Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ηθελα την γνωμη σας για ένα ταμπλετ το οποιο εχει θυρα εθερνετ , αν υπαρχει φθηνοτερο http://www.buysku.com/wholesale/flytouch-8-android-4-0-a10-1-5ghz-1gb-24gb-10-1-inch-resistive-screen-tablet-pc-with-wifi-gps-hdmi-camera-silver.html ευχαριστώ

Screen Type TFT, resistive 2-point touch screen

 

 

Αν ο τυπος οθονης δεν ειναι λαθος..... Μακρια.

Ακου resistive!!!!!!

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To TinyDeal.com είναι αξιόπιστο?

Θελω ν' αγοράσω αυτό: http://www.tinydeal.com/v-p-133246.html?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_content=133246&utm_campaign=pay_remind_auto11_en

Edited by zacharis1955
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου λένε οι κινέζοι απο banggood για ένα 8 ιντσο τάμπλετ που παρήγγειλα, να γράψουν αξία 36 δολλαρια... και οτι είναι ταμπλετ επάνω στο κουτί... έτσι δεν θα φάω τελωνείο???? τους είπα βεβαια να γράψουν είδη κήπου και αξία 20 δολλάρια ... και μου λένε οτι μπορεί να κολλήσει έτσι και αν είμαι διατεθειμένος να πληρωσω τελωνείο

 

(Before the shipment,we need to confirm you that you should pay for all the taxes generated at customs if you want this value and name of 3144269 on the shipping label and it is stuck at customs. Would that be fine?)

 

Τι κάνω....???? καμία ιδέα???? εγώ εξακολουθώ να πιστεύω πως με χαμηλή αξία και είδη κήπου θα είμαι οκ....

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου λένε οι κινέζοι απο banggood για ένα 8 ιντσο τάμπλετ που παρήγγειλα, να γράψουν αξία 36 δολλαρια... και οτι είναι ταμπλετ επάνω στο κουτί... έτσι δεν θα φάω τελωνείο???? τους είπα βεβαια να γράψουν είδη κήπου και αξία 20 δολλάρια ... και μου λένε οτι μπορεί να κολλήσει έτσι και αν είμαι διατεθειμένος να πληρωσω τελωνείο

 

(Before the shipment,we need to confirm you that you should pay for all the taxes generated at customs if you want this value and name of 3144269 on the shipping label and it is stuck at customs. Would that be fine?)

 

Τι κάνω....???? καμία ιδέα???? εγώ εξακολουθώ να πιστεύω πως με χαμηλή αξία και είδη κήπου θα είμαι οκ....

Ξέρουν πολύ καλά τι σου λένε και μην επιμένεις γιατί θα το κάψεις!

Αφησε τους να το στείλουν όπως νομίζουν, έχουν στείλει χιλιάδες πακέτα στην Ελλάδα!

Edited by zacharis1955
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουν πολύ καλά τι σου λένε και μην επιμένεις γιατί θα το κάψεις!

Αφησε τους να το στείλουν όπως νομίζουν, έχουν στείλει χιλιάδες πακέτα στην Ελλάδα!

 

Δηλαδή να το αφήσω να γράφει τάμπλετ και 36 δολάρια??? δεν θα είναι σαν να λέω περάστε με τελωνείο????

 

Ενώ για παράδειγμα στο vickmall που έχω πάρει πολλά κινητά μου βάζουνε αξία 20 $ και απ έξω γράφει και καλά home and garden (sg post)

Γιατί να μη γίνει το ίδιο και εδώ που είναι και δοκιμασμένο?????

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να το αφήσω να γράφει τάμπλετ και 36 δολάρια??? δεν θα είναι σαν να λέω περάστε με τελωνείο????

 

Ενώ για παράδειγμα στο vickmall που έχω πάρει πολλά κινητά μου βάζουνε αξία 20 $ και απ έξω γράφει και καλά home and garden (sg post)

Γιατί να μη γίνει το ίδιο και εδώ που είναι και δοκιμασμένο?????

