Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.cube-tablet.com/cube-u30gt-peas-dual-core-rk3066-android-4-0-tablet-pc-10-1-inch.html

Display Technology: MVA Screen

Hard Drive Capacity: 16GB

 

διαλογος

 

From Willem at 1/15/13 1:20 PM

Iwant to order this tablet, or the 16gig version

but i only want it with the IPS screen.

how can I make sure I will get te IPS screen version?

Dear Willem

 

Yes.

U30GT 16GB is the IPS screen.

I recommend you the order the 16GB version.

 

cube-tablet.com

edit

@ PANKAN κρατα το για την ips,

και για παρηγορια

@ Top 10 Fastest Tablets

http://www.brightsideofnews.com/news/2012/7/20/top-10-fastest-tablets-arm-captures-the-tablet-throne.aspx

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανόνας. Εμπιστευόμαστε αυτά που γράφει ένα κατάστημα στην ιστοσελίδα του περισσότερο από αυτά που λέει ένας υπάλληλος. Αυτό ισχύει για όλα τα καταστήματα κάθε χώρας.
Link to comment
Share on other sites

Guest iPadAlternative
Ναι μόνο που είναι παραπλανητική διαφήμιση. Γιατί σήμερα έλαβα απαντητικό mail που μου έγραφαν ότι δεν μπορούν να κάνουν price match για το Onda v972. Παρόλο που ζήτησα να κάνουν με το mcbub ή το merimobiles που το έχουν 259$ και όχι με το banggood που το έχει 251$

Στο site βέβαια διαφημίζει κανονικά ότι κάνει price match στο v972...

 

Please ask your fellow forums users, do you get customer support with the other websites? Thanks.

P.S Our company used to do a lot of business with merimobiles, we walked away for a reason.

 

Ποια είναι τα ανταγωνιστικά site τα οποία το ipadalternative να θεωρεί "σοβαρά";

Με άλλα λόγια, σε σύγκριση με ποιους ανταγωνιστές ισχύει το price match;

 

I won't tell you our competitors names, but I will say that you won't get the service from any other Chinese site that we provide. Thank you.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

είναι γρηγορη πάντως στις αποστολές τους τα στέλνουνε γρήγορα αυτή δείχνει ότι είναι επαγγελματίες αν και με νευρίασε σήμερα κάποιος εκεί στο chat σε εμενα έφτασε γρήγορα πάντως το tablet Status Date Status Description

28-12-2012 INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

29-12-2012 Despatched to overseas (Country code: GR)

04-01-2013 Arrived at overseas (Country code: GR) μεσολαβησαν και η γιορτές μέσα

Link to comment
Share on other sites

Κανόνας. Εμπιστευόμαστε αυτά που γράφει ένα κατάστημα στην ιστοσελίδα του περισσότερο από αυτά που λέει ένας υπάλληλος. Αυτό ισχύει για όλα τα καταστήματα κάθε χώρας.
Απ'τα κινέζικα μαγαζιά,δυστυχώς,δεν μπορούμε να εμπιστευτούμε 100% κανένα από τα δυο.

Πάντως PANKAN, αν τυχόν και σου περάσει λίγο η κοροϊδία που σου έκαναν και αν καταφέρεις και τίποτε με το dispute (εννοώ μήπως σου επιστρέψουν κάποια χρήματα), κράτα το,μόνο και μόνο για την οθόνη και δε θα το μετανοιώσεις, έστω και το παλιό (αυτό έχω κι εγώ και είναι μια χαρά) , γιατί το θέμα του ήχου, όπως είδες, λύνεται.

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια, υπαρχει τροπος μεσα απο το ταμπλετ να δει κανεις τι τεχνολογιας ειναι η οθονη του? Γιατι και εγω περιμενω ενα CUBE το οποιο πριν το στειλουν με διαβεβαιωσαν οτι θα εχει IPS, αλλα δεν τους εμπιστευομαι :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια, υπαρχει τροπος μεσα απο το ταμπλετ να δει κανεις τι τεχνολογιας ειναι η οθονη του? Γιατι και εγω περιμενω ενα CUBE το οποιο πριν το στειλουν με διαβεβαιωσαν οτι θα εχει IPS, αλλα δεν τους εμπιστευομαι :lol:

απο τις γωνιες θεασης και μονο θα το δεις

δεν χρειαζεσαι κατι αλλο

IPS panels display consistent and accurate color from all viewing angles.

