Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το Galaxy S II


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιόν από τους 3 έβαλες?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-6

 

τι μεγαλη διαφορα στη μπαταρια την κανει ο extreme.αν εχετε καποιο προβλημα κατεβαινετε στη medium εκδοση.αυτη τη στιγμη μετα απο την δευτερη φορτιση ειμαι στο 15% μπαταρια με οθονη 4ωρες και15 λεπτα και αποφορτιση 2ημερες 10 ωρες με λιγη χρηση.με πολυ μεγαλη χρηση μου κρετησε 36 ωρες στη πρωτη φορτιση kai 5μιση ωρεσ οθονη.μιλαω γιατην 5.3 εκδοση.οι διαφορες ειναι στο ποσο κατεβασει το undervolting.στον extreme γινεται undervolting και της οθονης.γιαυτο ο extreme κανει τι διαφορα.Και σε αυτη τη σελιδα θα δειτε ενα τεστ του κερνελ και θα καταλαβετε τη διαφορα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1601520&highlight=phenomenal&page=31 μην βαλετε τον 5.1 PHENOMENALεπειδη ειναι καλιτερος στο τεστ γιατι απλα στον 5.1 δεν δουλευει το ραδιοφονο.παντως οποια εκδοση βαλετε θα δειτε διαφορα απο τον στοκ κερνελ

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση...τι διαφορα εχει ο φορτιστης της samsung με τα 0,7mAh με εναν αλλον της Samsung που ειναι 1mAh για φορτιση...ειχα ενα GS2 πριν κανα μηνα και ειχα φορτιστη που εδινε 1mAh κατα την φορτιση..ετυχε να το δωσω και πηρα παλι GS2 αλλα αυτο ειναι με 0,7mAh...μου φαινεται φορτιζει πολυ αργα σε σχεση με το παλιο που ειχα!απο 0% μεχρι 100% κανει 3,5 ωρες να φορτισει!ενα με το αλλο που ειχα 1μΑh εκανε 2,30 ωρες το πολυ να φορτισει!συμβαινει και με σας?αν ειναι να προμηθευτω εναν καλυτερο φορτιστη!
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Όσα περισσότερα mAh δίνει ο φορτιστής τόσο πιο γρήγορα φορτίζει το κινητό αλλά ταλαιπωρείται και η μπαταρία περισσότερο. Στον υπολογιστή το USB σου δίνει 0,5mAh και θα κάνει 5 ώρες να φορτίσει το κινητό σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Όσα περισσότερα mAh δίνει ο φορτιστής τόσο πιο γρήγορα φορτίζει το κινητό αλλά ταλαιπωρείται και η μπαταρία περισσότερο. Στον υπολογιστή το USB σου δίνει 0,5mAh και θα κάνει 5 ώρες να φορτίσει το κινητό σου.

 

ευχαριστω για την απαντηση..αλλα ειναι ταλαιπωρια με το μανισιο φορτιστη της samsung να κανει 3 ωρες και πανω να φορτισει :(

απορω πως και δεν ενδιαφερει κανεναν..!Galaxy Nexus,Xperia S,iPhone4/4S,HTC sensation xe/XL ολα σε δυο ωρες με 2,30 το πολυ βαρια βαρια φορτιζουν (τα ειχα και τα εχω δοκιμασει)!αλλα να κανει στο galaxy s2 3,30 ωρες ειναι υπερβολικα πολυ!

