Jump to content

[S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το θέμα του dual SIM adapter, ρώτησα έναν πωλητή και με είπε ότι αν είσαι στην σιμ 1 Πάρα το ότι φαίνεται η 2η off μπορείς να δεχτείς τηλέφωνα και στις δύο ταυτόχρονα.με βλέπω να το χτυπάω

 

Πολύ ενδιαφέρον ακούγεται και με ενδιαφέρει κι εμένα αλλά αμφιβάλω αν ισχύει αυτό που σου είπε γιατί πιστεύω ότι χρειάζεται και το ανάλογο hardware για να είναι και οι δύο κάρτες standby.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρήκα αυτήν την μπαταρία στο Amazon. Βασικά είναι 2 μπαταρίες και ένας φορτιστής. Μου φαίνεται πάρα πολύ καλή τιμή, γύρω στα 10,5 ευρώ.

Αυτή είναι η Anker 1900 που έχετε πάρει πολλοί απο εσάς?

 

Nαι

 

Πολύ ενδιαφέρον ακούγεται και με ενδιαφέρει κι εμένα αλλά αμφιβάλω αν ισχύει αυτό που σου είπε γιατί πιστεύω ότι χρειάζεται και το ανάλογο hardware για να είναι και οι δύο κάρτες standby.

 

Κι εγώ έχω τις αμφιβολίες μου αν μπορεί να γίνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα του dual SIM adapter, ρώτησα έναν πωλητή και με είπε ότι αν είσαι στην σιμ 1 Πάρα το ότι φαίνεται η 2η off μπορείς να δεχτείς τηλέφωνα και στις δύο ταυτόχρονα.με βλέπω να το χτυπάω

Yπάρχουν 2 ειδών dual sim adapters. α) Μία sim που έχει υποδοχή για 2 nano sim και β) Κάτι σαν ταινία προέκτασης της 1ης sim (φανταστείτε κάτι σε σχήμα Π) όπου έχει υποδοχή για 2η sim. Το β) μπορεί να κάνει αυτό που λες. Το α) δε νομίζω. Πήρα από ένα παιδί το α) και μέσα στην εβδομάδα μάλλον θα το έχω. Θα σας πω τότε την άποψή μου πιο ολοκληρωμένα για το dual sim adapter στο κινητό μας.

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχουν 2 ειδών dual sim adapters. α) Μία sim που έχει υποδοχή για 2 nano sim και β) Κάτι σαν ταινία προέκτασης της 1ης sim (φανταστείτε κάτι σε σχήμα Π) όπου έχει υποδοχή για 2η sim. Το β) μπορεί να κάνει αυτό που λες. Το α) δε νομίζω. Πήρα από ένα παιδί το α) και μέσα στην εβδομάδα μάλλον θα το έχω. Θα σας πω τότε την άποψή μου πιο ολοκληρωμένα για το dual sim adapter στο κινητό μας.

 

περιμενω πως και πως

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχουν 2 ειδών dual sim adapters. α) Μία sim που έχει υποδοχή για 2 nano sim και β) Κάτι σαν ταινία προέκτασης της 1ης sim (φανταστείτε κάτι σε σχήμα Π) όπου έχει υποδοχή για 2η sim. Το β) μπορεί να κάνει αυτό που λες. Το α) δε νομίζω. Πήρα από ένα παιδί το α) και μέσα στην εβδομάδα μάλλον θα το έχω. Θα σας πω τότε την άποψή μου πιο ολοκληρωμένα για το dual sim adapter στο κινητό μας.

 

Τελικά αυτό το Π όπως το λες, χωράει να μπει στην πλάτη του κινητού; η θέλει άλλο καπάκι; :confused:

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό το Π όπως το λες, χωράει να μπει στην πλάτη του κινητού; η θέλει άλλο καπάκι; :confused:

Aπ'ότι βλέπω εδώ τουλάχιστον, δεν θέλει άλλο καπάκι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να παραγγείλω 2 ζευγάρια ακουστικά.