δεν και τοσο καταστροφικα τα mva

....νταξ

When MVA panels are viewed off-perpendicular, colors will shift, but much less than for TN panels

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

απο τις γωνιες θεασης και μονο θα το δεις

δεν χρειαζεσαι κατι αλλο

IPS panels display consistent and accurate color from all viewing angles.

δεν και τοσο καταστροφικα τα mva

....νταξ

When MVA panels are viewed off-perpendicular, colors will shift, but much less than for TN panels

 

 

Δεν έχει να κάνει με την γωνία θέασης μόνο!!Τα χρώματα τους είναι για τα μπάζα σε σχέση με το IPS χώρια το dithering,και αν τα δεις δίπλα δίπλα θα κλαις... Κάπου έχω ποσταρει κ ενα βιντεο,πρεπει να είναι σε αυτό το νημα...Εγω από εδώ και περα δεν θα συμβούλευα κανένα να αγοράσει το συγκεκριμένο.Εκτος και αν ειναι 100% οτι θα ειναι IPS.

 

Το βιντεο τελικά πρέπει να είναι στο νήμα του συγκεκριμένου μοντέλου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Κάπου έχω ποσταρει κ ενα βιντεο,πρεπει να είναι σε αυτό το νημα...Εγω από εδώ και περα δεν θα συμβούλευα κανένα να αγοράσει το συγκεκριμένο.Εκτος και αν ειναι 100% οτι θα ειναι IPS.

 

.

απλα λεω οτι δεν ειναι και τοσο χαλια οσο τα tn panels

 

τα ξερω αυτα απο πρωτο χερι,εχω χρονια μια S-ips panel HP LP2065 που ζει και βασιλευει

και μια toshiba tv με E-ips panel

Link to comment
Share on other sites

I won't tell you our competitors names, but I will say that you won't get the service from any other Chinese site that we provide. Thank you.

You are right my friend. But if you don't do price match then don't advertise it on your website. There is no meaning to advertise something you don't offer.

Είναι πολλά τα releases Άρη
Link to comment
Share on other sites

@ PANKAN κρατα το για την ips,

και για παρηγορια

@ Top 10 Fastest Tablets

http://www.brightsideofnews.com/news/2012/7/20/top-10-fastest-tablets-arm-captures-the-tablet-throne.aspx

Ευχαριστώ για τη παρηγοριά.

Πάντως να σου πω ότι αν το cube είναι στη λίστα με τα γρηγορώτερα tablets, τότε στην ίδια λίστα έπρεπε να είναι και το Pipo M1.

Να μη σου πω και ψηλότερα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη παρηγοριά.

Πάντως να σου πω ότι αν το cube είναι στη λίστα με τα γρηγορώτερα tablets, τότε στην ίδια λίστα έπρεπε να είναι και το Pipo M1.

Να μη σου πω και ψηλότερα.

Η λίστα φυσικά είναι ελλειπής. Έχει το Cube, καθώς είναι πιο γνωστό Brand name. Αλλιώς θα χε και κινέζικα με τετραπύρηνους exynos κλπ που θα πιαναν τις πρώτες θέσεις

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη παρηγοριά.

Πάντως να σου πω ότι αν το cube είναι στη λίστα με τα γρηγορώτερα tablets, τότε στην ίδια λίστα έπρεπε να είναι και το Pipo M1.

Να μη σου πω και ψηλότερα.

 

Δεν έχει να κάνει με παρηγοριά, είσαι πολύ τυχερός που πήρες το παλιό...το θέμα με την οθόνη είναι πολύ πιο σημαντικό από το ηχείο...Με 2 μικρά ηχεία με δική τους προενισχυση από την θύρα ακουστικών έχεις καθαρίσει.Να σε δω πως θα καθάριζες μετά με την μάπα οθόνη...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει ταμπλετα απο merimobiles.Μου δινει την επιλογη στην αποστολη singapore με 6 ευρω και Yanwen/Ems με 16 ευρω.Επιλεγω το δευτερο?Ειναι το EMS ετσι?Αυτο το Yanwen μπροστα δεν ειναι κατι αλλο σωστα?Ζηταω "gift" και "below 50" ή το βαζουν μονοι τους?Προχωραω και ο θεος βοηθος?
Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει ταμπλετα απο merimobiles.Μου δινει την επιλογη στην αποστολη singapore με 6 ευρω και Yanwen/Ems με 16 ευρω.Επιλεγω το δευτερο?Ειναι το EMS ετσι?Αυτο το Yanwen μπροστα δεν ειναι κατι αλλο σωστα?Ζηταω "gift" και "below 50" ή το βαζουν μονοι τους?Προχωραω και ο θεος βοηθος?

