Jump to content

Game of Thrones (HBO)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιος βάζει στοίχημα ότι και επεισόδιο με διάρκεια 1.5 ώρα να βλέπαμε,

που έχει μάχη με 3 δράκους, 10.000 κομπάρσους ντυμένους στρατιώτες,

wildlings, zombies, γίγαντες κτλ., η οποία κόστισε 20 εκατομμύρια δολλάρια

και 2 μήνες για να γυριστεί, ΠΑΛΙ θα έβγαινε ένα 20% των τηλεθεατών να πει

ότι το βρήκε βαρετό, όχι αρκετά ρεαλιστικό, δεν είχε αρκετούς θανάτους και δράση,

δεν είδε τον αγαπημένο του χαρακτήρα, προβλέψιμο, "meh, τα 'χουμε ξαναδεί όλα αυτά", κτλ.; :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιος βάζει στοίχημα ότι και επεισόδιο με διάρκεια 1.5 ώρα να βλέπαμε,

που έχει μάχη με 3 δράκους, 10.000 κομπάρσους ντυμένους στρατιώτες,

wildlings, zombies, γίγαντες κτλ., η οποία κόστισε 20 εκατομμύρια δολλάρια

και 2 μήνες για να γυριστεί, ΠΑΛΙ θα έβγαινε ένα 20% των τηλεθεατών να πει

ότι το βρήκε βαρετό, όχι αρκετά ρεαλιστικό, δεν είχε αρκετούς θανάτους και δράση,

δεν είδε τον αγαπημένο του χαρακτήρα, προβλέψιμο, "meh, τα 'χουμε ξαναδεί όλα αυτά", κτλ.; :D

Και πιο προβλέψιμο από ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Όλοι εσείς που λέτε προβλέψιμο αυτό το επεισόδιο..

Δηλαδή σε πόσες άλλες σκηνές τα βρήκε σκούρα η Καλισι και αντί για τον σούπερ στρατό της, χρειάστηκε να σωθεί από τους δράκους, που μάλιστα δεν την ακούγανε κιόλας στα προηγούμενα επεισόδια;;

 

Εμένα ίσα ίσα μου έκανε εντύπωση, που πλέον ο στρατός της έχει χάσει στα μάτια όλων την δυναμική του και ενώ όλοι λέγαμε στην αρχή ότι είναι ο καλύτερα εκπαιδευμένος στρατός της σειράς, τώρα έχουν μείνει λίγοι και τους τρώνε εύκολα.

 

Δεν θα έλεγα και τόσο προβλεπόμενο λοιπόν αυτό το επεισόδιο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όλοι εσείς που λέτε προβλέψιμο αυτό το επεισόδιο..

Δηλαδή σε πόσες άλλες σκηνές τα βρήκε σκούρα η Καλισι και αντί για τον σούπερ στρατό της, χρειάστηκε να σωθεί από τους δράκους, που μάλιστα δεν την ακούγανε κιόλας στα προηγούμενα επεισόδια;;

 

Εμένα ίσα ίσα μου έκανε εντύπωση, που πλέον ο στρατός της έχει χάσει στα μάτια όλων την δυναμική του και ενώ όλοι λέγαμε στην αρχή ότι είναι ο καλύτερα εκπαιδευμένος στρατός της σειράς, τώρα έχουν μείνει λίγοι και τους τρώνε εύκολα.

 

Δεν θα έλεγα και τόσο προβλεπόμενο λοιπόν αυτό το επεισόδιο.

 

Συμφωνώ απόλυτα! Και για μένα δεν ήταν τόσο προβλέψιμο επεισόδιο.

Εγώ δεν περίμενα βασικά την σκηνή με την πυρά. Αυτή τη Μελισάνδρη θέλω να την πλακώσω στα χαστούκια :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη Μελισάνδρη θέλω να την πλακώσω στα χαστούκια :p

 

:love:

μη, όχι το Μελισανδράκι!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

δεν ηταν δηλαδη προβλεψιμο οτι θα ανοιγε η πυλη για τον τζον ;

δεν ηταν προβλεψιμο οτι θα καιγοταν το κοριτσακι οταν μας δειχνει μια σκηνη που μυριζει RIP;

τι ακριβως ενδιαφερον ειχε η συνομιλια του τζειμς με την χηρα του ομπερυν; ή ειχαν ενδιαφερον τα χαστουκια που επαιζαν οι γκομενιτσες στη φυλακη;;;;

δε βλεπουμε "τα φιλαρακια" ουτε το "sex and the city".

