Jump to content

[S II] Πρόβλημα οθόνης και κάμερας


ackel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετά από τοποθέτηση screen protector η οθόνη ανταποκρίνεται κανονικά όπως και πριν ;

 

Κοιτα, η αισθηση της αφης αλλαζει γτ δεν ειναι τοσο "γλιστερη" η επιφανεια με αποτελεσμα να ειναι λιγο διαφορετικη.

ωστοσο μετα απο λιγη ωρα την συνηθιζεις και δεν εχεις κανενα προβλημα.

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου κατι παρόμοιο ειχα και εγω...σαν γρατσουνια πλατια θα ελεγα...και δεν ειχα φορέσει screen protector με αποτέλεσμα να φρικάρω!!!Με απλο τρίψιμο δεν έφυγε και έφαγα μια απο της μεγαλύτερες πίκρες διότι το είχα μόνο 2-3 ώρες!! Με απλό νερακι και τρίψιμο με ενα μαλακό χαρτί κουζινας δυνατά εφυγε.Το παράξενο ηταν που το ξαναείδα και διαπίστωσα οτι έφταιγαν τα γένια μου τα οποία σε συνδυασμό με το λαδι-λιπος που εχουμε στο δέρμα μας ,άφηνε σημαδι μετα απο κλήσεις που είχαν μεγάλη διάρκεια!!Το πρόβλημα λύθηκε οριστικά μετα απο τοποθέτηση screen protector.

 

Και γιατί δεν ξυριστικές ? :lol::lol::lol:

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα. Εγω πέρα απ οτο προβλημα του μαυρου δακτυλίου που δεν έχω καταφερει ακόμη να το πώ σε κάποιο επισκευαστικό κέντρο της samsung μου παρουσιάσε και ένα πρόβλημα στην επιφάνια της οθόνης εξωτερικά δεν έιναι γρατζουνιες έιναι σαν ξεφτισμα σαν στάμπες που πχ αφηνει μια κουτσιλια στο βερνίκι του αμαξιου αμα δεν την αφαιρεσεις εγκαιρως.... γρατζοθνίες δεν έιναι σίγουρα γιατι το κινητο το προσέχω σαν τα ματια μου και ουτε θα μπρουσε να γίνει τέτοιου είδους γρατζοθνιες που μοιάζουν σαν να έιχε απλώσει μια κουτσιλιά και έιναι 2.....

το κακό έιναι ότι στο συγκεκριμένο σημέιο κρατάνε δαχτυλιές για πλάκα και σου εμποδίζουν σημαντικά την όραση όταν έισαι κάτω απο το ήλιο. μεγάλο ξενέρωμα.... κάτσε να δεις που ο΄ταν θα το πάω στο σερβις θα μου πούν οτυι εγώ τις έκανα :cry:

 

Ένα τέτοιο σημαδάκι είχε γίνει και σε εμένα στο wave χωρίς να το καταλάβω (το παρατήρησα περίπου στο δεκαήμερο). Νομίζω πως δημιουργείται από την τριβή με κάποιο συγκεκριμένο υλικό (για το δικό μου είμαι σχεδόν σίγουρος ότι έγινε όταν προσπάθησα να το βάλω σε μια στενή δερμάτινη θήκη). Όσο και να προσπάθησα δεν έβγαινε με τίποτα, παρόλο που φαινόταν σαν να μην είναι γρατσουνιά αλλά κάτι "πάνω" στην οθόνη. Τελικά το αγνόησα (ήταν άλλωστε πολύ μικρό και στην άκρη της οθόνης), αλλά μετά από μερικούς μήνες εξαφανίστηκε από μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όσους έχουν πρόβλημα με ροζ στην κάμερα κάντε αναβάθμιση κάμερας από Samsung apps και μετά σε εσωτερικό χώρο επιλέξτε ενεργό στην αυτόματη αντίθεση και η ροζιλα φεύγει!εγώ με stock Rom και μόνο root μετά το update της κάμερας είχα πιο λίγη ρόζιλα και με αυτόματη αντίθεση ενεργη εξαφανίστηκε!δοκιμάστε και αναφέρετε εντυπώσεις!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν ξυριστικές ? :lol::lol::lol:

 

Γιατι ειναι πιο φτηνο το screen protector απο το σετ ξυραφι,αφρος,after shave:lol::lol: Ετυχε η περιοδος που ξεκινησα να αφησω μουσι...και ακομα το εχω...σαν παπας εχω γινει η μαλλον σαν τον χριστο γιατι εχουμε και μακρυ μαλλι!!

Παντος σε οποιον το παθει με δυνατο τριψιμο με μαλακο χαρτι και νερακι θα φυγει....Ειναι καποιο θεμα με την antifinger oil επιστρωση της οθονης μαλλον αλλα ευτηχως δεν αφηνει μονιμο προβλημα.....

