Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το Galaxy S II


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω φοραω την omega xt black and blue..και ειμαι ενθουσιασμενος με την μπαταρια..αν και το ανεφερα στο thread της omega θα το αναφερω και δω!

φορτισα το βραδυ στο 100% την μπαταρια..και μετα απο 8 ωρες υπνου το πρωι ξυπνησα με 99% μπαταρια..εκανα τηλεφωνα διαρκειας 18 λεπτα σε συνολο και εστειλα καμια 20 μυνηματα και σε 9,30 ωρες συνολο αναμονη η μπαταρια μου ηταν 97%..

ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!να φανταστητε ερχομαι απο την αντιπερα οχθη καθως ειχα μηλοτηλεφωνο..και η μπαταρια ειναι καλυτερη απτο μηλοτηλεφωνο!

 

το μονο μειονεκτημα που βρισκω σε σχεση με το μηλοτηλεφωνο ειναι οτι κανει να φορτισει 3,30 ωρες στον γαλαξια μας για να φορτισει πληρως στο 100% οταν βρισκεται στο 5%...

ενω στο μηλοτηλεφωνο εκανε το πολυ 2 ωρες και ποτε δεν επερνε πανω απο δυο ωρες..!

υπαρχει καμια λυση για αυτο στον γαλαξια μασ ωστε να φορτιζει σε λιγοτερο χρονο και δεν το γνωριζω??

 

ευχαριστω για τον χρονο σας και ελπιζω να μην σας ειμαι κουραστικος! :)

 

Έτσι ειναι ολες οι amdroid συσκευές χρειάζονται περισσότερο χρόνο. Δεν ξέρω που οφείλεται αυτο. Εγω το αντιμετοπιζω βάζοντας την συσκευη να συμπληρώνει καθημερινα. Δεν την αφήνω να πέσει τόσο χαμηλά. Καθε 15 μέρες την αφήνω να αδειάσει εντελώς και να κάνει μια πλήρη φόρτιση.

Χαίρομαι που ένας ακόμη πρώην κάτοχος iPhone παραδέχεται ότι η αυτονομία του SGS2 ειναι καλυτερη.

Και δεν οφείλεται σε επεμβάσεις. Έχω το ίδιο καλη αυτονομια με σένα έχοντας την official ρομ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιο θεμα ειναι αυτο? Το στοκ της omega?

 

Είναι η OMEGA XT v7.0 με κάποιες πινελιές από το theme της Turkbey v28 ...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Είναι η OMEGA XT v7.0 με κάποιες πινελιές από το theme της Turkbey v28 ...

 

O turkbey δεν εχει link για το theme σκετο. Οποτε αυτο το εχεις φτιαξει εσυ? Εχεις κανα flashable zip? Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Πριν 5 μερες εβαλα την v7. Την 1η μερα δεν ειχα θεμα με την μπαταρια.

Την 2η μερα ειπα να κανω απο το cwm wipe battery οταν ειναι στα 2% και δυστυχως την μερα πλεον δεν την βγαζω, ενω μου κραταγε 2 μερες με μετρια χρηση.

Σημερα πχ το φορτισα και μετα απο 2 ωρες με μηδενικη χρηση η μπαταρια ειναι στο 95%.

Το περιεργο ειναι οτι οι φωνητικες κλησεις (το οποιο δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε, ουτε καν το εχω ανοιξει) γραφει 26% οτι εχει κανει χρηση μπαταριας !!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό: Από recovery κάνε wipe battery stats.Κλείσε το τηλέφωνο.Βγάλε τη μπαταρία για ~1 λεπτό και ξαναβάλτην.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό: Από recovery κάνε wipe battery stats.Κλείσε το τηλέφωνο.Βγάλε τη μπαταρία για ~1 λεπτό και ξαναβάλτην.

 

Παιζει ρολο ποσο τοις % ειναι η μπαταρια οταν το κανω;

Link to comment
Share on other sites

Παιζει ρολο ποσο τοις % ειναι η μπαταρια οταν το κανω;

Αν το κάνεις μέσω cwm καλό θα ήταν η μπαταρία να είναι στο 1-2%.