Είναι όντως τα αυθεντικά;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους,ειμαι καινουριος εδω και ασχετος πολυ θα ελεγα.ψαχνω για μια θηκη,συγκεκριμενα SGP Neo Hybrid EX Case for Galaxy S2,μηπως μπορει κανεις να βοηθησει,κατα προτιμηση σε λευκο.επισης μπορειτε να μου πειτε γιατι να κανω root το κινητο μου,τι αλλαζει δλδ?
Link to comment
Share on other sites

διαβάζοντας τις τελευταίες σελίδες δεν βρήκα κάτι.

 

υπάρχει μεγαλύτερη μπαταρία είτε επίσημη samsung είτε όχι, αλλά να μην αυξάνει το μέγεθος?

γιατί έχω πάρει αυτή τη θήκη

http://www.melkco.com/scripts/main/viewitem-SS9100LCJT1BKLC-9100.html

που για μένα είναι η καλύτερη που υπάρχει, άριστη σε ποιότητα, φυσικά όταν την πήρα ήταν πολύ πιο φθηνή...

και δεν θέλω με τίποτα να την αχρηστεύσω λόγω μεγαλύτερου μεγέθους μπαταρίας.

στο ebay όσο και να ψάχνω δεν βρίσκω κάτι. κυκλοφορεί ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα ρε φιλε 45 δολλαρια μια δερματινη θηκη....

Αστα να πανε τιμη...

 

Νομιζω αν απλα παρεις την 2000mah επισημη απο την samsung δεν θα εχεις θεμα αφου το μονο που αλλαζει ειναι η θηκη απο πισω αντι να ειναι στο κατω μερος μονο λιγο ποιο παχια ειναι ολο το πισω μερος ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα ρε φιλε 45 δολλαρια μια δερματινη θηκη....

Αστα να πανε τιμη...

 

Νομιζω αν απλα παρεις την 2000mah επισημη απο την samsung δεν θα εχεις θεμα αφου το μονο που αλλαζει ειναι η θηκη απο πισω αντι να ειναι στο κατω μερος μονο λιγο ποιο παχια ειναι ολο το πισω μερος ιδιο.

 

δυστυχώς αν δεν την δω από κοντά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος ότι θα χωρέσει στη θήκη μου η οποία εφάπτει τέλεια.

όσο για τη δερμάτινη θήκη χωρίς υπερβολές πιστεύω είναι από τις καλύτερες που έχουν κυκλοφορήσει γι'αυτό το κινητό.

αλλά όταν την πήρα είχε τα μισά λεφτά...

Link to comment
Share on other sites

ηρθε η ωρα να παρω μια δευτερη μπαταρια για τον γαλαξια μου και εναν επιτοιχιο φορτιστη. Εχει κανεις να προτεινει κατι για αγορα? θα ηθελα να παρω την γνησια μπαταρια των 2000mah αλλα νομιζω πως ειναι λιγο ακριβη. θελω λοιπον τις προτασεις σας για μια καλη μπαταρια απο το ebay
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς αν δεν την δω από κοντά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος ότι θα χωρέσει στη θήκη μου η οποία εφάπτει τέλεια.

όσο για τη δερμάτινη θήκη χωρίς υπερβολές πιστεύω είναι από τις καλύτερες που έχουν κυκλοφορήσει γι'αυτό το κινητό.

αλλά όταν την πήρα είχε τα μισά λεφτά...

Τι να σου πω ρε φιλος δεν ξερω εγω προσωπικα πιστευω οτι 45$ για μια θηκη ειναι τρομερα πολλα λεφτα.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

εχω κ γω στο κινητο μου την anker 1900 μπαταρια κ νομιζω οτι ειναι ακριβως οτι χρειαζεται το κινητο μου για τη χρηση που το κανω..... αξιζει....
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς αν δεν την δω από κοντά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος ότι θα χωρέσει στη θήκη μου η οποία εφάπτει τέλεια.

όσο για τη δερμάτινη θήκη χωρίς υπερβολές πιστεύω είναι από τις καλύτερες που έχουν κυκλοφορήσει γι'αυτό το κινητό.