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα..κατοχος του γαλαξια κι εγω εδω και 3μερες..ολα δουλευαν μια χαρα(οθονη σουπερ χωρις κανενα ορατο προβλημα,καμερα με μετρια κοκκινιλα που μετα το update εγινε ελαχιστη,gps κομπλε,και κανενα προβλημα με τα handsfree στις κλησεις)..γενικα παρακολουθουσα την ενοτητα του s2 στο φορουμ 2 μηνες+ και ηξερα τι να προσεξω..ομως ενω την οθονη την ειχα ξεψιρησει κυριολεκτικα και δεν ειχα βρει κατι χθες συνεβει το εξης κουλο: κατεβαζω το taskbar και κατω κατω στην μεση της οθονης υπαρχε κατι σαν κυκλος(οχι τελειος) με διαμετρο κανα εκατοστο περιπου και ειναι ας πουμε μισο τονο πιο φωτεινο απ την υπολοιπη οθονη..δεν εχει ξανααφερθει στο φορουμ κατι τετοιο και τρελαθηκα..κανω lcd test και δε φενεται τιποτα,βαζω μονοχρωμες εικονες σε κα8ε φωτεινοτητα παλι τιποτα..κατεβαζω το task bar και παλι στο σημειο εκεινο αυτο το κυκλακι-μουτζουρα λιγο πιο φωτεινο...μηπως εχει τυχει σε καποιον κατι παρομοιο??? να σας πω επισης πως καθαρισα το κρυσταλο και ειναι καθρεφτης,το εχω 3μερες σε δερματινη θηκη και δεν εχει βγει ουτε απ το σπιτι ακομα ουτε τ χτηπησα καπου..ΚΕ7 μαμα εντελως ειναι...(συγνωμη για το ογκοδες σχολιο)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, δεν μπορω να βρω το update για την καμερα. Στο παλιο μου κινητο (εκανα αντικατασταση κινητου λογω βλαβης) το εβρισκα κατευθειαν. Τωρα δεν υπαρχει ουτε στα ''νεα'', ουτε πουθενα στο samsung application
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, δεν μπορω να βρω το update για την καμερα. Στο παλιο μου κινητο (εκανα αντικατασταση κινητου λογω βλαβης) το εβρισκα κατευθειαν. Τωρα δεν υπαρχει ουτε στα ''νεα'', ουτε πουθενα στο samsung application

 

φιλε κανε αναζητηση και γραψε ακριβως οτι σου πω: galaxys2 camera firmware update και θα στο βγαλει

TCe
Link to comment
Share on other sites

φιλε κανε αναζητηση και γραψε ακριβως οτι σου πω: galaxys2 camera firmware update και θα στο βγαλει

 

οκ το βρηκα... Ελα ομως που με το παταω ληψη μου βγαζει μην. σφαλμα, μη διαθεσιμη λειτουργια και ενα κωδικο σφαλματος μετα.. οτι ναναι.

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο περασα αυτην την rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1124396 και εκανα update το firmware τησ καμερας και ναι....η ροζιλα εφυγε τελειως!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα..κατοχος του γαλαξια κι εγω εδω και 3μερες..ολα δουλευαν μια χαρα(οθονη σουπερ χωρις κανενα ορατο προβλημα,καμερα με μετρια κοκκινιλα που μετα το update εγινε ελαχιστη,gps κομπλε,και κανενα προβλημα με τα handsfree στις κλησεις)..γενικα παρακολουθουσα την ενοτητα του s2 στο φορουμ 2 μηνες+ και ηξερα τι να προσεξω..ομως ενω την οθονη την ειχα ξεψιρησει κυριολεκτικα και δεν ειχα βρει κατι χθες συνεβει το εξης κουλο: κατεβαζω το taskbar και κατω κατω στην μεση της οθονης υπαρχε κατι σαν κυκλος(οχι τελειος) με διαμετρο κανα εκατοστο περιπου και ειναι ας πουμε μισο τονο πιο φωτεινο απ την υπολοιπη οθονη..δεν εχει ξανααφερθει στο φορουμ κατι τετοιο και τρελαθηκα..κανω lcd test και δε φενεται τιποτα,βαζω μονοχρωμες εικονες σε κα8ε φωτεινοτητα παλι τιποτα..κατεβαζω το task bar και παλι στο σημειο εκεινο αυτο το κυκλακι-μουτζουρα λιγο πιο φωτεινο...μηπως εχει τυχει σε καποιον κατι παρομοιο??? να σας πω επισης πως καθαρισα το κρυσταλο και ειναι καθρεφτης,το εχω 3μερες σε δερματινη θηκη και δεν εχει βγει ουτε απ το σπιτι ακομα ουτε τ χτηπησα καπου..ΚΕ7 μαμα εντελως ειναι...(συγνωμη για το ογκοδες σχολιο)

 

http://www.wirefresh.com/samsung-galaxy-s2-and-the-unwanted-screen-circle/

 

Αυτό εννοείς ?

