Jump to content

[S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι... Όσοι έχετε παραγείλει την sgp neo hybrid... το casing γύρω από το λαστιχένιο είναι μεταλλικό ή πλαστικό;;; thnax
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι... Όσοι έχετε παραγείλει την sgp neo hybrid... το casing γύρω από το λαστιχένιο είναι μεταλλικό ή πλαστικό;;; thnax

 

Πλαστικό...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το να μην μπορώ να μιλάω ταυτόχρονα από τις δύο συσκευές το καταλαβαίνω. Δεν έχω την απαίτηση να κάνω τριοδική κλήση άλλωστε ή κάτι ανάλογο. Θα μπορώ όμως να απαντώ κλήσεις άσχετα από το σε ποια συσκευή δέχομαι την κλήση; Ή αν π.χ. έχω το GS2 συνδεδεμένο δε θα μπορώ να απαντήσω το Blackberry κι ανάποδα;

 

Ακριβώς αυτό είναι το multipair. "Συνδέεις" (pair) το ακουστικό με δύο κινητά και ανά πάσα στιγμή μπορείς να το χρησιμοποιήσεις από

οποιοδήποτε. Δεν ξέρω τι θα γίνει όμως αν πας να μιλήσεις ταυτόχρονα και από τα δύο κινητά, ούτε το δοκίμασα ούτε μου έτυχε.

 

Εντάξει δε με πειράζει να μη μπορώ να μιλήσω ταυτόχρονα. Είναι κατά τη γνώμη μου ακραία περίπτωση. Σημασία έχει να μπορώ να απαντάω όταν οδηγώ π.χ. και τις δύο συσκευές. Πάντα ήθελα κάτι τέτοιο. Ώρα για ψάξιμο!! Ευχαριστώ και πάλι.

εγω παιδια σε οσα bluetooth εχω παρει κανενα δεν καταφερε να συνδεσει και τις δυο συσκευες μαζι.και δεν εννοω ταυτοχρωνη κλιση αλλα να με παρουν ειτε στο ενα κινητο ειτε στο αλλο και να μπορω να απαντησω.και αν θελετε να σας π ω και τα μοντελα τους μηπως κανω καμια πατατα...παντα δουλευε το ενα και για να μιλησδις με το αλλο εκανδς αλλαγη

 

 

Απλα οταν μιλας και χτυπαει το αλλο θα το ακους απο το ακουστικο κανει και εναλαγη κλησεων οποτε θα σε βολεψει υπαρχουν κ φτηνες λυσεις οπως ενα σαμμυ με 30ευρω και μαλιστα βολευει πολυ

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ εγώ τα κατάφερα το περασμένο Σάββατο με κόστος 21€. Αγόρασα από ένα multirama ένα Samsung HM1100 (υποστηρίζει multipoint technology) και το σύνδεσα με τον γαλαξία μου καθώς και με το blackberry της δουλειάς. Όλα δουλεύουν ρολόι. Απλά διάβασε προσεκτικά το βιβλιαράκι οδηγιών και θα σου φανεί παιχνίδι. Το δουλεύω κάθε μέρα όλη μέρα, λειτουργεί άψογα κι ακόμη είμαι με την πρώτη φόρτιση του Σαββάτου ενώ μιλάω αρκετά θα έλεγα.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

πηρα θήκη για το galaxy,σοβαρή να την παίρνω στη δουλειά

 

http://www.case-mate.eu.com/samsung-galaxy-s-2-frank-creatures-cases-green.html

 

γιατί είναι ωραίο να σε παιρνουν στα σοβαρα:bow::respect:

 

θα μου έρθει σε λίγες μέρες..

ξέρω θέλατε group-buy ,αλλά την βιαζόμουν:p

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Έχετε υπ' όψιν σας καμία λευκή θήκη; Θέλω να είναι ασορτί με το τηλ!! :p

Λέω να πάρω αυτή http://www.ebay.com/itm/White-Leather-Case-Slide-Samsung-Galaxy-S-2-S2-/270769006339?pt=PDA_Accessories&hash=item3f0b172703 εκτός αν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ εγώ τα κατάφερα το περασμένο Σάββατο με κόστος 21€. Αγόρασα από ένα multirama ένα Samsung HM1100 (υποστηρίζει multipoint technology) και το σύνδεσα με τον γαλαξία μου καθώς και με το blackberry της δουλειάς. Όλα δουλεύουν ρολόι. Απλά διάβασε προσεκτικά το βιβλιαράκι οδηγιών και θα σου φανεί παιχνίδι. Το δουλεύω κάθε μέρα όλη μέρα, λειτουργεί άψογα κι ακόμη είμαι με την πρώτη φόρτιση του Σαββάτου ενώ μιλάω αρκετά θα έλεγα.