Αν χρησιμοποιήσεις το battery callibration απο το market πρέπει να το κάνεις μέσα απο το πρόγραμμα με φουλ φορτισμένη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις μέσω cwm καλό θα ήταν η μπαταρία να είναι στο 1-2%.

Αν χρησιμοποιήσεις το battery callibration απο το market πρέπει να το κάνεις μέσα απο το πρόγραμμα με φουλ φορτισμένη μπαταρία.

 

Έτσι ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις μέσω cwm καλό θα ήταν η μπαταρία να είναι στο 1-2%.

Αν χρησιμοποιήσεις το battery callibration απο το market πρέπει να το κάνεις μέσα απο το πρόγραμμα με φουλ φορτισμένη μπαταρία.

 

Δύσκολο ακόμα να καταλάβω την λογική του battery callibration....

Μιλάμε για 2 διαφορετικούς τρόπους callibrarismatos μπαταρίας που έχουν το ίδιο αποτέλεσμα.

Αρα πώς γίνεται το ένα να γίνεται με full μπαταρία κ το άλλο με σχεδόν empty?

 

Προσωπικά έχω φτασει σε σημείο να πιστεύω οτι το callibration δέν έχει κανένα αποτέλεσμα κ την όλη υπόθεση μου ήρθε να ολοκληρώσει ένα post που διάβασα απο κάποιο χρήστη στο myphone που είχε ανεβάσει κ σύνδεσμο που είχε ποστάρει μέλος του xda αν δέν κάνω λάθος με γραπτές επεξηγήσεις κ πληροφορίες............

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο ακόμα να καταλάβω την λογική του battery callibration....

Μιλάμε για 2 διαφορετικούς τρόπους callibrarismatos μπαταρίας που έχουν το ίδιο αποτέλεσμα.

Αρα πώς γίνεται το ένα να γίνεται με full μπαταρία κ το άλλο με σχεδόν empty?

 

Προσωπικά έχω φτασει σε σημείο να πιστεύω οτι το callibration δέν έχει κανένα αποτέλεσμα κ την όλη υπόθεση μου ήρθε να ολοκληρώσει ένα post που διάβασα απο κάποιο χρήστη στο myphone που είχε ανεβάσει κ σύνδεσμο που είχε ποστάρει μέλος του xda αν δέν κάνω λάθος με γραπτές επεξηγήσεις κ πληροφορίες............

 

Είχα κ ακόμα έχω την ίδια απορία αλλά θα διαφωνήσω με το ότι δεν κάνει τίποτα το callibration.

Τουλάχιστον στα δικά μου μάτια αφού κάνω calib μέσω της εφαρμογής, γίνουν κ 2-3 σωστοί κύκλοι φόρτισης κ αποφόρτισης βλέπω διαφορά από πιο παλιά που flashara μια ρομ κ απλά το άφηνα έτσι λέγοντας δεν έχει ανάγκη. Τώρα μπορεί να είναι κ placebo effect τι να σου πω. Τον τρόπο με άδεια μπαταρία δεν τον έχω δοκιμάσει ποτέ για να είμαι ειλικρινής.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο ακόμα να καταλάβω την λογική του battery callibration....

Μιλάμε για 2 διαφορετικούς τρόπους callibrarismatos μπαταρίας που έχουν το ίδιο αποτέλεσμα.

Αρα πώς γίνεται το ένα να γίνεται με full μπαταρία κ το άλλο με σχεδόν empty?

 

Προσωπικά έχω φτασει σε σημείο να πιστεύω οτι το callibration δέν έχει κανένα αποτέλεσμα κ την όλη υπόθεση μου ήρθε να ολοκληρώσει ένα post που διάβασα απο κάποιο χρήστη στο myphone που είχε ανεβάσει κ σύνδεσμο που είχε ποστάρει μέλος του xda αν δέν κάνω λάθος με γραπτές επεξηγήσεις κ πληροφορίες............

 

Υπάρχει ένα chip Που ελέγχει τη μπαταρία.Μέχρι εδώ καλά.