 

μαλλον θα παω να αγορασω αλλο φορτιστη με περισσοτερα mAh απο το μανισιο! και ας την ταλαιπωρησω την μπαταρια!! υπαρχει το ebay :p:p

:cool:

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

τι μεγαλη διαφορα στη μπαταρια την κανει ο extreme.αν εχετε καποιο προβλημα κατεβαινετε στη medium εκδοση.αυτη τη στιγμη μετα απο την δευτερη φορτιση ειμαι στο 15% μπαταρια με οθονη 4ωρες και15 λεπτα και αποφορτιση 2ημερες 10 ωρες με λιγη χρηση.με πολυ μεγαλη χρηση μου κρετησε 36 ωρες στη πρωτη φορτιση kai 5μιση ωρεσ οθονη.μιλαω γιατην 5.3 εκδοση.οι διαφορες ειναι στο ποσο κατεβασει το undervolting.στον extreme γινεται undervolting και της οθονης.γιαυτο ο extreme κανει τι διαφορα.Και σε αυτη τη σελιδα θα δειτε ενα τεστ του κερνελ και θα καταλαβετε τη διαφορα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1601520&highlight=phenomenal&page=31 μην βαλετε τον 5.1 PHENOMENALεπειδη ειναι καλιτερος στο τεστ γιατι απλα στον 5.1 δεν δουλευει το ραδιοφονο.παντως οποια εκδοση βαλετε θα δειτε διαφορα απο τον στοκ κερνελ

 

Περασα και εγω την 5.3Medium.tar γιατι με την 5.3Extreme.tar παγωνε και δεν δουλευε σωστα ...Ομως το τριγωνο υπαρχει τροπος να το βγαλω γιατι με USB Jig δεν βγαινει ....

Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω την 5.3Medium.tar γιατι με την 5.3Extreme.tar παγωνε και δεν δουλευε σωστα ...Ομως το τριγωνο υπαρχει τροπος να το βγαλω γιατι με USB Jig δεν βγαινει ....

 

Με μια αναζητηση στo χδα μπoρεις να βρεις τo triangle away πoυ ειναι δωρεαν και τo μηδενιζει αρκει να εισαι ρooτ..τo εχω κανει πoλλες φoρες και λειτoυργει αψoγα!υπαρχει και στo μαρκετ αλλα ειναι επι πληρωμη..δoκιμασε τo και ενημερωσε μας ;)

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Με μια αναζητηση στo χδα μπoρεις να βρεις τo triangle away πoυ ειναι δωρεαν και τo μηδενιζει αρκει να εισαι ρooτ..τo εχω κανει πoλλες φoρες και λειτoυργει αψoγα!υπαρχει και στo μαρκετ αλλα ειναι επι πληρωμη..δoκιμασε τo και ενημερωσε μας ;)

Ευχαριστω Πολυ ειναι ομως ασφαλες ;;;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Πολυ ειναι ομως ασφαλες ;;;

 

το κάνεις με δική σου ευθύνη εννοείται.

εγώ που το έχω κάνει μερικές φορές δεν είχα κάποιο τρομερό πρόβλημα.

εκτός από κάποιες φορές που κρασάρει, αλλά και πάλι δεν παθαίνει κάτι το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Πολυ ειναι ομως ασφαλες ;;;

 

εχω διαβασει πως υπαρχει κινδυνος να κολλησει το triangle away προγραμμα κατα την διαδικασία του.

 

το κάνεις με δική σου ευθύνη εννοείται.

εγώ που το έχω κάνει μερικές φορές δεν είχα κάποιο τρομερό πρόβλημα.

εκτός από κάποιες φορές που κρασάρει, αλλά και πάλι δεν παθαίνει κάτι το τηλέφωνο.

 

το εχω κανει καμια 10-15αρια φορες και δεν ειχα ποτε προβλημα!καμια επιδραση στο τηλεφωνο μου..

παντως ισχυει οτι το κανετε με δικη σας ευθυνη ;)

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει καμια 10-15αρια φορες και δεν ειχα ποτε προβλημα!καμια επιδραση στο τηλεφωνο μου..

παντως ισχυει οτι το κανετε με δικη σας ευθυνη ;)

 

Εννοείται με δικιά μας ευθύνη γινεται το οτιδηποτε, αλλα μια φορα θα γινει η πατάτα.

Τεχνολογία ειναι αυτή, ποτέ δεν ξές!

