Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και δεν ειναι και οι φτηνοτεροι (στο Aliexpress βρισκω καλυτερες τιμες για τα ιδια ακριβως ειδη φυσικα), αξιζει να δινει κανεις κατι παραπανω για να αποφευγει κατι τετοιου ειδους κακοτοπιες..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα, το banggood ειναι μαγαζι ρε παιδια τι ειναι ακριβως? το aliexpress δεν ειναι μαγαζι ομως ειναι σαν το ebay, το κακο ειναι τωρα με τα C.C δεν μπορεις να αγορασεις απο εκει, paypal δεν εχει ισως κατοπιν συνενοησης με πωλητη μονο και οι καρτες δεν παιρνανε ποια. Μπορει καποιοι τροποι να υπαρχουν αλλα ειναι μανουρα μεγαλη για καποιους οπως και για μενα, οποτε το ali το εχω ξεχασει πλεον εκτος αμα βγουμε απο τα C.C.

Και παλι για αγορες καποιων πραγματων δεν το θεωρω αξιοπιστο γιατι απλα οπως ειπαμε δεν ειναι μαγαζι και στους περισσοτερους δεν ειναι καλο το feedback.

Link to comment
Share on other sites

Νικηφορε το banggood ειναι μαγαζι, οπως Vickmal, Minideal κλπ. Στο Α/Ε ειναι συγκεντρωμενοι πολλοι πωλητες μαζι (δεν θα ημουν υπερβολικος αν ελεγα "η σαρα και η μαρα") αλλα προσεχοντας παντα, βρισκεις καλες τιμες απο σωστους πωλητες. Βεβαια το Α/Ε δεν εχει paypal και υπαρχει αδυναμια με τις πιστωτικες καρτες γι αυτο βγαλε μια Revolut http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%B2%CE%AF%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82/ να την χρησιμοποιεις πραγματικα παντου (και εντος Ελλαδος) γιατι η ληξη των c.c. δεν φαινεται στον οριζοντα. Δεν ειναι κατι δυσκολο, ουτε μανουρα, τα κανεις ολα απο το σπιτι σου. Απλα ενα εμβασματακι χρειαζεται (μεσω e-banking) οταν θελεις να την φορτωνεις. κατα τα αλλα σου λυνει τα χερια (ισως και να εχεις ηδη, δεν ξερω).

Για να επιστρεψουμε στο θεμα του bangood, αφου μου εστειλαν τον tracking number για το tablet, μου ζητησαν πιεστικα θα ελεγα :-) μερικα "great reviews" που στην τελικη λογικο το βρισκω..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

βασικα εχω μονο eurobank visa πιστωτικη και δουλευω μονο με αυτην, και το banggood μου αρεσε επειδη την δεχτηκε απο την αρχη των C.C χωρις προβλημα. Παντως εχουν τεραστια ποικιλια σε tablets! αν ηθελα τωρα να παρω γιατι εχω 2 που ειναι αργα, το ενα 8αρι μαπε και το αλλο ειναι 7αρι ακομα ποιο αργο :lol::lol::lol: αλλα ειναι και τηλεφωνο ματσολα-επανταουκα ή γκουμουτσα :lol::lol::lol: αμα ειναι να παρω απο εκει θα παρω! :):D

καλο μαγαζι ειναι και το chinavasion αλλα στελνει συνηθως με EMS και ανεβαζει μεταφορικα καθως και ρισκο για πληρωμες σε τελωνειο, εγω οταν ειχα παρει απο εκει ειχα πληρωσει γιαυτο το λεω...με απλο κινεζικο ταχυδρομειο του banggood κανενα θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Νικηφορε το banggood ειναι μαγαζι, οπως Vickmal, Minideal κλπ. Στο Α/Ε ειναι συγκεντρωμενοι πολλοι πωλητες μαζι (δεν θα ημουν υπερβολικος αν ελεγα "η σαρα και η μαρα") αλλα προσεχοντας παντα, βρισκεις καλες τιμες απο σωστους πωλητες. Βεβαια το Α/Ε δεν εχει paypal και υπαρχει αδυναμια με τις πιστωτικες καρτες γι αυτο βγαλε μια Revolut http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%B2%CE%AF%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82/ να την χρησιμοποιεις πραγματικα παντου (και εντος Ελλαδος) γιατι η ληξη των c.c. δεν φαινεται στον οριζοντα. Δεν ειναι κατι δυσκολο, ουτε μανουρα, τα κανεις ολα απο το σπιτι σου. Απλα ενα εμβασματακι χρειαζεται (μεσω e-banking) οταν θελεις να την φορτωνεις. κατα τα αλλα σου λυνει τα χερια (ισως και να εχεις ηδη, δεν ξερω).

