Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι πολλοι εδω θεωρειτε οτι μονο οτι ξεκλειδωνει ειναι καλο;ειναι λαθος αντιληψη θεωρω αφου καποιοι θεωρουν τις εργοστασιακες ρομ πληρεις

Δε θεωρώ ότι υπάρχουν λάθος και σωστές απόψεις σ'αυτό τουλάχιστον το θέμα. Πραγματικά έχει να κάνει με τις απαιτήσεις του καθενός. Και μόνο που με περιορίζουν και δε με αφήνουν να δοκιμάσω κάτι άλλο μου είναι αρκετό. Απ'την άλλη υπάρχουν πολύ σημαντικά πράγματα που κερδίζει κανείς με το root και δε θα ήθελα να τα χάσω επειδή η htc θέλει να κλειδώσει τον bootloader...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω στο site της HTC ότι οι εγγυήσεις ισχύουν για ολόκληρη την Ευρπαϊκή Ένωση. Στην Ελλάδα η ACE το τηρεί αυτό; Γιατί σκέφτομαι να το αγοράσω από Ολλανδία αλλά δεν ψήνομαι να το στέλνω πίσω αν πάθει κάτι.

με την προϋποθεση να εχεις αποδειξη αγορας απο το εκει καταστημα (ελληνικες εφευρεσεις...)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

με την προϋποθεση να εχεις αποδειξη αγορας απο το εκει καταστημα (ελληνικες εφευρεσεις...)

 

Δηλαδή αν έχω την απόδειξη από το Ολλανδικό κατάστημα η ACE δεν έχει πρόβλημα; Μια χαρά είναι αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο το S-OFF για H-Boot 1.18.100

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1127620

 

Αναμένουμε Root τώρα:)

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

διαβασε τα σχολια απο κατω.λενε οτι τελικα δεν λειτουργει

 

Λειτουργεί, αλλά θέλει white card (ή xtc clip).:wink:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδή αν έχω την απόδειξη από το Ολλανδικό κατάστημα η ACE δεν έχει πρόβλημα; Μια χαρά είναι αυτό...

 

Μια χαρά είναι αυτό αρκεί και η συσκευή να μην είναι παραεισαγωγής και να είναι όντως συσκευή που προορίζεται για την Ευρωπαϊκή αγορά.

 

Λειτουργεί, αλλά θέλει white card (ή xtc clip).:wink:

 

Βασίλη το βλέπω να γίνεσαι περιζήτητος (αν δεν έχεις γίνει ήδη)! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς αυτό το μαραφέτι δλδ δεν υπάρχει τρόπος για Custom Rom όταν είναι S-ON?

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Η ΗΤC δήλωσε μέσω της επίσημης σελίδας της στο facebook ότι πλησιάζει η αναβάθμιση με ξεκλείδωμα του bootloader

Διαβάστε τα σχολια παρακάτω

 

http://i.imgur.com/CtRi3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω οτι εχουν αργήσει αλλα δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα γιατι και το GS2 ήταν ξεκλείδωτο εξ' αρχής και δεν είχαν πρόβλημα οι εταιρείες. Κοιτάξτε και τις νέες πληροφορίες από την HTC : http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=14853996&postcount=222

 

Και κάτι άλλο, έχω βρεί σε μία κινέζικη σελίδα ( :wacko: ) το Official RUU της ελληνικής βόντα για όσους το θέλουν για λόγους εγγύησης όταν θα ξεκλειδωθεί η συσκευή. Το έχω ανεβάσει εδώ : http://www.multiupload.com/L59YXZLA3M

Link to comment
Share on other sites

Εχουν αργησει ηδη :p και αυτο με τους "outside partners" δε μου αρεσει.

 

Προφανώς εννοεί την Vodafone.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πρόκειται... Το έδωσα και πάω να πάρω το πλυντήριο :p με έπεισε το GSII
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Το sensation ποu πουλάει το ebw είναι της vοda ή είναι η "καθαρή συσκευή"?
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

ειναι της voda

 

Εγώ που τους πήρα τηλέφωνο και τους ρώτησα μου είπαν ότι είναι "καθαρή"...άραγε δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Το πήρες απο αυτούς εσύ?

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι.Και θα πρεπει να περιμενουμε ποτε θα δωσει το οκ η vodafone για να βγαλουμε τις εφαρμογες που εχει περασμενες στη συσκευη;

 

Δεν αρκεί αυτό. Οι rom από vodafone είναι διαφορετικές από τις native rom της HTC με ότι αυτό συνεπάγεται από θέμα μελλοντικής υποστήριξης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=14802511&postcount=1

 

Originally Posted by vwbestakos

hello my friend

I would like to ask for my device I have the Branded Rom

(1.27.162.1_Radio_10.42.9007.00P_10.11.9007.15_M_r elease_191975_signed) (Germany Vodafone)

 

will be able to make S-OFF with XTC Clip?

I have the HBoot 1.18 loader

 

Originally Posted by skr_xd (XDA)

Yes. You can do.

__________________

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=14802511&postcount=1

 

Originally Posted by vwbestakos

hello my friend

I would like to ask for my device I have the Branded Rom

(1.27.162.1_Radio_10.42.9007.00P_10.11.9007.15_M_r elease_191975_signed) (Germany Vodafone)

 

will be able to make S-OFF with XTC Clip?

I have the HBoot 1.18 loader

 

Originally Posted by skr_xd (XDA)

Yes. You can do.

__________________

 

Που θες να καταλήξεις; Δεν έχει απαντηθεί ήδη αυτό στην προηγούμενη σελίδα; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Που θες να καταλήξεις; Δεν έχει απαντηθεί ήδη αυτό στην προηγούμενη σελίδα; :confused:

 

όχι στην προηγούμενη σελίδα δεν διευκρινίστηκε ότι δουλεύει σε όλες τις συσκευές αλλά όσες έχουν Hboot 1.18..

Οπότε θέλω να καταλήξω οτι όσοι φίλοι έχουν hboot 1.18 και XTC Clip μπορούνε να κάνουν S-OFF και Root φυσικά αυτά :p

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

εμενα με ανησυχει ενα αλλο βασικα.για οσους δεν θελουν να κανουν ροοτ και τετοια.

μεθαυριο σε λιγουε μηνες αμα παρουσιαστει η εκδοση 4 toy android ελπιζω η htc να μην πει πως δεν το αναβαθμιζω γτ δεν τις φτανουν οι μνημες...κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...