Jump to content

[S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι ρε φιλε αλλα το οτι λεει 1900mah δεν σημαινει οτι ειναι κιολας ειδικα για μια μπαταρια που ΔΕΝ ειναι επισημη ετσι.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε αλλα το οτι λεει 1900mah δεν σημαινει οτι ειναι κιολας ειδικα για μια μπαταρια που ΔΕΝ ειναι επισημη ετσι.

 

Δεν την παίρνω τυχαία. Πολλά παιδιά από αυτό το φόρουμ την έχουν δοκιμάσει και έχουν αναφέρει πως έχει 20-30% διαφορά από την ορίτζιναλ 1650. Εμένα αυτό με καλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή την προτείνουν αντί για την αυθεντική;

 

Η τιμή της αυθεντικής όντως είναι λίγο τσουχτερη μεν αλλά είναι αυθεντική...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή την προτείνουν αντί για την αυθεντική;

 

Η τιμή της αυθεντικής όντως είναι λίγο τσουχτερη μεν αλλά είναι αυθεντική...

 

Η αυθεντική με τα 2000 mah απαιτεί και αλλαγή στο καπάκι. Αυτό έχει γραφτεί πολλές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ξέρω φίλε μου.

 

Αν με το νέο καπάκι δεν υπάρχει πρόβλημα με τις θήκες που εχω τότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Για αυτό ρωτάω και ποιο πάνω αν έχει δοκιμάσει κάποιος να βάλει τέτοια μπαταρία με κάποια θήκη.

 

Αν και δεν νομίζω να υπάρχει για τόσο μικρή διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ξέρω φίλε μου.

 

Αν με το νέο καπάκι δεν υπάρχει πρόβλημα με τις θήκες που εχω τότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Για αυτό ρωτάω και ποιο πάνω αν έχει δοκιμάσει κάποιος να βάλει τέτοια μπαταρία με κάποια θήκη.

 

Αν και δεν νομίζω να υπάρχει για τόσο μικρή διαφορά.

 

Νομίζω ότι υπάρχει διαφορά, και πως βγαίνουν ειδικές θήκες για το πιο χοντρό, αν και δεν αποκλείεται να μπορεί να στριμοχτεί σε κάποιες θήκες για το κανονικό. Πάντως σε αυτό το "αυθεντική" που επιμένεις. Και η Samsung, όπως και η Anker κάνουν παραγγελία την μπαταρία από OEM κινέζικες εταιρίες για μαπταρίες με συγκεκριμένο μέγεθος, χωρητηκότητα και όνομα(το όνομα της εταιρίας). Μην περιμένεις δηλαδή την παραμικρή διαφορά στην ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν νομίζω να υπάρχει για τόσο μικρή διαφορά.

 

Οι περισσότερες θήκες (για να μην πω το 99% αυτών) δεν "κουμπώνουν" σωστά στη συσκευή όταν αυτή "φοράει" την official 2000mah μπαταρία.;)

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα μιλας?

 

Και αυτο για το ενα χιλιοστο διαφορα που εχει η μια με την αλλη μπαταρια?

http://www.prepaymania.co.uk/capsta/photo2/samsung-galaxy-s2-i9100-extended-battery-kit-back-cover-black-d2.jpg

 

Εσυ εχεις δοκιμασει καμια απο αυτες τις θηκες με τη μαμα extended 2000mah battery pack?

 

Νομίζω ότι υπάρχει διαφορά, και πως βγαίνουν ειδικές θήκες για το πιο χοντρό, αν και δεν αποκλείεται να μπορεί να στριμοχτεί σε κάποιες θήκες για το κανονικό. Πάντως σε αυτό το "αυθεντική" που επιμένεις. Και η Samsung, όπως και η Anker κάνουν παραγγελία την μπαταρία από OEM κινέζικες εταιρίες για μαπταρίες με συγκεκριμένο μέγεθος, χωρητηκότητα και όνομα(το όνομα της εταιρίας). Μην περιμένεις δηλαδή την παραμικρή διαφορά στην ποιότητα.

Μπορει οντως να κανουν παραγγελια απο το ιδιο εργοστασιο αλλα ΣΙΓΟΥΡΑ οχι με τα ιδια στανταρς φιλε μου γιατι δε νομιζω να βαλει το ονοματ της η samsung και η καθε samsung σε μια τυχαια ΜΗ ΠΟΙΟΤΙΚΗ μπαταρια....

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

 

Μπορει οντως να κανουν παραγγελια απο το ιδιο εργοστασιο αλλα ΣΙΓΟΥΡΑ οχι με τα ιδια στανταρς φιλε μου γιατι δε νομιζω να βαλει το ονοματ της η samsung και η καθε samsung σε μια τυχαια ΜΗ ΠΟΙΟΤΙΚΗ μπαταρια....