Για να επιστρεψουμε στο θεμα του bangood, αφου μου εστειλαν τον tracking number για το tablet, μου ζητησαν πιεστικα θα ελεγα :-) μερικα "great reviews" που στην τελικη λογικο το βρισκω..

 

Μη βιαστείς να γράψεις πάντως...κι εγώ αφού τους έγραψα 4 κριτικές, χρειάστηκαν 2 μήνες για να αποδώσουν τους βαθμούς, διάστημα εντός του οποίου εγώ είχα μετανιώσει για το θετικό τους περιεχόμενο.

 

Εγώ μόνο μέτριες και αρνητικές εντυπώσεις έχω από το Banggood όπως πχ

- Ταμπλέτα έφθασε με πρόβλημα...τους παρέδωσα φωτό + βίντεο εντός 3 ωρών από την παραλαβή, στην αρχή συμφώνησαν μόλις τους στείλω ΤΝ να μου επιστρέψουν τα χρήματα...αφού είχαμε συμφωνήσει απαίτησαν να παραλάβουν πρώτα και να περάσει "τεχνικό έλεγχο" η ταμπλέτα....δυστυχώς το paypal έκρινε υπέρ τους...

- έπειτα καθυστέρησαν 2 βδομάδες+ να παραλάβουν το αντικείμενο, και στη συνέχεια αρνούνταν πως είχαν παραλάβει και μόνο μετά την παροχή απόδειξης παραλαβής παραδέχθηκαν πως είχε παραληφθεί και μου έστελναν άσχετα μηνύματα από ανεπίσημη διεύθυνση email...προσπαθούσαν να κερδίσουν χρόνο επειδή έληγε η προθεσμία στο Paypal ελπίζοντας μάλλον πως θα έκρινε υπέρ τους.

- Τότε ισχυρίστηκαν ότι δεν μπορούσαν να κάνουν refund προτού εγώ κλείσω το dispute!! (αφού είχε γίνει 'escalate" και στη προθεσμία της τελικής ημερομηνίας κρίσης)

...τελικά το "refund" το επέβαλε το Paypal...

 

Το μόνο που με κρατάει ως πελάτη προς το παρόν είναι πως έχω 5300 πόντους εκεί που μπορούν να μου γλιτώσουν αρκετά χρήματα από κάποια μεγαλυτερη αγορά.

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! για να λεμε ρε παιδια και του στραβου το δικιο εγω φοβαμαι να παρω ταμπλετ πχ απο κινεζους, γιατι εχω διαβασει πολλα....κινητο ενας Θεος ξερει πως πηρα!

παντως απο Ελλαδα μου ετυχε με το eshop να κανει μετα απο 1 εβδομαδα γραμμη η οθονη!!! και να μην παιζει το ενα ακουστικο, και μου εκαναν πιστωση εβαλα κατι πηρα αλλο, απο κινεζους τι να περιμενεις? μονο πηγαινελα και μεταφορικα δεν θες κατι αλλο!

με το chinavasion μου ετυχε με ip camera περιστρεφομενη 2 φορες να καει!!! εγω πληρωνα μεταφορικα 18 ευρω καθε φορα αλλα εκεινοι τα δικα τους, μου εκαναν την 2η φορα πιστωση και πηρα car dvd αυτοκινητου.