Link to comment
Share on other sites

δεν ηταν δηλαδη προβλεψιμο οτι θα ανοιγε η πυλη για τον τζον ;

δεν ηταν προβλεψιμο οτι θα καιγοταν το κοριτσακι οταν μας δειχνει μια σκηνη που μυριζει RIP;

τι ακριβως ενδιαφερον ειχε η συνομιλια του τζειμς με την χηρα του ομπερυν; ή ειχαν ενδιαφερον τα χαστουκια που επαιζαν οι γκομενιτσες στη φυλακη;;;;

δε βλεπουμε "τα φιλαρακια" ουτε το "sex and the city".

 

Σιγα μη δεν άνοιγαν στον John snow. Αυτό ήταν σίγουρο.

 

Για το κοριτσάκι Εγώ έλεγα θα πει τελευταία στιγμή στοπ. Ίσως είμαι χαζός και το σκέφτομαι αλλιώς.

 

Η συνομιλία του Jamie με τον αδερφό του ομπεριν μου πέρασε το ότι δεν λύνονται όλα με τον θάνατο (αυτό νομίζω ήθελε να περάσει και το ήθος του) (ξέρω γω?)

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα! Και για μένα δεν ήταν τόσο προβλέψιμο επεισόδιο.

 

 

Εγώ δεν περίμενα βασικά την σκηνή με την πυρά. Αυτή τη Μελισάνδρη θέλω να την πλακώσω στα χαστούκια :p

 

 

 

Σε τι θα την πλάκωνες; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μη δεν άνοιγαν στον John snow. Αυτό ήταν σίγουρο.

 

Έχω μια άκυρη ερώτηση:

Αφού το τείχος φτάνει μέχρι την θάλασσα, και αφού οι wildlings ήταν σε πλοία και αφού ο σκοπός ήταν να πάνε νότια του τείχους, ποιος ο λόγος να τους αποβιβάσουν ΠΡΙΝ το τείχος και να μην τους πάνε απευθείας νότια;;;; Ποιος ο λόγος να περάσουν από την πύλη του τείχους;

Εννοείται πέρα από την προφανή σκηνοθετική χρησιμότητα για δημιουργία δράματος. Και στα βιβλία έτσι είναι;

Link to comment
Share on other sites

Πληρωνεστε και βγαινετε κ ειρωνευστε; Δεν σας καταλαβαινω μερικους... Το οτι ηταν το προφανες πως θα εμφανιστει ο δρακος της Καλιση σε εκεινο το χρονικο σημειο,που ακριβως βλεπετε το περιεργο που αναφερθηκε... Δε μιλησε κανεις για προβλεψιμοτητα γενικα του επεισοδιου γιαυτο μην κανετε σα χαζα... Προσωπικες αποψεις γραφουμε για τις εντυπωσεις μας απο τη σειρα... Edited by NickTSPre
Link to comment
Share on other sites

Ειρωνεία μάλλον μόνος σου είδες.

Θα μιλήσω για τον εαυτό μου. Δεν ειρωνεύομαι είπα τη γνώμη μου και εγώ όπως όλοι και απλά ήταν αντίθετη από άλλους.

Δεν ήθελα να φανει σαν ειρωνεία. Πιστεύω ότι και οι υπόλοιποι την γνώμη μας λέμε.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Για το κοριτσάκι Εγώ έλεγα θα πει τελευταία στιγμή στοπ. Ίσως είμαι χαζός και το σκέφτομαι αλλιώς.

 

Κι εγώ αυτό νόμιζα, ότι στο τέλος θα σπάσει ο πατέρας...

Link to comment
Share on other sites

Στην ηλικία που είμαι δεν ειρωνεύομαι εύκολα και δεν έχω και σκοπό να μπαίνω εδώ μέσα και να το κάνω.

Την άποψη μου λέω και θα συνεχίσω να την λέω.

Κρίμα αν άλλο διαβάζετε και άλλο καταλαβαίνετε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω, όταν λέτε ότι ένα επεισόδιο είναι προβλέψιμο και άρα βαρετό,

εννοείτε ότι καταλαβαίνετε τι θα γίνει 3 δευτερόλεπτα πριν γίνει;

 

Γιατί μέχρι στιγμής είδα ότι το προβλέψιμο ήταν ότι τελικά άνοιξε η πύλη για τον Jon Snow,

μιλάμε δηλαδή για μια σκηνή 10 δευτερολέπτων και στο ότι ήρθε ο δράκος και έσωσε την ξανθιά.