To τηλέφωνο είναι μικρό πακέτο και δεν δίνει στόχο έτσι και αλλιώς για ν΄ασχοληθούν, το tablet είναι αρκετά μεγαλύτερο οπότε δεν θα γίνει μπάχαλο άν ανοίξουν ένα πακέτο που γράφει home and garden και βρουν tablet?

Link to comment
Share on other sites

To τηλέφωνο είναι μικρό πακέτο και δεν δίνει στόχο έτσι και αλλιώς για ν΄ασχοληθούν, το tablet είναι αρκετά μεγαλύτερο οπότε δεν θα γίνει μπάχαλο άν ανοίξουν ένα πακέτο που γράφει home and garden και βρουν tablet?

 

Τι να πώ ρε φίλε δεν ξέρω πραγματικά...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

 

Προτίμησε geekbuying.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Προτίμησε geekbuying.

 

Το οποίο στην ουσία έχει μόνο ένα μήνα εγγύηση στα προϊόντα του, μετά το ανταλλακτικό το χρεώνεται ο πελάτης και αυτοί βάζουν μόνο την εργασία. Τρίχες κατσαρές δηλαδή, αν χαλάσει καμιά LCD, ή καμιά motherboard, όπως έπαθα εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχει κανεις εμπειρια από merimobiles? Τωρα που εχει αποθηκη και στον Πειραια φανταζομαι ότι ο χρονος παραδοσης θα εχει μειωθεί δραματικα. Είναι αξιόπιστοι?
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις εμπειρια από merimobiles? Τωρα που εχει αποθηκη και στον Πειραια φανταζομαι ότι ο χρονος παραδοσης θα εχει μειωθεί δραματικα. Είναι αξιόπιστοι?

 

Που το βρήκες ότι έχουν αποθήκη εδώ στον Πειραιά ? :confused: Ψάχνω κάτι στο site τους και δεν βλέπω κάποια αναφορά ...

 

Tώρα το βρήκα : http://vondroid.com/threads/merimobiles-europe-greece-warehouse-is-now-open.21880/#.VD-cA-Jalc0

 

Και δεν έχει τίποτα !!

Edited by Magnum
Link to comment
Share on other sites

Για τι τρόπο αποστολής μιλάμε?

Αν ειναι με DHL εκεί θα έχεις ίσως πρόβλημα ( μια φορά την έπαθα και ακόμα το σκέφτομαι τι τράβηξα με δαύτους!!! )

 

Ρε παιδιά μου λένε οι κινέζοι απο banggood για ένα 8 ιντσο τάμπλετ που παρήγγειλα, να γράψουν αξία 36 δολλαρια... και οτι είναι ταμπλετ επάνω στο κουτί... έτσι δεν θα φάω τελωνείο???? τους είπα βεβαια να γράψουν είδη κήπου και αξία 20 δολλάρια ... και μου λένε οτι μπορεί να κολλήσει έτσι και αν είμαι διατεθειμένος να πληρωσω τελωνείο

 

(Before the shipment,we need to confirm you that you should pay for all the taxes generated at customs if you want this value and name of 3144269 on the shipping label and it is stuck at customs. Would that be fine?)

 

Τι κάνω....???? καμία ιδέα???? εγώ εξακολουθώ να πιστεύω πως με χαμηλή αξία και είδη κήπου θα είμαι οκ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για τα ταμπλετ που είναι σχετικά μεγάλα πακέτα υπάρχει κίνδυνος για τελωνείο και τι πρέπει να γράφουμε πάνω στο πακέτο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για τα ταμπλετ που είναι σχετικά μεγάλα πακέτα υπάρχει κίνδυνος για τελωνείο και τι πρέπει να γράφουμε πάνω στο πακέτο?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375436

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παράγγειλα και εγώ 2 ondav919 3g στις 4 Σεπτεμβρίου από Bangood .Μετά από πολλά μηνύματα φάνηκε στο σύστημα στις 17/9. Mετα από αυτό κώλυσε στο 17 track στις 22/9 ,είπα να μην ενοχλήσω αλλά λάθος:mad:.Έχω τώρα 2 εβδομάδες που τους στέλνω μηνύματα και το μονο που μου απαντούν είναι υπομονή.Χτες είπα δεν πάει άλλο μάλλον αυτοί θέλουν να περάσουν οι μέρες για να μην έχω δικαίωμα 'Dispute a Transaction,και το έκανα τελικά στην Paypal.Σήμερα πήρα αυτό το μήνυμα :)We check your order#2963495 and we are arranging to refund to you. Could you mind checking your account within 48 hours? Hope you can be satisfied with our services.

