Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το Galaxy S II


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα πως πετυχαίνετε 4 ώρες οθόνη? Σχεδόν αδυνατώ να το καταλάβω. Τα αποτελέσματα του tassos είναι πολύ πιο ρεαλιστικά, και με 2000άρα μπαταρία! Άντε δηλαδή να χτυπήσει το 3ωρο οθόνης όταν στρώσει η μπαταρία του (έχει και μπόλικο wifi βέβαια).

 

Όταν λες stock LSW εννοείς 4.1.2?

 

Ναι σκεψου δεν εκανα καμια κινηση για εξοικονομηση ενεργειας, ουτε προγραμμα, το 3g η το wi-fi οπου υπηρχε συνεχεια ανοιχτο.

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα πως πετυχαίνετε 4 ώρες οθόνη? Σχεδόν αδυνατώ να το καταλάβω. Τα αποτελέσματα του tassos είναι πολύ πιο ρεαλιστικά, και με 2000άρα μπαταρία! Άντε δηλαδή να χτυπήσει το 3ωρο οθόνης όταν στρώσει η μπαταρία του (έχει και μπόλικο wifi βέβαια).

 

Όταν λες stock LSW εννοείς 4.1.2?

 

αυτη εννοω, επισημη LSW 4.1.2, απλα root.

-εχω κανει εφαρμογες χρηστη οσες εφαρμογες της google ετρεχαν στο παρασκηνιο, και χρησιμοποιω το greenify γι' αυτες, αλλα και αλλες οπως το facebook. σε idle πλεον η συσκευη δεν καταναλωνει τιποτα.

απο τις ρυθμισεις:

-εχω το wifi στην επιλογη "μονο οταν ειναι συνδεδεμενο"

-εχω χαμηλωσει το επιπεδο της δονησης στη μεση, γιατι ουτως ή αλλως μου φαινεται αρκετα δυνατη η δονηση του

-εχω ενεργοποιημενα τα κουτακια 1, 2 και 4 στην εξοικονομηση ενεργειας

-εχω απενεργοποιησει το gps

-ρυθμιζω τη φωτεινοτητα αναλογως το φωτισμο του δωματιου ή του εξωτερικου χωρου

-εχω κλεισει το συγχρονισμο σε ολα, εκτος του gmail

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα, να φανταστω 1650 mAh.

 

Αντε να δουμε, ξερει κανεις αν η 4.3 προσφερει καλυτερη ζωη μπαταριας;

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα, να φανταστω 1650 mAh.

 

Αντε να δουμε, ξερει κανεις αν η 4.3 προσφερει καλυτερη ζωη μπαταριας;

 

Δεν θα υπαρξει 4.3 για το σ2.

Εγω παντως με 1900ανκερ βγαζω 16 ωρες με φουλ χρηση...412 jb lsw.

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε, ξερει κανεις αν η 4.3 προσφερει καλυτερη ζωη μπαταριας;

 

Δεν θα υπαρξει 4.3 για το σ2.

Εγω παντως με 1900ανκερ βγαζω 16 ωρες με φουλ χρηση...412 jb lsw.

 

Για κάστομ μιλάει...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Όταν είμαι απο μια χώρα και εχο το firmware κάπιας άλλης χώρας έχει καμια διαφορά;;

 

οχι σημαντική...

μπορει απλά η ρομ να κουβαλάει εφαρμογές για την συγκεκριμένη χωρα στην οποία προορίζεται...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να αντικαταστήσει σπασμένη οθόνη; Οι οδηγίες από εδώ
δε φαίνονται πάρα πολύ δύσκολες και το κόστος από το ebay για τα κομμάτι οθόνης digitiser & frame γύρω στα 70ε
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να αντικαταστήσει σπασμένη οθόνη; Οι οδηγίες από εδώ
δε φαίνονται πάρα πολύ δύσκολες και το κόστος από το ebay για τα κομμάτι οθόνης digitiser & frame γύρω στα 70ε

 

Ναι φίλε μου. Έχω αντικαταστήσει οθόνη σε s2 και note 2 και δεν είναι πολύ δύσκολο. Μην το υποτιμήσεις όμως . Ακολούθα τα βήματα προσεκτικά. Πρόσεχε όταν βγάζεις-ξεκουμπώνεις το bezel γύρω γύρω γιατί είναι πολύ εύκολο να σπάσει..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αυτό το frame που δίνουν σε μερικά κομμάτια στο ebay μαζί με τα υπόλοιπα είναι το σκληρό μεταλλικό πλαίσιο από το οποί ξεκινά ο τύπος βγάζοντας τα κλιπσάκια; Ρωτάω γιατί μου είναι κι αυτό λίγο σακατεμένο και θα βολευε να το αλλάξω :happy:
Link to comment
Share on other sites

αυτη εννοω, επισημη LSW 4.1.2, απλα root.

-εχω κανει εφαρμογες χρηστη οσες εφαρμογες της google ετρεχαν στο παρασκηνιο, και χρησιμοποιω το greenify γι' αυτες, αλλα και αλλες οπως το facebook. σε idle πλεον η συσκευη δεν καταναλωνει τιποτα.