 

Μαντέψατε δηλαδή από την αρχή του επεισοδίου ότι θα βλέπαμε τους αγώνες στην μεγάλη αρένα, θα γινόταν απόπειρα δολοφονίας από τους Sons Of Harpy, θα σκοτώναν τους περισσότερους φρουρούς της ξανθιάς

και όταν τελικά είχε μείνει με τους 3-4 πιο πιστούς σωματοφύλακες της, περιτριγυρισμένη από 150 αντιπάλους, θα ερχόταν ο δράκος και θα την έπαιρνε να φύγει αφήνοντας όλους τους άλλους πίσω;

 

Ή εννοείτε ότι το καταλάβατε ότι θα ερχόταν αφού τους έχουν μαζέψει αυτούς τους 4-5 μέσα στην αρένα και ετοιμάζονται να τους σκοτώσουν (5 δευτερόλεπτα δηλαδή πριν την εμφάνιση του δράκου);

 

Γιατί έτσι ναι, η σειρά είναι εντελώς βαρετή, προβλέπεις ότι ο Τύριον όταν σηκώνει το ποτήρι με το κρασί θα πιει από αυτό, ότι όταν ο ψηλός μονομάχος έκοψε το κεφάλι του αντιπάλου του στην αρένα, ο κοντός θα πέθαινε, ότι όταν η Melisandre λέει "because the night is dark" σε λίγο θα ακούσεις "and full of terrors", κτλ.

 

Να διάβαζα εδώ ΠΡΙΝ την έναρξη του επεισοδίου "να δεις που ο Στάννις θα την φάει την μικρή", "να δεις που ο Snow θα πάει στα wildlings και θα του την πέσουν τα ζόμπι", "να δεις που η Νταενέρις θα τα βρει σκούρα και θα πάρει τους δράκους της και θα σηκωθεί να φύγει μόνη της από την Meereen", "να δεις που ο παπάς που έκανε δυνατό η Σέρσει τελικά θα της την φέρει και θα της γυρίσει μπούμερανγκ", να πω ναι, βλέπω μια βαρετή και προβλέψιμη σειρά.

 

Αλλά ρε παιδιά, έπαιξε με τα μάτια ο Σνόοου με τον Άλιστερ για 3" και ο άλλος ψήθηκε να μην του ανοίξει και τελικά του άνοιξε,

"έλεος τι βλέπουμε;;". Ήμαρτον δηλαδή. Τί θέλετε για να είστε ευχαριστημένοι; Σε κάθε επεισόδιο Red Wedding, Ned Stark execution, μάχη Blackwater και Hardhome;

 

GoT βλέπουμε, τηλεοπτική σειρά, όχι Transformers να έχει ανατινάξεις κάθε 3" και μπάτζετ 250 εκατομμύρια δολλάρια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω, όταν λέτε ότι ένα επεισόδιο είναι προβλέψιμο και άρα βαρετό,

εννοείτε ότι καταλαβαίνετε τι θα γίνει 3 δευτερόλεπτα πριν γίνει;

 

Γιατί μέχρι στιγμής είδα ότι το προβλέψιμο ήταν ότι τελικά άνοιξε η πύλη για τον Jon Snow,

μιλάμε δηλαδή για μια σκηνή 10 δευτερολέπτων και στο ότι ήρθε ο δράκος και έσωσε την ξανθιά.

 

Μαντέψατε δηλαδή από την αρχή του επεισοδίου ότι θα βλέπαμε τους αγώνες στην μεγάλη αρένα, θα γινόταν απόπειρα δολοφονίας από τους Sons Of Harpy, θα σκοτώναν τους περισσότερους φρουρούς της ξανθιάς

και όταν τελικά είχε μείνει με τους 3-4 πιο πιστούς σωματοφύλακες της, περιτριγυρισμένη από 150 αντιπάλους, θα ερχόταν ο δράκος και θα την έπαιρνε να φύγει αφήνοντας όλους τους άλλους πίσω;

 

Ή εννοείτε ότι το καταλάβατε ότι θα ερχόταν αφού τους έχουν μαζέψει αυτούς τους 4-5 μέσα στην αρένα και ετοιμάζονται να τους σκοτώσουν (5 δευτερόλεπτα δηλαδή πριν την εμφάνιση του δράκου);

 

Γιατί έτσι ναι, η σειρά είναι εντελώς βαρετή, προβλέπεις ότι ο Τύριον όταν σηκώνει το ποτήρι με το κρασί θα πιει από αυτό, ότι όταν ο ψηλός μονομάχος έκοψε το κεφάλι του αντιπάλου του στην αρένα, ο κοντός θα πέθαινε, ότι όταν η Melisandre λέει "because the night is dark" σε λίγο θα ακούσεις "and full of terrors", κτλ.

