Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

bad pix if he is not mind

i can snet it now

or we recommend onda v711 instend of this one

 

μια απο τα ίδια με το ipadalternative

Περιμένω νέα απάντηση για αλλαγή ή επιστροφή χρημάτων.

Link to comment
Share on other sites

bad pix if he is not mind

i can snet it now

or we recommend onda v711 instend of this one

 

μια απο τα ίδια με το ipadalternative

Περιμένω νέα απάντηση για αλλαγή ή επιστροφή χρημάτων.

 

Είναι θεμιτή εμπορική τακτική να αντιπροτείνει κάτι άλλο αντίστοιχο σε περίπτωση που δεν διαθέτει αυτό που παρήγγειλες και πλήρωσες. Λάθη γίνονται με το πραγματικό απόθεμα και αυτό που απεικονίζεται στο σύστημά τους και ονλάιν στο ηλεκτρονικό κατάστημα. Από εκεί και πέρα όμως οι παγαποντιές γίνονται παντού. Δλδ, αν άφησε επί μακρόν το status μιας συσκευής αντίστοιχης με το εν λόγω Onda ως "available/in stock" ενώ πραγματικά δεν ήταν για να εγκλωβίσει μερίδα πελατών δεν το γνωρίζουμε. Μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε και ανάλογα με το πόσο τραβηγμένη είναι η εκάστοτε περίπτωση να μπορούμε να "μυρίσουμε" λιγότερο ή περισσότερο μια παγαποντιά. Εν προκειμένω, πχ, ΑΝ έχει μεγάλο stock στο Onda V711 και θέλει να το διώξει, επόμενο είναι να προβαίνει επανειλλημένα σε αυτήν την τακτική. Στην περίπτωσή μου πάντως θεωρώ ότι πέρασαν πολλές μέρες για να διαπιστώσουν ότι το Aurora2 που παρήγγειλα είχε καμμένα pixels. Δεν δικαιολογώ 5-6 μέρες για αυτού του ειδους τη διαπίστωση. Δεν ξέρω όμως αν συμβαίνει ακριβώς το ίδιο και με τις άλλες περιπτώσεις.

 

Όπως και να 'χει, στο χέρι σου ειναι να αποφασίσεις αν θα πάρεις refund ή αν θα περιμένεις το tablet που σου προτείνουν. Εγώ διάλεξα το 2ο.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω μόνο αυτούς που ΗΔΗ έχουν παραγγείλει από το ipadalternative αν μπορεί κάποιος πριν καταθέσει τα χρήματα να τους ρωτήσει εαν κάποιο συγκεκριμένο tablet υπάρχει διαθέσιμο.Σε περίπτωση που απαντήσουν θετικά και τους καταθέσεις τα χρήματα στο στέλνουν άμεσα ή σου λένε ψέματα τελικά για να πάρουν τα χρήματα και μετά εσύ είσαι στο περίμενε;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω μόνο αυτούς που ΗΔΗ έχουν παραγγείλει από το ipadalternative αν μπορεί κάποιος πριν καταθέσει τα χρήματα να τους ρωτήσει εαν κάποιο συγκεκριμένο tablet υπάρχει διαθέσιμο.Σε περίπτωση που απαντήσουν θετικά και τους καταθέσεις τα χρήματα στο στέλνουν άμεσα ή σου λένε ψέματα τελικά για να πάρουν τα χρήματα και μετά εσύ είσαι στο περίμενε;

 

Όταν παρήγγειλα το Fire στις 22/8, στη σελίδα του προϊόντος έλεγε "Ships in 48 hours" και στο chat με διαβεβαίωσαν ότι είχαν stock. Το tablet έφυγε από αυτούς - οπότε έδωσε και tracking ID - στις 28/8. Σε όλο αυτό το διάστημα, μπορούσα να ακυρώσω την παραγγελία και να κάνω κανονικά refund.

 

Το αναφέρω γιατί και εγώ απορούσα που καθυστερούσε, οπότε μου εξήγησαν την όλη ιστορία με το dropshipping (που η Ainol και καλά δεσμεύει ποσότητα για τον πωλητή Hank Jia/iPadAlternative, αλλά χωρίς να είναι δεσμευτικό για αυτούς). Είναι συνηθισμένη πρακτική τα Κινέζικα εργοστάσια να δίνουν την παραγωγή τους σε όποιον προλάβει/δώσει την καλύτερη τιμή, καμία σχέση με το Δυτικό τρόπο συναλλαγών.

