Jump to content

Blackberry PlayBook


Te_salat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αναβαθμιση τελικα παρουσιαστηκε...... Μηπως ξερεις ποτε θα ερθει για τα δικα μας playbook? Αντε γιατι χωρις ελληνικα δεν αντεχω...:lol:

 

Ανακοινωθηκε χθες οτι η αναβαθμιση θα βγει Φεβρουαριο.....και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή όντας κάτοχος BB συσκευής, ενδιαφέρομαι για το PlayBook. Θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους αν η οθόνη των 7" είναι ικανοποιητική, ξεκούραστη για browsing tasking λόγω μεγέθους (μην μας βγουν και τα μάτια χάρην της φορητότητας). Συγκριτικά η οθόνη του i pad ας πούμε μου έχει φανεί λόγω μεγέθους πολύ ξεκούραστη. Να σημειώσω εδώ οτι θα το χρησιμοποιώ σαν βασικό tablet και εν μέρη να αντικαταστήσω το λαπτοπ μου για σύντομα ταξίδια. Το έχω δει απο κοντά σε κατάστημα αλλά επειδή τεσταρα παράλληλα και το i pad δεν μπορούσα να κρίνω.

 

Νομίζω το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το ξαναδείς. Ο καθένας έχει διαφορετική αντίληψη της άνεσης, οπότε δεν μπορείς να βασιστείς σε απόψεις τρίτων.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

 

Έχει δοκιμάσει κανείς αν υποστηρίζει το Playbook καλώδιο Micro-B το USB Host.

Να βάλεις δηλαδή ένα καλώδιο και μια έξτρα μνήμη usb?

 

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Προχώρησα τελικά στην αγορά του 16GB. Οι ενδοιασμοι που είχα για το μέγεθος της οθόνης φύγανε. Πολύ ικανοποιητική. Επίσης το bridge δουλεύει άψογα. Το μόνο θέμα που είχα ήταν ότι ήδη απο τις πρώτες ώρες χρειάστηκε να κάνω reset ( 10 sec πατημένο το power button μαζί με τα πλήκτρα volume - & + γιατί κόλλησε! Ευτυχως προς το παρόν δουλεύει άψογα. Και μια τελευταια παραφωνία -λόγω μάλλον προμηθευτή- ( ήταν προσφορά για 3 ημέρες απο γνωστό e-shop ) είχε μόνο αμερικάνικο φορτιστή στη συσκευασία χωρίς αντάπτορα. Παρόλα αυτά είχα ένα δικό μου αντάπτορα πρίζας που δούλεψε μια χαρά. Δε νομίζω να χω κανα πρόβλημα τάσης? Ολοι οι φορτιστές της BB ίδιοι δεν είναι απλά αλλάζουν αντάπτορες πρίζας σωστά?
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις πρόβλημα, θα δεις και πάνω στον φορτιστή ότι το ρεύμα εισόδου κυμαίνεται από 100 μέχρι 240 volt. Το αναβάθμισες στην τελευταία έκδοση;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις πρόβλημα, θα δεις και πάνω στον φορτιστή ότι το ρεύμα εισόδου κυμαίνεται από 100 μέχρι 240 volt. Το αναβάθμισες στην τελευταία έκδοση;

 

Το έχω αναβαθμίσει ναι κατά την πρώτη εκκίνηση του playbook. Αν δεν κάνω λάθος είναι η 1.07.3312. Θέλει δουλειά απο άποψη updates ακόμα... :)

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

πρώτη μέρα με το Playbook, η εντύπωση μου είναι ότι είναι κουτσουρεμένο ταμπλετ που έχει πολλές δυνατότητες αν του δώσουν αυτά που του λείπουν.

Δεν είναι δυνατόν με το 1,5 χρόνο κινητό android που έχω να κάνω τα τριπλάσια πράγματα.

Έπαιξα μισή μέρα και μετά ξαναγύρισα στο laptop και πραγματικά στο κινητό μπορώ να κάνω παραπάνω πράγματα.

 

Ωραίο multitasking, ωραία ποιότητα, ωραία οθόνη, γενικά πολύ υποσχόμενο αλλά λίγο..

ειδικά το app store αραχνιασμένο...δεν έχει τίποτα...εντάξει δεν περίμενα ποικιλία ios και android αλλά να μην έχει τα βασικά; ταμπλέτα και να μην έχει κοινωνική δικτύωση; βιντεοκλήση; ούτε καν twitter client?

 

απογοήτευση...κρίμα, ελπίζω με το 2,0 να αλλάξει η κατάσταση...

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος να βαλουμε τουλαχιστον ελληνικο πληκτρολογιο??????????