 

Να διάβαζα εδώ ΠΡΙΝ την έναρξη του επεισοδίου "να δεις που ο Στάννις θα την φάει την μικρή", "να δεις που ο Snow θα πάει στα wildlings και θα του την πέσουν τα ζόμπι", "να δεις που η Νταενέρις θα τα βρει σκούρα και θα πάρει τους δράκους της και θα σηκωθεί να φύγει μόνη της από την Meereen", "να δεις που ο παπάς που έκανε δυνατό η Σέρσει τελικά θα της την φέρει και θα της γυρίσει μπούμερανγκ", να πω ναι, βλέπω μια βαρετή και προβλέψιμη σειρά.

 

Αλλά ρε παιδιά, έπαιξε με τα μάτια ο Σνόοου με τον Άλιστερ για 3" και ο άλλος ψήθηκε να μην του ανοίξει και τελικά του άνοιξε,

"έλεος τι βλέπουμε;;". Ήμαρτον δηλαδή. Τί θέλετε για να είστε ευχαριστημένοι; Σε κάθε επεισόδιο Red Wedding, Ned Stark execution, μάχη Blackwater και Hardhome;

 

GoT βλέπουμε, τηλεοπτική σειρά, όχι Transformers να έχει ανατινάξεις κάθε 3" και μπάτζετ 250 εκατομμύρια δολλάρια.

 

Προφανως εχουμε να κανουμε με τους ιδιους "εξυπνους" τυπους που ειχαν καταλαβει εκεινη την εποχη απο την μεση της Εκτης αισθησης και μετα οτι ο Bruce Willis ηταν πεθαμενος και οτι ηταν εξισου προβλεψιμη ταινια.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα μιλησω για το δικο μου ποσταρισμα για το 9ο επεισοδιο. Οταν εγραψα πως το συγκεκριμενο επεισοδιο ηταν βαρετο ,για μενα,δεν το συνεδεσα με την προβλεψιμη σκηνη με το δρακο... Καμια σχεση ομως... Το προβλεψιμο δεν ειναι παντα κακο,για παραδειγμα και στο προηγουμενο επισοδειο,για μενα παντα,ηταν προβλεψιμο πως θα γινει της ποπης,με καποιο τροπο,οταν ο Σνοου πηγε να μιλησει στους "ελευθερους" η αλλιως αγριους. Η μαχη που ακολουθησε με το στρατο των νεκρων ηταν απο τις πιο δυνατες στιγμες της μεχρι τωρα πορειας της σειρας. Τσαμπα εγινε θεμα ολο αυτο παιδες... Επιχειρηματα εχουμε οταν μιλαμε; Τοτε εκφραζουμε γνωμη και οχι "τραμπουκιζοντας" ποστ αλλων...
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω, όταν λέτε ότι ένα επεισόδιο είναι προβλέψιμο και άρα βαρετό,

εννοείτε ότι καταλαβαίνετε τι θα γίνει 3 δευτερόλεπτα πριν γίνει;

 

Γιατί μέχρι στιγμής είδα ότι το προβλέψιμο ήταν ότι τελικά άνοιξε η πύλη για τον Jon Snow,

μιλάμε δηλαδή για μια σκηνή 10 δευτερολέπτων και στο ότι ήρθε ο δράκος και έσωσε την ξανθιά.

 

Μαντέψατε δηλαδή από την αρχή του επεισοδίου ότι θα βλέπαμε τους αγώνες στην μεγάλη αρένα, θα γινόταν απόπειρα δολοφονίας από τους Sons Of Harpy, θα σκοτώναν τους περισσότερους φρουρούς της ξανθιάς

και όταν τελικά είχε μείνει με τους 3-4 πιο πιστούς σωματοφύλακες της, περιτριγυρισμένη από 150 αντιπάλους, θα ερχόταν ο δράκος και θα την έπαιρνε να φύγει αφήνοντας όλους τους άλλους πίσω;

 

Ή εννοείτε ότι το καταλάβατε ότι θα ερχόταν αφού τους έχουν μαζέψει αυτούς τους 4-5 μέσα στην αρένα και ετοιμάζονται να τους σκοτώσουν (5 δευτερόλεπτα δηλαδή πριν την εμφάνιση του δράκου);

 

Γιατί έτσι ναι, η σειρά είναι εντελώς βαρετή, προβλέπεις ότι ο Τύριον όταν σηκώνει το ποτήρι με το κρασί θα πιει από αυτό, ότι όταν ο ψηλός μονομάχος έκοψε το κεφάλι του αντιπάλου του στην αρένα, ο κοντός θα πέθαινε, ότι όταν η Melisandre λέει "because the night is dark" σε λίγο θα ακούσεις "and full of terrors", κτλ.