 

Εγω φιλε εχω ενα sony ericsson mw600 και ενα hbh-ds980 και αφου δεν μπορω να χω ταυτωχρονα την δυνατοτοτητα να δεχομαι κλησεις απο δυο κινητα η να παιρνω απο δυο κινητα τα χω εδω και τα βλεπω :) και δεν εννοω να μιλαω στα δυο τηλ μαζι αλλα αν χτυπησει το ενα η το αλλο να παρω την γραμμη απευθειας να μιλησω.τσαμπα τα λεφτα κιολας!χαχαχαχαχα

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε εχω ενα sony ericsson mw600 και ενα hbh-ds980 και αφου δεν μπορω να χω ταυτωχρονα την δυνατοτοτητα να δεχομαι κλησεις απο δυο κινητα η να παιρνω απο δυο κινητα τα χω εδω και τα βλεπω :) και δεν εννοω να μιλαω στα δυο τηλ μαζι αλλα αν χτυπησει το ενα η το αλλο να παρω την γραμμη απευθειας να μιλησω.τσαμπα τα λεφτα κιολας!χαχαχαχαχα

 

Στο sony ericsson mw600 μπορείς ....

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα την θήκη της samsung

http://www.ebay.co.uk/itm/220882641245?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Δεν προστατεύει όσο η θήκη case mate tough που έχω στο galaxy s

http://www.case-mate.com/Samsung-Galaxy-S-T-Mobile-Vibrant-Cases/Case-Mate-Samsung-Galaxy-S-T-Mobile-Vibrant-Tough-Cases.asp

...αλλά δεν επηρεάζει την αισθητική του κινητού. Δεν με άφησε με παράπονο.

Επίσης ήρθαν τα screen protector sgp. Ήμουν ευχαριστημένος στο s, οπότε τα προτίμησα και τώρα. Μπαίνουν πολυ εύκολα με λίγη προσοχή χωρίς φουσκάλες και δεν ξεχωρίζουν καθόλου.

Τέλος πήρα και την δερμάτινη θήκη

http://www.multirama.gr/products/category?catid=100501&nav=100501:A00630:SAMSUNG

Δεν με ενθουσίασε πολύ, γιατί ενώ είναι καλής ποιότητας δέρμα, δεν έχει πάρει ακόμη την τσάκιση για να κλείσει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Στο sony ericsson mw600 μπορείς ....

 

Αν μπορεις σε παρακαλω στειλε μου ενα pm και πες μου πως γινεται γιατι δεν εχω καταλαβει...ξαναλεω με νοιαζει να μπορω να σηκωσω και να απαντησω το τηλ η το ενα η το αλλο ενω ειναι ταυτοχρονα συνδεδεμενα.αν μου πεις πως και τα καταφερω σωζεις εμενα απο νεα εξοδα και αυτα απο το να τα χαρισω πουθενα χαχαχαχ σε ευχαριστω για το ενδιαφερον φιλε μου :)

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις σε παρακαλω στειλε μου ενα pm και πες μου πως γινεται γιατι δεν εχω καταλαβει...ξαναλεω με νοιαζει να μπορω να σηκωσω και να απαντησω το τηλ η το ενα η το αλλο ενω ειναι ταυτοχρονα συνδεδεμενα.αν μου πεις πως και τα καταφερω σωζεις εμενα απο νεα εξοδα και αυτα απο το να τα χαρισω πουθενα χαχαχαχ σε ευχαριστω για το ενδιαφερον φιλε μου :)

 

 

Δεν χρειάζεται να σου στείλω ΠΜ.... κάνεις pairing και τις δυο συσκευές στο ακουστικό σου και στην συνέχεια ανάλογα με το πια συσκευή χτυπά την επιλέγεις με το πλήκτρο αφής και απαντάς...

