Jump to content

Game of Thrones (HBO)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πολυ βαρετό ρε παιδιά.

οκ υπενθυμισαν τι και πως, αλλα θα μπορουσαν να το δειξουν στα πρώτα 2 λεπτα.

μονο η τελευταια σκηνη ας πουμε οτι αξιζε. ας πουμε ομως.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε νομίζω πως έχει πέσει η ποιότητα της σειράς. Τουλάχιστον μέχρι πέρσι που λίγο πολύ ακολουθούσε τα βιβλία ήταν σε αρκετά υψηλά επίπεδα.

 

Όχι, δεν έχει πέσει η ποιότητα της σειράς, αλλά η εξέλιξη της ιστορίας είναι πολύ αργή κατά τη γνώμη μου και το σασπένς έχει πέσει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο δεν εχει σασπενς συμβαινει σε 10 επεισοδια οτι σε αλλες σειρες συμβαινουν σε 3 .
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο δεν εχει σασπενς συμβαινει σε 10 επεισοδια οτι σε αλλες σειρες συμβαινουν σε 3 .

 

Ναι, αυτό εννοώ. Δηλαδή τα επεισόδια περνούν, αλλά η ιστορία δεν εξελίσσεται, δεν προχωράει.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο δεν εχει σασπενς συμβαινει σε 10 επεισοδια οτι σε αλλες σειρες συμβαινουν σε 3 .

 

Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό. Και το αντίστροφο, δηλαδή 10 επεισόδια να στριμωχτούν σε 3 επίσης δεν είναι βέβαιη συνταγή επιτυχίας.

Link to comment
Share on other sites

σκηνες οπως ο Ράμσεϊ Μπολτον πανω απο το πτωμα της άλλης είναι περιττες.
Link to comment
Share on other sites

σκηνες οπως ο Ράμσεϊ Μπολτον πανω απο το πτωμα της άλλης είναι περιττες.

 

Η ατάκα που πέταξε για το πτώμα της μόνο περιττή δεν ήταν. Και για να μας μείνει το πόσο τρελός είναι έπρεπε να μας εξηγήσει και την σχέση του μαζί της.

Link to comment
Share on other sites

Η ατάκα που πέταξε για το πτώμα της μόνο περιττή δεν ήταν. Και για να μας μείνει το πόσο τρελός είναι έπρεπε να μας εξηγήσει και την σχέση του μαζί της.

 

δηλαδη υπηρχε καποιος που δεν ειχε καταλαβει ποσο ψυχακιας ειναι ο Ραμσει και περιμενε αυτη τη σκηνη για να το διαπιστωσει;; :confused:

Link to comment
Share on other sites

ποια η σχεση της μελισαντρε με τον χιονη;;;;

μας ειχε δειξει κατι καποτε;

Νομίζω ότι του την έπεσε και δεν της έκατσε.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη υπηρχε καποιος που δεν ειχε καταλαβει ποσο ψυχακιας ειναι ο Ραμσει και περιμενε αυτη τη σκηνη για να το διαπιστωσει;; :confused:

Όχι. Αλλά ανούσια δεν ήταν. Δεν λέω πως δεν θα μπορούσε να αξιοποιηθεί καλύτερα αλλά ανούσια δεν την λες κιόλας.

Με την ίδια λογική ο τζον είναι πεθαμένος. Δεν θα έπρεπε να βλέπουμε άλλο τοίχος? :P θα πεις, αφού μπορεί αναστηθει. Ναι. Αλλά και ο ραμσει δεν ξέρεις τι θα κάνει :P κάθε επένδυση χρόνου σε κάποιον χαρακτήρα δεν πάει χαμένη..

