Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για την ιστορία με την Swiss Post, παρέλαβα δέμα (2η φορά απο swiss post στην ώρα του, από κατάστημα στο aliexpress) που έφυγε από Κίνα στις 3/1, στις 25/1, δηλαδή σε 22 ημέρες. Κωδικός RU478791603CH. To δέμα έλεγε Economy, όπως και το άλλο που χα παραλάβει τον δεκέμβρη από ainol-novo, επίσης χωρίς μεγάλη καθυστέρηση
Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία με την Swiss Post, παρέλαβα δέμα (2η φορά απο swiss post στην ώρα του, από κατάστημα στο aliexpress) που έφυγε από Κίνα στις 3/1, στις 25/1, δηλαδή σε 22 ημέρες. Κωδικός RU478791603CH. To δέμα έλεγε Economy, όπως και το άλλο που χα παραλάβει τον δεκέμβρη από ainol-novo, επίσης χωρίς μεγάλη καθυστέρηση

 

Ποιό κατάστημα από Aliexpress ? με ενδιαφέρει, αν μπορείς βάλε Link.

To mixeshop μήπως το ξέρεις ? ...... μοιάζει πολύ με το Aliexpress

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Guest iPadAlternative
Όχι δεν εβγαλα και δεν ξέρω αν θα βγάλω ολόκληρο σίριαλ για μια θήκη ρε παιδιά έλεος

 

Hi Meletis, the tracking number for your N101 case has been e-mailed to you, thanks and have a good day

Link to comment
Share on other sites

Ποιό κατάστημα από Aliexpress ? με ενδιαφέρει, αν μπορείς βάλε Link.

To mixeshop μήπως το ξέρεις ? ...... μοιάζει πολύ με το Aliexpress

 

Το mixeshop το ξέρω εγώ και είναι εντάξει. Έχω πάρει αρκετά πράγματα από εκεί. Θέλει μόνο να υπολογίσεις κι ένα 4% PayPal έξτρα χρέωση όταν θα παραγγείλεις επί του συνολικού ποσού (μαζί με το κόστος μεταφορικών)

Είναι πολλά τα releases Άρη
Link to comment
Share on other sites

Ποιό κατάστημα από Aliexpress ? με ενδιαφέρει, αν μπορείς βάλε Link.

To mixeshop μήπως το ξέρεις ? ...... μοιάζει πολύ με το Aliexpress

http://www.aliexpress.com/store/703757. Το κατάστημα το χουν ρώσοι, κι απευθύνονται κι ιδιαίτερα στην ρωσικη αγορά. ένα goophone y5 πήρα (1:1 κλώνος iphone 4s) κι ήμουν πολύ ικανοποιημένος απ την εξυπηρέτησή τους και την δουλειά που έκαναν στο τηλέφωνο (περασμένο cwm recovery menu, κι είχαν αφήσει την ROM και τα apk για playstore κλπ αποθηκευμενα στην εσωτερική μνήμη σε φάκελο «FILES FOR RECOVER» να τα έχω σε περίπτωση στραβής).

To Mixeshop είναι κανονικό κατάστημα με δική του ιστοσελίδα, το οποίο έχει και παρουσία στο aliexpress (Το aliexpress είναι σαν το ebay). Δεν έχει τύχει να αγοράσω ποτέ απ το mixeshop

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έτυχε και έπεσα στο θέμα και ζήλεψα,όμως έχω λιγοστές γνώσεις σχετικά με tablets και ακόμα λιγότερες με τα ''κινέζικα'',θα μπορούσε κάποιος να μου κάνει μία λίστα (4-5 από το καθένα),με αξιόπιστα tablets σε δύο κατηγορίες 7'' & 10'' ???

