Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια τελικα εχει προσεξει κανεις απο εσας που το πηρατε αν σας κατεβαζει δεδομενα τα προγραμματα της htc?

 

επισης το πορβλημα με τις κλησεις το εχετε? παρατηρησα οτι εχοντας ανοιχτο το 3g και μιλωντας μετα απο λιφη ωρα κλεινει η γραμμη

 

Καποια προγραμματα κατεβαζουν δεδομενα για να κανουν update.Οχι μεγαλο ογκο αλλα κατεβαζουν.Προβλημα με τις κλησεις σε 3g δεν ειχα.Το εχω συνεχεια σε 3g με ενεργα τα δεδομενα αλλα δεν εχει κλεισει η γραμμη ακομα και σε κλησεις πανω απο 1 ωρα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε προσεξει αν μιλατε 9.3ο λεπτα οτι κλεινει την κληση το κινητο σασ? εμενα το κανει

 

Τι εννοεις;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

προσεξα οτι οταν εχεις ανοιχτο το 3G και μιλας ταυτοχρονα, μετα απο λιγα λεπτα κλεινει η γραμμη.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια του κινητου ειναι ναυαγιο! Εμενα δε μου βγαζει την ημερα με τιποτα!

Εχω ανοιχτο βεβαια και wifi και bluetooth αλλα με ολα τα προηγουμενα κινητα τουλαχιστον εβγαζα την ημερα. Και μη μου πειτε οτι πρεπει να εχω κλειστα wifi και bluetooth..... αλλωστε αυτος ειναι ακομα ενας λογος για να αγορασεις ενα smartphone.

Σημερα 07:30 το εβγαλα απο την πριζα και τωρα 16:00 εχω 18% μπαταρια! Και ειπα σημερα να μην ανοιξω το bluetooth μπας και δω καμια διαφορά. Δηλαδη μονο με wifi και με 10 κλησεις του λεπτου περιπου η καθεμια εκτος απο μια 7λεπτή και μπαταρια γιοκ! Το iphone 3gs μου εβγαζε 1,5 μερα ανετα και με ιδια χρηση...

Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια του κινητου ειναι ναυαγιο! Εμενα δε μου βγαζει την ημερα με τιποτα!

Εχω ανοιχτο βεβαια και wifi και bluetooth αλλα με ολα τα προηγουμενα κινητα τουλαχιστον εβγαζα την ημερα. Και μη μου πειτε οτι πρεπει να εχω κλειστα wifi και bluetooth..... αλλωστε αυτος ειναι ακομα ενας λογος για να αγορασεις ενα smartphone.

Σημερα 07:30 το εβγαλα απο την πριζα και τωρα 16:00 εχω 18% μπαταρια! Και ειπα σημερα να μην ανοιξω το bluetooth μπας και δω καμια διαφορά. Δηλαδη μονο με wifi και με 10 κλησεις του λεπτου περιπου η καθεμια εκτος απο μια 7λεπτή και μπαταρια γιοκ! Το iphone 3gs μου εβγαζε 1,5 μερα ανετα και με ιδια χρηση...

 

και σε μενα το ιδιο, προσπαθησες να κανεις vedeo call? εμενα με δειχνει αναποδα

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια του κινητου ειναι ναυαγιο! Εμενα δε μου βγαζει την ημερα με τιποτα!

Εχω ανοιχτο βεβαια και wifi και bluetooth αλλα με ολα τα προηγουμενα κινητα τουλαχιστον εβγαζα την ημερα. Και μη μου πειτε οτι πρεπει να εχω κλειστα wifi και bluetooth..... αλλωστε αυτος ειναι ακομα ενας λογος για να αγορασεις ενα smartphone.

Σημερα 07:30 το εβγαλα απο την πριζα και τωρα 16:00 εχω 18% μπαταρια! Και ειπα σημερα να μην ανοιξω το bluetooth μπας και δω καμια διαφορά. Δηλαδη μονο με wifi και με 10 κλησεις του λεπτου περιπου η καθεμια εκτος απο μια 7λεπτή και μπαταρια γιοκ! Το iphone 3gs μου εβγαζε 1,5 μερα ανετα και με ιδια χρηση...