 

Να διάβαζα εδώ ΠΡΙΝ την έναρξη του επεισοδίου "να δεις που ο Στάννις θα την φάει την μικρή", "να δεις που ο Snow θα πάει στα wildlings και θα του την πέσουν τα ζόμπι", "να δεις που η Νταενέρις θα τα βρει σκούρα και θα πάρει τους δράκους της και θα σηκωθεί να φύγει μόνη της από την Meereen", "να δεις που ο παπάς που έκανε δυνατό η Σέρσει τελικά θα της την φέρει και θα της γυρίσει μπούμερανγκ", να πω ναι, βλέπω μια βαρετή και προβλέψιμη σειρά.

 

Αλλά ρε παιδιά, έπαιξε με τα μάτια ο Σνόοου με τον Άλιστερ για 3" και ο άλλος ψήθηκε να μην του ανοίξει και τελικά του άνοιξε,

"έλεος τι βλέπουμε;;". Ήμαρτον δηλαδή. Τί θέλετε για να είστε ευχαριστημένοι; Σε κάθε επεισόδιο Red Wedding, Ned Stark execution, μάχη Blackwater και Hardhome;

 

GoT βλέπουμε, τηλεοπτική σειρά, όχι Transformers να έχει ανατινάξεις κάθε 3" και μπάτζετ 250 εκατομμύρια δολλάρια.

Πες τα ρε φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, έγραψε ο Baator.

 

Εντάξει, μην αρχίσετε ένας ένας να δικαιολογήσετε Τώρα τα ποστ σας όσοι λέγατε για προβλέψιμο επεισόδιο.

 

Πάμε παρακάτω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω, όταν λέτε ότι ένα επεισόδιο είναι προβλέψιμο και άρα βαρετό,

εννοείτε ότι καταλαβαίνετε τι θα γίνει 3 δευτερόλεπτα πριν γίνει;

 

Γιατί μέχρι στιγμής είδα ότι το προβλέψιμο ήταν ότι τελικά άνοιξε η πύλη για τον Jon Snow,

μιλάμε δηλαδή για μια σκηνή 10 δευτερολέπτων και στο ότι ήρθε ο δράκος και έσωσε την ξανθιά.

 

Μαντέψατε δηλαδή από την αρχή του επεισοδίου ότι θα βλέπαμε τους αγώνες στην μεγάλη αρένα, θα γινόταν απόπειρα δολοφονίας από τους Sons Of Harpy, θα σκοτώναν τους περισσότερους φρουρούς της ξανθιάς

και όταν τελικά είχε μείνει με τους 3-4 πιο πιστούς σωματοφύλακες της, περιτριγυρισμένη από 150 αντιπάλους, θα ερχόταν ο δράκος και θα την έπαιρνε να φύγει αφήνοντας όλους τους άλλους πίσω;

 

Ή εννοείτε ότι το καταλάβατε ότι θα ερχόταν αφού τους έχουν μαζέψει αυτούς τους 4-5 μέσα στην αρένα και ετοιμάζονται να τους σκοτώσουν (5 δευτερόλεπτα δηλαδή πριν την εμφάνιση του δράκου);

 

Γιατί έτσι ναι, η σειρά είναι εντελώς βαρετή, προβλέπεις ότι ο Τύριον όταν σηκώνει το ποτήρι με το κρασί θα πιει από αυτό, ότι όταν ο ψηλός μονομάχος έκοψε το κεφάλι του αντιπάλου του στην αρένα, ο κοντός θα πέθαινε, ότι όταν η Melisandre λέει "because the night is dark" σε λίγο θα ακούσεις "and full of terrors", κτλ.