αυτό κατάλαβα εγώ...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να σου στείλω ΠΜ.... κάνεις pairing και τις δυο συσκευές στο ακουστικό σου και στην συνέχεια ανάλογα με το πια συσκευή χτυπά την επιλέγεις με το πλήκτρο αφής και απαντάς...

αυτό κατάλαβα εγώ...

 

Σημερα μιλησα με την αντιπροσωπια φιλε μου και μου ειπαν οτι δεν γινεται να συνδεθουν δυο κινητα και να λειτουργουν σαν κινητα.θα συνδεθει κανονικα το ενα κ αι το αλλο θα ναι για μουσικη μονο....ξενερωσα....να θυμαστε στερεοφωικο ηχο και δυο κινητα δεν εχει βγει απο σονυ κανενα μονο δυο απλα bluetooth.ara me ayta tha meinw distixws...

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Αν στην αντιπροσωπεία σου είπαν όντως αυτό, είναι πολύ απλά άσχετοι. Το multipair σαν δυνατότητα του bluetooth υπάρχει χρόνια τώρα, από πολλούς κατασκευαστές και λειτουργεί μια χαρά. Εγώ πχ χρησιμοποιώ καθημερινά για χρόνια τώρα μοντέλα της Plantronics χωρίς κανένα πρόβλημα. Όποιο κινητό χτυπάει (ή από όποιο θέλω να μιλήσω) με το bt χωρίς κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους...

Δεν γνωρίζω αν έχει λυθεί το θέμα με τη χαμηλή απόδοση των μαμίσιων hands free και γενικώς. Εξακολουθώ να μην ακούω δυνατά τον συνομιλητή μου και τελικά δεν τα χρησιμοποιώ. Μόνο από το service menu που επεμβαίνω αλλά αυτή η ρύθμιση χάνεται μετά από reset. Εχει λυθεί αυτό το πρόβλημα με τις τελευταίες αναβαθμίσεις? Εχει προμηθευτεί κανείς κάποιο άλλο εναλλακτικό (όχι bluetooth) hands free που να ακούει καμπάνα?

Ευχαριστώ...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Σκευτομαι για αγορα απο το ebay και δευτερης μπαταριας μαζι με τον φορτιστη της.

Εχω βρει διαφορες ομως αυτη

 

http://www.ebay.co.uk/itm/2X-2100mAh-I9100-High-Power-Capacity-Battery-Charger-Samsung-Phone-Galaxy-S2-/400245786803?pt=PDA_Accessories&hash=item5d308208b3

 

με τραβηξε πιο πολυ λογο μεγαλης χωρητικοτητας.

το θεμα ειναι να την εμπιστευτω η οχι.?

τι θα προτεινατε,?

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Σκευτομαι για αγορα απο το ebay και δευτερης μπαταριας μαζι με τον φορτιστη της.

Εχω βρει διαφορες ομως αυτη

 

http://www.ebay.co.uk/itm/2X-2100mAh-I9100-High-Power-Capacity-Battery-Charger-Samsung-Phone-Galaxy-S2-/400245786803?pt=PDA_Accessories&hash=item5d308208b3

 

με τραβηξε πιο πολυ λογο μεγαλης χωρητικοτητας.

το θεμα ειναι να την εμπιστευτω η οχι.?

τι θα προτεινατε,?

:)

Καλησπέρα,

λόγω εμπειρίας σε 2ες μπαταρίες μη original (από ebay & dealextreme) σου προτείνω να της εμπιστευτείς ως "2ες" μπαταρίες. Δλδ, θα τις έχεις για backup ώστε να βγάλεις τη μέρα σου. Συνήθως έχουν 2-3ώρες μικρότερη απόδοση από αντίστοιχη original, και h διάρκεια ζωής toυς ειναι μέχρι να αλλάξεις κινήτο δλδ. 1-2 χρόνια (εε, δε θα πάρουμε το Galaxy S3 ή 4 lol).

Καλώς ή κακώς (για οικολογικούς λόγους) είναι τόσο φθηνές που μπορείς να αγοράσεις άνετα πάλι μετά από 6-12 μήνες.

Καλό θα ήταν όταν τις φορτίζεις να μην ξεχνάς να τις φορτίσεις ακόμα και εαν δεν τις χρησιμοποιείς.

Σημ. οι μπαταρίες Li-ion ΔΕΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ το φαινόμενο της μνήμης (γιατί στα καταστήματα μας τα έχουν κάνει τσουρέκια).

