Jump to content

[S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για εμενα ειναι παντελως αχρηστο γιατι απο τη στιγμη που μπορεις να βαλεις στο ρευμα το κινητο και να το φορτωσεις κατι τετοιο δεν εχει καμια πολυτος χρησιμοτητα.

 

Πολυ προτημοτερο ειναι να αγορασω κατι σαν αυτο παρα τη βαση που ειπατε ποιο πανω.

 

Και να σας πω τα υπερ και τα κατα του καθε ενος κατα τη γνωμη μου.

 

Με το dock station αφηνεις το κινητο και φορτιζει(οτι κανεις και με τον απλο φορτιστη δηλαδη) αλλα πρεπει να εισαι διπλα σε υπολογιστη ή ρευμα οποτε...

 

Ενω με τη φορητη βαση φορτισης την φορτιζεις οπως θα φορτιζες και την κανονικη μπαταρια και στην ουσια ειναι σαν να σου προσφερει παραπανω ωρες στην λειτουργια του κινητου χωρις να εχεις pc ή ρευμα διπλα αφου κανει φορτιση της βασικης μπαρταριας στο δρομο και προσφερει αλλα 2200mah μπαταριας οποτε η συνολικη μπαταρια του κινητου ειναι 1650mah + 2200mah = 3850mah και δεν κανει ολοκληρη κουμουτσα το κινητο σαν την αυτονομη 3500mah μπαταρια.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για εμενα ειναι παντελως αχρηστο γιατι απο τη στιγμη που μπορεις να βαλεις στο ρευμα το κινητο και να το φορτωσεις κατι τετοιο δεν εχει καμια πολυτος χρησιμοτητα.

 

Πολυ προτημοτερο ειναι να αγορασω κατι σαν αυτο παρα τη βαση που ειπατε ποιο πανω.

 

Και να σας πω τα υπερ και τα κατα του καθε ενος κατα τη γνωμη μου.

 

Με το dock station αφηνεις το κινητο και φορτιζει(οτι κανεις και με τον απλο φορτιστη δηλαδη) αλλα πρεπει να εισαι διπλα σε υπολογιστη ή ρευμα οποτε...

 

Ενω με τη φορητη βαση φορτισης την φορτιζεις οπως θα φορτιζες και την κανονικη μπαταρια και στην ουσια ειναι σαν να σου προσφερει παραπανω ωρες στην λειτουργια του κινητου χωρις να εχεις pc ή ρευμα διπλα αφου κανει φορτιση της βασικης μπαρταριας στο δρομο και προσφερει αλλα 2200mah μπαταριας οποτε η συνολικη μπαταρια του κινητου ειναι 1650mah + 2200mah = 3850mah και δεν κανει ολοκληρη κουμουτσα το κινητο σαν την αυτονομη 3500mah μπαταρια.

 

Καλά δε σημαίνει οτι το πήραμε για να κρατάει η μπαταρία μας παραπάνω. Βάση γραφείου είναι. Αφήνεις το κινητό πάνω, το συνδέεις σε ηχεία απο την υποδοχή που έχει, και το φορτίζεις κ όλας. Και το πήραμε και 10 ευρώ απο 44 που είχε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω οτι θα προτημουσα να δωσω κοντα στα 15 ευρω μαζι με τα εξοδα αποστολης για να παρω την φορητη βαση φορτισης παρα αυτο τοσο απλα.
Link to comment
Share on other sites

Ε προφανώς τα παιδιά θέλανε να δώσουν 10 ευρώ για μια απλή βάση. Εσύ που δεν θες δώσε 15 για να φορτίζει κιόλας. Δεν είναι vs το θέμα απορίες εκφράζουμε κ λύσεις δίνουμε.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως το πήρα και είναι άψογο. μόνο τις οδηγίες δεν είχε. και έχουν αρκετά κομάτια. δεν με χάλασε καθόλου, δεν του φαίνεται για εκθεσιακό

 

Ξέρεις αν μπορώ να χρησιμοποιήσω τη βάση και με την μεγάλη μπαταρία των 2000 mah της Samsung;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με λιγότερα έχει το eBay παρόμοιο ντοκ με βάση για δεύτερη μπαταρία,τεσπα κουμάντο στα κλεφτά του άλλου δεν θέλω να κάνω απλά μην το είχε κάποιος και το δούλευε και το γύρισε πίσω να το πουλήσουν, με έχει τύχει περιστατικό με μπ4
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

και μενα στο κουτί του ηταν, με ζελατινα και οδηγιες, σαν καινουργιο, αλλα το κουτι μαλλον ειχε ανοιχτει καποια στιγμή... Για τα λεφτα του καλή αγορα, ποιοτικο...

 

αυτο δεν εχει και ηχειο?????

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν εχει και ηχειο?????

 

όχι, έχει μια τρύπούλα εκεί που ακουμπάει το ηχείο του κινητού και απο πίσω έχει άνοιγμα για να βγαίνει ο ήχος. Έχει όμως και έξοδο ακουστικών, για να συνδέεις ηχεία.

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω οτι θα προτημουσα να δωσω κοντα στα 15 ευρω μαζι με τα εξοδα αποστολης για να παρω την φορητη βαση φορτισης παρα αυτο τοσο απλα.

