Jump to content

Blackberry PlayBook


Te_salat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ ακόμα περιμένω από τις 19/01 την παραγγελία μου και το σκέφτομαι ακόμα αν έκανα καλά... (και παράγγειλα από αυτό το μαγαζί).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν υπαρχει σερβις το πας σε παροχο αν ειναι αγορασμενο απο παροχο.

για το playbook πιστευω οτι ειναι πολυ παρεξηγημενο...γιατι τρελενονται με το ipad που δεν εχει flash?

το os2 ερχεται μεσα φεβρουαριου.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ακόμα παραλάβει την συσκευή μου για να το δοκιμάσω άλλα διάβασα ένα άρθρο στο GreekBerry για το tethering με blackberry και άλλη smartphone συσκευή.

 

http://greekberry.com/2012/01/17/tethering-sto-blackberry-playbook/

 

Δοκίμασε το !

δουλευει αψογα!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Η ιδια ιστορια με το μαγαζι αυτο.

Δυο φορες στο παρελθον αποπειραθηκα να αγορασω κινητο που το εμφανιζαν διαθεσιμο (και μαλιστα με αρκετα κομματια θυμαμαι) και αμφοτερες τελικα ακυρωσα μετα απο απανωτες δικαιολογιες του καταστηματος.

Γενικα δεν εχουν αποθεμα, ψαρευουν πελατες και στελνουν οποτε παραλαβουν.

Ο,τι να'ναι δηλαδη...

οχ..δηλαδη ημουν τυχερος που παρελαβα αμεσα!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με σερβις της blackberry στην Ελλάδα τι παίζει?Ελπίζω να μην είναι σαν την asus που έστειλα το νετμπουκακι μου στην Ιταλία με την ψυχη στο στόμα για το αν θα το ξαναδω...:blink:

εγγυηση 1 ετος απο simplyelectronics

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω...όταν με το καλό βγεί το νέο λογισμικό OS 2......πως θα το κάνω εγκατάσταση;

 

Αυτό το φοβάμαι και εγώ! Διάβασα ότι θα πρέπει να γίνει μέσω καταστήματος! Θα πρέπει δηλαδή να πάμε τη συσκευή στον πάροχο! Άρα δεν ξέρω τί θα πρέπει να κάνουμε εμείς που αγοράσαμε από εξωτερικό! Θα προσπαθήσω να ρωτήσω τη Blackberry... Αν γνωρίζει κανείς ας μας βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το φοβάμαι και εγώ! Διάβασα ότι θα πρέπει να γίνει μέσω καταστήματος! Θα πρέπει δηλαδή να πάμε τη συσκευή στον πάροχο! Άρα δεν ξέρω τί θα πρέπει να κάνουμε εμείς που αγοράσαμε από εξωτερικό! Θα προσπαθήσω να ρωτήσω τη Blackberry... Αν γνωρίζει κανείς ας μας βοηθήσει

 

Μην αγχωνεστε. Θα γινεται μεσω WIFI απο το μενου της συσκευης εκει που λεει settings-updates

Link to comment
Share on other sites

δουλευει αψογα!

 

Πες μας κατι περισσοτερο σε παρακαλω αναφερεσαι σε bluetooth ή σε wifi με tethering?Έστειλες π.χ. mp3 ή φωτογραφια απο smartphone απλο -οχι blackberry- απο το playbook στο τηλεφωνο κ αντιστροφα???????ΘΑΥΜΑ ΘΑΥΜΑ :happy:

Link to comment
Share on other sites

οχ..δηλαδη ημουν τυχερος που παρελαβα αμεσα!

 

Ναι ήσουν τυχερός Γιώργο.

Δυστυχώς είναι αναξιόπιστο το μαγαζί, κι αυτό μπορείς να το επαληθευσεις κι από posts στο διαδίκτυο...

Link to comment
Share on other sites

Πες μας κατι περισσοτερο σε παρακαλω αναφερεσαι σε bluetooth ή σε wifi με tethering?Έστειλες π.χ. mp3 ή φωτογραφια απο smartphone απλο -οχι blackberry- απο το playbook στο τηλεφωνο κ αντιστροφα???????ΘΑΥΜΑ ΘΑΥΜΑ :happy:

αναφερομαι σε bluetooth συνδεση και δεν εχω στειλει αρχεια μονο μπηκα στο internet!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να περιγραψεις τη διαδικασια μηπως κανω κατι λαθος;

Σίγουρα δεν ειχες αναμμενο το wifi?

ευχαριστω

οχι bluetooth ακολουθησα αυτο

http://greekberry.com/2012/01/17/tethering-sto-blackberry-playbook/

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

οχι bluetooth ακολουθησα αυτο

http://greekberry.com/2012/01/17/tethering-sto-blackberry-playbook/

 

κοντευω να σκασω...

Πήρα και vodafone νουμερο για αμεση δραση αλλα ακρη δεν εβγαλα,ειδα παντως οτι το κινητο εχει bluetooth 2.1 a2dp ενω το bb εχει 2.1 edr, παιζει ρολο αυτο λετε στο οτι δεν συνδεονται ουτε με teethering?PAIRING κανει ομως....

μπαμ!

Link to comment
Share on other sites

μην ταλαιπωρείσαι , δεν συνδέεται με bluetooth για μεταφορά αρχείων... υπομονή μήπως το κάνει με τη νέα έκδοση που θα βγει σε λίγες ημέρες.

Εμένα μου ήρθε mail από το simplyelectronics ότι θα μπορούν να έχουν τη συσκευή τη δεύτερη εβδομάδα του Φλεβάρη...

Ήδη μου έχουν έρθει από το ebay θήκη, προστατευτικά οθόνης κλπ!