 

Σε κάθε περίπτωση - όπως σου λέει και ο φίλος karafu - είναι στο χέρι σου να ζητήσεις άμεσα refund ή να περιμένεις. Εγώ περίμενα 1 εβδομάδα μέχρι να αλλάξει η κατάσταση από "Payment accepted" σε "Shipped". Τα χρήματά σου όμως δεν τα χάνεις σε καμία περίπτωση. Απλά και αυτοί έχει συμβεί να "κρεμαστούν" πολλές φορές από τους κατασκευαστές, όπως έγινε τώρα με τα Aurora II που και πιο ακριβά τους τα ζήτησαν (γιατί η τιμή από $119.99 πήγε στα $129.99) και ελαττωματικά τους βγήκαν (dead pixels).

 

Αυτό ισχύει γενικά στα Κινεζομάγαζα, απλά στο iPadAlternative ίσως είναι λίγο πιο καλύτερα/γρηγορότερα τα πράγματα σε ζητήματα refund, αν κρίνω από τα όσα διαβάζω στο slatedroid για άλλα μαγαζιά (DealsExtreme, Pandawill) που μπορεί και να μεσολάβησε μήνας από την πληρωμή μέχρι την αποστολή (περισσότερα δες εδώ).

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΠΡΟΣΟΧΗ ! μην την πατησει κανεις

όπως εμεις που τρεχουμε .....

 

http://www.scamadviser.com/check-website/ainolstore.com

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω μόνο αυτούς που ΗΔΗ έχουν παραγγείλει από το ipadalternative αν μπορεί κάποιος πριν καταθέσει τα χρήματα να τους ρωτήσει εαν κάποιο συγκεκριμένο tablet υπάρχει διαθέσιμο.Σε περίπτωση που απαντήσουν θετικά και τους καταθέσεις τα χρήματα στο στέλνουν άμεσα ή σου λένε ψέματα τελικά για να πάρουν τα χρήματα και μετά εσύ είσαι στο περίμενε;

 

Μην πιστεύεις 100% ότι λένε.

Με όσα διαβάζω από το vondroid forum, αλλά και από προσωπική εμπειρία από συνομιλίες μαζί τους, σου συνιστώ γενικά να έχεις τον σου.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο φίλε μου !!

 

περιμένουμε να το λιώσεις και να μας πεις εντυπώσεις .....:rolleyes:

http://www.pandawill.com/ampe-a10-quad-core-3gwcdma-p68114.html

λοιπόν μετά από μια βδομάδα οι ταβλετα ζορίζετε στο κουμπί on- off ( αφού μαγκώνει και μένει κάτω το κουμπί ) . έχει 2-3 πικσελ καμένα και σημάδια φυσαλίδων στην οθόνη που όμως δεν φαίνονται όταν είναι αναμμένο.

οι μπαταρία είναι σε γενικές γραμμές καλή και με σωστή διαχείριση κρατάει 7-10 ώρες( με wfi on ) .

οι ταχύτητα επεξεργαστή με ελαφριά προγράμματα είναι καλά .

τώρα για 180 ευρώ που έδωσα δεν θεωρώ ότι με πιάσανε m@l@k@ ( ότι πληρώνεις - παίρνεις )

αν θα το συνιστούσα σε άλλους ,θα απαντούσα - όχι!!!

βάλε 50 ευρώ παραπάνω και πάρε το NEXUS 7 οι κάποιο αντιστοιχώ .

ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

http://www.pandawill.com/ampe-a10-quad-core-3gwcdma-p68114.html

λοιπόν μετά από μια βδομάδα οι ταβλετα ζορίζετε στο κουμπί on- off ( αφού μαγκώνει και μένει κάτω το κουμπί ) . έχει 2-3 πικσελ καμένα και σημάδια φυσαλίδων στην οθόνη που όμως δεν φαίνονται όταν είναι αναμμένο.

οι μπαταρία είναι σε γενικές γραμμές καλή και με σωστή διαχείριση κρατάει 7-10 ώρες( με wfi on ) .

οι ταχύτητα επεξεργαστή με ελαφριά προγράμματα είναι καλά .

τώρα για 180 ευρώ που έδωσα δεν θεωρώ ότι με πιάσανε m@l@k@ ( ότι πληρώνεις - παίρνεις )

αν θα το συνιστούσα σε άλλους ,θα απαντούσα - όχι!!!