Πιο συγκεκριμένα θα ήθελα να έχει σωστή οθόνη(απόκριση με το δάχτυλο,και σωστά χρώματα),οπωσδήποτε επεξεργαστή μεγαλύτερο από 1,2Ghz,ram μεγαλύτερη από 512ΜΒ και HDMI θύρα.Από ότι είδα ebay,έχει πληθώρα από tablets με τα παραπάνω χαρακτηριστικά,σε τιμή γύρω στα 50-60 ευρώ (120+ από Ελλάδα) αλλά δεν ξέρω αν ανταποκρίνονται τα όσα λένε στην πραγματικότητα και έτσι θα προτιμούσα να μάθω από κάποιον που έχει πάρει τέτοιο και έχει ιδίαν πείρα...

Όποιος λοιπόν έχει την διάθεση,θα τον παρακαλούσα να προτείνει μάρκα-τύπο.Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Το mixeshop το ξέρω εγώ και είναι εντάξει. Έχω πάρει αρκετά πράγματα από εκεί. Θέλει μόνο να υπολογίσεις κι ένα 4% PayPal έξτρα χρέωση όταν θα παραγγείλεις επί του συνολικού ποσού (μαζί με το κόστος μεταφορικών)

 

Αυτό είδα και εγώ.

Ξεπερνά σε τιμές λίγο το iPadAlternative και με Singapore Post (π.χ Ramos W30HD $269 + $30 Registered Singpost + 4%)= $310,96 > Ramos W30HD $300

Edited by Frontier

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έτυχε και έπεσα στο θέμα και ζήλεψα,όμως έχω λιγοστές γνώσεις σχετικά με tablets και ακόμα λιγότερες με τα ''κινέζικα'',θα μπορούσε κάποιος να μου κάνει μία λίστα (4-5 από το καθένα),με αξιόπιστα tablets σε δύο κατηγορίες 7'' & 10'' ???

Πιο συγκεκριμένα θα ήθελα να έχει σωστή οθόνη(απόκριση με το δάχτυλο,και σωστά χρώματα),οπωσδήποτε επεξεργαστή μεγαλύτερο από 1,2Ghz,ram μεγαλύτερη από 512ΜΒ και HDMI θύρα.Από ότι είδα ebay,έχει πληθώρα από tablets με τα παραπάνω χαρακτηριστικά,σε τιμή γύρω στα 50-60 ευρώ (120+ από Ελλάδα) αλλά δεν ξέρω αν ανταποκρίνονται τα όσα λένε στην πραγματικότητα και έτσι θα προτιμούσα να μάθω από κάποιον που έχει πάρει τέτοιο και έχει ιδίαν πείρα...

Όποιος λοιπόν έχει την διάθεση,θα τον παρακαλούσα να προτείνει μάρκα-τύπο.Ευχαριστώ πολύ.

Για να πάρεις καλό τάμπλετ με διπύρηνο επεξεραστή, 1GB RAM και HDMI θα πάς πάνω από 80€.

Εγώ αυτή τη στιγμή για 7άρι προτείνω Window N70 IPS, Cube U18GT, Pipo U1pro, Onda V711/712.

Για 10άρι, είναι πιο ρευστό το θέμα, γενικά πες σε τι τιμή κυμαίνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν ευχαριστώ για την απάντηση.Όπως είπα είμαι ανίδεος απλά μου έκανε τρομερή εντύπωση το πόσο έχουν πέσει οι τιμές.Πχ.

Gemei http://www.ebay.com/itm/Gemei-G9TM-9-7-inch-Tablet-PC-Android-4-0-Amlogic-8726-MX-Dual-Core-1-5GHz-16GB-/200885056132?pt=UK_Sound_Vision_Internet_TV_Media_Streamers&hash=item2ec5aeb284&_uhb=1 στα 50 ευρώ ή

http://www.ebay.com/itm/WHITE-7-Google-Android-4-0-Tablet-PC-Capacitive-Screen-1-3Ghz-512MB-4GB-HDMI-/261161927449?pt=US_Tablets&hash=item3cce76c319&_uhb=1 με 7'' στα 45 περίπου ευρώ...Τι διαφορά έχουν; και δεν ρωτάω για να πω αν είναι το ίδιο,καλύτερα ή χειρότερα κλπ...απλά να καταλάβω πως μπορώ να επιλέξω σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν ευχαριστώ για την απάντηση.Όπως είπα είμαι ανίδεος απλά μου έκανε τρομερή εντύπωση το πόσο έχουν πέσει οι τιμές.Πχ.

