Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα ..να ρωτησω κατι μηπως ξερει κανεις?παρελαβα ενα ταμπλετακι pipo s3 και ενω ειχα ηχο ξαφνικα χαθηκε χωρις καμια ιδιαιτερη ενεργεια απο μενα...δηλ κατεβασα απλα απο πλειστορ καποιες εφαρμογες...jelly bean 4.1.1 εχει...μηπως παει καπου το μυαλο σας τι πρεπει να κανω?

 

ζητησα ελληνικη γλωσσα και μου την περασαν προσθετα..αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα γυρισει σε ιερογλυφικα χωρις ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα ..να ρωτησω κατι μηπως ξερει κανεις?παρελαβα ενα ταμπλετακι pipo s3 και ενω ειχα ηχο ξαφνικα χαθηκε χωρις καμια ιδιαιτερη ενεργεια απο μενα...δηλ κατεβασα απλα απο πλειστορ καποιες εφαρμογες...jelly bean 4.1.1 εχει...μηπως παει καπου το μυαλο σας τι πρεπει να κανω?

 

ζητησα ελληνικη γλωσσα και μου την περασαν προσθετα..αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα γυρισει σε ιερογλυφικα χωρις ελληνικα?

 

Από τα ακούστικα παίζει ο ήχος το δοκίμασες? Να δεις μήπως έχουν πρόβλημα τα ηχεία. Κανε άφοβα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων η γλώσσα υπάρχει ήδη μέσα απλά ίσως σου ανοίξει σε κινέζικα οπότε στάμπαρε στο μενού που είναι η γλώσσα να το αλλάξεις στα τυφλά.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Από τα ακούστικα παίζει ο ήχος το δοκίμασες? Να δεις μήπως έχουν πρόβλημα τα ηχεία. Κανε άφοβα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων η γλώσσα υπάρχει ήδη μέσα απλά ίσως σου ανοίξει σε κινέζικα οπότε στάμπαρε στο μενού που είναι η γλώσσα να το αλλάξεις στα τυφλά.

το εκανα,οντως σε κινεζικα,με μπουσουλα αλλο τηλ. τουβαλα ελληνικα αλλα παλι ηχο δεν....ακουστικα δεν επαιζε χτες τωρα δε το δοκιμασα...αρα μαλλον καηκε κανα ηχειο η κανα τσιπακι?την κατσαμε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια τελικα αποφασισα να το παραγγειλω απο το ebay.Μου απαντησε ο πωλητης και μου διαβεβαιωσε οτι οι συσκευες που στελνει ειναι τελικες παρτιδες χωρις προβληματα.Επισης του ζητησα αν στελνει με Singapore Post και μου ειπε ναι και οτι δεν θα εχω προβλημα με τελωνειο γτ θα οπως ολοι τα πακεταρει με 20 δολλαρια και ως gift.Οποτε την Δευτερα βαζω λεφτα και το παραγγελνω και ελπιζω ολα να πανε καλα.
Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το ηχειο του υπολογιστη...λειτουργουσε κανονικα,το βγαζω αρχιζει να λειτουργει κ απο το ηχειο του ταμπλετ...μετα απο λιγο χαθηκε σβηνοντας απο την επιφανεια εργασιας μια κινεζια για καιρο(δε νομιζω οτι επηρεασε αυτο)..οχι ανινστολ απλα διαγραφη συντομευσης....δε μπορω να καταλαβω....:O
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το ηχειο του υπολογιστη...λειτουργουσε κανονικα,το βγαζω αρχιζει να λειτουργει κ απο το ηχειο του ταμπλετ...μετα απο λιγο χαθηκε σβηνοντας απο την επιφανεια εργασιας μια κινεζια για καιρο(δε νομιζω οτι επηρεασε αυτο)..οχι ανινστολ απλα διαγραφη συντομευσης....δε μπορω να καταλαβω....:O

 

Περίεργα μου φαίνονται όλα αυτα. Συνέδεσες τα ηχεία έπαιζε ενώ χθες δεν έπαιζε με τα ακούστικα? Απλά να κάηκε ηχείο θα παίζει κανονικά με ακούστικα κανονικά άρα κάτι άλλο παίζει. Δες και σε κανά ξένο φόρουμ μήπως παίζει κανένα τέτοιο θέμα με τη συσκευή γιατί εδώ δε την έχουν και πολλοί κι αν ναι στελτη πίσω εκτός κι αν θες να δοκιμάσεις καμία άλλη ROM. Δε μπορώ να σκεφτώ κι εγώ κάτι άλλο φίλε μου

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λοιπόν που μπήκα στο tracking μου εμφανίζει ότι είναι σε "Departure from outward office of exchange" στις 16/4!!!!

Τόσες μέρες που έμπαινα δεν μου έβγαζε τπτ και σήμερα ενημέρωσαν το σύστημα τους για τις 16?!?!?

Παίζει να καθυστερούν τόσο πολύ να ενημερώσουν!?!?

anyway ελπίζω να είναι στο δρόμο του και να έρχεται!

 

Επίσης το merimobiles μου έστειλε ένα κουπόνι για 7 % όποιος το θέλει είναι το WIN και είναι για 48 ώρες!

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδες, ebay και ξερο ψωμι. Τι memoribiles και πρασιν'αλογα.

Ebay, με πανισχυρο νομικο τμημα, και paypal δικλειδα.

Ετσι και γινει μ@@@κια, τον πηδ@@@ν τον seller. Κατσε καλα.

Και τιμες χτυπανε και ολα τους.