βάλε 50 ευρώ παραπάνω και πάρε το NEXUS 7 οι κάποιο αντιστοιχώ .

ελπίζω να βοήθησα

 

Το Ampe N10 δεν συγκρίνεται με το nexus 7 γιατί μιλάμε για διαφορετικού μεγέθους πάνελ. Μέχρι πόσα καμμένα pixels δικαιολογεί ο κατασκευαστής όμως; Αναφέρεται πουθενά; Και το pandawill τι σου απάντησε γι'αυτό; Ρωτάω γιατί το ipadalternative (και καλά) ελέγχει για καμμένα pixels και ΑΝ βρει υποτίθεται ότι ΔΕΝ αποστέλλει.

 

Σημειωτέον, Ampe N10 και το αντίστοιχο Sanei τα είχα απορρίψει σχετικά σύντομα διαβάζοντας (εδώ και αλλού) reviews κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Το Ampe N10 δεν συγκρίνεται με το nτexus 7 γιατί μιλάμε για διαφορετικού μεγέθους πάνελ. Μέχρι πόσα καμμένα pixels δικαιολογεί ο κατασκευαστής όμως; Αναφέρεται πουθενά; Και το pandawill τι σου απάντησε γι'αυτό; Ρωτάω γιατί το ipadalternative (και καλά) ελέγχει για καμμένα pixels και ΑΝ βρει υποτίθεται ότι ΔΕΝ αποστέλλει.

 

Σημειωτέον, Ampe N10 και το αντίστοιχο Sanei τα είχα απορρίψει σχετικά σύντομα διαβάζοντας (εδώ και αλλού) reviews κλπ.

σήμερα έστειλα μαιλ στην pandawill άλλα τι να μου πει ! να το στείλω στην κίνα και να πάρω ένα άλλο αφού έχουν εκτιμήσει ότι είναι ελαττωματικό ,

το 7" με τα 10 " δεν έχουν και μεγάλη διάφορα άλλα εδώ το πουλάνε 300 ευρώ το nexus 7 και για αυτό ψάχνουμε κινεζικά-κινεζικά να γλιτώσουμε κάνα φράγκο .

τελικά είναι θέμα τύχης , δεν ξεστραβώθηκα εγώ 10 μέρες σε αμέτρητα φορουμ ελληνικά και ξένα και τελικά απογοητευτικά , πετάμενα λεφτά.

(το κουμπί on off χάθηκε στο εσωτερικό του και ευτυχώς έχω οδοντογλυφίδες )

Edited by piqerass
Link to comment
Share on other sites

Το Ampe N10 δεν συγκρίνεται με το nexus 7 γιατί μιλάμε για διαφορετικού μεγέθους πάνελ. Μέχρι πόσα καμμένα pixels δικαιολογεί ο κατασκευαστής όμως; Αναφέρεται πουθενά; Και το pandawill τι σου απάντησε γι'αυτό; Ρωτάω γιατί το ipadalternative (και καλά) ελέγχει για καμμένα pixels και ΑΝ βρει υποτίθεται ότι ΔΕΝ αποστέλλει.

 

Σημειωτέον, Ampe N10 και το αντίστοιχο Sanei τα είχα απορρίψει σχετικά σύντομα διαβάζοντας (εδώ και αλλού) reviews κλπ.

τι ειχε το sanei?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν και τα έχω γράψει και στην σχετική ενότητα του PIPO M1 τα γράφω κι εδώ μιας και πιστεύω ότι είναι καλύτερα και εντός θέματος. Έκανα παραγγελία από ipadalternative 10/29/2012 23:17:53 Payment accepted. Στης 02/10/2012 έστειλα email να μάθω αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα και δεν έχει σταλεί το εν λόγω tablet μιας και έλεγε σε 24 ώρες. Μου απάντησαν πως θα το στείλουν σε 2 εργάσιμες και μου είπαν συγνώμη για την καθυστέρηση.Στης 11/06/2012 22:38:30 Shippedαλλάζει το status και σε mail έχω και των κωδικό οπότε λέω ωραία. Μέχρι και αυτή τη στιγμή ακόμα και από το link που μου έχουν στείλει αλλά και με των κωδικό μόνο του το δέμα δεν φαίνεται πουθενά.

Θέλω να πιστεύω πως στο τέλος αυτής τη εβδομάδας θα φανεί στα ΕΛΤΑ έστω.