ποιο τάμπλετ;

Καλύτερα singapore επέλεξε. Ο χρόνος που κάνει είναι λίγες μέρες παραπάνω απ το EMS, ή και ίδιος, και δεν αξίζει να πληρώσεις 10€ παραπάνω και να χεις κ πιθανές καθυστερήσεις στο τελωνείο λόγω ανευθυνότητας των ελτα

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με παρηγοριά, είσαι πολύ τυχερός που πήρες το παλιό...το θέμα με την οθόνη είναι πολύ πιο σημαντικό από το ηχείο...Με 2 μικρά ηχεία με δική τους προενισχυση από την θύρα ακουστικών έχεις καθαρίσει.Να σε δω πως θα καθάριζες μετά με την μάπα οθόνη...
Δεν ξέρω αν είμαι τυχερός, πάντως εγώ δεν αισθάνομαι έτσι και σκέφτομαι να το γυρίσω πίσω. Ή αν το θέλει κανεις να του το πουλήσω. Να γλυτώσω κι εγώ τα μπρος-πίσω, να γλυτώσει κι αυτός την ταλαιπωρία του ταχυδρομείου.

 

Εχω βρει ταμπλετα απο merimobiles.Μου δινει την επιλογη στην αποστολη singapore με 6 ευρω και Yanwen/Ems με 16 ευρω.Επιλεγω το δευτερο?
Επιλέγεις το πρώτο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είμαι τυχερός, πάντως εγώ δεν αισθάνομαι έτσι και σκέφτομαι να το γυρίσω πίσω. Ή αν το θέλει κανεις να του το πουλήσω. Να γλυτώσω κι εγώ τα μπρος-πίσω, να γλυτώσει κι αυτός την ταλαιπωρία του ταχυδρομείου.

Βάλτο αγγελία σε 5-6 site. σε μια δυο βδομάδες θα το χεις πουλήσει

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δύσκολο να το δεχτούν πίσω.Να το πουλήσεις λογικά θα βρεις,αλλά δεν θα είναι εύκολο να δοθεί στην τιμή που το αγορασες.Κανε φυσικά την προσπάθεια σου στο buy and sells.Που ξέρεις...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

[...]αλλά δεν θα είναι εύκολο να δοθεί στην τιμή που το αγορασες.[...]

και ακριβότερα να το δώσει, πάλι θα πουλήσει

Link to comment
Share on other sites

και ακριβότερα να το δώσει, πάλι θα πουλήσει

 

Ίσως σε κάποιο άλλο σιτε αλλά εδώ που ο κόσμος γνωρίζει λίγο δύσκολο...Αν και ποτέ δεν ξέρεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είμαι τυχερός, πάντως εγώ δεν αισθάνομαι έτσι και σκέφτομαι να το γυρίσω πίσω. Ή αν το θέλει κανεις να του το πουλήσω. Να γλυτώσω κι εγώ τα μπρος-πίσω, να γλυτώσει κι αυτός την ταλαιπωρία του ταχυδρομείου.

οκ,τα παραταω,απλα ηθελα να σε μεταπεισω

δεν φταιει η συσκευη να την πληρωσει αλλα το μαγαζι

η λιστα φυσικα και δεν τα εχει ολα αλλα μια γευση απο cpu+gpu την εχεις,ετσι;

αφου σε εκνευρισε τοσο πολυ το ολο θεμα και δεν εισαι ευχαριστημενος,δωστο το

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Η δυνατοτητα bill me later που εχουν μερικα κινεζομαγαζα τι ειναι?

Εκανε κανεις χρηση αυτης?

Bill me later = πίστωση μέσω paypal

https://www.paypal.com/webapps/mpp/billmelater-productoverview

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα βρε παιδιά βρήκα αυτό το tablet http://www.androidmall.co.uk/ainol-novo-10-captain-quad-core-android-4-1-jelly-bean-gps-bluetooth-tablet-pc-10-1-inch-ips-8gb.html πολύ καλό μήπως γνωρίζει κανείς μπορώ να το παραγγείλω η κανένα άλλο μαγαζί αξιόπιστο να το παρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα βρε παιδιά βρήκα αυτό το tablet http://www.androidmall.co.uk/ainol-novo-10-captain-quad-core-android-4-1-jelly-bean-gps-bluetooth-tablet-pc-10-1-inch-ips-8gb.html πολύ καλό μήπως γνωρίζει κανείς μπορώ να το παραγγείλω η κανένα άλλο μαγαζί αξιόπιστο να το παρω

δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη και μάλλον δεν αναμένεται σύντομα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...