Jump to content

iOS 5


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά ακόμη κολλάει μερικές φορές το μεγαφωνο και οι ειδοποίησεις κολλάνε. Είχα 4 μηνύματα και δεν χτύπησε.

 

Επίσης μπροστά στα ματιά μου έγινε αναπάντητη αλλα ίσα ίσα που χτύπησε και δεν έβγαλε τίποτα. Τι γίνεται ... Χαμπάρι δεν έχουν πάρει;

 

Τέσπα ελπίζω η final να είναι οκ και να μην βγάλουν αμέσως 5.0.1 για «μερικές περιπτώσεις που γίνονται αυτα»

 

 

---

- Sent from my iPhone -iOS 5 beta using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 795
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν πέρασα την beta 4 έκανα setup as new και μετα έκανα ΟΤΑ

 

 

---

- Sent from my iPhone -iOS 5 beta using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Όταν πέρασα την beta 4 έκανα setup as new και μετα έκανα ΟΤΑ

 

 

---

- Sent from my iPhone -iOS 5 beta using Tapatalk

 

Μήπως κάτι δεν "κάθισε" κάλα στο OTA? Εγώ έκανα restore στην beta5 μιας και δεν μου εμφανίζε το update. Δεν δοκιμάζεις να κάνει το ίδιο και μετά να περάσεις το backup σου?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνει πάντα. Αλλα θα το δοκιμάσω.

 

Μπορω να επαναφέρω τις επαφές κτλ απο το iCloud? μετα απο επαναφορά ρυθμίσεων;

 

 

---

- Sent from my iPhone -iOS 5 beta using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνει πάντα. Αλλα θα το δοκιμάσω.

 

Μπορω να επαναφέρω τις επαφές κτλ απο το iCloud? μετα απο επαναφορά ρυθμίσεων;

 

 

---

- Sent from my iPhone -iOS 5 beta using Tapatalk

 

ναι άμε! Άπλα επειδή είναι ακόμα beta θα σου πρότεινα να το κάνεις με το itunes το backup σου.

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
ναι άμε! Άπλα επειδή είναι ακόμα beta θα σου πρότεινα να το κάνεις με το itunes το backup σου.
Θα συμφωνήσω κι εγώ ότι δεν γίνεται να βασιστείς αποκλειστικά στο iCloud backup για την ώρα... Μέχρι στιγμής μου έχει δουλέψει μόνο μία φορά, πλέον πότε μου λέει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί στο server, πότε μου λέει ότι δεν μπορεί να κάνει restore από κάποια συγκεκριμένα backup... Οπότε καταφεύγω στο κανονικό restore from backup που είναι και πιο γρήγορο...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις restore πατώντας Shift+Restore και επιλέγοτνας το αρχείο για το iOS5 beta5.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Τελεια!!!

Τρεχω το iOS 5 απο το πρωι στη συσκευη μου χωρις σοβαρα προβληματα!

 

Παραθέτω κάποιες λειτουργίες που έχω εντοπίσει...

 

* Οταν συγχρονίζει με το iTunes το τηλέφωνο μπορεί να λειτουργεί κανονικά!:)

* Πλέον μπορούμε να βάλουμε διαφορετικό ηχο σε mail, clanendar alert, voice mail, etc..

* Ο κάθε χρήστης εχει δικό του @me.com email account!

* Απο ταχύτητα ειναι σχεδόν στα ιδια επίπεδα με το 4.3.3

* Αντιμετώπισα λιγο πρόβλημα με το BT του αυτοκίνητου. Συνδέθηκε, μετέφερε κατάλογο αλλά δεν μπορούσε να απαντήσει απο το "τιμόνι" - ήθελε απο το κινητο...:blink:

* Τα Notifications είναι πλήρως παραμετροποίησημα!:p

* Στο iCloud Tab στα Settings μπορείς να συγχρονίσεις mail, contacts, calendar, reminder, bookmarks, notes, Photo Stream, Find My iPhone, αλλα και να κανεις backup to iCloud.