Τωρα γιατι ψαχνεται κοσμος δεξια κι αριστερα...

ετσι ακριβως

Link to comment
Share on other sites

Jamie still no answr to my 4th(maybe more) e-mail. I've sent you a Pm here at the forum, 2-3 posts on this topic and some e-mails at support of your site. Not a single word about what will happen to my warranty coverage. Live chat is still offline. Do something.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λοιπόν που μπήκα στο tracking μου εμφανίζει ότι είναι σε "Departure from outward office of exchange" στις 16/4!!!!

Τόσες μέρες που έμπαινα δεν μου έβγαζε τπτ και σήμερα ενημέρωσαν το σύστημα τους για τις 16?!?!?

Παίζει να καθυστερούν τόσο πολύ να ενημερώσουν!?!?

anyway ελπίζω να είναι στο δρόμο του και να έρχεται!

 

Επίσης το merimobiles μου έστειλε ένα κουπόνι για 7 % όποιος το θέλει είναι το WIN και είναι για 48 ώρες!

 

Το κινεζικο ταχυδρομειο εχει τρακινγκ συστημα ΓΤΠΚ οποτε μην του δινεις και πολυ σημασια ,την μια μερα μπορει να σου λεει οτι το δεμα σου κανει περαντζαδα στο πεκινο και την αλλη μερα να σου φερει το χαρτακι ο ταχυδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Εβδομαδιαία αναφορά

 

77 μέρες βρίσκεται το ταμπλετ Κίνα και ακομα δεν έχει γίνει refund.

17,18,19,20 Απριλίου λουκέτο στο live chat.

Τελευταία εμφάνιση των φαντομάδων εδώ : 16 Απριλίου

Link to comment
Share on other sites

Μου εγινε refund(claim στο paypal),καλη τυχη και υπομονη στους υπολοιπους!
[sIGPIC][/sIGPIC]Let me see you striped down to the bone!
Link to comment
Share on other sites

Το κινεζικο ταχυδρομειο εχει τρακινγκ συστημα ΓΤΠΚ οποτε μην του δινεις και πολυ σημασια ,την μια μερα μπορει να σου λεει οτι το δεμα σου κανει περαντζαδα στο πεκινο και την αλλη μερα να σου φερει το χαρτακι ο ταχυδρομος.

Τελευταία κάτι πακετάκια με china post πάντως που ρθαν σε 10 μέρες κι έμεινα άναυδος :p

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία κάτι πακετάκια με china post πάντως που ρθαν σε 10 μέρες κι έμεινα άναυδος :p

 

Ναι και εμενα :)

Βεβαια πρωτα μου εφερε το χαρτακι ο ταχυδρομος και μετα το εμφανισε ελλαδα το κινεζικο τρακινγκ :p

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα ένα τάμπλετ από ipadalt και το singpost λέει ακόμα αυτό.

11-04-2013 INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

12-04-2013 Despatched to overseas (Country code: GR)

Μας φαίνεται λογικό;

10 μέρες να έρθει;

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα ένα τάμπλετ από ipadalt και το singpost λέει ακόμα αυτό.

11-04-2013 INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

12-04-2013 Despatched to overseas (Country code: GR)

Μας φαίνεται λογικό;

10 μέρες να έρθει;

 

Ναι, εμενα τοσο περιπου εκανε να ερθει.

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα ένα τάμπλετ από ipadalt και το singpost λέει ακόμα αυτό.

11-04-2013 INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

12-04-2013 Despatched to overseas (Country code: GR)

Μας φαίνεται λογικό;

10 μέρες να έρθει;

 

Αφου έγραψε Despatched to overseas μην ανησυχείς θα έρθει. Λογικά στο τέλος της εβδομάδας άντε αρχή της επόμενης. Κάνει 10-15 μέρες περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Το κουλό είναι ότι στο ΕΛΤΑ-κουριερ μου γραφει ότι σημερα το πρωί έφθασε στη χώρα προορισμού...
Αύριο-μεθαύριο σου έρχεται το χαρτί.
Link to comment
Share on other sites

Το κουλό είναι ότι στο ΕΛΤΑ-κουριερ μου γραφει ότι σημερα το πρωί έφθασε στη χώρα προορισμού...

 

Παραλαμβάνεις σύντομα.......

Link to comment
Share on other sites

Ωχ!μου φτιάξατε τη διάθεση βρε παιδιά...Είχα αρχίσει να ανησυχώ.

 

Παρεπιπτόντως το τάμπλετ που παρήγγειλα είναι το cube u30gt2.Δεν είδα κανένα αντίστοιχο thread στο φόρουμ.

Να φανταστώ ότι είμαι από τους πρώτους;

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Ωχ!μου φτιάξατε τη διάθεση βρε παιδιά...Είχα αρχίσει να ανησυχώ.

 

Παρεπιπτόντως το τάμπλετ που παρήγγειλα είναι το cube u30gt2.Δεν είδα κανένα αντίστοιχο thread στο φόρουμ.

Να φανταστώ ότι είμαι από τους πρώτους;

Μόλις παραλάβεις, άνοιξε νήμα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. σημερα χαλασε το ταμπλετακι μου και μπηκα εδω να δω τι γινετε για να το επιστρεψω.....και βλεπω ολες αυτες τις αναφορες και σκεφτομε οτι την <κατσαμε την βαρκα>

το ταμπλετ το αγορασα 2013-01-25, τι μπορω να κανω τωρα; Καμια ιδέα;:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...