αλλά όταν την πήρα είχε τα μισά λεφτά...

Εχω δει τέτοιες θήκες σε μαγαζί στην Αθήνα με ελάχιστα ευρώ. 45 Ευρώ για μία θήκη?!

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει τέτοιες θήκες σε μαγαζί στην Αθήνα με ελάχιστα ευρώ. 45 Ευρώ για μία θήκη?!

 

παραπληροφόρηση είσαι ρε φίλε:lol:

1. δεν έχει 45€ αλλά 45$. μεγάλη διαφορά.

2. όταν την πήρα είχε 20€

3. κι'εγώ έχω δει πολλές τέτοιες δερμάτινες θήκες αλλά πίστεψε με, καμία δεν τη φτάνει...

τέτοια ποιότητα δεν έχω συναντήσει ποτέ ξανά σε άλλη θήκη. και όταν θα ξαναπάρω κινητό πάλι melkco θα πάρω. ότι δίνεις παίρνεις:p

Link to comment
Share on other sites

παραπληροφόρηση είσαι ρε φίλε:lol:

1. δεν έχει 45€ αλλά 45$. μεγάλη διαφορά.

2. όταν την πήρα είχε 20€

3. κι'εγώ έχω δει πολλές τέτοιες δερμάτινες θήκες αλλά πίστεψε με, καμία δεν τη φτάνει...

τέτοια ποιότητα δεν έχω συναντήσει ποτέ ξανά σε άλλη θήκη. και όταν θα ξαναπάρω κινητό πάλι melkco θα πάρω. ότι δίνεις παίρνεις:p

Ναι έχεις δίκιο για το 45. Δεν παραπληροφόρησα όμως για να μην την πάρει κανείς. Δεν έχω κάποιο συμφέρον! Αλλά στο ό,τι δίνεις παίρνεις, δεν ισχύει. Μπορεί να πάρεις κάτι φτηνό και να σου βγει πολύ καλύτερο από κάτι ακριβότερο. Αν και τέτοιες θήκες δεν τις θεωρώ βολικές γιατί δεν βλέπεις ποιος σε παίρνει αν δεν την ανοίξεις.Οδηγείς πχ κι έχεις το bluetooth.Και σε καλέσει κάποιος.Τι θα κάνεις? Θα ανοίγεις θήκες κλπ.? Άβολο. Άσε που το κινητό γίνεται χοντρό και χάνεται τελείως και η ομορφιά του έτσι χωμένο που 'ναι σ'αυτή τη θήκη. Ή πες ότι θες να το ψαχουλέψεις στο σπίτι. Θα ΄χεις κι αυτό το δερμάτινο μαντζαφλάρι να κρέμεται από κάτω? Τελοσπάντων.Γούστα είναι αυτά.Αμα σε βολεύει καλώς.

Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα το μαντζαφλάρι γυρνάει στην πίσω πλευρά. είναι μαλακό.

αλλά ότι γίνεται πιο χοντρό και χάνει την ομορφιά του ισχύει...

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως ισχύει το "ότι πληρώσεις παίρνεις", αλλά όχι στις θήκες κινητών :D

Οι καλύτερες θήκες που έχω αγοράσει ήταν πολύ φθηνές. Πήρα πρόσφατα αυτή την θήκη σιλικόνης με ένα ευρώ και κάτι ψιλά και είναι η καλύτερη θήκη σιλικόνης που έχω αγοράσει για οποιοδήποτε κινητό είχα http://item.mobileweb.ebay.com.au/viewitem?itemId=160877081675

Δένει άψογα με το κινητό και βγαίνει και σε πολλά χρώματα

Link to comment
Share on other sites

παραπληροφόρηση είσαι ρε φίλε:lol:

1. δεν έχει 45€ αλλά 45$. μεγάλη διαφορά.

2. όταν την πήρα είχε 20€

3. κι'εγώ έχω δει πολλές τέτοιες δερμάτινες θήκες αλλά πίστεψε με, καμία δεν τη φτάνει...