Αυτός είναι ο σύνδεσμος για να δω το δέμα.

http://www.singpost.com/index.php?option=com_tablink&controller=tracking&task=trackdetail&layout=show_detail&tmpl=component&ranumber=RF109546309SG

Link to comment
Share on other sites

τι ειχε το sanei?

 

Διάβασα πως έχει ασυμβατότητες σε πάρα πολλά παιχνίδια και πως την μπαταρία του την ξεφτιλίζει πολύ γρήγορα ακόμα και σε video playback. Αυτά τουλάχιστον τα είχα σημειώσει στο τεφτέρι μου. "Not recommended" ήταν το σχόλιο που μου 'χε μείνει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες...

 

αυτό είναι καλύτερο απο το Pipo U1?

 

http://ipadalternative.com/155-pipo-s2-android-41-jelly-bean-quad-core-gpu-tablet-8-inch-rockchip-rk3066.html

 

Tι φάση φτηνότερο και καλύτερο, θέλουν να μας τρελάνουν παράγγειλα ηδη και περιμένω το Pipo U1... παίζουν με το μυαλό μας?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν και τα έχω γράψει και στην σχετική ενότητα του PIPO M1 τα γράφω κι εδώ μιας και πιστεύω ότι είναι καλύτερα και εντός θέματος. Έκανα παραγγελία από ipadalternative 10/29/2012 23:17:53 Payment accepted. Στης 02/10/2012 έστειλα email να μάθω αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα και δεν έχει σταλεί το εν λόγω tablet μιας και έλεγε σε 24 ώρες. Μου απάντησαν πως θα το στείλουν σε 2 εργάσιμες και μου είπαν συγνώμη για την καθυστέρηση.Στης 11/06/2012 22:38:30 Shippedαλλάζει το status και σε mail έχω και των κωδικό οπότε λέω ωραία. Μέχρι και αυτή τη στιγμή ακόμα και από το link που μου έχουν στείλει αλλά και με των κωδικό μόνο του το δέμα δεν φαίνεται πουθενά.

Θέλω να πιστεύω πως στο τέλος αυτής τη εβδομάδας θα φανεί στα ΕΛΤΑ έστω.

Αυτός είναι ο σύνδεσμος για να δω το δέμα.

http://www.singpost.com/index.php?option=com_tablink&controller=tracking&task=trackdetail&layout=show_detail&tmpl=component&ranumber=RF109546309SG

 

Εμένα από την στιγμή που το έστειλαν έκανε 8 εργάσιμες για να φτάσει Αθήνα.

Μην τρελαίνεσαι αν δεν το βλέπεις στην σελίδα των ΕΛΤΑ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν οι http://www.pandawill.com/ampe-a10-quad-core-3gwcdma-p68114.html μου έστειλε μαιλ ,

και μου λέει ότι δεν μπορεί να κάνει κατι για την ταμπλέτα μου και να προσπαθήσω μήπως το φτιάξω μόνος μου .

το πήγα για σέρβις και μου ζητήσανε 50 ευρώ για να κολλήσουν στην πλακέτα το κουμπί το οποίο έχει ξεκολλήσει χωρίς όμως να μου διασφάλιση ότι θα κρατήσει .

μετά από σκέψη αν θα το πέταγα πήρα το κολιτιρι μου και έκανα μια πατέντα τροποποιώντας ένα από τα κουμπιά της εντάσεις ήχου για on-off και όσο κρατήσει !!!

ελπίζω να βοήθησα και να έγινα σαφείς σε παιδιά που ψάχνουν να αγοράσουν κάτι από κίνα ,

αν δεν υπαρχή υποστήριξη του προϊόντος τι να το κάνεις το φθηνό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

λέω και γώ να μπώ στον χορό των tablets. Επειδή δεν φτάνουν τα οικονομικά για μεγάλα πράγματα(ipad,galaxy tab) σκεφτηκα έναν κινέζο για αρχή...

 

Ποιο προτείνετε και απο πού?