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου,το παρακολουθω το φορουμ απ τον Μαη κοντα κ ηξερα τα γνωστα προβληματα αλλα αυτο στο δικο μου πρωτη φορα..:( ειναι κατω κατω κεντρικα της οθονης ενα κοματακι σαν σπλατσ και ειναι πιο φωτεινο ενα τονο ας πουμε..δεν ειναι κολημενα/καμμενα pixel γιατι στα ανοιχτα κυριως χρωματα δεν φενεται τιποτα...οταν ομως κατεβασω το task bar η παω να γραψω μνμ(στο καφε σκουρο φοντο) φενεται..μολις γυρισα απο τη sammy στη Νικαια και οντως ο υπαλληλος το αναγνωρισε ως ελλατωμα..3 μερες τ εχω ρε ****το οποτε παει για αντικατασταση απο expansys..ξενερωσα γιατι ολα δουλεβαν ρολοι και ξαφνικα.....:(

Link to comment
Share on other sites

ακομα μου μου βγαζει το error οταν παω να κανω ληψη στο update (check 2-3 δημοσιευσεις πριν) Ξερει κανενας γιατι??:(
Link to comment
Share on other sites

ακομα μου μου βγαζει το error οταν παω να κανω ληψη στο update (check 2-3 δημοσιευσεις πριν) Ξερει κανενας γιατι??:(

 

φιλε μου εγω το εκανα κανονικοτατα, χωρις καποιο προβλημα. Τι να πω. Ξαναπροσπαθησε μπας και φταιει τπτ απο τη συνδεση ή απο το server της samsung.

TCe
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω το εκανα κανονικοτατα, χωρις καποιο προβλημα. Τι να πω. Ξαναπροσπαθησε μπας και φταιει τπτ απο τη συνδεση ή απο το server της samsung.

 

απο χθες το ιδιο μην. μου βγαζει. κιεγω θυμαμαι στη προηγουμενη συσκευη το κατεβαζε κατευθειαν. Πως μπορω να δω τι update εχει η καμερα? Ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

απο χθες το ιδιο μην. μου βγαζει. κιεγω θυμαμαι στη προηγουμενη συσκευη το κατεβαζε κατευθειαν. Πως μπορω να δω τι update εχει η καμερα? Ευχαριστω εκ των προτερων...

 

Δοκίμασε να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών και να ξαναπροσπαθήσεις.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών και να ξαναπροσπαθήσεις.

 

Τωρα επαναφορα... Βαριεμαι να τα ξαναφτιαχνω ολα ομως πριν. Μαλλον πρεπει να κατεβασω το titanium backup... Αnyway και να μη κανω το update δεν τρεχει και τπτ... Ευχαριστω πολυ παντως!!:)

 

*#*#34971539#*#* (Camera firmware - Πατάμε την 1η επιλογή Phone/CAM FW Ver Check)

 

Thanks!!!!

Edited by saliez
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν μπορώ να κατεβάσω το αρχείο για την κάμερα,βγάζει σφάλμα....Ξέρει κανείς καμιά λύση;

 

Ποιο αρχείο ακριβώς δεν μπορείς να κατεβάσεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πλεον και εγω απο το μεσημερι κατοχος του s2 απλα κορυφαιο..εχω και εγω το θεματακι με το ροζ συννεφακι αλλα δεν με ενοχλει καθολου φοραει την XWKE2,εχω ενα θεματακι μπαινω samsung apps και παω να κατεβασω το νεο firmware για την καμερα και μου βγαζει μηνυμα.. Σφαλμα το προιον δεν υπαρχει στο καταστημα (4002) επειδη δεν καταλαβα τι παιζει μπορει να μου πει καποιος τι πρεπει να κανω ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 10 ημερες χωρις το κινητο το πηρα χθες.Αλλαγη οθονης εγινε στα πλαισια της εγγυησης.Εργαστασιακο σφαλμα μου ειπαν.Ουτε με την προηγουμενη οθονη ειχα προβλημα κιτρινηλας ουτε με την καινουργια.Ευτηχως δεν ειχα προλαβει να το κανω root και δεν εχασα την εγγυηση.Το τηλ.ειναι απλα τελειο.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει και μενα το προβλημα με την ροζιλα, αλλα διαπιστωσα το εξης.

Σε κανονικό φωτισμό δεν υπάρχει κανενα θεμα.

Όταν χαμηλωνει ο φωτισμος, τοτε εμφανιζεται.

Ισως το update να βελτιωνει καπως αυτο. Δηλαδη στο χαμηλο φωτισμο να μην ειναι τοσο εμφανες το προβλημα, αλλά οταν χαμηλωνει περισσοτερο τοτε παλι να υπάρχει.

Μπορει να το τσεκαρει καποιος που εχει περασει το update;

Link to comment
Share on other sites

Κανείς που είχε το πρόβλημα στην οθόνη και έχει κάνει αναβάθμιση την έκδοση 2.3.4 να μας πει αν το έχει τώρα.

Το λέω γιατί εγώ έβλεπα λίγο ποιο σκούρα δεξιά και τώρα με την έκδοση 2.3.4 τίποτα!!!.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Πρόβλημα οθόνης και κάμερας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...