 

If you received package, please refuse sign up the package. Hope you can understand.

 

If you have any other problems, please feel free to get in touch with us.

Το θέμα είναι το γνώριζαν ότι υπάρχει πρόβλημα με την αποστολή και δεν σου λένε κάτι ,δεν πρέπει να τους χαρίζουμε τίποτα;) Τώρα υπομονή και ξανά παραγγελιά μάλλον απο 1949deal.com μου φάνηκε πολύ αξιόπιστο απο μια παραγγελία που έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παράγγειλα και εγώ 2 ondav919 3g στις 4 Σεπτεμβρίου από Bangood

[..]

Το θέμα είναι το γνώριζαν ότι υπάρχει πρόβλημα με την αποστολή και δεν σου λένε κάτι ,δεν πρέπει να τους χαρίζουμε τίποτα;) Τώρα υπομονή και ξανά παραγγελιά μάλλον απο 1949deal.com μου φάνηκε πολύ αξιόπιστο απο μια παραγγελία που έκανα.

 

Το κακό με το banggood τελευταία είναι ότι άρχισαν να χρησιμοποιούν China Post για αποστολές με tracking, η οποία είναι ό,τι πιο αναξιόπιστο και απρόβλεπτο έχω δει: απλές αποστολές China post μπορεί να έρθουν στις 10-15 ημέρες και συστημένα - όπως στέλνει το banggood - μπορεί να κάνουν και 60 ημέρες ή και καθόλου (να έρθουν). Περιμένω 2 Xiaomi HongMi 1s από αρχές Σεπτέμβρη και ακόμα (εννοείται έγινε dispute και πάμε για claim).

 

Όμως, γενικότερα παρατηρείται καθυστέρηση, ακόμα και η Singapore Post που ήταν η πιο γρήγορη (12-15 ημέρες), πλέον θέλει 20ήμερο και βάλε. Οι αγορές από Κίνα χρειάζονται υπομονή, δυστυχώς.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδες βρηκα ταμπλετα και θα την παρω απο ενα εκ των καταστηματων:

1) merimobiles (την εχει στην ευρωπαικη αποθηκη οποτε θα την εχω αμεσα)

2) geekbuying

 

τι προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

1. Νομίζεις.

2. Απο εδώ

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Για αγορά tablet ποιο είναι το πιο αξιόπιστο site; Το geekbuying ή κάποιο άλλο; Επίσης ποια η γνώμη σας για το everbuying; Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Από everbuying παρήγγειλα 2 κινητά και περιμένω. Τους είπα να τα στείλουν ξεχωριστά αλλά με έγραψαν. Πάντως έχει κάποιες καλές αναφορές.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Από everbuying παρήγγειλα 2 κινητά και περιμένω. Τους είπα να τα στείλουν ξεχωριστά αλλά με έγραψαν. Πάντως έχει κάποιες καλές αναφορές.

 

Για το geekbuying τι λες; Προτείνεις κάποιο άλλο;

 

Είδα, πιο πάνω προτείνεις το geekbuying...

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Eγω ειμαι ευχαριστημενος απο geekbuying. Λεγεται οτι χαλασε, αλλα το θεωρω αξιοπιστο.

Μετα ειναι και τι ταμπλετ θες να παρεις, δλδ πού το εχουν.. vickmall, ibuygou, minideal, aliexpress (οι καλοι πωλητες) και μετα tinydeal, coolicool κ.α.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...