Link to comment
Share on other sites

Ωραια

ναι για 2η μπαταρια θα την εχω ομως θα ηταν καλο να φορτιζα και την οριγκιναλ μπαταρια

απο τον φορτηστη που δινει η aftermarket.?

Παμε για παραγκελια οσονουπο.:):)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κανω για διαφημηση καθως και εγω απλος χρηστης ειμαι.. Μολις εφερε 1 μαγαζι του επισημους USB Adapters για το galaxy s2. Οποιος θελει ειναι στη καλλιθεα απεναντι απο το καταστημα πλαισιο. (cellphones.gr) στα 24 ευρω. Νομιζω εχει περιορισμενα κομματια γι αυτο οποιος τον ενδιαφερει ας τρεξει.

Ξανα λεω. Ναι μεν βγαινει ετσι αλλα η κινηση μου ειναι για οσους επιθυμουν να παρουν τον ανταπτορα και οπως και εγω βαριουντε τις παραγγελιες κλπ και προτιμουν τις απευθειας αγορες.

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κανω για διαφημηση καθως και εγω απλος χρηστης ειμαι.. Μολις εφερε 1 μαγαζι του επισημους USB Adapters για το galaxy s2. Οποιος θελει ειναι στη καλλιθεα απεναντι απο το καταστημα πλαισιο. (cellphones.gr) στα 24 ευρω. Νομιζω εχει περιορισμενα κομματια γι αυτο οποιος τον ενδιαφερει ας τρεξει.

Ξανα λεω. Ναι μεν βγαινει ετσι αλλα η κινηση μου ειναι για οσους επιθυμουν να παρουν τον ανταπτορα και οπως και εγω βαριουντε τις παραγγελιες κλπ και προτιμουν τις απευθειας αγορες.

 

Μιλάς για κάτι τέτοιο? Γιατί στην περίπτωση αυτή η διαφορά είναι πολύ μεγάλη και έχοντας δοκιμάσει και ποντίκι και usb stick με το τελευταίο ξέρω ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα. Αν τώρα μιλάμε για κάτι τελείως διαφορετικό ή για κάτι που έχει περισσότερες δυνατότητες, τότε αλλάζει το πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για κάτι τέτοιο? Γιατί στην περίπτωση αυτή η διαφορά είναι πολύ μεγάλη και έχοντας δοκιμάσει και ποντίκι και usb stick με το τελευταίο ξέρω ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα. Αν τώρα μιλάμε για κάτι τελείως διαφορετικό ή για κάτι που έχει περισσότερες δυνατότητες, τότε αλλάζει το πράγμα.

 

Ναι ακριβως! Το εχω και εγω αυτο με τα 3 ευρω. Απλα αγορασα και το official.

1ον για το μαμωτο ετσι να το εχω και 2ον γιατι οντας λιγο ατσουμπαλος προτιμω το official με καλωδιακι για να μη χαλασω καμια φορα στραβωνωντας τη φυσα του κινητου. Επισης το πηρα να δοκιμασω και τις συμβατοτητες.Και εμενα πολλα mouse και keyboard παιζουν κανονικα.Καποια παρολα αυτα δεν λειτουργησαν. 1 που δοκιμασα σημερα που το πηρα παλι δεν δουλεψε ουτε με το official. Ειναι καθαρα θεμα γουστου.

Εννοειται οτι μεσω παραγγελιας απο ιντερνετ υπαρχει και 3rd party με καλωδιο σαν το official στα 3-5-8 ευρω περιπου (αναλογα απο που θα το βρει καποιος)

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Πανακριβος.

Μην ανησυχεις με τετοια τιμη δεν κανεις διαφημιση, αλλα δυσφημιση :)

 

απο το επισημο site της samsung 30$ εγραφε..Τοσο το βρισκω κ στο internet

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

παίδες τώρα που έρχονται χριστούγεννα, είπα να σας ενημερώσω για κάτι.

αγόρασα ένα i-helicopter, με την ελπίδα ότι θα δουλεύει στο S2 μας. Και σας ενημερώνω ότι ΠΑΙΖΕΙ! Είναι γαμάτ0. Το αγόρασα 30 ευρώ απο το miniinthebox.

Σας το αναφέρω ότι παίζει, γιατί στο Internet όσο και να έψαχνα κανείς δεν έλεγε με σιγουριά ότι παίζει.

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...