Με τις αλλαγές που κάνουμε flashaρίσματα κ.λ.π. ή μετά από κάποιο καιρό λειτουργίας, χρειάζεται να γίνεται calibration.

Στο τηλέφωνο μας το chip που κάνει αυτή τη λειτουργία έχει τη δυνατότητα να το κάνει μόνο του!

Εδώ όμως υπάρχει και η παρεξήγηση και έχουμε δύο στρατόπεδα.

Αυτοί που λένε ότι χρειάζεται και αυτοί που λένε όχι, επειδή έχει τη δυνατότητα το chip να το κάνει μόνο του.

Η αλήθεια είναι ότι η δυνατότητα υπάρχει , αλλά δεν είναι ενεργοποιημένη! Το script που τρέχει το chip και κάνει τον έλεγχο της μπαταρίας, δε περιλαμβάνει τίποτα για calibration!

Μπορεί όμως να αντιληφθεί τις "άκρες". Πότε είναι full και πότε άδεια.Άρα σβήνοντας τα battery stats όταν είναι άδεια ή γεμάτη η μπαταρία, ξέρει και το που βρίσκεται :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο stratos.

Σε καμία περίπτωση δέν ήξερα πώς δουλεύει το callibrate περα απ την κλασσική διαγραφή των στατιστικών της μπαταρίας...

Ησουν πολύ κατατοπιστικός.....

Αρα απο την δική σου θεωρία κ πράξη πώς πιστεύεις οτι πρέπει να γίνεται?Με γεμάτη ή άδεια μπαταρία?

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο stratos.

Σε καμία περίπτωση δέν ήξερα πώς δουλεύει το callibrate περα απ την κλασσική διαγραφή των στατιστικών της μπαταρίας...

Ησουν πολύ κατατοπιστικός.....

Αρα απο την δική σου θεωρία κ πράξη πώς πιστεύεις οτι πρέπει να γίνεται?Με γεμάτη ή άδεια μπαταρία?

 

Σχεδόν το ίδιο, αλλά πιο σίγουρο είναι με γεμάτη.Όταν είναι full είναι full! Σβήνεις τα stats με κάποια εφαρμογή και κλείνεις το τηλέφωνο.

Για να το κάνεις με άδεια πότε δε θα είναι εντελώς άδεια, αφού υπάρχει έστω και λίγη ενέργεια για να έχεις ανοιχτό το τηλέφωνο να τα σβήσεις :)

Πάρε την κουρτίνα 1 :D

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν το ίδιο, αλλά πιο σίγουρο είναι με γεμάτη.Όταν είναι full είναι full! Σβήνεις τα stats με κάποια εφαρμογή και κλείνεις το τηλέφωνο.

Για να το κάνεις με άδεια πότε δε θα είναι εντελώς άδεια, αφού υπάρχει έστω και λίγη ενέργεια για να έχεις ανοιχτό το τηλέφωνο να τα σβήσεις :)

Πάρε την κουρτίνα 1 :D

 

Τί εννοείς κλείνεις το τηλέφωνο.Μήπως θές να πείς επαννεκίνηση ή οτι εξαντλείς την μπαταρία μέχρι να κλείσει?

Κ εμένα πάντως για zong μου μοιάζει η κουρτίνα 2........:lol::lol:

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς κλείνεις το τηλέφωνο.Μήπως θές να πείς επαννεκίνηση ή οτι εξαντλείς την μπαταρία μέχρι να κλείσει?

Κ εμένα πάντως για zong μου μοιάζει η κουρτίνα 2........:lol::lol:

 

Απενεργοποίηση.Μετά βγάζεις την μπαταρία για ένα λεπτό και την τοποθετείς ξανά.2-3 καλές φορτίσεις - εκφορτίσεις (να περιμένεις να κλείσει μόνο του το κινητό πριν το βάλεις στο φορτιστή και να φορτίσει μετά στο 100%) και θα στανιάρει :happy:

Και καλό είναι να μη το αποφορτίζεις επίτηδες παίζοντας παιχνιδάκια :lol: Ας κλείσει μόνο του με φυσιολογική χρήση.