Ταλαιπωρια ομως μεγαλη! :O και αυτοι πληρωναν και τα δικα τους μεταφορικα αλλοι μπορει να μην τα πληρωνουν ή απλα να το παιζουν κινεζοι και να μην στο αλλαζουν/φτιαχνουν καν.

Μερικες φορες δεν ξερω αν αξιζει το ρισκο...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα τον Ιανουάριο, το Teclast X98 Air III από EU Warehouse. Ήρθε πολύ γρήγορα, αλλά χαλασμένο - η οθόνη είχε κάθετες γραμμές.

 

Άμεσα φωτογραφίες και μήνυμα, μου απάντησαν μετά από 10 μέρες με αυτόματο μήνυμα μάλλον γιατί δεν απαντούσαν σε τίποτα από ότι έγραφα.

 

Μετά από μερικές μέρες άνοιξα Dispute στο PayPal. Μου είπαν να τους το στείλω για Refund. Το έστειλα, τους έστειλα tracking no. μέσω PayPal. Έπειτα καμία απάντηση. Μετά από αρκετά μηνύματα τους είπα ότι αν δεν απαντήσουν ως σήμερα θα ξεκινήσω Claim (έστειλα πριν 4 μέρες). Μου έστειλαν αλλά στο Support τους ένα μάλλον πάλι αυτόματο μήνυμα. Το επισυνάπτω για να δείτε πόσο ότι να'ναι είναι το μαγαζί:

 

Thank you very much for placing your order with us.

We would like to extend our apologies for this inconvenience.

Kindly refer to our warranty policy here:http://www.gearbest.com/about/warranty*and*return.html

http://www.gearbest.com/about/terms*and*conditions.html

After reviewing your case, please review our possible solutions:

1)Return the item back to us

You can return the item back to us in China as per our terms and conditions indicated in the link above.

Once we receive the item , we can exchange or offer a product refund( USD) back to your GB wallet.As long as the item does not exceed the 45 day money back guarantee limit.

2)Keep the item and accept a partial refund on Wallet (credit)

We can offer a partial refund of your product value which is USD 15 on your wallet. This amount can be used for your future orders.

3)Resend a replacement (No return)

We can resend you a replacement but we kindly ask you cover partial cost of item and the shipping fee which is USD 115. We will then arrange a shipment and send you an

invoice if you choose this option.

Can you please let me know your decision? You may check the cost of returning item back to us in China before deciding.

I look forward to hearing from you.

Thank you for your understanding.

 

Αφού πρώτα μου είχαν δώσει στοιχεία αποστολής στο PayPal και τους έχω ήδη στείλει το αντικείμενο! Φυσικά όλες τις απαντήσεις τις δίνω μέσω PayPal για να είμαι καλυμμένος. Ξεκίνησα claim σήμερα και βλέπουμε. Γενικά όλη η εμπειρία μου με το PayPal είναι καλή και μάλλιστα μου έδωσαν τα έξοδα αποστολής στην Κίνα.

 

Το Gearbest πάντως απαράδεκτο στο Support. Θέλω να ξαναπάρω το Tablet όταν πάρω τα λεφτά μου πίσω, αλλά δεν ξέρω από που. Καμία πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Μη βιαστείς να γράψεις πάντως...κι εγώ αφού τους έγραψα 4 κριτικές, χρειάστηκαν 2 μήνες για να αποδώσουν τους βαθμούς, διάστημα εντός του οποίου εγώ είχα μετανιώσει για το θετικό τους περιεχόμενο.

 

Εγώ μόνο μέτριες και αρνητικές εντυπώσεις έχω από το Banggood όπως πχ

- Ταμπλέτα έφθασε με πρόβλημα...τους παρέδωσα φωτό + βίντεο εντός 3 ωρών από την παραλαβή, στην αρχή συμφώνησαν μόλις τους στείλω ΤΝ να μου επιστρέψουν τα χρήματα...αφού είχαμε συμφωνήσει απαίτησαν να παραλάβουν πρώτα και να περάσει "τεχνικό έλεγχο" η ταμπλέτα....δυστυχώς το paypal έκρινε υπέρ τους...

