Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα ακούμε για αυτό το λόγο δεν αγοράζουμε κιόλας. Θα πρέπει κάποια στιγμή να το καταλάβουν και οι εταιρίες. Άποψη μου, όσο υψηλό hardware και software αν έχουν, αν η μπαταρία δεν έχει διάρκεια ζωής 2 ημέρες, το προϊόν θα είναι πάντα ημιτελές .-
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το μοντέλο που κυκλοφορεί στην Αμερική από την T-mobile είναι πολύ πετσοκομμένο σε σχέση με το δικό μας ...

http://www.htc.com/us/products/sensation4g-tmobile#tech-specs :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται για τυπογραφικο λαθος.ειναι δυνατον να υπαρξει sense 3 σε συσκευη με 512 mb ram?

 

Λογικό μου ακούγετε :lol:

Και για όσους δεν αντέχουν άλλο :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1150006

http://www.youtube.com/watch?v=1t9AXZWcFQU

temp-root !

Ανυπομονώ να βγει το Fre3dom !!!

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το μοντέλο που κυκλοφορεί στην Αμερική από την T-mobile είναι πολύ πετσοκομμένο σε σχέση με το δικό μας ...

http://www.htc.com/us/products/sensation4g-tmobile#tech-specs :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Ειναι λαθος τα specs.

Ειναι ιδιο με το ευρωπαικο

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

Τα ακούμε για αυτό το λόγο δεν αγοράζουμε κιόλας. Θα πρέπει κάποια στιγμή να το καταλάβουν και οι εταιρίες. Άποψη μου, όσο υψηλό hardware και software αν έχουν, αν η μπαταρία δεν έχει διάρκεια ζωής 2 ημέρες, το προϊόν θα είναι πάντα ημιτελές .-

 

Η μπαταρια κραταει πολυ περισσοτερο απο το desirehd που ειχα πριν

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

To πιστεύω ότι κρατάει παραπάνω. Το θέμα είναι όμως είναι εάν όντως το χαιρόμαστε όσο θα έπρεπε το κάθε smartphone. Δεν το έγραψα το παραπάνω για να κάνω σύγκριση μεταξύ DHD και Sensation. Aφορά όλα τα κινητά. Αναγκάστηκα να δώσω άλλα 30 ευρώ για να πάρω extra μπαταρία της Mugen (1500mAh). Η ΗΤC από την αρχή όμως δεν μπορούσε να κατασκευάσει. Δες αυτό, 1230 mAh για το DHD (4.3 ίντσες), 1450 mAh για το Desire S (3,7 ίντσες), 1500 για το Sensation (4,3 ίντσες), 1700 περίπου για το EVO (4,3 ίντσες). Από όλα αυτά τα κινητά μόνο το Desire S το χαίρεσαι, για το EVO ακούγονται παράπονα σε κάποια forums για την διάρκεια της μπαταρίας. Γιατί απλά θέλει ΜΠΑΤΑΡΙΑ το κινητό. Όχι χαζομάρες!. Πιστεύω ότι ιδανικές μπαταρίες πρέπει να είναι από 1700 και πάνω για τις 4.3 ίντσες με τέτοια χαρακτηριστικά.
Link to comment
Share on other sites

To πιστεύω ότι κρατάει παραπάνω. Το θέμα είναι όμως είναι εάν όντως το χαιρόμαστε όσο θα έπρεπε το κάθε smartphone. Δεν το έγραψα το παραπάνω για να κάνω σύγκριση μεταξύ DHD και Sensation. Aφορά όλα τα κινητά. Αναγκάστηκα να δώσω άλλα 30 ευρώ για να πάρω extra μπαταρία της Mugen (1500mAh). Η ΗΤC από την αρχή όμως δεν μπορούσε να κατασκευάσει. Δες αυτό, 1230 mAh για το DHD (4.3 ίντσες), 1450 mAh για το Desire S (3,7 ίντσες), 1500 για το Sensation (4,3 ίντσες), 1700 περίπου για το EVO (4,3 ίντσες). Από όλα αυτά τα κινητά μόνο το Desire S το χαίρεσαι, για το EVO ακούγονται παράπονα σε κάποια forums για την διάρκεια της μπαταρίας. Γιατί απλά θέλει ΜΠΑΤΑΡΙΑ το κινητό. Όχι χαζομάρες!. Πιστεύω ότι ιδανικές μπαταρίες πρέπει να είναι από 1700 και πάνω για τις 4.3 ίντσες με τέτοια χαρακτηριστικά.

 

Εγώ έχω βρει τη λύση για το θέμα της μπαταρίας εδώ και πολυ καιρο. Και για το Sensation αλλα και για προηγούμενα Android κινητα που είχα. Αγόράσα 2η μπαταρία ( ΗΤC ) και ένα εξωτερικό φορτιστή μπαταρίας. Έτσι έχω πάντα έτοιμη φορτισμένη μπαταρία και δεν έχω πρόβλημα. Και το καλύτερο ότι και τα δύο μου στοίχισαν λιγότερο από 30 ευρω :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βρει τη λύση για το θέμα της μπαταρίας εδώ και πολυ καιρο. Και για το Sensation αλλα και για προηγούμενα Android κινητα που είχα. Αγόράσα 2η μπαταρία ( ΗΤC ) και ένα εξωτερικό φορτιστή μπαταρίας. Έτσι έχω πάντα έτοιμη φορτισμένη μπαταρία και δεν έχω πρόβλημα. Και το καλύτερο ότι και τα δύο μου στοίχισαν λιγότερο από 30 ευρω :p

 

Στειλε λινκ

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ενδιαφέρον για το HTC Sensation : http://www.stuff-review.com/2011-06/nokia-n9-claims-fastest-image-capturing-phone-we-test-htc-sensation-faster-still/

Άντε να τα μηδενίσουμε :lol::lol: !!!

