Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Wipe data , cache και davlink ( στο advanced menu ) πριν και μετά. Σε σωστή rom δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

 

και πως μπαινω στο advance menu?

να πω οτι θα περασω την cognition 1.07

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και πως μπαινω στο advance menu?

να πω οτι θα περασω την cognition 1.07

 

Λες πιο πάνω πως είσαι με CF-root. Μπαίνεις σε recovery ( vol up +home + power ) , κάνεις wipe data και wipe cache και μετά πας πιο κάτω που λέει advanced και κάνεις wipe dalvik ( εγώ κάνω και battery )

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

μπαινω σε recovery απο το cwm αλλα δεν μου λεει advance...

 

Φαντάζομαι πως κάπου στις επιλογές πρέπει να υπάρχει , ίσως να έχεις παλιά έκδοση CF-root. Εγώ με την 4 κάπου το έβλεπα και το έκανα. Anyhow , κάνε μόνο τα 2 wipe που βλέπεις , βάλε την 1.07 άσε να κάνει ένα boot και μετά ξανά recovery ( από το power menu πλέον :) ) και θα βρεις και τα τρία wipe εκεί να σε περιμένουν :)

 

Αν για κάποιο λόγο σου κάνει νερά/bootloop μπες recovery και reboot to recovery για wipe e.t.c.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μιας και δεν εχω χρονο να ψαξω (και ποσταρα τη σχετικη ερωτηση το αλλο νημα), υπαρχει ηδη καποια ROM με multi dpi, για να μπορεσουμε επιτελους να εχουμε περισσοτερη πληροφορια στην οθονη και πιο ομορφο τελικο αποτελεσμα?

Καλες οι custom roms, αλλα στην περιπτωση του γαλαξια 2 με τα τεραστια εικονιδια και τις αχρηστες γραμματοσειρες (η μαμα ειναι της πλακας), μια τετοια ROM θα αξιζει πολυ. Δεν ειδα κατι με μια γρηγορη βολτα απο το xda...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μιας και δεν εχω χρονο να ψαξω (και ποσταρα τη σχετικη ερωτηση το αλλο νημα), υπαρχει ηδη καποια ROM με multi dpi, για να μπορεσουμε επιτελους να εχουμε περισσοτερη πληροφορια στην οθονη και πιο ομορφο τελικο αποτελεσμα?

Καλες οι custom roms, αλλα στην περιπτωση του γαλαξια 2 με τα τεραστια εικονιδια και τις αχρηστες γραμματοσειρες (η μαμα ειναι της πλακας), μια τετοια ROM θα αξιζει πολυ. Δεν ειδα κατι με μια γρηγορη βολτα απο το xda...

Βαγγελη..δεν εχει βγει κατι τετοιο..οχι ακομα τουλαχιστον!!!μαλλον θα πρεπει να κανεις υπομονη λιγο ακομα,χρησιμοποιωντας καποιον launcher :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Θα σου συνιστουσα αν προχωρησεις σε αλλαγη ROM να δοκιμασεις την Cognition S2 v1.07 απο εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1124396

βαλε και τα μπλε εικονιδια στην μπαρα για την μπαταρια και τα υπολοιπα απο εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1127883 και θα εχεις μια ROM πολυ σταθερη με πολυ καλη διαχειρηση μπαταριας και ομορφη ταυτοχρονα....

 

Την εχω εδω και 6 μερες και περιμενω την επομενη εκδοση που θα εχει και τα Voodoo χρωματα.....

 

εχω μπερδευτει λιγο στο τι πρεπει να κανω για να βαλω την ρομ.

ειμαι με ελληνικη μαμα ΚΕ2 και το μονο που εχω κανει εναι ροοτ.

οποτε εχω στα programs το CWM Manager v1.80

οποτε μπορω να μπω σε recovery με αυτο?

γιατι διαβαζω για CWM 4.0.0.5 και εγκατασταση αλλου kernel και φοβαμαι μηπως κανω καποιο λαθος και το μπρικαρω.

απο μπακαπ εχω το backup pro και εχω κανει backup τις εφαρμογες και τα δεδομενα τους καθως και τα δεδομενα σε αλλο αρχειο.

χρειαζεται κατι αλλο?ψστε να μπορω να εχω πληρη επαναφορα στην κατασταση που το εχω τωρα?