τέτοια ποιότητα δεν έχω συναντήσει ποτέ ξανά σε άλλη θήκη. και όταν θα ξαναπάρω κινητό πάλι melkco θα πάρω. ότι δίνεις παίρνεις:p

 

Συνήθως ισχύει το "ότι πληρώσεις παίρνεις", αλλά όχι στις θήκες κινητών :D

Οι καλύτερες θήκες που έχω αγοράσει ήταν πολύ φθηνές. Πήρα πρόσφατα αυτή την θήκη σιλικόνης με ένα ευρώ και κάτι ψιλά και είναι η καλύτερη θήκη σιλικόνης που έχω αγοράσει για οποιοδήποτε κινητό είχα http://item.mobileweb.ebay.com.au/viewitem?itemId=160877081675

Δένει άψογα με το κινητό και βγαίνει και σε πολλά χρώματα

 

Με σημερινή ισοτιμία τα 45$ είναι 34 ευρώ… και πάλη είναι πανάκριβη για θήκη… βέβαια αν κάποιος έχει χρήματα για πέταμα μπορεί να δώσει και πολλά περισσότερα

Η θήκη σιλικόνης με 1,20 ευρώ που πείρες σύντροφε είναι απίστευτη… :clap:

Link to comment
Share on other sites

Η θήκη σιλικόνης με 1,20 ευρώ που πείρες σύντροφε είναι απίστευτη… :clap:

 

Κι εσύ την έχεις πάρει; Μου αρέσει τόσο πολύ που λέω να χτυπήσω 2-3 χρώματα ακόμα για να αλλάζω! :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες αγορασα απο amazon την anker 1900,ολα καλα και πολυ γρηγορα.Εχω το SII 2 χρονια τωρα και παρατηρησα τελευταια(ειχα την nordic 4.0.4) οτι επεφτε πολυ γρηγορα η μπαταρια.Υπεθεσα λοιπον οτι τα ψωμια της μαλλον τελειωναν και το τελικο χτυπημα ηρθε με την JB 4.1.2 ,οπου μερα δεν την εβγαζε με τιποτα.Αφου λοιπον το τηλεφωνο εκτοξευτηκε λειτουργικα ,ειπα να του κανω δωρο την anker που διαβασα πολυ καλα λογια.Ειμαι στην τεταρτη φορτιση τωρα και δεν μπορω να πω πως ειμαι ευχαριστημενος με την διαρκεια της,με το ζορι να φτανει ή να ξεπερνα την 1 μερα.Θελω να πω απλως οτι δεν μιλαω και τρελα στο τηλεφωνο,αλλα σιγουρα με το ιντερνετ στο σπιτι σε wifi δουλευω αρκετα,οχι ομως περισσοτερο απο παλιοτερα.Τελικα ετσι ειναι τα πραγματα ή κατι δεν γινεται σωστα,γιατι εχω ακουσει μετην anker να πλησιαζουν και τις 2 ημερες,μηπως θα στρωσει η μπαταρια περισσοτερο αργοτερα?Χρειαζεται να κανω κατι για ν αυξησω την διαρκεια της?Αν ξερει κατι καποιος θα ηταν πολυ ευπροσδεκτη η βοηθεια του...ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει κάποιος τελικά που να χρησιμοποίησε αυτό το Gadget;

 

http://www.ebay.com/itm/New-External-Portable-Backup-2200mAh-Battery-Case-SAMSUNG-Galaxy-S2-i9100-/221173585824?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D27%26meid%3D5116615506120275697%26pid%3D100033%26prg%3D1011%26rk%3D1%26sd%3D221173585824%26

 

Και αν ναι, έμεινε ικανοποιημένος; Γιατί δεν είναι το γνήσιο που κάνει 60-80 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

Αυτες τις εχει δοκιμασει κανεις?

 

1η μπαταρια

2η μπαταρια

3η μπαταρια

4η μπαταρια

 

Ας μας πει εντυπωσεις και ειδικα για την πρωτη γιατι νομιζω εχει το μεγεθος της μαμησιας αλλα με περισσοτερα mah και δεν ξερω κατα ποσο στεκει κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...