Gemei http://www.ebay.com/itm/Gemei-G9TM-9-7-inch-Tablet-PC-Android-4-0-Amlogic-8726-MX-Dual-Core-1-5GHz-16GB-/200885056132?pt=UK_Sound_Vision_Internet_TV_Media_Streamers&hash=item2ec5aeb284&_uhb=1 στα 50 ευρώ ή

http://www.ebay.com/itm/WHITE-7-Google-Android-4-0-Tablet-PC-Capacitive-Screen-1-3Ghz-512MB-4GB-HDMI-/261161927449?pt=US_Tablets&hash=item3cce76c319&_uhb=1 με 7'' στα 45 περίπου ευρώ...Τι διαφορά έχουν; και δεν ρωτάω για να πω αν είναι το ίδιο,καλύτερα ή χειρότερα κλπ...απλά να καταλάβω πως μπορώ να επιλέξω σωστά.

Δεν μπαίνω καν στον κόπο να ασχοληθώ με τέτοια φθηνιάρικα τάμπλετ, και καλύτερα να κάνεις κι εσύ το ίδιο, για να μην κλαις τα λεφτά σου. Και μην κοιτάς στο ebay για κινέζικα τάπλετ, υπάρχουν πολλοί απαταιώνες. Ψάξε σε καταστήματα που έχουν αναφερθεί παραπάνω, και για σοβαρά τάμπλετ άνω των 80€

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνω καν στον κόπο να ασχοληθώ με τέτοια φθηνιάρικα τάμπλετ, και καλύτερα να κάνεις κι εσύ το ίδιο, για να μην κλαις τα λεφτά σου. Και μην κοιτάς στο ebay για κινέζικα τάπλετ, υπάρχουν πολλοί απαταιώνες. Ψάξε σε καταστήματα που έχουν αναφερθεί παραπάνω, και για σοβαρά τάμπλετ άνω των 80€

 

Επειδή όπως είπα δεν γνωρίζω,θα προτιμούσα αν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τις διαφορές.Καταλαβαίνω φίλε gerstavros2 ότι το γνωρίζεις πολύ πιο καλά το θέμα,και να μην θες να ασχοληθείς,αλλά θες να μου εξηγήσεις γιατί?Ή κάποιος άλλος φίλος να μου εξηγήσει?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή όπως είπα δεν γνωρίζω,θα προτιμούσα αν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τις διαφορές.Καταλαβαίνω φίλε gerstavros2 ότι το γνωρίζεις πολύ πιο καλά το θέμα,και να μην θες να ασχοληθείς,αλλά θες να μου εξηγήσεις γιατί?Ή κάποιος άλλος φίλος να μου εξηγήσει?

Λοιπόν.

Το πρώτο, το 7άρι, είναι ένα κακής ποιότητας φθηνιάρικο με παλιό επεξεργαστή που δεν ειναι καν AMR, αλλά MIPS, που σημαίνει προβλήματα συμβατότητας με εφαρμογές, γενικά είναι άθλιο και δεν αξίζει ούτε 20€.

Το δεύτερο, το 9.7, είναι άγνωστης εταιρίας, τα χαρακτηριστικά του είναι καλούτσικα, αλλά η τιμή είναι υπερβολικά χαμηλή και το κόβω απάτη.

Όπως σου είπα, κοίτα σοβαρές προτάσεις από αξιόπιστα καταστήματα κι εταιρίες, άνω των 80€ για 7άρι, και άνω των 140€ για 10άρι

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις Να μου στειλεις με πμ τι ακριβως ελεγε το μειλ που εστειλες και σε μειλ το εστειλες;

 

Τους ρώτησα αν είναι διαθέσιμο..αν ναι να μ το στείλουν σαν δώρο κ να μ βάλουν το EU φορτιστή..κ μ απάντησαν να μην ανησυχώ κ ότι θα το τακτοποιήσουν αυτοί.