Edited by christou
Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη..δεν εχει βγει κατι τετοιο..οχι ακομα τουλαχιστον!!!μαλλον θα πρεπει να κανεις υπομονη λιγο ακομα,χρησιμοποιωντας καποιον launcher :)

 

Χμμμ, είναι ιστορία με τους launchers Κλαίρη, μιας και το grid εκεί είναι συγκεκριμένο. Καποια στιγμή θα ασχοληθώ να βάλω καμία καλή custom με launcher pro ;)

Link to comment
Share on other sites

εχω μπερδευτει λιγο στο τι πρεπει να κανω για να βαλω την ρομ.

ειμαι με ελληνικη μαμα ΚΕ2 και το μονο που εχω κανει εναι ροοτ.

οποτε εχω στα programs το CWM Manager v1.80

οποτε μπορω να μπω σε recovery με αυτο?

γιατι διαβαζω για CWM 4.0.0.5 και εγκατασταση αλλου kernel και φοβαμαι μηπως κανω καποιο λαθος και το μπρικαρω.

απο μπακαπ εχω το backup pro και εχω κανει backup τις εφαρμογες και τα δεδομενα τους καθως και τα δεδομενα σε αλλο αρχειο.

χρειαζεται κατι αλλο?ψστε να μπορω να εχω πληρη επαναφορα στην κατασταση που το εχω τωρα?

σχεδον οι περισσοτερες ρομ που υπαρχουν αυτη τη στιγμη μπορουν να εγκατασταθουν μεσω του CWM που εχεις ηδη εγκατεστημενο..ναι,μπαινεις κανονικα σε recovery μεσω αυτου,αφου εχεις κανει κανονικα το backup σου,τοτε δεν θα εχεις καποιο προβλημα..

απλα οποια ρομ και αν διαλεξεις,φροντισε να διαβασεις καλα τις οδηγιες που δινει ο εκαστοτε dev και δεν θα εχεις κανενα προβλημα :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την cognition 1.7 αλλα δεν μπορω να συχρονισω τις επαφες με το kies γιατι δεν μπορει να δει το τηλ....λογικα θα λειπει καποια εφαρμογη...ξερετε πια ειναι αυτη?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την cognition 1.7 αλλα δεν μπορω να συχρονισω τις επαφες με το kies γιατι δεν μπορει να δει το τηλ....λογικα θα λειπει καποια εφαρμογη...ξερετε πια ειναι αυτη?

 

Για όνομα. Μην χρησιμοποιείς KIES, βάλες όλες τις επαφές σου στο Gmail Account και θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Πρέπει να έχει επιλογή στο KIES κάπου που να λέει αντιγραφή επαφών σε .vcf ή κάτι τέτοιο, τις πέρνεις όλες και τις ανεβάζεις στο σύνεφο και τέλος. Ποτέ ξανά KIES. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Για όνομα. Μην χρησιμοποιείς KIES, βάλες όλες τις επαφές σου στο Gmail Account και θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Πρέπει να έχει επιλογή στο KIES κάπου που να λέει αντιγραφή επαφών σε .vcf ή κάτι τέτοιο, τις πέρνεις όλες και τις ανεβάζεις στο σύνεφο και τέλος. Ποτέ ξανά KIES. :)

 

το θεμα ειναι οτι δουλευω με outlook και εχω εκει τις επαφες μου και τα μαιλ μου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το service δε το γλυτώνω. Του περασα την official ΚΕ2 αλλα το προβλημα με το μετρητη στη 'χρήση της μπαταρίας' παραμένει . Κάθε φορά που το φορτίζω μεχρι 100% ο μετρητης μπλοκάρει και το κινητο φαίνεται σα να είναι συνδεμένο με το Kies. Εκτος αυτού το κινητό δε σβήνει. Του πατάω απενεργοποιηση και μου κάνει restart. Είναι γενικα κάπως η λειτουργια του. Παίζει να του έχω κάνει έγω κάτι ή ειναι βλάβη που θα εμφανιζόταν? Κάποιο jil άμεσα παιζει? Εχώ παραγγήλει το δικό μου αλλα μέχρι να μου έρθει μαλλον θα χάσω την αμεση αντικατάσταση το κινητου.

 

Παρατηρησα κάτι πολύ κουφο. Οταν φορτίζω το κινητό με τον δικό του φορτιστη δε μπλοκαρει......

Αν το φορτίσω με άλλον με micro USB τότε τραβάει το κόλλημα....