 

Να διάβαζα εδώ ΠΡΙΝ την έναρξη του επεισοδίου "να δεις που ο Στάννις θα την φάει την μικρή", "να δεις που ο Snow θα πάει στα wildlings και θα του την πέσουν τα ζόμπι", "να δεις που η Νταενέρις θα τα βρει σκούρα και θα πάρει τους δράκους της και θα σηκωθεί να φύγει μόνη της από την Meereen", "να δεις που ο παπάς που έκανε δυνατό η Σέρσει τελικά θα της την φέρει και θα της γυρίσει μπούμερανγκ", να πω ναι, βλέπω μια βαρετή και προβλέψιμη σειρά.

 

Αλλά ρε παιδιά, έπαιξε με τα μάτια ο Σνόοου με τον Άλιστερ για 3" και ο άλλος ψήθηκε να μην του ανοίξει και τελικά του άνοιξε,

"έλεος τι βλέπουμε;;". Ήμαρτον δηλαδή. Τί θέλετε για να είστε ευχαριστημένοι; Σε κάθε επεισόδιο Red Wedding, Ned Stark execution, μάχη Blackwater και Hardhome;

 

GoT βλέπουμε, τηλεοπτική σειρά, όχι Transformers να έχει ανατινάξεις κάθε 3" και μπάτζετ 250 εκατομμύρια δολλάρια.

 

Πες τα ρε φίλε.

 

Δωωωωωωωώσε :p

Link to comment
Share on other sites

Το επόμενο και τελευταίο επεισόδιο έχει να κλείσει πολλές τρύπες ώστε να σε κάνει να μην ξενερώσεις και να ανυπομονείς για την επόμενη σεζόν.
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν μίλησα εγώ για προβλέψιμα επεισόδια να πω πως ήταν σιγουράκι ότι η Σερσει θα το φάει το κεφάλι της από το γεροσπουργητι.. Όπως περιμένω να την σκαπουλάρει και αναίμακτα.. Δηλαδή φθηνα θα την γλιτώσει.

 

Δεν ξέρω αν είναι προβλέψιμη... αλλά σίγουρα είναι αργή και δεν έχει τις αναπάντεχες ανατροπές. Τώρα που θα ξεπεράσει τα βιβλία και τα σποιλερ θα είναι λιγότερα, θα αποκτήσει μεγαλύτερο ενδιαφέρον αν δεν σκατέψουν το στορυ

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν μίλησα εγώ για προβλέψιμα επεισόδια να πω πως ήταν σιγουράκι ότι η Σερσει θα το φάει το κεφάλι της από το γεροσπουργητι.. Όπως περιμένω να την σκαπουλάρει και αναίμακτα.. Δηλαδή φθηνα θα την γλιτώσει.

 

Εγώ θα κάνω μια πρόβλεψη και θα πω ότι την Σερσει θα την γλυτώσει το ζόμπι βουνό που τον φτιάχνει τόσο καιρό ο γιατρός

Link to comment
Share on other sites

Κάπου νομίζω διάβασα πως το θρησκευτικό στοιχείο ήταν έντονο και στο βιβλίο που βασιζόταν η φετινή σεζόν.

 

Ελπίζω ειλικρινά να μην ξαναδούμε κάτι τέτοιο στην επόμενη σεζόν. Ας μαζέψουν τα σπουργίτια-what's-their-name όπως-όπως και ας πάνε στην ευχή των Seven.

 

Υπάρχουν πολύ πιό ενδιαφέροντα πράγματα να δούμε σε έναν κόσμο όπως του GoT και νομίζω πως το να μπλέκονται εξτρεμιστές της θρησκείας και να τα κάνουν... μαγαζάκι του Littlefinger, είναι και συνηθισμένο και ψυχοφθόρο γιατί συμβαίνει και στην πραγματικότητα.

 

Tο να μπλέκεται η θρησκεία και να φυλακίζεται ο ένας γιατί πηγαίνει με άντρες ή να φυλακίζεται η άλλη γιατί είπε ψέματα σε μια σειρά που αναρωτιέμαι αν λέει και κανένας ποτέ την αλήθεια είναι κομματάκι "εύκολη" λύση για να δημιουργηθούν προβλήματα.

 

Πάνω απ'όλα όμως, δυσκολεύουν τη ζωή της γιαγιάς Tyrell.

ΘΑΝΑΤΟΣ σε όποιον δυσκολεύει τη ζωή της γιαγίας Tyrell. :mad:

 

Τέλος η καλύτερη ατάκα που διάβασα στο Facebook ήταν από μια κοπέλα η οποία έλεγε: "Λέμε και εμείς εδώ ότι έχουμε το μαλ@κομαγνήτη, αλλά τι να πει και η Sansa Stark;" :lol:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...