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές μου παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα... Έχω rootάρει το Γαλαξία και φοράω ICS! Στην προσπάθεια μου να εγκαταστήσω το titanium backup μου εμφανίζει μήνυμα ότι ο αποθηκευτικός χώρος δεν επαρκεί, κάτι που φυσικά δεν υφίσταται... Έχει κάποιος καμμιά ιδέα γιατί μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Link to comment
Share on other sites

Αμα φορτίζουμε το κινητό μας , μπορούμε παράλληλα να το χρησιμοποιούμε , είτε για game η σερφαρισμα ή οτι δίποτε...?
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς αλλά ίσως αργήσει λίγο παραπάνω για να φορτίσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αμα φορτίζουμε το κινητό μας , μπορούμε παράλληλα να το χρησιμοποιούμε , είτε για game η σερφαρισμα ή οτι δίποτε...?

 

Δεν είναι και οτι καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ..

κανένα καλό app για ένδειξη μπαταρίας , έχω κατεβάσει το Battery HD και είναι αρκετά καλό...

κανένα tip για την εφαρμογή αυτή ή και γενικά για την μπαταρία... ?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ..

κανένα καλό app για ένδειξη μπαταρίας , έχω κατεβάσει το Battery HD και είναι αρκετά καλό...

κανένα tip για την εφαρμογή αυτή ή και γενικά για την μπαταρία... ?

 

battery monitor wizard

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και οτι καλυτερο.

 

για ποιο λόγο? απλά ότι δεν φορτίζει γρήγορα όπως λέει και ο φίλος παραπάνω ή για φθορά της μπαταρίας?

 

battery monitor wizard

 

μιας και είμαι νέος με το κινητό και δεν ξέρω ακόμα πολλά και ψάχνομαι , μπορείς να πεις κάποια ασφαλή σελίδα για να κατεβάζω app.

αν τα κατεβάζω από το pc μου , πως τα μεταφέρω στο κινητό , σε ποιο φάκελο?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

για ποιο λόγο? απλά ότι δεν φορτίζει γρήγορα όπως λέει και ο φίλος παραπάνω ή για φθορά της μπαταρίας?

 

Φθορα της μπαταρίας.

Λογικα δες το.

Link to comment
Share on other sites

μιας και είμαι νέος με το κινητό και δεν ξέρω ακόμα πολλά και ψάχνομαι , μπορείς να πεις κάποια ασφαλή σελίδα για να κατεβάζω app.

αν τα κατεβάζω από το pc μου , πως τα μεταφέρω στο κινητό , σε ποιο φάκελο?

 

μεταφέρεις το app που θελεις στο τηλεφωνo σου , στην sd card αλλιως στην εσωτερική

μετα με καποιον file manager π.χ(ES File Explorer --Root Explorer ) βρισκεις το app και το κάνεις install

OI ποιο ασφαλή σελίδα για apps είναι το Google play

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

μεταφέρεις το app που θελεις στο τηλεφωνo σου , στην sd card αλλιως στην εσωτερική

μετα με καποιον file manager π.χ(ES File Explorer --Root Explorer ) βρισκεις το app και το κάνεις install

OI ποιο ασφαλή σελίδα για apps είναι το Google play

 

 

προτείνεις κάποιον file manager ?

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα αφορά την μπαταρία. Μην βγαίνετε off topic!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

παίζει ρόλο το πότε θα φορτίσω την μπαταρία?

πχ , αν είναι στο 71% ή στο 83% ή στο 49% και το φορτίσω υπάρχει φθορά μπαταρίας.

θα μου πεις ποιος ο λόγος να το κάνεις όταν είναι στο 80% , ναι σωστά , αλλά μερικές φορές μπορεί να το έχεις φορτίσει να είσαι σπίτι και να σου φτάσει η μπαταρία στο 70% , και την επόμενη μέρα το θες full από μπαταρία , τι θα κάνεις... θα το φορτίσεις και δεν παίζει κάποια φθορά?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...