Έχω μέχρι 150€

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εγώ παράγγειλα το Cube U30GT apo http://www.buyincoins.com και μου βγήκε με τα μεταφορικά 154. (Με κουπώνι 5%ebay2012) +5% έκπτωση... (αξιόπιστο μαγαζί http://www.scamadviser.com/check-website/www.buyincoins.com )

Νομίζω ότι παράγγειλα μέσα στο Budget σου. Δεν το έχω παραλάβει ακόμα αλλά είναι ένα tablet που πουλάει αρκετά. νομίζω ότι είναι καλή αγορά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν και τα έχω γράψει και στην σχετική ενότητα του PIPO M1 τα γράφω κι εδώ μιας και πιστεύω ότι είναι καλύτερα και εντός θέματος. Έκανα παραγγελία από ipadalternative 10/29/2012 23:17:53 Payment accepted. Στης 02/10/2012 έστειλα email να μάθω αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα και δεν έχει σταλεί το εν λόγω tablet μιας και έλεγε σε 24 ώρες. Μου απάντησαν πως θα το στείλουν σε 2 εργάσιμες και μου είπαν συγνώμη για την καθυστέρηση.Στης 11/06/2012 22:38:30 Shippedαλλάζει το status και σε mail έχω και των κωδικό οπότε λέω ωραία. Μέχρι και αυτή τη στιγμή ακόμα και από το link που μου έχουν στείλει αλλά και με των κωδικό μόνο του το δέμα δεν φαίνεται πουθενά.

Θέλω να πιστεύω πως στο τέλος αυτής τη εβδομάδας θα φανεί στα ΕΛΤΑ έστω.

Αυτός είναι ο σύνδεσμος για να δω το δέμα.

http://www.singpost.com/index.php?option=com_tablink&controller=tracking&task=trackdetail&layout=show_detail&tmpl=component&ranumber=RF109546309SG

 

Αρα εγώ που έκανα παραγγελία απο 08/11 εχω δρομο ακόμη ... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εγώ παράγγειλα το Cube U30GT apo http://www.buyincoins.com και μου βγήκε με τα μεταφορικά 154. (Με κουπώνι 5%ebay2012) +5% έκπτωση... (αξιόπιστο μαγαζί http://www.scamadviser.com/check-website/www.buyincoins.com )

Νομίζω ότι παράγγειλα μέσα στο Budget σου. Δεν το έχω παραλάβει ακόμα αλλά είναι ένα tablet που πουλάει αρκετά. νομίζω ότι είναι καλή αγορά

 

Κι εγώ το ίδιο tab από το ίδιο μαγαζί, αλλά ακόμα περιμένω απάντηση διότι το track no που μου έδωσαν δεν δουλεύει πουθενά! Ίσως να έχουν μπλέξει τα μπούτια τους λίγο γιατί η παραγγελία μου έσπασε σε 2 αποστολές λόγω έλλειψης ενός από τα προϊόντα που είχα αγοράσει. Τεσπα... υπομονή μπας και σκάσει μύτη το ειδοποιητήριο.

 

Όσο για την απορία του φίλου piqerass, νομίζω ότι είναι ξεκάθαρο και έχει επαναληφθεί κάμποσες φορές και εδώ και στα ξένα φόρα ότι η αγορά κινέζικου προϊόντος τεχνολογίας εμπεριέχει συγκεκριμένα, πλην όμως γνωστά, ρίσκα. Όποιος τα παίρνει, τα παίρνει και φροντίζει να τα περιορίζει κάνοντας τις αγορές του κατά το δυνατόν από τα πλέον αξιόπιστα καταστήματα. Η αστοχία υλικού είναι κάτι που συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες... :O Αν δεν έχεις πληρώσει ένα μισθό λοιπόν για ένα προϊόν που θα κρατήσεις το πολύ ένα χρόνο τότε νομίζω δικαιολογούνται και φθαρμένα χρώματα και σπασμένα κουμπάκια και λίγο lightbleed και μέτρια κάμερα (δε συνεχίζω γιατί θα μου πείτε ότι βγαίνω offtopic περιγράφοντας το iphone5 :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από την στιγμή που το έστειλαν έκανε 8 εργάσιμες για να φτάσει Αθήνα.

Μην τρελαίνεσαι αν δεν το βλέπεις στην σελίδα των ΕΛΤΑ.

Το πρόβλημα μου δεν είναι πως δεν το βλέπω στα ΕΛΤΑ ούτε και περιμένω να φανεί από τόσο νωρίς αυτό θα ήταν θαύμα!!!