Αυτό βασικά ισχύει για όλες τις μπαταρίες. :)

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν το ίδιο, αλλά πιο σίγουρο είναι με γεμάτη.Όταν είναι full είναι full! Σβήνεις τα stats με κάποια εφαρμογή και κλείνεις το τηλέφωνο.

Για να το κάνεις με άδεια πότε δε θα είναι εντελώς άδεια, αφού υπάρχει έστω και λίγη ενέργεια για να έχεις ανοιχτό το τηλέφωνο να τα σβήσεις :)

Πάρε την κουρτίνα 1 :D

 

Να κάνω μια ερώτηση? Μια απορία που την έχω πολύ καιρό .αν έχεις δυο μπαταριές όπως εγω και τις αλλάζεις κάθε φορά που τελειώνει η μια calibration πως κάνεις ?

Και γενικά σε αυτή την περίπτωσή τι παίζει ?υπάρχει περίπτωσή να μπερδευτεί το κινητό και να βγάζει άσχετα στάτους ?

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή ερώτηση άν κ δέν έχω την απάντηση.

Αυτό που θα μπορούσες να κάνεις για να βγάλεις ένα ασφαλές συμπέρασμα,να αφιερώσεις καποιες ώρες ωστε να τσεκάρεις με σχεδόν την ίδια χρήση πάνω κάτω κ στις 2 μπαταρίες πόσο βγάζει η μία κ πόσο η άλλη μετά απ το callibration.....

Σίγουρα θα υπάρχει κάποια αστοχία λόγω παραγόντων (περισσότερη ώρα ομιλίας π.χ) στη μία, αλλα πέρα απ αυτό μπορείς να περιορίσεις την συσκευή σου σε ίδια χρήση κ με τις 2 μπαταρίες.....

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ κάθετα με το calibration της μπαταρίας. Και ναι, είναι άποψη του καθενός κτλ κτλ αλλα..

 

Το ότι δε χρειαζεται δεν το είπε καποιος τυχαίος dev αλλά ο Entropy (xda) που για μένα τουλάχιστον είναι από τους κορυφαίους στο xda και όχι μόνο..

 

Το θέμα είναι πως και εγώ μεχρι κάνα δίμηνο πριν πίστευα ότι "Αααα!! Εβαλα καινούργια ρομ.. Calibration!!"

Και μετά συνάντησα τον Γιάννη, σεφ της omega και γνωστό σε όλους ως ioathe :) Και μου είπε οτι δεν έχει κάνει ποτέ calibration στην μπαταρία του και όλα μια χαρά..

 

Αποφάσισα λοιπόν να δω πως θα πάει το κινητό χωρίς να wipαρω τα battery stats κάθε τοσο..

Καμμία διαφορά!:cool:

 

Και να γνωριζετε το εξής: Ο μόνος τρόπος να βοηθήσετε την μπαταρία είναι να την αφήσετε εκτός συσκευής για κανένα 3λεπτο με 5λεπτο να χαλαρώσει.. Οταν την ξανατοποθετήσετε στο κινητό και το ανοίξτε το ποσοστό της μπαταριάς θα είναι το σωστό.. Και κάτι τελευταίο και σας αφήνω στην ησυχία σας :p Φιλε μου StratoGR για αυτο εδώ το ποστ σου

 

Σχεδόν το ίδιο, αλλά πιο σίγουρο είναι με γεμάτη.Όταν είναι full είναι full! Σβήνεις τα stats με κάποια εφαρμογή και κλείνεις το τηλέφωνο.

Για να το κάνεις με άδεια πότε δε θα είναι εντελώς άδεια, αφού υπάρχει έστω και λίγη ενέργεια για να έχεις ανοιχτό το τηλέφωνο να τα σβήσεις :)

Πάρε την κουρτίνα 1 :D

 

απλά να σου επισημανω οτι υπάρχουν φορές που το κινητό δείχνει οτι έχει φορτίσει αλλά δεν.. Το φαινόμενο γνωστο ως 96% ..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ κάθετα με το calibration της μπαταρίας. Και ναι, είναι άποψη του καθενός κτλ κτλ αλλα..

