Jump to content

[GPS] Τι να αγοράσω?


type
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στα carrefοur ειδα προχθες vector 59 ευρω με χαρτες igo αν δεν κανω λαθος..

συγνωμη που δεν εχω λεπτομερειες να πω αλλα δεν ασχοληθηκα ιδιαιτερα δεν με ενδιαφερει η αγορα gps...

για τροφιμα μπηκα και το ειδα και μιας και δεν το ειδα σε αλλο τοπικ ειπα να το αναφερω λογω χαμηλης τιμης..

α και ειχε αρκετο στοκ τουλαχιστον 20 κομματια..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 177
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν είναι κάποιο από τα δυο τελευταία στην σειερά ,είναι πολύ καλά μηχανήματα και ξεκλειδωτα να τους βάλεις ότι θες :)

http://www.dis.gr/index.asp?mod=eshop_itemcats&id=25

Link to comment
Share on other sites

Δες και κανένα navigon ή turbo-x μήπως τη βγάλεις πιο φθηνά..

 

τα turbox είναι ψεύτικες συσκευές. αν και φθηνές, θα βρεθεί την επόμενη ημέρα να μιλάει με την υποστήριξη του πλαισίου

Link to comment
Share on other sites

αν τα δει από κοντά τα turbox δεν νομίζω πως θα διαλέξει ένα.

φαίνεται η συσκευή πως δεν θα αντέξει και πολύ καιρό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχει χρησιμοποιήσει κανένας το WayteQ x960BT ( http://www.wayteq.hu/en/x960bt ) να μας πει εντυπώσεις? Από χαρακτηριστικά και ανάλυση φαίνεται πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω μια απορία. Είμαι ανάμεσα σε Tom Tom και Mls. Ποια είναι προτιμότερη? Δεν με ενδιαφέρουν τα γραφικά αλλά να βρίσκω το δρόμο μου σωστά και οι αναβαθμίσεις χαρτών να παρέχονται δωρεάν.
Link to comment
Share on other sites

για Ελλάδα ξέρω πως τα mls θα σε ικανοποιήσουν σίγουρα όσον αφορά τους χάρτες και τις δρομολογήσεις.

οι αναβαθμίσεις είναι δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

από tomtom δεν ξέρω και πολλά. έχω δουλέψει μερικές φορές αλλά με ξενέρωσε που δεν είχε δακτύλιο.

σε θέμα αναβαθμίσεις, καλύτερα να το ψάξεις γτ μπορεί να πληρώνεις.

Link to comment
Share on other sites

mls καρφωτο! μακρυα απο navigon. Ειχα και τα 2 καποια στιγμη και το navigon, ενω ειχε πιο προσφατο χαρτη, ηταν πολυ χειροτερος απο του mls. Στο navigon, αγοραζεις αναβαθμιση χαρτη, στο mls ειναι δωρεαν. Η τηλεφωνικη υποστηριξη του navigon ειναι για τα μπαζα. Και τελος, οσο αφορα αθηνα+θεσ/νικη, εαν χασεις μια στροφη στο navigon, του παιρνει σχεδον 60'' να σου βγαλει νεα διαδρομη, ενω στο mls παιρνει 2''.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ψαχνω για gps. M ενδιαφερει να εχει καλη οδικη καλυψη κυριως στην Ελλαδα. Εχω στα υποψιν μου το MLS 4800c. Hθελα να κανω και μια ερωτηση. Αν παρω το συγκεκριμενο μοντελο στην εκδοση που εχει μονο ελληνικους χαρτες μετα θα μπορω να περασω και οποιους ευρωπαικους χαρτες θελω?

Eυχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

πίστευω πως το mls 4800 είναι από τις καλύτερες συσκευές πλοήγησης σε αυτά τα λεφτά.

καλούς χάρτες, καλές δρομολογήσεις, πολλά pois.