 

Δεν είπα πως δεν είναι ποιοτική η μπαταρία της Samsung. Αλλά απ΄όσο ξέρω μια χαρά είναι και η Anker, η οποία είναι αμερικάνικη μάρκα μπαταριών με στάνταρς που λες και εσύ

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα μιλας?

Και αυτο για το ενα χιλιοστο διαφορα που εχει η μια με την αλλη μπαταρια?

Εσυ εχεις δοκιμασει καμια απο αυτες τις θηκες με τη μαμα extended 2000mah battery pack?

 

Σοβαρότατα μιλάω, σκέψου οτι αρκετές θήκες έχουν και εσωτερικές υποδοχές στο πλάι έτσι ώστε όταν κουμπώνουν στη συσκευή να μπαίνουν μέσα τους τα πλαϊνά πλήκτρα. Αυτό το χιλιοστό "τραβάει" ουσιαστικά τη θήκη προς τα πίσω μην αφήνοντας τις περισσότερες φορές αυτή την εφαρμογή να γίνει σωστά και πολλές φορές μπορεί να προκαλεί ακόμα και πατημα των πλήκτρων από την ίδια τη θήκη.

 

Θήκες πίστεψέ με έχω δοκιμάσει αρκετές, τέτοιου τύπου μόνο μία (δεν θυμάμαι μάρκας), η οποία δεν άφηνε τη συσκευή επουδενί να κουμπώσει μέσα της αφού είχε πλάτη τέτοια ώστε να ταιριάξει στην εφαρμογή με την "μαμά" πλάτη του s2 αλλά και πλαϊνα άγκριστρα συγκράτησης που με το καπάκι της 2000άρας μπαταρίας φυσικά δεν έφταναν να συγκρατήσουν τη συσκευή πάνω/μέσα στη θήκη.;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ δεν αντιλεγω αλλα απο τη στιγμη που η ιδια η samsung εχει κυκλοφορησει ΕΠΙΣΗΜΑ την 2000mah και δινει και αλλο πισω κουμπωμα δεν θα επρεπε να υπαρχουν θηκες και γι' αυτη την δυνατοτητα/εκδοχη των ατομων που εχουν αγορασει αυτη τη μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ δεν αντιλεγω αλλα απο τη στιγμη που η ιδια η samsung εχει κυκλοφορησει ΕΠΙΣΗΜΑ την 2000mah και δινει και αλλο πισω κουμπωμα δεν θα επρεπε να υπαρχουν θηκες και γι' αυτη την δυνατοτητα/εκδοχη των ατομων που εχουν αγορασει αυτη τη μπαταρια?

 

Καρά!-εννοείται αυτό ;)

 

Εγώ ταλαιπωρήθηκα αρκετά μέχρι να βρω μία που να ταιριάξει, φαντάσου ότι αγόρασα 4 θήκες και δοκίμασα τουλάχιστον άλλες 5-6 ακόμα από φίλους μέχρι να καταλήξω σε μία δικιά μου που είχα διαβάσει ότι ταίριαζε όμως εμένα δεν μου καθόταν με τίποτα στην αρχή (πατούσε μόνη της το πλήκτρο volume). Μιλάω για την SGP Ultra Capsule που με αρκετή επιμονή και υπομονή κατάφερα τελικά και την εφάρμοσα, ευτυχώς που το μαλακό υλικό της προσαρμόστηκε γρήγορα στα νέα "δεδομένα" της συσκευής και πλέον κάθεται αμέσως κάθε φορά που την επανατοποθετώ..:)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα δείτε ποια θήκη ταιριάζει καλύτερα στη μεγάλη μπαταρία http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1274045
Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα δείτε ποια θήκη ταιριάζει καλύτερα στη μεγάλη μπαταρία http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1274045

 

Από εκεί διάβασα κι εγώ για την Ultra Capsule, ξέχασα επίσης να αναφέρω την SGP Neo Hybrid EX η οποία είναι ανοικτή από πίσω και ταιριάζει μια χαρά με το φαρδύ καπάκι. Δεν μου άρεσε όμως ιδιαίτερα γιατί άφηνε ακάλυπτη τη συσκευή στο πίσω μέρος κι έτσι την έχω να κάθεται..:)

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου ψαχνω απαραιτητα flip-flop θηκη και οχι αυτου του στυλ που λες.

 

Θα το ψαξω εκτενεστερα και στο τοπικ που ειπε ο φιλος ποιο πανω.

Ηδη εκανα ποστ εκει και ρωταω μην τυχον και βρουμε καμια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα πως δεν είναι ποιοτική η μπαταρία της Samsung. Αλλά απ΄όσο ξέρω μια χαρά είναι και η Anker, η οποία είναι αμερικάνικη μάρκα μπαταριών με στάνταρς που λες και εσύ

 

H Anker είναι μια αμερικάνικη εταιρεία, που δε φτιάχνει μπαταρίες.

Δίνει παραγγελίες σε εργοστάσιο στην Κίνα, της έρχονται έτοιμες με το λογότυπο και εκείνη τις πουλάει.