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη υπηρχε καποιος που δεν ειχε καταλαβει ποσο ψυχακιας ειναι ο Ραμσει και περιμενε αυτη τη σκηνη για να το διαπιστωσει;; :confused:

 

Δηλαδή δεν πρέπει να χτίσει και άλλο τον χαρακτήρα; εγώ προσωπικά δεν την βρήκα περιττή την σκηνή, μου άρεσε.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου αρεσε στη Λαμψη που το τραβουσαν με τους διαλογους ή το οτι εχτιζαν χαρακτήρα του Ευλογητου μεχρι λεπτομερειας, αλλα Λαμψη ειχε καθε μερα οχι 10 φορες το χρονο.

 

Αυτο με εχει κουρασει, χτιζουν χτιζουν και τελειωνουν τα επεισοδια και τιποτα δεν συμβαινει και το ιδιο εγινε και περισυ.

 

Ας βγαλουν πιο πολλα επεισοδια αν θελουν να φτασουν σε τοσο λεπτομέρεια, αλλα δεν θελουν λεπτομερεια, να βγουν πολλες σεζον θελουν.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Έχουν όλοι δίκιο.

Μόλις το είδα. Δεν μπορώ να πω ότι δεν μου άρεσε. Θα προτιμούσα η πλοκή να πηγαίνει λιιιιιίγο πιο γρήγορα.

Θα έπρεπε ίσως πριν δω το πρώτου του έκτου κύκλου, να δω το τελευταίο του πέμπτου.

Η Άρυα γιατί είναι τυφλή; Είναι κάτι που έκανε (ή που δεν έκανε) στο προηγούμενο; Κάτι θυμάμαι με κάποιον που έπρεπε να σκοτώσει.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουν όλοι δίκιο.

Μόλις το είδα. Δεν μπορώ να πω ότι δεν μου άρεσε. Θα προτιμούσα η πλοκή να πηγαίνει λιιιιιίγο πιο γρήγορα.

Θα έπρεπε ίσως πριν δω το πρώτου του έκτου κύκλου, να δω το τελευταίο του πέμπτου.

Η Άρυα γιατί είναι τυφλή; Είναι κάτι που έκανε (ή που δεν έκανε) στο προηγούμενο; Κάτι θυμάμαι με κάποιον που έπρεπε να σκοτώσει.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

Σκότωσε κάποιον που δεν της είχε ζητηθεί να σκοτώσει. Έτσι και παράκουσε τις εντολές που είχε και έδειξε ότι δεν είναι έτοιμη να αποδεχτεί τη νέα της ταυτότητα ως "Κανένας". Αυτή είναι η τιμωρία της (αν και δε νομίζω κανένας να πιστεύει πως δε θα θεραπευτεί μέσα στη σεζόν).

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου αρεσε στη Λαμψη που το τραβουσαν με τους διαλογους ή το οτι εχτιζαν χαρακτήρα του Ευλογητου μεχρι λεπτομερειας, αλλα Λαμψη ειχε καθε μερα οχι 10 φορες το χρονο.

 

Αυτο με εχει κουρασει, χτιζουν χτιζουν και τελειωνουν τα επεισοδια και τιποτα δεν συμβαινει και το ιδιο εγινε και περισυ.

 

Ας βγαλουν πιο πολλα επεισοδια αν θελουν να φτασουν σε τοσο λεπτομέρεια, αλλα δεν θελουν λεπτομερεια, να βγουν πολλες σεζον θελουν.

 

Καλά μην συγκρίνεις το Got με το έκτρωμα.

 

Στο got υπάρχουν χιλιοι χαρακτήρες και ο καθένας έχει την δικιά του ιστορία. Κάπως πρέπει να μάθουμε για όλους αυτούς. Μακάρι να μπορούσαν να βγάλουν περισσότερα επεισόδια αλλά πιστεύω ότι το budget δεν τους το επιτρέπει. Ήδη υπάρχουν παράπονα με την ιστορία του Ντορν ότι την πετσοκοψαν και δεν της αφιερωσαν τον χρόνο που έπρεπε.