 

.....με την νεα αναβαθμιση την 2.0 θα υπαρχει ελληνικο πληκτρολογιο.....αλλα δυστυχως θα πρεπει να κανουμε υπομονη μεχρι τον Φεβρουαριο!:(

Link to comment
Share on other sites

καπου ειδα οτι μπορει να τρεξει εφαργογες απο android market οποτε δεν μπορουμε να κατεβασουμε εφαρμογη με ελληνικο πληκτρολογιο??? οεο?????
Link to comment
Share on other sites

καπου ειδα οτι μπορει να τρεξει εφαργογες απο android market οποτε δεν μπορουμε να κατεβασουμε εφαρμογη με ελληνικο πληκτρολογιο??? οεο?????

 

Αυτο απο το Φεβρουαριο και μετα. Αλλα δε σημαινει οτι αυτοματα θα τρεχει ολες τις εφαρμογες Android. Για να παιξει μια εφαρμογη θα πρεπει ο κατασκευαστης της να κανει μια διαδικασια (porting λεγεται). Δεν ειναι και πολυ σιγουρο (το αντιθετο μαλιστα) οτι πολλοι android developers θα το κανουν αυτο. Εκτος βεβαια αν αρχισει το playbook και πουλαει εκτος συγγενων και φιλων που πουλαει τωρα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
389Ε το 32αρι και το σκεφτομαι παρα πολυ σοβαρα.εσεις που το εχετε η το εχετε πιασει σε συγκριση με αλλα σ αυτη την τιμη αξιζει η οχι λαμβανοντας υποψην και τις μελλοντικες αναβαθμισεις???? το λειτουργικο μπορει να μην εχει τις εφαρμοφες του ios και του android αλλα μου φενεται απιστευτα ομορφο, βολικο και γρηγορο Edited by mitsos7777
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απο ολα στο simplyelectronics.net εχει το 32gb στα 300 ευρω με free delivery. Η τιμη που λες εσυ μου φαινεται τσιμπημενη για μια συσκευη που ηδη στην Αμερικη και Καναδα πουλιεται σε προσφορες 150 ευρω η εκδοση 16gb

 

Αν εισαι τυπος internet και multimedia (ευκολη συνδεση HDMI με τηλεοραση-projectors), τοτε ειναι μια συσκευη που αξιζει λογω καλου browser, πολυ καλων ηχειων και απιστευτης οθονης

 

Αν εισαι τυπος εφαρμογων τοτε δεν αξιζει

 

Παντως ειναι ενα gadget που 9 στους 10 που εχουν δει να το δουλευω μπορω να πω οτι μεχρι και που ζηλευουν

Link to comment
Share on other sites

Ο πρώταρχικό λόγος που το αγόρασα ήταν το λειτουργικό. Δεν υπάρχει πιο εύκολο multi tasking και πιο συγκροτημένα ξεκάθαρο λειτουργικό απο το Playbook. Το δε μέγεθος είναι το ιδανικό για ταμπλέτα. Στο πεδίο των εφαρμογών προς το παρόν καλύπτει τα βασικά.
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Ο πρώταρχικό λόγος που το αγόρασα ήταν το λειτουργικό. Δεν υπάρχει πιο εύκολο multi tasking και πιο συγκροτημένα ξεκάθαρο λειτουργικό απο το Playbook. Το δε μέγεθος είναι το ιδανικό για ταμπλέτα. Στο πεδίο των εφαρμογών προς το παρόν καλύπτει τα βασικά.

 

......συμφωνω απολυτα μαζι σου ειδικα για το μεγεθος του ( το βαζω μεσα στο organizer μου και το μεταφερω)......αλλα θα ηθελα να συμπληρωσω και την εκπληκτικη οθονη του!!! Πραγματικα πιστευω οτι ειναι το καλυτερο tablet της αγορας (μαζι με το ipad2), αλλα και συναμα το πιο παρεξηγημενο.....(αντε να δουμε ποτε θα εμφανισθει το ελληνικο πληκτρολογιο):p

Link to comment
Share on other sites

Εχθές 24 Νοεμβρίου βγήκε 'ενα μικρό software update. Εχει γίνει κάποια προσθήκη νέων Γλωσσών (όχι ελληνικά) ανάμεσα στα άλλα (Adobe HTML...)
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

199 δολάρια η 16GB έκδοση... Μάλον τα έχει βρει σκούρα η Blackberry. www.pcworld.com/article/244218/black_friday_steal_blackberry_playbook_for_199.html

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Εχθές 24 Νοεμβρίου βγήκε 'ενα μικρό software update. Εχει γίνει κάποια προσθήκη νέων Γλωσσών (όχι ελληνικά) ανάμεσα στα άλλα (Adobe HTML...)