 

Περίεργο...

Όλα αυτά χωρίς άλλη χρήση; Τι accounts έχει σε sync και κάθε πόση ώρα. Τι έχεις σε push;

Έκανες μόνο τις κλήσεις και δεν χρησιμοποίησες καθόλου το κινητό για κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο...

Όλα αυτά χωρίς άλλη χρήση; Τι accounts έχει σε sync και κάθε πόση ώρα. Τι έχεις σε push;

Έκανες μόνο τις κλήσεις και δεν χρησιμοποίησες καθόλου το κινητό για κάτι άλλο;

 

Εγραψα και καμια 15αρια μηνυματα στο whatsApp...

Ενα account εχω σε Sync και δεν ξερω καθε ποτε κανει... Αυτο με το push που αναφερεις δεν γνωριζω τι ειναι καθωw ειμαι νεος στο android. Για βοηθησε με λιγο σε παρακαλω!

Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Εγραψα και καμια 15αρια μηνυματα στο whatsApp...

Ενα account εχω σε Sync και δεν ξερω καθε ποτε κανει... Αυτο με το push που αναφερεις δεν γνωριζω τι ειναι καθωw ειμαι νεος στο android. Για βοηθησε με λιγο σε παρακαλω!

 

Αν έχεις μόνο έναν λογαριασμό, κάτι δεν πάει καλά. Ή κάποια εφαρμογή σου τρώει μπαταρία ή θέλει στρώσιμο η μπαταρία σου (αν είναι καινούριο το κινητό).

 

Το push είναι ένας τρόπος που ελέγχουν εφαρμογές για ενημερώσεις σε πραγματικό χρόνο όπως το gmail/facebook/foursquare.

To twitter δεν χρησιμοποιεί το push αλλά πρέπει κάθε ορισμένο χρόνο να ελέγχει που ίσως είναι και πιό ενεργοβόρο (εκτός αν το βάζεις να ελέγχει κάθε 4 ώρες :Ρ).

 

Για αυτό σε ρώτησα τι εφαρμογές έχεις.. αν έχεις μόνο το gmail σου τότε είναι περίεργο αυτό που γίνεται.

Αν έχεις κάνει sync με ότι account του sense έχει (όπως καιρός/facebook/twitter) τότε είναι λίγο πιό λογικά τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις μόνο έναν λογαριασμό, κάτι δεν πάει καλά. Ή κάποια εφαρμογή σου τρώει μπαταρία ή θέλει στρώσιμο η μπαταρία σου (αν είναι καινούριο το κινητό).

 

Το push είναι ένας τρόπος που ελέγχουν εφαρμογές για ενημερώσεις σε πραγματικό χρόνο όπως το gmail/facebook/foursquare.

To twitter δεν χρησιμοποιεί το push αλλά πρέπει κάθε ορισμένο χρόνο να ελέγχει που ίσως είναι και πιό ενεργοβόρο (εκτός αν το βάζεις να ελέγχει κάθε 4 ώρες :Ρ).

 

Για αυτό σε ρώτησα τι εφαρμογές έχεις.. αν έχεις μόνο το gmail σου τότε είναι περίεργο αυτό που γίνεται.

Αν έχεις κάνει sync με ότι account του sense έχει (όπως καιρός/facebook/twitter) τότε είναι λίγο πιό λογικά τα πράγματα.

 

εγω βλεπω οτι κατεβαζει συνεχεια γαι htc προγραμματα και calendar και τιποτα αλλο αυτο ειναι κουφο

Link to comment
Share on other sites

Παντως και εμενα με δυο gmail accounts σε sync και παντα ανοιχτα wifi, 3g, bluetooth αν δεν μιλησω καθολου παιζει να με βγαλει μεχρι το βραδυ. Αν τυχει και πεσουν και πολλα τηλεφωνα μαλλον πρεπει να το βαλω στον φορτιστη πριν σχολασω. Ειναι καινουριο οποτε θα το παρακολουθησω να δω αν θα στρωσει. Παντως με ιδια χρηση το iphone με εβγαζε σιγουρα μερα...
Link to comment
Share on other sites