- έπειτα καθυστέρησαν 2 βδομάδες+ να παραλάβουν το αντικείμενο, και στη συνέχεια αρνούνταν πως είχαν παραλάβει και μόνο μετά την παροχή απόδειξης παραλαβής παραδέχθηκαν πως είχε παραληφθεί και μου έστελναν άσχετα μηνύματα από ανεπίσημη διεύθυνση email...προσπαθούσαν να κερδίσουν χρόνο επειδή έληγε η προθεσμία στο Paypal ελπίζοντας μάλλον πως θα έκρινε υπέρ τους.

- Τότε ισχυρίστηκαν ότι δεν μπορούσαν να κάνουν refund προτού εγώ κλείσω το dispute!! (αφού είχε γίνει 'escalate" και στη προθεσμία της τελικής ημερομηνίας κρίσης)

...τελικά το "refund" το επέβαλε το Paypal...

 

Το μόνο που με κρατάει ως πελάτη προς το παρόν είναι πως έχω 5300 πόντους εκεί που μπορούν να μου γλιτώσουν αρκετά χρήματα από κάποια μεγαλυτερη αγορά.

Απιστευτο, τοσο εκ διαμετρου αντιθετη ακραια αντιμετωπιση. Σαν να μιλαμε για δυο διαφορετικα μαγαζια..

Καλημερα! για να λεμε ρε παιδια και του στραβου το δικιο εγω φοβαμαι να παρω ταμπλετ πχ απο κινεζους, γιατι εχω διαβασει πολλα....κινητο ενας Θεος ξερει πως πηρα!

παντως απο Ελλαδα μου ετυχε με το eshop να κανει μετα απο 1 εβδομαδα γραμμη η οθονη!!! και να μην παιζει το ενα ακουστικο, και μου εκαναν πιστωση εβαλα κατι πηρα αλλο, απο κινεζους τι να περιμενεις? μονο πηγαινελα και μεταφορικα δεν θες κατι αλλο!

με το chinavasion μου ετυχε με ip camera περιστρεφομενη 2 φορες να καει!!! εγω πληρωνα μεταφορικα 18 ευρω καθε φορα αλλα εκεινοι τα δικα τους, μου εκαναν την 2η φορα πιστωση και πηρα car dvd αυτοκινητου.

Ταλαιπωρια ομως μεγαλη! :O και αυτοι πληρωναν και τα δικα τους μεταφορικα αλλοι μπορει να μην τα πληρωνουν ή απλα να το παιζουν κινεζοι και να μην στο αλλαζουν/φτιαχνουν καν.

Μερικες φορες δεν ξερω αν αξιζει το ρισκο...:confused:

Παντως 10ιντση ταμπλεττα 2Ram και FHD και HDMI εδω δεν βρηκα με 130Ε. Σιγουρα υπαρχουν τα ρισκα που αναφερεις, απλα τα εχουμε υπ οψη μας και τα ζυγιζουμε καλα πριν προβουμε σε μια ψηλου κοστους αγορα απο τους κιτρινιαρηδες..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παντως 10ιντση ταμπλεττα 2Ram και FHD και HDMI εδω δεν βρηκα με 130Ε. Σιγουρα υπαρχουν τα ρισκα που αναφερεις' date=' απλα τα εχουμε υπ οψη μας και τα ζυγιζουμε καλα πριν προβουμε σε μια ψηλου κοστους αγορα απο τους κιτρινιαρηδες..[/quote']

 

Για πες ποια συσκευη κ απο που γιατι ψαχνω κατι παρομοιο :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εγω δεν ειπα οτι βρισκεις εδω με χαμηλες τιμες, ειπα καλες τιμες για καποιες ΕΠΩΝΥΜΕΣ μαρκες....οχι κινεζικες.

καποιες ιδιες τις φερνουν μερικα μαγαζια Ελλαδα αλλα κανουν εισαγωγη πολλα κομματια πετυχαινουν καλυτερες τιμες αυτοι και πουλανε καμια 80-100 επανω το κομματι, αν παθει κατι ναι μεν σου δινουν εγγυηση αλλα τα στελνουν και αυτοι κινα!