* Υπάρχει η δυνατότητα για αγορά Extra χώρου για το iCloud (πλέον του 5.0GB που δινει free η Apple)

* Νέο εικονίδιο στο Music (είναι το ιδιο με του iPod Touch)

* Αλλαγή στα Default Alert Times (Διαφορετικο πχ σε Birthdays, Events, All day events)

* Η έκδοση αυτη Beta 1 δεν εχει κανένα wallpaper μεσα!:lol::lol:

* Έγινε initial setup χωρίς το iTunes :rolleyes:

* To weather app πλεον καταλαβαινει την τοποθεσια σου και αλλαζει περιοχη!

 

Αυτα για την ωρα...

 

φιλε μου οταν λες οτι το notification center ειναι πληρως παραμετροποιησημο ενοεις οτι μπορουμε να αφαιρεσουμε η και να προσθεσουμε οτι θελουμε???:happy:;)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι! Όλα τα App που ενσωματώνουν την λειτουργιά push notifications μπορούν να ενσωματωθούν στο νέο notification system (slide down).
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε πριν από λίγα λεπτά η νέα beta 6 του iOS 5...:)

 

και εδω ενα full change log...

 

http://www.bgr.com/2011/08/19/apple-releases-ios-5-beta-6-to-developers-heres-the-full-change-log/

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε πριν από λίγα λεπτά η νέα beta 6 του iOS 5...:)

 

και εδω ενα full change log...

 

http://www.bgr.com/2011/08/19/apple-releases-ios-5-beta-6-to-developers-heres-the-full-change-log/

 

ειχα κανει over air τιν βετα 5 απο βετα 4 και ειχε κολισει.... να δοκιμασω λες παλι over air?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα σε iPhone και iPad τις OTA αναβαθμίσεις χθες το βράδυ και όλα πήγαν καλά :)

Δεν σε εμπιστεύομαι :ρ. Κανείς άλλος. ΟΤΑ ;;

Link to comment
Share on other sites

Εγω OTA εκανα και στο iphone και στο ipad χθες βραδυ! Η αποφαση ειναι δικη σου!

 

ΤΗΝΧ...εκανα και εγω .. ολα κομπλε .....

 

ps. καθε μερα φορτιση... μονο εγω ?

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται με τη χρηση που του κανεις. Εγω απο τις 8 το πρωι και κανονική χρήση...(2-3 τηλεφωνα, ανοιχτα 3G,WIFI,BT,chat, mail, κλπ) ειμαι τωρα 78%.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest valeria
Σήμερα που έγινε launched το iTunes Match σε beta, πήγα όλο χαρά να κάνω subscription (έχω US account που το δουλεύω με iTunes gift cards) και πάπαλα το σύστημα :wacko: Έχουν πέσει οι servers εδώ και πολλές ώρες... Μετά έφαγα τη δεύτερη πίκρα καθώς διάβασα ότι αν και μπορεί να τραβήξει το ποσό από μια iTunes gift card, παρ'όλα αυτά, πρέπει πρώτα να έχεις θέσει και μία έγκυρη αμερικάνικη credit card :( Αχχχχχχ και ήθελα πολύ να το δοκιμάσω το iTunes Match :cry:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που έγινε launched το iTunes Match σε beta, πήγα όλο χαρά να κάνω subscription (έχω US account που το δουλεύω με iTunes gift cards) και πάπαλα το σύστημα :wacko: Έχουν πέσει οι servers εδώ και πολλές ώρες... Μετά έφαγα τη δεύτερη πίκρα καθώς διάβασα ότι αν και μπορεί να τραβήξει το ποσό από μια iTunes gift card, παρ'όλα αυτά, πρέπει πρώτα να έχεις θέσει και μία έγκυρη αμερικάνικη credit card :( Αχχχχχχ και ήθελα πολύ να το δοκιμάσω το iTunes Match :cry:

 

Ω ρε γμτο κ εγώ ίδια περίπτωση με σένα είμαι (US account - gift cards) και το περιμένω πως κ πως το iTunes Match...

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Ω ρε γμτο κ εγώ ίδια περίπτωση με σένα είμαι (US account - gift cards) και το περιμένω πως κ πως το iTunes Match...
Άστα, έχω στεναχωρηθεί πολύ, είμαι σε αναζήτηση αγοράς prepaid κάρτας, αλλά μόνο scam sites βρίσκω και στο eBay τίποτα :( Το iTunes Match φαντάζει όλο και πιο μακρινό όνειρο :cry:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...