αν θες ευρωπαϊκούς χάρτες πας στην mls και τους βάζουν (φυσικά με χρέωση)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1) αν η συγκεκριμένη συσκευή είναι γρήγορη στον επαναϋπολογισμό διαδρομών,

2)αν έχει καλή ανάλυση,

3) αν η μπαταρία της είναι αφαιρούμενη και

3) αν μπορείς να της εγκαταστήσεις διάφορα προγράμματα , ώστει να επιλέγεις ποιο θα χρησιμοποιήσεις κάθε φορά

 

1) Ναι, έχει καλό επεξεργαστή και δεν "γονατίζει" εύκολα.

2) Την καλύτερη στο είδος του.

3) Όχι, δεν βγαίνει.

4) Ναι, μπορείς να βάλεις όποια προγράμματα πλοήγησης θέλεις και να τρέχεις όποιο θέλεις κάθε φορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τελικά έπρεπε να σε προσεγγίσω από το άλλο νήμα μάλλον ε? :-) Σ' ευχαριστώ πολύ που απάντησες, γιατί η γνώμη σου μετράει για μένα.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Γεια σας παιδες. Μετακομιζω απο Ελλαδα στην Αγγλια και πρεπει να παω με αυτοκινητο. Μπορει καποιος να με βοηθησει τι gps να διαλεξω και να υπαρχει δυνατοτητα να διαλεγω Χιλιομετρα ή Μιλια για ταχυτητα? Οι χωρες που θα χρειαστω ειναι Ελλαδα, Ιταλια Ελβετια, Γαλλια και φυσικα Αγγλια (αν δεν μου εχει ξεφυγει καποια χωρα).
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες. Μετακομιζω απο Ελλαδα στην Αγγλια και πρεπει να παω με αυτοκινητο. Μπορει καποιος να με βοηθησει τι gps να διαλεξω και να υπαρχει δυνατοτητα να διαλεγω Χιλιομετρα ή Μιλια για ταχυτητα? Οι χωρες που θα χρειαστω ειναι Ελλαδα, Ιταλια Ελβετια, Γαλλια και φυσικα Αγγλια (αν δεν μου εχει ξεφυγει καποια χωρα).

 

απο δικη μου εμπειρια (navigon/destinator), ολα εχουν επιλογη km/ml. Μπες στο σαιτ του 'πλαισιο' και υπαρχουν gps που εχουν ολην την ευρωπη. Ριξε και μια ματιά εδω και κρατησε σημειωσεις. Φιλική συμβουλή, μην αγορασεις navigon

Link to comment
Share on other sites

δες το mls destinator 43tsp. είναι καινούρια συσκευή, έχεις τους χάρτες που θέλεις και έχεις κάποιες λειτουργίες (talk&drive, φωνητική αναζήτηση αγαπημένων) που θα σε βολέψουν πολύ

 

http://www.skroutz.gr/s/1744335/MLS-Talk-Drive-43TSP.html?keyphrase=MLS+Talk%26Drive+43TSP

Link to comment
Share on other sites

και το mls destinator pro 50 δεν θα σε χαλασει καθόλου. σου λέει και τους δρόμους που πρέπει να στρίψεις

http://www.mls.gr/?pid=60&la=1&itmID=219

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παραγγειλα το MIO s 685. Σας ευχαριστω και οταν θα το εχω θα σας πω εντυπωσεις
Link to comment
Share on other sites

και το mls destinator pro 50 δεν θα σε χαλασει καθόλου. σου λέει και τους δρόμους που πρέπει να στρίψεις

http://www.mls.gr/?pid=60&la=1&itmID=219

 

έχει και ωραίο design αυτό που παράθεσες. με χάρτες ευρώπης άραγε να βγαίνει?

Link to comment
Share on other sites

που να το δεις από κοντά. είναι πολύ όμορφο και γρήγορο στο touch του.

στο site λέει ότι έχει χάρτες ελλάδας και κύρπου αλλά λογικά θα γίνεται να σου βάλουν χάρτες ευρώπης

Link to comment
Share on other sites

που να το δεις από κοντά. είναι πολύ όμορφο και γρήγορο στο touch του.

στο site λέει ότι έχει χάρτες ελλάδας και κύρπου αλλά λογικά θα γίνεται να σου βάλουν χάρτες ευρώπης

 

έχω μωρέ το mls talk&drive 500 και μου έχει βγει πολύ καλό gps. δεν ξέρω αν είμαι για καινούριο :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...