 

Το ότι δε χρειαζεται δεν το είπε καποιος τυχαίος dev αλλά ο Entropy (xda) που για μένα τουλάχιστον είναι από τους κορυφαίους στο xda και όχι μόνο..

 

Το θέμα είναι πως και εγώ μεχρι κάνα δίμηνο πριν πίστευα ότι "Αααα!! Εβαλα καινούργια ρομ.. Calibration!!"

Και μετά συνάντησα τον Γιάννη, σεφ της omega και γνωστό σε όλους ως ioathe :) Και μου είπε οτι δεν έχει κάνει ποτέ calibration στην μπαταρία του και όλα μια χαρά..

 

Αποφάσισα λοιπόν να δω πως θα πάει το κινητό χωρίς να wipαρω τα battery stats κάθε τοσο..

Καμμία διαφορά!:cool:

 

Και να γνωριζετε το εξής: Ο μόνος τρόπος να βοηθήσετε την μπαταρία είναι να την αφήσετε εκτός συσκευής για κανένα 3λεπτο με 5λεπτο να χαλαρώσει.. Οταν την ξανατοποθετήσετε στο κινητό και το ανοίξτε το ποσοστό της μπαταριάς θα είναι το σωστό.. Και κάτι τελευταίο και σας αφήνω στην ησυχία σας :p Φιλε μου StratoGR για αυτο εδώ το ποστ σου

 

 

 

απλά να σου επισημανω οτι υπάρχουν φορές που το κινητό δείχνει οτι έχει φορτίσει αλλά δεν.. Το φαινόμενο γνωστο ως 96% ..

 

Στο ψαχτήρι είχα πέσει σε ένα site με κάτι γάτους που αναλύανε όλο το script του chipset και έκαναν και αλλαγές - βελτιώσεις στους αλγόριθμους.Όρεξη να 'χεις να διαβάζεις.

Απόψεις είναι και οι 2.Δε μπορείς να με πείσεις και δε μπορώ να σε πείσω :)

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ κάθετα με το calibration της μπαταρίας. Και ναι, είναι άποψη του καθενός κτλ κτλ αλλα..

 

Το ότι δε χρειαζεται δεν το είπε καποιος τυχαίος dev αλλά ο Entropy (xda) που για μένα τουλάχιστον είναι από τους κορυφαίους στο xda και όχι μόνο..

 

Το θέμα είναι πως και εγώ μεχρι κάνα δίμηνο πριν πίστευα ότι "Αααα!! Εβαλα καινούργια ρομ.. Calibration!!"

Και μετά συνάντησα τον Γιάννη, σεφ της omega και γνωστό σε όλους ως ioathe :) Και μου είπε οτι δεν έχει κάνει ποτέ calibration στην μπαταρία του και όλα μια χαρά..

 

Αποφάσισα λοιπόν να δω πως θα πάει το κινητό χωρίς να wipαρω τα battery stats κάθε τοσο..

Καμμία διαφορά!:cool:

 

Και να γνωριζετε το εξής: Ο μόνος τρόπος να βοηθήσετε την μπαταρία είναι να την αφήσετε εκτός συσκευής για κανένα 3λεπτο με 5λεπτο να χαλαρώσει.. Οταν την ξανατοποθετήσετε στο κινητό και το ανοίξτε το ποσοστό της μπαταριάς θα είναι το σωστό.. Και κάτι τελευταίο και σας αφήνω στην ησυχία σας :p Φιλε μου StratoGR για αυτο εδώ το ποστ σου

 

 

 

απλά να σου επισημανω οτι υπάρχουν φορές που το κινητό δείχνει οτι έχει φορτίσει αλλά δεν.. Το φαινόμενο γνωστο ως 96% ..

 

Στο ψαχτήρι είχα πέσει σε ένα site με κάτι γάτους που αναλύανε όλο το script του chipset και έκαναν και αλλαγές - βελτιώσεις στους αλγόριθμους.Όρεξη να 'χεις να διαβάζεις.