 

Τώρα το τι θα μ έρθει δεν ξέρω ακόμα...όταν έρθει με το καλο θα σας πω..θα ανεβασω κ βίντεο ;)

Edited by Minko
Link to comment
Share on other sites

Για να πάρεις καλό τάμπλετ με διπύρηνο επεξεραστή, 1GB RAM και HDMI θα πάς πάνω από 80€.

Εγώ αυτή τη στιγμή για 7άρι προτείνω Window N70 IPS, Cube U18GT, Pipo U1pro, Onda V711/712.

Για 10άρι, είναι πιο ρευστό το θέμα, γενικά πες σε τι τιμή κυμαίνεσαι.

 

Αυτό που με "σκάει" εμένα με αυτά είναι ότι τα μεν N70, Cube και V711 υστερούν σε ανάλυση, ενώ τα U1 pro και V712 έχουν μικρή μπαταρία....

Alex
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με "σκάει" εμένα με αυτά είναι ότι τα μεν N70, Cube και V711 υστερούν σε ανάλυση, ενώ τα U1 pro και V712 έχουν μικρή μπαταρία....

 

 

Για αυτό και αγοράζεις το ν70 HD που δεν ύστερη.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 150-180 ευρώ ποιο κινέζικο ταμπλέτ μου προτείνετε? Συγγενικο μου πρόσωπο ενδιαφέρεται για να μπαίνει ίντερνετ και για καμιά πασιέντζα! Από ελληνικό κατάστημα αν γίνεται.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 150-180 ευρώ ποιο κινέζικο ταμπλέτ μου προτείνετε? Συγγενικο μου πρόσωπο ενδιαφέρεται για να μπαίνει ίντερνετ και για καμιά πασιέντζα! Από ελληνικό κατάστημα αν γίνεται.

Ευχαριστω

 

μόνο τα vero υπάρχουν

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβληματακι με το εν λογο καταστημα ηρθε η παραγγελια μου πολυ γρηγορα αλλα ειχα βαλει και ενα keyboard μεσα το οποιο εφτασε καταστρεμενο και ελειπε και ενα καλοδιο τους εχω στειλει 2 μηνύματα αλλα τιποτα τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία με την Swiss Post, παρέλαβα δέμα (2η φορά απο swiss post στην ώρα του, από κατάστημα στο aliexpress) που έφυγε από Κίνα στις 3/1, στις 25/1, δηλαδή σε 22 ημέρες. Κωδικός RU478791603CH. To δέμα έλεγε Economy, όπως και το άλλο που χα παραλάβει τον δεκέμβρη από ainol-novo, επίσης χωρίς μεγάλη καθυστέρηση

 

απο Hong kong ομως οχι Σιγκαπουρη ετσι?

Ετσι στα εβγαζε το τρακινγκ κολλησε στις 3/1 ?

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ φίλε μου. το έψαξα λίγο στα γρήγορα και τελικά κατέληξα στο Vero A8826. 8αρι, διπύρηνο,2 χρόνια εγγύηση και στα 150 ευρώ νομίζω είναι καλά για αρχάριο.
Link to comment
Share on other sites

απο Hong kong ομως οχι Σιγκαπουρη ετσι?

Ετσι στα εβγαζε το τρακινγκ κολλησε στις 3/1 ?

Από Σινγκαπούρη λέει το τρακινγκ! Ναι, αν το βάλεις όμως στο http://www.elta.gr/el-gr/εντοπισμόςαντικειμένου.aspx θα δεις ότι ήρθε ελλάδα και το λαβα:p

Link to comment
Share on other sites

Να περιμένεις να σου απαντήσουν τι να κάνεις... είχε ανοιχτή το δέμα?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Να περιμένεις να σου απαντήσουν τι να κάνεις... είχε ανοιχτή το δέμα?

 

oxi το δεμα ηταν σφραγισμενο αλλα μαλλον πατηθηκε πολυ και εσπασε το πληκτρολογιο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...