Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε τοτε δεν αξιζει ουτε το Evo, το οποιο λογω 3D θα χρυσοπουλιεται. Οπως ειπα η ιστορια θα γινει οπως και

περσι.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ε τοτε δεν αξιζει ουτε το Evo, το οποιο λογω 3D θα χρυσοπουλιεται. Οπως ειπα η ιστορια θα γινει οπως και

περσι.

 

Να θυμίσω ότι εδώ συζητάμε αποκλειστικά για το Sensation.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα, Unbranded !!

Και ανακάλυψα ότι είναι προέλευση Ασίας :(,

Άντε τώρα να περιμένεις πότε θα βγει ξεκλείδωμα, πάντως σαν συσκευή είναι φοβερή.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα, Unbranded !!

Και ανακάλυψα ότι είναι προέλευση Ασίας :(,

Άντε τώρα να περιμένεις πότε θα βγει ξεκλείδωμα, πάντως σαν συσκευή είναι φοβερή.

 

πες μας και από που αν θέλεις. μπορεί να γλυτώσεις κάποιους που δεν θα ήθελαν να έχουν asian region κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα και έχει σοβαρό θέμα με το wifi.Πιο συγκεκριμένα με το που το πιάνεις σε landscape mode το wifi νεκρώνει.. Επίσης όταν το κρατάς κανονικά (από κάτω) το wifi δεν έχει θέμα χάνεις όμως μια γραμμή στο σήμα . ( η συσκευή είναι αγορασμένη από vodafone) Τι μπορώ να κάνω; Υπάρχει περίπτωση να μου την αλλάξουν;
Link to comment
Share on other sites

Από eBay το πήρα

http://viewitem.eim.ebay.gr/NEW-SIM-FREE-UNLOCKED-HTC-SENSATION-BLACK-MOBILE-PHONE/190549558471/item

έχει την καλύτερη τιμή που βρήκα !.

το κατάλαβα αμέσως γιατί στην αρχική εγκατάσταση μου έβγαλε Taiwan – English στη γλώσσα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από eBay το πήρα

http://viewitem.eim.ebay.gr/NEW-SIM-FREE-UNLOCKED-HTC-SENSATION-BLACK-MOBILE-PHONE/190549558471/item

έχει την καλύτερη τιμή που βρήκα !.

το κατάλαβα αμέσως γιατί στην αρχική εγκατάσταση μου έβγαλε Taiwan – English στη γλώσσα

 

Το χειρότερο είναι ότι μάλλον δεν σε καλύπτει η εδώ εγγύηση σε περίπτωση προβλήματος. Επικοινώνησε με την ace hellas και αν θέλεις ενημέρωσε μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γενικά είναι οκ.Κρατώντας το φυσιολογικά σε landscape πάντα τυχαίνει να πέσει ελάχιστα το σήμα,αλλά σε καμία περίπτωση δε δημιουργεί πρόβλημα.Το σήμα πέφτει πολύ μόνο αν το καλύψω με όλη τη παλάμη στο πάνω τμήμα.Γενικά πάντως σε σχέση με το desire βλέπω αισθητή βελτίωση στην εμβέλεια του wifi.

 

Ένα αρνητικό που του έχω βρει ως τώρα είναι το ηχείο του,που δυστυχώς είναι "τριζάτο" σε μεγάλη ένταση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα με το το ηχείο πάντως

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείτε τριζάτο? Ότι έχει πολλά πρίμα και τσιρίζει η ότι τρίζει αυτό καθαυτό το ηχείο?

Εμένα δεν τρίζει αλλά σίγουρα τσιρίζει. Με το SRS φτιάχνει κάπως αλλά ένα equalizer σώζει την κατάσταση.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείτε τριζάτο? Ότι έχει πολλά πρίμα και τσιρίζει η ότι τρίζει αυτό καθαυτό το ηχείο?

Εμένα δεν τρίζει αλλά σίγουρα τσιρίζει. Με το SRS φτιάχνει κάπως αλλά ένα equalizer σώζει την κατάσταση.

 

Tρίζει απ' τα πρίμα.Βέβαια λάθος μου είπα ηχείο,ενώ αναφερόμουν στο ακουστικό!!

 

Το ηχείο είναι μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, παιδια το πηρα και εγω ,αλλα βονταφον, ενταξη το ιδιο πραγμα ειναι,, ωραια παντοσ το τηλ, πριν ειχα το galaxy s2, ρε παιδια το igo δεν παιζει,και δεν ξερω αν υπαρχη τετοια αναλυση, τι μπορω να κανω΄;;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορώ να πω πως με έχει ευχαριστήσει πολύ η μπαταρία του...(και έχει κάνει μόλις μιάμιση φόρτιση)

 

Με πολύ λιώσιμο σήμερα....

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για τους κατόχους , πόσο σας παίρνει να φορτώσει πλήρως η μπαταρία από 0-100% ;
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για τους κατόχους , πόσο σας παίρνει να φορτώσει πλήρως η μπαταρία από 0-100% ;
εμενα 1,5 ωρεσ,
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

εμενα 1,5 ωρεσ,

 

Α οκ thanks , γιατί κάτι ακουγόταν για 5 ώρες(!?!?!?!) και είχα τρελαθεί :lol:

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Με τις κα...λες του είναι μου έχει τύχει και φόρτιση 3μισι ώρες αλλά έχει τύχει και 2ωρο:p

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Α οκ thanks , γιατί κάτι ακουγόταν για 5 ώρες(!?!?!?!) και είχα τρελαθεί :lol:

 

Εαν η μπαταρια ηταν πολυ χαμηλα πριν το φορτισεις (10-15%) και το βαλεις να φορτισει απο θυρα usb υπολογιστη και ταυτοχρονα το "γαργαλας" και λιγακι, ανετα μπορει να φτασει και να ξεπερασει τις 4 ωρες.

Αλλα δεν νομιζω να γινει ποτε αυτο σε κανονικη πριζα.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Τα μόνα που δουλεύουν στο Sensation είναι το Sygic και το Ndrive δεν ξέρω αν παίζει και το Navigon

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

πακετο το igo my way δεν παιζει,,,,, καμια ιδεα;;

 

Σίγουρα λειτουργεί το Sygic ( με την καινούργια αναβάθμιση γτ υπήρχε πρόβλημα με το Sense 3.0 ) , το CoPilot, το Navigon και το NDrive. Εγώ έχω το Sygic και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Για το IGO δεν υπάρχει έκδοση qHD..... ακόμη ;)

Link to comment
Share on other sites

πακετο το igo my way δεν παιζει,,,,, καμια ιδεα;;

 

To iGO είναι για χαμηλότερες αναλύσεις. Για μεγαλύτερες έχουν το Motonav.

Δεν το έχω δοκιμάσει στο Sensation ακόμα.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To iGO είναι για χαμηλότερες αναλύσεις. Για μεγαλύτερες έχουν το Motonav.

 

To iGO My Way και το iGO Motonav είναι το ένα και το αυτό.

 

Δεν υπάρχει διαφορετικές εκδόσεις του iGO που να παίζει στο android παρά μόνο μία.

 

Όσον αφορά την ανάλυση, αρκεί κάποιος να βρεθεί να φτιάξει το κατάλληλο data.gro για την ανάλυση της συσκευής όπως έχει γίνει και με τις υπόλοιπες.

 

Για περισσότερα σχετικά με τα προγράμματα πλοήγησης εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...