Απόψεις είναι και οι 2.Δε μπορείς να με πείσεις και δε μπορώ να σε πείσω :)

 

Επειδή έχω αναλύσει ως εκεί που δεν πάει το θέμα μπαταρία (οι παλιοί ξέρουν τον οδηγό της υπογραφής μου) έχω καταλήξει πως, κάνοντας calibration σβήνοντας τα battery stats συμβαίνουν 2 πράγματα.

 

1. Δεν κερδίζεις τίποτα από άποψη αυτονομίας.

2. Κερδίζεις τόσο απειροελάχιστα που είναι μέσα στα όρια του λάθους από μέτρηση σε μέτρηση

 

οπότε και εγώ έχω σταματήσει να κάνω wipe προ πολλού...

Link to comment
Share on other sites

Στο ψαχτήρι είχα πέσει σε ένα site με κάτι γάτους που αναλύανε όλο το script του chipset και έκαναν και αλλαγές - βελτιώσεις στους αλγόριθμους.Όρεξη να 'χεις να διαβάζεις.

Απόψεις είναι και οι 2.Δε μπορείς να με πείσεις και δε μπορώ να σε πείσω :)

 

Μπορώ να δοκιμάσω ομως.. :p Και εννοείται ότι αν έβρισκες κάποιο λινκ του site που αναφέρεις και το μοιραστείς μαζί μου θα ήθελα να το διαβάσω..

 

 

"Originally Posted by Entropy512 on xda

 

This is standard for Lithium-Ion batteries (of most chemistries - there are exceptions, but our device is not one of them.)

 

The standard charge cycle for a Li-Ion is as follows:

Constant current (aka current-limited) initially, until battery voltage reaches approximately 4.2 volts.

Once the battery hits 4.2 volts, it is constant-voltage (battery his held at 4.2 volts)

Charge termination is done by monitoring the charge current in the CV phase. Once the current drops to around C/10 (e.g. 165 mA for most GSIIs), the charger is shut off. I need to double-check this number.

 

 

As the original post hinted, and I have confirmed by reading kernel source - this advice is applicable to most HTC Android devices, and other devices (such as the Galaxy Tab 10.1) that have "coulomb counter" type fuel gauges. These measure the current in/out of the battery periodically and sum it up - Slowly, their estimate of state of charge will "drift", which is why they occasionally need to be recalibrated.

 

The Maxim fuel gauge IC used in first-gen GalaxyS devices needs no calibration, and in fact, is designed specifically to be "convergent" rather than "divergent" - i.e. if it is initially "uncalibrated", it will converge on a correct state of charge estimate after a few hours, regardless of initial conditions. See MAX17040, MAX17041 Compact, Low-Cost 1S/2S Fuel Gauges - Overview

 

The MAX17042 in the GSII (I9100 and I777, probably SPH-D710 also) is an improved version of the 17040. While it does, unlike its predecessors, have a current measurement function, it is not used right now (see kernel sources) - so it's functionally almost identical to the 17040 for us.

 

This fuel gauge assumes the battery is in a "relaxed" state initially - so ideally, if you want the best "calibration" - pull the battery for an hour or so, so that it is "relaxed". If this seems to long to you - overnight idle drain will be low enough that any State of Charge (SoC) estimates will converge, regardless of initial conditions."

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό φάρμακο είναι η.σωστή φόρτιση.

Για να γίνει πρέπει η συσκευή να μείνει μια ώρα τουλάχιστον επιπλέον από την στιγμή που θα δείξει 100%.

Δοκιμάστε το.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για το galaxy sii αλλά στο x10 mini pro μετά από πέρασμα της ανεπίσημης gintonic 2.3.7 το κινητό κρατούσε μισή μέρα με αρκετή χρήση και έλεγα ότι δεν είναι δυνατόν. Με το calibration και full χρήση άλλαξε εντελώς, 1 μέρα + πάλι με full χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά αρχισε να τελειώνει η μπαταρία πολύ γρήγορα,έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και άρχισε τα τρελά του να δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο με καλώδιο χωρίς να είναι,και όταν πάω να κάνω επανεκίνηση να μην μπορώ να κάνω και να μου δείχνει την μπαταρία και ένα θερμόμετρο.

Δεν μπορώ να το συνεφέρω.

Μπορεί να βοηθήσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...