Ότι θα μπορούσε να κάνει ο οποιοσδήποτε κάνοντας ο ίδιος μεγάλη παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

H Anker είναι μια αμερικάνικη εταιρεία, που δε φτιάχνει μπαταρίες.

Δίνει παραγγελίες σε εργοστάσιο στην Κίνα, της έρχονται έτοιμες με το λογότυπο και εκείνη τις πουλάει.

Ότι θα μπορούσε να κάνει ο οποιοσδήποτε κάνοντας ο ίδιος μεγάλη παραγγελία.

 

Μην επαναλαμβανόμαστε συνέχεια. Αυτό που λες το είχα αναφέρει και εγώ πιο πάνω, όπως και το ότι η Samsung από OEM εταιρίες παίρνει τις μπαταρίες της. Το ποστ αυτό που παράθεσες, είχε σκοπό να πει πως το όνομα "Samsung" δεν την κάνει αυτομάτως καλύτερη, γιατί και η Anker ως αμερικάνικη εταιρία έχει τα στάνταρς της στις μπαταρίες που παραγγέλνει.

Link to comment
Share on other sites

Μην επαναλαμβανόμαστε συνέχεια. Αυτό που λες το είχα αναφέρει και εγώ πιο πάνω, όπως και το ότι η Samsung από OEM εταιρίες παίρνει τις μπαταρίες της. Το ποστ αυτό που παράθεσες, είχε σκοπό να πει πως το όνομα "Samsung" δεν την κάνει αυτομάτως καλύτερη, γιατί και η Anker ως αμερικάνικη εταιρία έχει τα στάνταρς της στις μπαταρίες που παραγγέλνει.

 

Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι όλες είναι κινέζικες.

Ούτε αμερικάνικες, ούτε κορεάτικες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ η διχίλιαρη έχει 24 ευρώ. Έχει ψωνίσει κανένας από αυτόν τον πωλητή να μας πει αν είναι όντως γνήσια; http://www.ebay.co.uk/itm/Batteria-Maggiorata-EB-K1A2EBEG-Originale-per-Samsung-i9100-Galaxy-S2-2000mAh-/330885343089
Link to comment
Share on other sites

Το amazon.co.uk είχε την original 2000mah στα 20€ με δωρεάν μεταφορικά μέχρι πριν λίγο καιρό.

 

Τώρα με τα έξοδα αποστολής την βγάζει γύρω στα 34 ευρώ από το Amazon. Όσο κι εδώ δηλαδή. Παιδιά όταν βλέπετε τέτοιες προσφορές να τις λέτε να τις προλαβαίνουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με τα έξοδα αποστολής την βγάζει γύρω στα 34 ευρώ από το Amazon. Όσο κι εδώ δηλαδή. Παιδιά όταν βλέπετε τέτοιες προσφορές να τις λέτε να τις προλαβαίνουμε :)

 

Αυτές που βγάζει τώρα 34€ δεν είναι από το ίδιο το amazon. Από το ίδιο το amazon έβγαινε 20€ με δωρεάν μεταφορικά και επειδή την έβλεπα τους τελευταίους μήνες σταθερά σε αυτή την τιμή δεν το θεώρησα προσφορά για να το γράψω αλλά θεώρησα ότι εδώ είναι κλέφτες.

 

*βρήκα και τo screenshot:

 

http://img4.imageshack.us/img4/5417/galaxys2battery.jpg

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ η διχίλιαρη έχει 24 ευρώ. Έχει ψωνίσει κανένας από αυτόν τον πωλητή να μας πει αν είναι όντως γνήσια; http://www.ebay.co.uk/itm/Batteria-Maggiorata-EB-K1A2EBEG-Originale-per-Samsung-i9100-Galaxy-S2-2000mAh-/330885343089

Καλα τωρα εχει 24 ευρω με δωρεαν εξοδα αποστολης.

Παλι ειναι πολυ φτηνοτερη απ' οσο εχει ελλαδα.

 

Μιας και την παρελαβες και την εχεις καιρο ολα καλα? Σε σχεση με την προηγουμενη 1650mah που ειχε εχεις δει καμια διαφορα σε διαρκεια?

 

Επισης εχεις δοκιμασει καμια θηκη στυλ πορτοφολιου ή στυλ flip-flop? Αν ναι κανει?

Link to comment
Share on other sites

Καλα τωρα εχει 24 ευρω με δωρεαν εξοδα αποστολης.

Παλι ειναι πολυ φτηνοτερη απ' οσο εχει ελλαδα.

 

Μιας και την παρελαβες και την εχεις καιρο ολα καλα? Σε σχεση με την προηγουμενη 1650mah που ειχε εχεις δει καμια διαφορα σε διαρκεια?

 

Επισης εχεις δοκιμασει καμια θηκη στυλ πορτοφολιου ή στυλ flip-flop? Αν ναι κανει?

 

Δεν την έχω. Ακόμα ψάχνω από που θα την πάρω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...