Το θέμα είναι πως δεν το βλέπω πουθενά και δεν ξέρω τι γίνεται οπότε ελπίζω πως κάποια στιγμή θα φανεί στα ΕΛΤΑ.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Και εγώ έχω 2 tacking numbers (για διαφορετικά προϊόντα) αλλά ακόμα δεν εμφανίζονται πουθενά. Κάνω συχνά αγορές από κίνα, και η εμπειρία μου λέει ότι πάντα αργούν να φανούν. το ότι έχουν πάρει νούμερο δεν σημαίνει ότι έχει επεξεργαστεί από το εκεί ταχυδρομείο. και φανταστείτε τι όγκους έχει η Κίνα.. Από την στιγμή που θα εκδοθεί το tracking number μπορεί και μετά από μια εβδομάδα να αποσταλεί...Υπομονή λοιπόν.. πολλές φορές αν μας δύνεται η δυνατότητα αντί china post επιλέγουμε hong kong post ή ακόμα καλύτερα singapore post.... (Πολλαπλό track γίνεται και από εδώ.. http://www.17track.net/)

 

Update:

Το track number από hong kong ποστ που το στάλθηκε εχθές 13/11 σήμερα εμφανίστηκε.. Το track number από buincoins που στάλθηκε δευτέρα 12/11 με china post ακόμα τίποτα.... :-(

Edited by argi73
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Πολλαπλό track γίνεται και από εδώ.. http://www.17track.net/

 

Thanks!

Το πακέτο έφυγε από το κατάστημα στις Tue, 30 Oct 2012 16:27:39 +0800

Έβαλα το tracking no και μου βγάζει αυτό το αποτέλεσμα:

2012-11-09 出口总包直封封发, 北京国际, 希腊

το οποίο ο γούγλης μεταφράζει ως: Το συνολικό πακέτο των εξαγωγών ευθεία σφράγιση σφραγίδα τουΤο Πεκίνο διεθνής, Ελλάδα :blink:

Είναι σα να διαβάζω βουλωμένο γράμμα ένα πράγμα... Το επόμενο βήμα είναι να μυρίσω τα δαχτυλά μου, μια και το buyincoins ακόμα δεν απάντησε στο μήνυμά μου. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Thanks!

Το πακέτο έφυγε από το κατάστημα στις Tue, 30 Oct 2012 16:27:39 +0800

Έβαλα το tracking no και μου βγάζει αυτό το αποτέλεσμα:

2012-11-09 出口总包直封封发, 北京国际, 希腊

το οποίο ο γούγλης μεταφράζει ως: Το συνολικό πακέτο των εξαγωγών ευθεία σφράγιση σφραγίδα τουΤο Πεκίνο διεθνής, Ελλάδα :blink:

Είναι σα να διαβάζω βουλωμένο γράμμα ένα πράγμα... Το επόμενο βήμα είναι να μυρίσω τα δαχτυλά μου, μια και το buyincoins ακόμα δεν απάντησε στο μήνυμά μου. :worry:

 

ΟΠΌΤΕ Οπότε μάλλον 9/11 έφυγε από Κίνα, οπότε έχεις μέλλον ακόμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Update:

Το track number από hong kong ποστ που το στάλθηκε εχθές 13/11 σήμερα εμφανίστηκε.. Το track number από buincoins που στάλθηκε δευτέρα 12/11 με china post ακόμα τίποτα.... :-(

To china post πάντα καθυστερεί στην ενημέρωση του tracking

Thanks!

Το πακέτο έφυγε από το κατάστημα στις Tue, 30 Oct 2012 16:27:39 +0800

Έβαλα το tracking no και μου βγάζει αυτό το αποτέλεσμα:

2012-11-09 出口总包直封封发, 北京国际, 希腊

το οποίο ο γούγλης μεταφράζει ως: Το συνολικό πακέτο των εξαγωγών ευθεία σφράγιση σφραγίδα τουΤο Πεκίνο διεθνής, Ελλάδα :blink:

Είναι σα να διαβάζω βουλωμένο γράμμα ένα πράγμα... Το επόμενο βήμα είναι να μυρίσω τα δαχτυλά μου, μια και το buyincoins ακόμα δεν απάντησε στο μήνυμά μου. :worry:

Για tracking πάμε στα παρακάτω, με αγγλικά, ώστε να καταλαβαίνουμε κι όλας:p

http://globalshippingtracking.ebay.com/shippinghub/ship.jsp

http://www.track-chinapost.com/

ή για singpost που ναι η συνηθισμένη και γρήγορη επιλογή κατευθείαν εδώ http://www.singpost.com/ και πατάμε track item αριστερά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...