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ έχω βρει τη λύση για το θέμα της μπαταρίας εδώ και πολυ καιρο. Και για το Sensation αλλα και για προηγούμενα Android κινητα που είχα. Αγόράσα 2η μπαταρία ( ΗΤC ) και ένα εξωτερικό φορτιστή μπαταρίας. Έτσι έχω πάντα έτοιμη φορτισμένη μπαταρία και δεν έχω πρόβλημα. Και το καλύτερο ότι και τα δύο μου στοίχισαν λιγότερο από 30 ευρω :p

 

Είναι και αυτό μια λύση αν και το συνεχές βάλε/βγάλε στο πίσω καπάκι... δεν το θεωρώ και ότι καλύτερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ,,παιδια ποy μπορω να βρω, το exe εννοω το ruu για να περασw την ευροπαικη ρομ μεσα, εχω αλλα ειναι vodafon. και θελω να βαλω την κονονικη οχι αυτη που εχει η βονταφον, αν βαλω την κανονικη που εχουν η συσκευεσ που δεν ειναι vodafon , δεν θα φυγουν απο μεσα αυτα που εχει η vodafon;;;;;αν ξερει καποιοσ ασ πει.
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζεσαι μια φορά τη μέρα να βγάζεις το καπάκι; Ανάλογα βέβαια με τη χρήση που κάνεις...2 μέρες λιώμα,όλα ανοιχτά και κινούμενη ταπετσαρία; DS

 

 

Αν δεν κάνω λάθος, τίποτα από αυτά που λες δε γίνεται,ακόμα...:(

παντοσ στο desire hd που ειχα οταν ετρεχα το ruu , to ετρεχε κανονικα και χωρισ ρουτ, h s-off,

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζεσαι μια φορά τη μέρα να βγάζεις το καπάκι;

 

Σε δυο μηνες το κινητο θα ειναι για πεταμα...

Στο galaxy s II που εχω πολυ νωριτερα...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα ,,παιδια ποy μπορω να βρω, το exe εννοω το ruu για να περασw την ευροπαικη ρομ μεσα, εχω αλλα ειναι vodafon. και θελω να βαλω την κονονικη οχι αυτη που εχει η βονταφον, αν βαλω την κανονικη που εχουν η συσκευεσ που δεν ειναι vodafon , δεν θα φυγουν απο μεσα αυτα που εχει η vodafon;;;;;αν ξερει καποιοσ ασ πει.

 

Όσο η συσκευή σου είναι κλειδωμένη, δεν μπορεί να πάρει οποιαδήποτε άλλη rom (ακόμα και επίσημη) που δεν προβλέπεται αποκλειστικά για αυτή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτο σας γραφω...

 

Ειμαι απο τους λιγους τυχερους που ηρθε s-off και ετσι εχω μονιμο root και εχω βαλει custom rom.

 

Η συσκευη ειναι τεεεελεια

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Είσαι λιγάκι τυχερός η μου φαίνεται ;. Εσύ πραγματικά πρέπει να χαίρεσαι το κινητό!!. Πάντα τέτοια !. Μια ερώτηση, αν είναι ήδη S-OFF, δεν είσαι και από την αρχή χωρίς εγγύηση ουσιαστικά ;. Το αγόρασες από το εξωτερικό;
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα, αλλά μπορεί να το αποδείξει ;. Αν ναι μια χαρά τότε!!

 

Kαι να ένα πραγματικά ευχάριστο νέο για τους ήδη κατόχους. Μπαταρία από την Mugen (εγγύηση σαν εταιρία, έχω αγοράσει για το DHD την 1500mAh, και όντως είδα διαφορά) στα 1800 mAh

 

http://www.mugen-power-batteries.com/mugen-power-1800mah-extended-battery-for-htc-sensation.html

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απο αυτο σας γραφω...

 

Ειμαι απο τους λιγους τυχερους που ηρθε s-off και ετσι εχω μονιμο root και εχω βαλει custom rom.

 

Η συσκευη ειναι τεεεελεια

 

Ποια rom έχεις βάλει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτο σας γραφω...

 

Ειμαι απο τους λιγους τυχερους που ηρθε s-off και ετσι εχω μονιμο root και εχω βαλει custom rom.

 

Η συσκευη ειναι τεεεελεια

 

Από πού την πήρες την συσκευή και είναι S-OFF μου φαίνεται λίγο περίεργο.

Παρεμπιπτόντως έχει παρατηρήσει κανείς κάποιο κόλλημα στο Touch? Kαμιά φορά δεν κάνει srolling και θέλει επανεκκίνηση από την αρχή για να δουλέψει καλά

Το έκανε απτην αρχή αλλα τώρα το κάνει ποιο έντονα. Εύχομαι να είναι θέμα software.

 

http://www.androidpolice.com/2011/06/06/is-your-htc-sensation-having-touchscreen-problems/

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Ναι εμενα μου κολλαγε και στο scroll, και στη lock screen με το ring για 3,4 μερες και τώρα του έφυγε. Ακομα και το καρουσέλ πάει πολύ πιο γρήγορα. Οποτε δώστου χρόνο

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...