Είναι φυσιολογικό κάτι τετοιό???????

Λέτε να γλυτώσω το Service????

Είμαι καταδικασμένος να χρησημοποιώ μόνο το δικό του φορτιστή????

Edited by aris1976
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την cognition 1.7 αλλα δεν μπορω να συχρονισω τις επαφες με το kies γιατι δεν μπορει να δει το τηλ....λογικα θα λειπει καποια εφαρμογη...ξερετε πια ειναι αυτη?

 

κανενας ρε παιδια?

edit:ενταξει το ειδε κανονικα το kies επιτελους....

 

ενα καλο που ανακαλυψα ειναι οτι μπορεις με το gmail να εχεις και λογαριασμους pop3

Edited by parafron4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει kf3? kf2 βλεπω εγω για τελευταια , υπαρχει λινκ?

 

http://www.multiupload.com/8QERBJT6P7

εχει ελληνικα στο μενου, xt9, swype και ειναι απο sam

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μολις τωρα ειδα οτι με την cognition 1.7 δεν εχω πλεον την επιλογη για αλλαγη απο 3g σε 2g...

:rolleyes::rolleyes:

κανενα απο τα παιδια που την εβαλε εχει παρομοιο προβλημα...???

(φτουυυυ μολις ειχα στρωσει το κινητο μιλαμε.....):rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μολις τωρα ειδα οτι με την cognition 1.7 δεν εχω πλεον την επιλογη για αλλαγη απο 3g σε 2g...

:rolleyes::rolleyes:

κανενα απο τα παιδια που την εβαλε εχει παρομοιο προβλημα...???

(φτουυυυ μολις ειχα στρωσει το κινητο μιλαμε.....):rolleyes:

 

δεν καταλαβα τι θελεις να πεις...σε ποια επιλογη αναφερεσε?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα τι θελεις να πεις...σε ποια επιλογη αναφερεσε?

 

ρυθμισεις δικτυου κινητης τηλεφωνιας....

υπηρχε αν δεν κανω λαθος η επιλογη για ενναλαγη απο 2g σε 3g και το αντιθετο η και τα 2 μαζι.....(οχι υπηρχε ειμαι σιγουρος....)

τωρα δεν μπορω να την βρω αυτη την επιλογη πουθενα....:confused::(:mad:

υπαρχουν μονο οι επιλογες για περιαγωγή δεδομένων ονοματα σημεια προσβασης και ενα t-roaming...

με λιγα λογια δεν εχω control στο θεμα εδω ενω πριν το ειχα....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις δικτυου κινητης τηλεφωνιας....

υπηρχε αν δεν κανω λαθος η επιλογη για ενναλαγη απο 2g σε 3g και το αντιθετο.....(οχι υπηρχε ειμαι σιγουρος....)

τωρα δεν μπορω να την βρω αυτη την επιλογη πουθενα....:confused::(:mad:

υπαρχουν μονο οι επιλογες για περιαγωγή δεδομένων ονοματα σημεια προσβασης και ενα t-roaming...

με λιγα λογια δεν εχω control στο θεμα εδω ενω πριν το ειχα....

ειναι bug της ρομ προφανως...το εχω συναντησει σε αλλη ρομ...μεχρι που ο dev αναβαθμισε και διορθωθηκε η ελλειψη!!λογικα θα εχουν και αλλοι το ιδιο προβλημα οποτε λογικα θα διορθωθει με την επομενη αναβαθμιση!!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

ειναι bug της ρομ προφανως...το εχω συναντησει σε αλλη ρομ...μεχρι που ο dev αναβαθμισε και διορθωθηκε η ελλειψη!!λογικα θα εχουν και αλλοι το ιδιο προβλημα οποτε λογικα θα διορθωθει με την επομενη αναβαθμιση!!

 

προφανως....και απο οτι βλεπω το εχουν και αλλοι...(οχι ολοι ομως...)...

το θεμα ειναι οτι τρωει μπαταρια αυτο το πραγμα....(λογικο....)...

με βλεπω μετα απο ολα αυτα να γυρναω σε στοκ ke7 και να μην κανω κιχ....:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

και πως την περναμε?με odin η μπορουμε και με recovery mode?

εβαλα την cognition αλλα δεν βρισκω καποια widjets μαλλον του tw οπωσ τις συντομευσεις buddy των επαφων και μαλλον πρεπει να επιστρεψω σε ρομ samsung.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...