απο τις ρυθμισεις:

-εχω το wifi στην επιλογη "μονο οταν ειναι συνδεδεμενο"

-εχω χαμηλωσει το επιπεδο της δονησης στη μεση, γιατι ουτως ή αλλως μου φαινεται αρκετα δυνατη η δονηση του

-εχω ενεργοποιημενα τα κουτακια 1, 2 και 4 στην εξοικονομηση ενεργειας

-εχω απενεργοποιησει το gps

-ρυθμιζω τη φωτεινοτητα αναλογως το φωτισμο του δωματιου ή του εξωτερικου χωρου

-εχω κλεισει το συγχρονισμο σε ολα, εκτος του gmail

 

Πως μπορούμε να κάνουμε κάποιες εφαρμογές "Εφαρμογές χρήστη"; Υποθέτω μέσω titanium, αλλά όσο και αν έψαξα δεν κατάφερα να το καταλάβω...

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να κάνουμε κάποιες εφαρμογές "Εφαρμογές χρήστη"; Υποθέτω μέσω titanium, αλλά όσο και αν έψαξα δεν κατάφερα να το καταλάβω...

 

 

Απευθείας μετατροπή έχει μόνο το επί πληρωμή titanium. Εγώ έχω το δωρεάν, και στις εφαρμογές της Google (YouTube, G+, χάρτες κλπ) κάνω εκκαθάριση δεδομένων και απεγκατάσταση. Στη συνέχεια κατεβάζω ξανά από το play store όσες χρειάζομαι, και πλέον, εφόσον τις εγκατέστησα μόνος μου, είναι εφαρμογές χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

Απευθείας μετατροπή έχει μόνο το επί πληρωμή titanium. Εγώ έχω το δωρεάν, και στις εφαρμογές της Google (YouTube, G+, χάρτες κλπ) κάνω εκκαθάριση δεδομένων και απεγκατάσταση. Στη συνέχεια κατεβάζω ξανά από το play store όσες χρειάζομαι, και πλέον, εφόσον τις εγκατέστησα μόνος μου, είναι εφαρμογές χρήστη.

 

Το πληρωμένο έχω, υπάρχει τρόπος να μετατρέψω σε εφαρμογές χρήστη, χωρίς όλη αυτή την διαδικασία απεγκατάστασης;

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Και τα δικά μου ποσοστά μπαταρίας με την anker.

 

ουυυ, κι απ' οτι καταλαβα απ' το holo αριστερα, η ρομ δεν ειναι stock-based?

αν ειναι ετσι, τοτε τρεομερη επιδοση

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Το πληρωμένο έχω, υπάρχει τρόπος να μετατρέψω σε εφαρμογές χρήστη, χωρίς όλη αυτή την διαδικασία απεγκατάστασης;

 

 

Υπάρχει, αλλά μιας και δεν το έχω, δεν ξέρω που ακριβώς είναι. Αν πατήσεις σε μια εφαρμογή συστήματος, και στη συνέχεια σύρεις το δάχτυλό σου προς τα αριστερά για να εμφανιστούν οι "ειδικές δυνατότητες", μήπως σου έχει την επιλογή εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Ή όπως ανέφερε ο Στέφανος ή απλά πατώντας παρατεταμένα επάνω σε μια εφαρμογή και μετά τέρμα κάτω.

Γενικά έχει πολλές κρυμμένες επιλογές αυτή η εφαρμογή που θα σου κάνει εντύπωση όταν τις ανακαλύψεις!

(πρόσφατα ανακάλυψα πχ ότι μπορεί να σου κάνει επαναφορά εφαρμογής ή δεδομένων εφαρμογής μέσα από nandroid backup)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά, εκεί είναι η επιλογή που ψάχνετε.

 

ουυυ, κι απ' οτι καταλαβα απ' το holo αριστερα, η ρομ δεν ειναι stock-based?

αν ειναι ετσι, τοτε τρεομερη επιδοση

Το halo εννοείς, ναι εδώ και μήνες δουλεύω με τη jellybam, τρομερή rom για μένα. Αυτή τη στιγμή είμαι με την τελευταία version 10.1 που είναι βασισμένη στην 4.3.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

εχει αρχισει και την ακουει η μπαταρια της γυναικας.

σκεφτομουν μπας και της χτυπησω μια anker (αληθεια αξιζει?)

 

noob question:

οι anker θελουν τον δικο τους φορτιστη 'η χρησιμοποιω κανονικα τον original της σαμμυ? :O

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα δεις μεγαλύτερη αυτονομία σε σχέση με πριν.

 

Μπορεί να φορτίζει με τον original φορτιστή. ΟΜΩΣ θα πρότεινα το πακέτο 2 anker + charger από eBay. Συνδέεται πάνω στον original φορτιστή και δεν μένεις ποτέ από μπαταρία. Δουλεύεις με τη μια και ταυτοχρόνως φορτίζεις την άλλη. Πλέον το κινητό δεν μπαίνει ποτέ στην πρίζα.

Edited by Gringo
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Ή όπως ανέφερε ο Στέφανος ή απλά πατώντας παρατεταμένα επάνω σε μια εφαρμογή και μετά τέρμα κάτω.

Γενικά έχει πολλές κρυμμένες επιλογές αυτή η εφαρμογή που θα σου κάνει εντύπωση όταν τις ανακαλύψεις!

(πρόσφατα ανακάλυψα πχ ότι μπορεί να σου κάνει επαναφορά εφαρμογής ή δεδομένων εφαρμογής μέσα από nandroid backup)

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, το βρήκα μετά από τις πληροφορίες σας!

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

συνδεεται πανω στον φορτιστη??? :confused:

εχουμε καποιο λινκ απο ebay-amazon?

 

thx in advance!

 

Ο charger είναι για αμερικανική πρίζα αλλά όπως είπα και πριν έχει είσοδο που μπαίνει το καλώδιο του original φορτιστή που έχουμε. Απ αυτόν αγόρασα. http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?sbk=1&nav=SEARCH&itemId=330887513376

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...