 

Σεβαστο, Αυτα είναι υποκειμενικα. αμα ολοι ειχαμε τις ιδιες αναγκες θα κυκλοφορουσε μονο 1 προιον στα παντα. Εγω πχ 1,5 χρόνο τωρα δεν εχω παρει δευτερη μπαταρια για το s2 γιατι εχω φορτιστη στη δουλεια, στο σπιτι, στο αμαξι. Μου χρειαζοταν μια ποιοτικη βαση για να εχω το κινητο εκτος απο ξυπνητηρι και ρολοι στο κομοδινο με μια ματια...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά φοβάμαι να το καρφωσω σε βάση Μην τα παίξει το usb από το βάλε βγάλε
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά φοβάμαι να το καρφωσω σε βάση Μην τα παίξει το usb από το βάλε βγάλε

 

Πολυ σωστη τοποθετηση φιλε μου.και εγω αυτο σκευτηκα και επελεξα τελικα την απλη βαση με θεση για δευτερη μπαταρια.το usb δεν ειναι και για πολυ ταλαιπωρια!

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω μια μπαταρια μεγαλύτερης χωρητικότητας και θελω να ρωτησω αν η anker 1900 (αν λεγετε ετσι) εχει μεγαλη διαφορα σε αυτονομία σε σχεση με την 2000ρη της samsung.αν ξερει καποιος...!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει βρει πουθενα κανεις την anker 1900 εδω στην Ελλαδα? γιατι εγω μονο στο amazon την βλεπω.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει βρει πουθενα κανεις την anker 1900 εδω στην Ελλαδα? γιατι εγω μονο στο amazon την βλεπω.Ευχαριστω.

Γιατι δεν δοκιμαζεις να αγορασεις την επισημη μπαταρια για το κινητο σου?

 

Εκτος αν αυτη ειναι η επισημη μπαταρια του κινητου σου.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν δοκιμαζεις να αγορασεις την επισημη μπαταρια για το κινητο σου?

Εκτος αν αυτη ειναι η επισημη μπαταρια του κινητου σου.

 

Προφανέστατα επειδή ο φίλος θέλει να αγοράσει νέα μπαταρία με μεγαλύτερη διάρκεια χωρίς ν'αλλάξει το καπάκι με το μεγαλύτερο που τοποθετείται στην επίσημη 2000mah. Eπίσημη Anker; Που το είδες αυτό;:confused:

Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρέλαβα αυτήν εδωhttp://www.e-matrix.gr/k-t/accessories/samsung-i9100-galaxy-s2-3500mah-m βάζω το κινητό στο φορτιστή και αφού είχε φορτίσει 100% ανοίγω το Battery Calibrator για να φορμάρω την μπαταρία και τι να δω, από 3500mah που είναι οι προδιαγραφές της, το πρόγραμμα έδειχνε 4195 mah:wacko: και ρωτάω τώρα αυτό είναι καλό η κακό και επίσης αν υπάρχει κίνδυνος για το κινητό με τις μπαταρίες που δεν είναι μαμά?

 

αν δεν επιτρέπονται τέτοια λινκ παρακαλώ να σβηστεί:)

Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρέλαβα αυτήν εδωhttp://www.e-matrix.gr/k-t/accessories/samsung-i9100-galaxy-s2-3500mah-m βάζω το κινητό στο φορτιστή και αφού είχε φορτίσει 100% ανοίγω το Battery Calibrator για να φορμάρω την μπαταρία και τι να δω, από 3500mah που είναι οι προδιαγραφές της, το πρόγραμμα έδειχνε 4195 mah:wacko: και ρωτάω τώρα αυτό είναι καλό η κακό και επίσης αν υπάρχει κίνδυνος για το κινητό με τις μπαταρίες που δεν είναι μαμά?

 

αν δεν επιτρέπονται τέτοια λινκ παρακαλώ να σβηστεί:)

 

Μπερδεύεις τα mV με τα mAh :)

Link to comment
Share on other sites

Μπερδεύεις τα mV με τα mAh :)

 

ναι @αλ@κια μου! τώρα που το είπες το πρόσεξα:) είδα και γω 4195 και είπα λες:lol: για το ότι δεν είναι μαμά samsung να ανησυχώ:worry:

Link to comment
Share on other sites

ναι @αλ@κια μου! τώρα που το είπες το πρόσεξα:) είδα και γω 4195 και είπα λες:lol: για το ότι δεν είναι μαμά samsung να ανησυχώ:worry:

 

Μπα...δε νομίζω.

Κι εγώ είχα aftermarket μπαταρία :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καμια θηκη για αυτη την νεα 3500mah μπαταρια εχει βρει κανεις ρε παιδια?

 

Τι να την κάνεις την θήκη, Διάβασε λίγα ποστ πιο πίσω

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα του dual SIM adapter, ρώτησα έναν πωλητή και με είπε ότι αν είσαι στην σιμ 1 Πάρα το ότι φαίνεται η 2η off μπορείς να δεχτείς τηλέφωνα και στις δύο ταυτόχρονα.με βλέπω να το χτυπάω
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτήν την μπαταρία στο Amazon. Βασικά είναι 2 μπαταρίες και ένας φορτιστής. Μου φαίνεται πάρα πολύ καλή τιμή, γύρω στα 10,5 ευρώ.

Αυτή είναι η Anker 1900 που έχετε πάρει πολλοί απο εσάς?

Edited by tsomby
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...