 

Είμαστε σίγουροι σχετικά με το αν έχει προστεθεί η Ελληνική γλώσσα; Υπάρχει κάποιος που μπορεί να μας το επιβεβαιώσει;

Link to comment
Share on other sites

Απο όσο έχω δει δεν υπάρχει ακόμα υποστήριξη ελληνικής γλώσσας. Έχει γίνει προσθήκη επιπλέον γλωσσών αλλα δεν περιλαμβάνεται η ελληνική.
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απο ολα στο simplyelectronics.net εχει το 32gb στα 300 ευρω με free delivery. Η τιμη που λες εσυ μου φαινεται τσιμπημενη για μια συσκευη που ηδη στην Αμερικη και Καναδα πουλιεται σε προσφορες 150 ευρω η εκδοση 16gb

 

Έχει κάνει κανείς αγορά από το

simplyelectronics.net ???

 

Είναι αξιόπιστο?

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απο ολα στο simplyelectronics.net εχει το 32gb στα 300 ευρω με free delivery. Η τιμη που λες εσυ μου φαινεται τσιμπημενη για μια συσκευη που ηδη στην Αμερικη και Καναδα πουλιεται σε προσφορες 150 ευρω η εκδοση 16gb

 

Έχει κάνει κανείς αγορά από το

simplyelectronics.net ???

 

Είναι αξιόπιστο?

 

Εχω κανει εγω πολλες φορες και για τον προεδρο στη δουλεια που ειμαι αλλα και προσωπικα μου πραγματα. Ηδη αυτη τη στιγμη περιμενω και ενα playbook που παρηγγειλα πριν 2 ημερες. Μια φορα που ειχα παραγγειλει κατι και δεν μπορουσαν τελικα να το στειλουν μου εκαναν κανονικα refund στη καρτα

 

Το μονο που μπορω να τους προσαψω ειναι οτι μερικες φορες αργουν λιγο παραπανω απο αυτο που υπολογιζεις να κανουν παραδοση. Οχι κατι τρομερο ομως

 

Να σημειωθει οτι απλως περιγραφω προσωπικες εμπειριες και φυσικα δεν προτρεπω κανενα να αγορασει ή να μην αγορασει απο αυτο το site. Εχουν δει πολλα τα ματια μου εδω μεσα και εξηγουμαι

Link to comment
Share on other sites

 

Εχω κανει εγω πολλες φορες και για τον προεδρο στη δουλεια που ειμαι αλλα και προσωπικα μου πραγματα. Ηδη αυτη τη στιγμη περιμενω και ενα playbook που παρηγγειλα πριν 2 ημερες. Μια φορα που ειχα παραγγειλει κατι και δεν μπορουσαν τελικα να το στειλουν μου εκαναν κανονικα refund στη καρτα

 

Το μονο που μπορω να τους προσαψω ειναι οτι μερικες φορες αργουν λιγο παραπανω απο αυτο που υπολογιζεις να κανουν παραδοση. Οχι κατι τρομερο ομως

 

Να σημειωθει οτι απλως περιγραφω προσωπικες εμπειριες και φυσικα δεν προτρεπω κανενα να αγορασει ή να μην αγορασει απο αυτο το site. Εχουν δει πολλα τα ματια μου εδω μεσα και εξηγουμαι

 

Ευχαριστώ για τη απάντηση....

Link to comment
Share on other sites

πήρε φίλος μου απο εκέι!

πήγαν όλα κανονικά όπωσ έπρεπε!

 

 

Πρωτα απο ολα στο simplyelectronics.net εχει το 32gb στα 300 ευρω με free delivery. Η τιμη που λες εσυ μου φαινεται τσιμπημενη για μια συσκευη που ηδη στην Αμερικη και Καναδα πουλιεται σε προσφορες 150 ευρω η εκδοση 16gb

 

Έχει κάνει κανείς αγορά από το

simplyelectronics.net ???

 

Είναι αξιόπιστο?

Link to comment
Share on other sites

με τον ξαδελφό μου πήραμε ένα desire s ,όλα καλά και 1 χρόνος εγγύηση.

τα πηγαίνουν τα προιόντα στην αγγλία κ από εκεί μας τα στέλνουν,

γλιτώνουμε κ τελωνείο!!

κι εγώ το σκέφτομαι,αν και δεν το χρειάζομαι το playbook..

τσαμπα πράμα !

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

πέρασα το Update, δεν έχει ελληνικά...παιδιά όσο δεν παίρνει την 2.0 το μηχάνημα είναι αδιάφορο, και 200 που το δίνουν πολλά είναι,εδώ έδωσε 100 η HP το touchpad που σε λειτουργικότητα ήταν κλάσεις ανώτερο...δεν έχει καν calendar app...τίποτα...ένα skype ένα twitter...απαράδεκτοι...
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...