν το ξέρω καλά το Titanium Backup.Να διευκρινίσω είμαι S-ON

Edited by HTC_FAN
Link to comment
Share on other sites

επανερχονται οι εφαρμογες επειδη εισαι temp root

 

δλδ μόνο με κανονικό Root σβήνονται απτήν ROM? Και ποιος ο λόγος κάποιος να κάνει temp-root τότε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...