Η μπαταρία του τί λέει; είναι ικανοποιητική; Kάνει πολύ ώρα να φορτίσει με τον στανταρ φορτιστή;

Link to comment
Share on other sites

μην ταλαιπωρείσαι , δεν συνδέεται με bluetooth για μεταφορά αρχείων... υπομονή μήπως το κάνει με τη νέα έκδοση που θα βγει σε λίγες ημέρες.

Εμένα μου ήρθε mail από το simplyelectronics ότι θα μπορούν να έχουν τη συσκευή τη δεύτερη εβδομάδα του Φλεβάρη...

Ήδη μου έχουν έρθει από το ebay θήκη, προστατευτικά οθόνης κλπ!

Η μπαταρία του τί λέει; είναι ικανοποιητική; Kάνει πολύ ώρα να φορτίσει με τον στανταρ φορτιστή;

2,5 ωρες φορτιση , 4,5 ωρες αυτονομια

συνδεση tethering με bluetooth ΟΚ αλλα μονο για internet....αρχεια δεν στελνονται....

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλααα!! τελικά είναι απατεώνες στο "Simply Electronics"!!!! :mad:

 

Μου έστειλαν mail ότι και καλά λόγο προβλήματος χάθηκε η παραγγελία στο pc τους,

και να περιμένω ακόμα ή να κάνω κάποια άλλη αγορά!!

Την προηγούμενη εβδομάδα μου είχαν ξανά στήλη mail ότι την 2η εβδομάδα του Φεβρουαρίου (και καλά!) ότι θα το έστελναν!

 

Εγώ έκανα ακύρωση!! Πιστεύω να μην έχω κάποιο πρόβλημα κ να πάρω τα λεφτά μου πίσω. :worry:

 

Μάλλον θα το πάρω απο eshop ή απο αξιόπιστο (ξένο) eshop.

 

 

(Send from iPhone)

 

.

 

Αλήθεια η υπόλοιποι που κάνατε παραγγελία σας έστειλαν κάποιο μάιλ ? ?

 

.

Edited by thief
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Το είδα από κοντά στα public και ξενέρωσα λιγάκι... Ίσως επειδή το συγκεκριμένο που δοκίμασα, κολλούσε υπερβολικά... αν δεν αλλάξει κάτι με το αναμενόμενο update, με βλέπω για android...
Link to comment
Share on other sites

.

 

Αλήθεια η υπόλοιποι που κάνατε παραγγελία σας έστειλαν κάποιο μάιλ ? ?

 

.

 

Δεν μου έστειλαν κάτι σήμερα...Τους είχα καλέσει εγώ και μου είπαν τις γνωστές δικαιολογίες... Θα περιμένω λίγο ακόμη και θα ακυρώσω μετά...Δεν έχω βρει ακόμη κάποια ανταγωνιστική τιμή για να το αγοράσω από αλλού. ψάχνω πάντως! Αν βρείτε κάτι πείτε μου. Το είδα και εγώ στο public στη Θεσσαλονίκη και ήταν εντελώς παρατημένο, βρώμικο και κολλούσε! Νομίζω πάντως πως φταίει το κατάστημα γιατί έχουν καιρό που σταμάτησαν να το πουλάνε και δεν ασχολούνται καθόλου ούτε το προσέχουν. Στη Θεσσαλονίκη ήταν μέσα στην σκόνη. Αφήστε που το είδα τυχαία γιατί ο πωλητής μου είπε ότι δεν το έχουν.

Πάντως νομίζω οτι τα χρήματά σου θα επιστραφούν κανονικά, ειδικά αν η συναλλαγή είχε γίνει μέσω κάρτας, paypal κλπ. Αν δεν πιστώσουν άμεσα την κάρτα σου κάνε αμφισβήτηση στην τράπεζα.

 

edit:

Μου έστειλαν και εμένα email!!!

 

Στο δικό μου λέει ότι την ώρα που ετοίμαζαν να μου στείλουν το playbook συνειδητοποίησαν ότι είναι κατεστραμένο και πρέπει να τα επιστρέψουν! Και εμένα μου προτίνουν να πάρω κάτι άλλο! Θα τους απαντήσω μάλλον ότι θα περιμένω. (Και όταν βγει η 2.0 θα αποφασίσω...)

akis_k κράτα σε παρακαλώ τα emails που σου έστειλαν. Θα προσπαθήσω να βρω καμιά προστασία καταναλωτή στην Ευρώπη για το παραγγελίες μέσω internet

Edited by thief
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Καλααα!! τελικά είναι απατεώνες στο "Simply Electronics"!!!! :mad:

 

Μου έστειλαν mail ότι και καλά λόγο προβλήματος χάθηκε η παραγγελία στο pc τους,

και να περιμένω ακόμα ή να κάνω κάποια άλλη αγορά!!

Την προηγούμενη εβδομάδα μου είχαν ξανά στήλη mail ότι την 2η εβδομάδα του Φεβρουαρίου (και καλά!) ότι θα το έστελναν!

 

Εγώ έκανα ακύρωση!! Πιστεύω να μην έχω κάποιο πρόβλημα κ να πάρω τα λεφτά μου πίσω. :worry:

 

Μάλλον θα το πάρω απο eshop ή απο αξιόπιστο (ξένο) eshop.

 

 

(Send from iPhone)

 

και εμένα το ίδιο μου έστειλαν!

Link to comment
Share on other sites

......παντως παιδια για οποιον ενδιαφερεται το εχει βγαλει το expansys σε πολυ καλη τιμη!!!:D .....σιγουρα πολυ πιο αξιοπιστο και τσεκαρισμενο!!!

 

http://www.expansys.com.gr/blackberry-playbook-tablet-16gb-218258/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...