σπανια καποιος να τα επισκευαζει εδω.

vagelis δες εδω http://www.banggood.com/Wholesale-10_1-Inch-Android-Tablet-c-1759-s-568v2946.html

αν ηθελα να παρω ταμπλετ αυτη την στιγμη και ηθελα κινεζικο για να ειναι φτηνο με πολυ καλα τεχνικα χαρακτηριστικα απο το παραπανω μαγαζι θα επαιρνα μονο....

μιας και ειπαμε για συγκριση πριν αλλα δεν καταλαβαινω αν ειναι το ιδιο αν και ειναι κινεζικη μαρκα αλλα αν εχει μικρες διαφορες τιμης γιατι να μην το επαιρνα απο Ελλαδα? δειτε http://www.banggood.com/Lenovo-A10-70-A7600-3G-MTK8382-Quad-Core-10_1-Inch-Android-4_2-Tablet-p-945610.html

https://www.skroutz.gr/c/1105/tablet.html?from=catspan&keyphrase=Lenovo+A10-70+A7600+

τι γινεται εδω???? καλα δεν θα επαιρνα ταμπλετ με 1GB RAM!!! ελεος....εχω 2 και βλεπω....αλλα για την συγκριση τιμης! το ιδιο ειναι αυτο Ελλαδα και banggood?

 

αυτο παντως ειναι φοβερο!! http://www.banggood.com/Teclast-X98-Air-III-Intel-Z3735F-1_83GHz-9_7-Inch-Android-5_0-Tablet-p-998596.html

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

μιας και ειπαμε για συγκριση πριν αλλα δεν καταλαβαινω αν ειναι το ιδιο αν και ειναι κινεζικη μαρκα αλλα αν εχει μικρες διαφορες τιμης γιατι να μην το επαιρνα απο Ελλαδα? δειτε http://www.banggood.com/Lenovo-A10-70-A7600-3G-MTK8382-Quad-Core-10_1-Inch-Android-4_2-Tablet-p-945610.html

https://www.skroutz.gr/c/1105/tablet.html?from=catspan&keyphrase=Lenovo+A10-70+A7600+

τι γινεται εδω???? καλα δεν θα επαιρνα ταμπλετ με 1GB RAM!!! ελεος....εχω 2 και βλεπω....αλλα για την συγκριση τιμης! το ιδιο ειναι αυτο Ελλαδα και banggood?

 

Έχεις δίκιο! Πολύ κουφό όντως. Μάλλον θα είναι η έκδοση GOLD, πραγματικό όμως :lol::lol:

Σοβαρά τώρα το πιο πιθανό είναι να είναι λάθος η τιμή, ή είναι παλιό το προϊόν και έμεινε η παλιά τιμή

Ίσως να έπεσες και στην μοναδική περίπτωση να είναι πιο ακριβή η αγορά από Κίνα!

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! σχετικα με τιμες Ελλαδας και κινας δειτε εδω μια περιπτωση πχ : http://www.e-shop.gr/kinito-meizu-m2-grey-p-TEL.090069

αν ηθελα τωρα κινητο μπορει και να το τσιμπαγα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα παιδια θέλω να πάρω το xiaomi mi5 3/64. καλυτερη τιμη έχει το spemall και εγγυηση οτι δεν πληρώνεις φορους για αποστολή με EU Express. Εσεις τι γνώμη έχετε για το μαγαζί? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Απο ποια κινεζομαγαζια περνανε οι ελληνικες καρτες?

Μεχρι στιγμης ξερω μονο το bangggood..