Παντως και εμενα με δυο gmail accounts σε sync και παντα ανοιχτα wifi, 3g, bluetooth αν δεν μιλησω καθολου παιζει να με βγαλει μεχρι το βραδυ. Αν τυχει και πεσουν και πολλα τηλεφωνα μαλλον πρεπει να το βαλω στον φορτιστη πριν σχολασω. Ειναι καινουριο οποτε θα το παρακολουθησω να δω αν θα στρωσει. Παντως με ιδια χρηση το iphone με εβγαζε σιγουρα μερα...

 

συγνωμη που ξαναρωταω μηπως παρακολουθεις ποια εφαρμογη σου τρωει ΚΒ?

Link to comment
Share on other sites

OTA μονο για unbranded συσκευες σε 1.35.401.1.

Ιδιο με την leaked

 

to δικο μου ειναι αγορασμενο απο την htc οποτε δεν ειναι branded αλλα πρεπει μεσω ΟΤΑ να περιμενω

Link to comment
Share on other sites

Και το galaxy s ιι που έχω βγάζει άνετα την μέρα, ίσως και δύο μέρες γεμάτες αν δεν το σκαλίζεις.

Αυτό που λέτε εσείς είναι μάλλον υπερβολή...

Περιμένετε να δείτε τι γίνεται όταν στρώσει η μπαταρία!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα update (1.35.168.1) στο Vodafone branded. Γρήγορα μας ήρθε μετά τα unbranded !!!

 

Sent from my HTC Sensation Z710e

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
to δικο μου ειναι αγορασμενο απο την htc οποτε δεν ειναι branded αλλα πρεπει μεσω ΟΤΑ να περιμενω

 

Αν δεν θέλεις να περιμένεις, και αυτή που έχει κυκλοφορήσει ως leaked να βάλεις... δεν θα έχεις πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θέλεις να περιμένεις, και αυτή που έχει κυκλοφορήσει ως leaked να βάλεις... δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Ξερετε ποια ειναι η τελευταια για unbranded? Εμενα φοραει την 1.35.401.1 αλλα κολαει τρελα

Link to comment
Share on other sites

και εμενα ηρθε το update ,, απο vodafon,,,, τωρα ειναι s-off ;;;

ξερει κανενασ τι αλλαγεσ εχει με το update;;

Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξερετε ποια ειναι η τελευταια για unbranded? Εμενα φοραει την 1.35.401.1 αλλα κολαει τρελα

 

Χμ... δεν θα έπρεπε. Την τελευταία έχεις.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1074559

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε s-off και root (τυχεράκιδες :mad:) , έχετε δοκιμάσει αν λειτουργεί στη συσκευή το Chainfire 3D ;
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια του κινητου ειναι ναυαγιο! Εμενα δε μου βγαζει την ημερα με τιποτα!

Εχω ανοιχτο βεβαια και wifi και bluetooth αλλα με ολα τα προηγουμενα κινητα τουλαχιστον εβγαζα την ημερα. Και μη μου πειτε οτι πρεπει να εχω κλειστα wifi και bluetooth..... αλλωστε αυτος ειναι ακομα ενας λογος για να αγορασεις ενα smartphone.

Σημερα 07:30 το εβγαλα απο την πριζα και τωρα 16:00 εχω 18% μπαταρια! Και ειπα σημερα να μην ανοιξω το bluetooth μπας και δω καμια διαφορά. Δηλαδη μονο με wifi και με 10 κλησεις του λεπτου περιπου η καθεμια εκτος απο μια 7λεπτή και μπαταρια γιοκ! Το iphone 3gs μου εβγαζε 1,5 μερα ανετα και με ιδια χρηση...

 

Η οθόνη είναι αυτή που ξεζουμίζει περισσότερο τη μπαταρία. Και εγώ 2 φορές τη μέρα το φορτίζω...

 

Σήμερα έγινε αναβάθμιση σε 1.35.162.1 Συσκευή Branded.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...