Link to comment
Share on other sites

Σκότωσε κάποιον που δεν της είχε ζητηθεί να σκοτώσει. Έτσι και παράκουσε τις εντολές που είχε και έδειξε ότι δεν είναι έτοιμη να αποδεχτεί τη νέα της ταυτότητα ως "Κανένας". Αυτή είναι η τιμωρία της (αν και δε νομίζω κανένας να πιστεύει πως δε θα θεραπευτεί μέσα στη σεζόν).

 

αν θυμαμαι καλα κατι της δινουν και παραμενει τυφλη και η ιδια δεν το γνωριζει

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, το Walking dead είναι νούμερο ένα στα κατεβασματα .

Που είναι να απορείς, πώς μια σειρά σαν το GAMES με τόσους ηθοποιούς, σκηνικά, εφέ κλπ μένει πίσω από μια σειρά με ζομπι.

 

Sent from my ONDA A9 Core4 using Tapatalk

 

αν το wd ειναι μπροστα,τοτε υπαρχουν πολλοι που δε ξερουν να εκτιμησουν μια καλη σειρα.

εγω βεβαια ακομα ζω με το ονειρο οτι ισως καποια στιγμη επιστρεψει ο αρχοντας Stark.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σκότωσε κάποιον που δεν της είχε ζητηθεί να σκοτώσει. Έτσι και παράκουσε τις εντολές που είχε και έδειξε ότι δεν είναι έτοιμη να αποδεχτεί τη νέα της ταυτότητα ως "Κανένας". Αυτή είναι η τιμωρία της (αν και δε νομίζω κανένας να πιστεύει πως δε θα θεραπευτεί μέσα στη σεζόν).

 

Δεν ειναι θεμα πιστης το αν θα θεραπευτει. Μας το εχουν πει ευθεως και ξεκαθαρα σε ενα απο τα τρεηλερ. Το μονο ενδιαφερον ειναι στο πώς θα γινει αυτο, δηλαδη τι θα κανει για να κερδισει την θεραπεια-δευτερη ευκαιρια της.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα χθες το πρωτο.

Ωραιο ηταν!! Αναμενω το δευτερο :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί εκεί στο GoT περίμεναν να έρθει η Ανάσταση για να μας δείξουν αυτό που ξέραμε και μας ζάλιζαν τον έρωτα από το τέλος της 5ης σεζόν ? Πάντως στο imdp το δεύτερο επεισόδιο σκοράρει με 9.8...λίγο υπερβολικό για μένα :)

 

Όσον αφορά για την Άρυα που ειπώθηκε παραπάνω για το τι της δίνουν και παραμένει τυφλή είναι το γάλα που πίνει κάθε πρωί. Μόλις σταματήσει να το πίνει θα ξαναβρεί το φως της.

Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά για την Άρυα που ειπώθηκε παραπάνω για το τι της δίνουν και παραμένει τυφλή είναι το γάλα που πίνει κάθε πρωί. Μόλις σταματήσει να το πίνει θα ξαναβρεί το φως της.

 

αυτο ακριβως και εσπαγα το κεφαλι μου να θυμηθω τι ηταν

το ειχαν πει οι ιδιοι που της το δινουν στο τελος της προηγουμενης σεζον

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

αν το wd ειναι μπροστα,τοτε υπαρχουν πολλοι που δε ξερουν να εκτιμησουν μια καλη σειρα.

εγω βεβαια ακομα ζω με το ονειρο οτι ισως καποια στιγμη επιστρεψει ο αρχοντας Stark.

Λάθος άποψη έχεις, αλλά δεν το συνεχίζω γιατί είμαστε off topic.

 

Sent from my ONDA A9 Core4 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μετά το προηγούμενο πρώτο επεισόδιο, που κατά κοινή ομολογία συνοψιζόταν στο «previously on game of thrones», στο δεύτερο πέρασαν στο άλλο άκρο και χάθηκε η μπάλα από τον καταιγισμό των εξελίξεων σε όλα τα μέτωπα του χάρτη. Σαλτάραμε κι απόψε...

 

Απολαύστε υπεύθυνα:

https://www.youtube.com/watch?v=H0yx5HAx79I

Edited by alx1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...