 

καλημερα! και εγω απο εκει ψωνιζω απο τον Αυγουστο! παντως που εχω eurobank visa πιστωτικη δοκιμασα με Paypal και δεν περναει, εκτος αμα κανω τα γνωστα, send to friends/family ή request money για να εχω balance.....:p

φιλος αγορασε κινητο πριν λιγες μερες με eurobank χρεωστικη που εβγαλε τωρα!!!! απο το tinydeal κανονικα μεσω Paypal! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

οπως και οι αλλοι ετσι και εγω θα πω το γνωστο οτι διαβασα αλλα δεν εωβαλα σαφη εικο να για το gearbest . Τωρα τελευταια εχουμε καμια εικονα της αξιοπιστιας του?ειδα μια προσφορα που τα σπαει αλλα να τους εμπιστευτω η ειναι απατεωνες?

 

http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_356668.html

 

τι λετε?ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

ρε παιδια μια απορια σχετικα με τα κινεζικα

 

αν χρεαστει να κανεις reset settings σε ενα απο τα δυο λειτουργικα χανονται τα παντα και στα δυο?

Link to comment
Share on other sites

Απο ποια κινεζομαγαζια περνανε οι ελληνικες καρτες?

Μεχρι στιγμης ξερω μονο το bangggood..

 

και dx.com περναει σιγουρα

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

οπως και οι αλλοι ετσι και εγω θα πω το γνωστο οτι διαβασα αλλα δεν εωβαλα σαφη εικο να για το gearbest . Τωρα τελευταια εχουμε καμια εικονα της αξιοπιστιας του?ειδα μια προσφορα που τα σπαει αλλα να τους εμπιστευτω η ειναι απατεωνες?

 

http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_356668.html

 

τι λετε?ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Έχε υπ'όψη πως η ποιότητα κατασκευής των Onda γενικά θεωρείται από τις χειρότερες. Πολλές συσκευές με προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Έχε υπ'όψη πως η ποιότητα κατασκευής των Onda γενικά θεωρείται από τις χειρότερες. Πολλές συσκευές με προβλήματα.

Θα διαφωνήσω. Όσα έχουν περάσει από τα χέρια μου είχαν πολυ ποιοτικό hardware, και φημίζονται γι αυτό. Δεν ισχύει βέβαια αυτό και για το software.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Έχε υπ'όψη πως η ποιότητα κατασκευής των Onda γενικά θεωρείται από τις χειρότερες. Πολλές συσκευές με προβλήματα.

 

καλημερα! δεν εχω δοκιμασει προσωπικα αλλα εχω ακουσει τα καλυτερα απο πολυ κοσμο! τωρα τι ισχυει....:O:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχει κανείς παραπάνω πληροφορίες για το ποιές είναι οι διαφορές unregistered και registered air mail που παρέχει το site Gearbest?

 

Απλο ταχυδρομειο η αποστολη με tracking number για να το παρακολουθεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θελω ενα ταμπλετ οικονομικο των 10" για να βλεπω ταινιες. Στα υποψιν εχω το iRULU Tablet eXpro X1Plus 10.1" .Ξερει να μου πει κανεις αν αξιζει τα λευτα του?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Καλησπέρα. Πήρα ένα κινητό oukitel k6 από Banggood. 2 χρόνια περίπου, σκυλί. Για την δουλειά που το ήθελα ήταν τέλειο.

Πριν 15 μέρες μου έπεσε κάτω και δεν άνοιγε. Το πήγα σε κάτι γνωστούς τεχνικούς και όταν το άνοιξαν ήταν φουλ στην κόλλα και μου είπαν με σιγουριά ότι ήταν ξανανοιγμένο. Η σύνδεση της μπαταρίας στην μητρική ήταν σπασμένη και προφανώς κρατιόνταν η επαφή με το καπάκι. Το ύψος της πτώσης, (ούτε μισό μέτρο, με θήκη, και το πρόλαβα σχεδόν με την άκρη του ποδιού), δεν δικαιολογούσαν τέτοιο σπάσιμο. Το θέμα είναι ότι το πήρα για καινούριο και οι απατεώνες οι Κινέζοι, έστειλαν επισκευασμένο. Δεν είναι να τους έχεις εμπιστοσύνη. Απογοητεύτηκα από το συγκεκριμένο μαγαζί γιατί το θεωρούσα σχετικά σοβαρό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...