Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Page not found

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

 

Freddara ειναι link για το mod του potatoman που το έχουμε εδώ και πάντα από την αγαπημένη μας κουζίνα :P

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Page not found

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

 

Δες εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3795106#post3795106

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω την 2.7 και εχω καποιες αποριες. 1ον. Το notification bar εγινε σαν της custom Rom., Υπάρχει επιλογή να το κάνω όπως ήταν στην 2.6 ?

Και 2ον έβαλα το O/C Daemon που έχει στη κουζίνα, αλλά χρειάζεται OverClok. kernel. Ποιον προτείνεται εσείς ?

Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα και εγώ την 2,7 του leomar , χωρίς κανένα πρόβλημα , και ενώ στα σχετικά μου βγάζει πως έχω την 2.7 ΚΙ3 στο kitcen application μου βγάζει πως ΄εχω 2.6 ΚΗ3

Επίσης όποιος κάνει το 3.25 swype να δουλέψει με την 2.7 ας ενημερώσει επείγοντος.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα και εγώ την 2,7 του leomar , χωρίς κανένα πρόβλημα , και ενώ στα σχετικά μου βγάζει πως έχω την 2.7 ΚΙ3 στο kitcen application μου βγάζει πως ΄εχω 2.6 ΚΗ3

 

μπες στην κουζινα /πατα μενου/περισσοτερα/settings/select server/επιλεγεις 2.7

 

Επίσης όποιος κάνει το 3.25 swype να δουλέψει με την 2.7 ας ενημερώσει επείγοντος.

 

θα απενεργοποιησεις το swype

θα κανεις extract απο το apk του swype 3.25 το libSwypeCore.3.25.91.31083.so που ειναι μεσα στο folder lib

θα κανεις delete με root explorer το swype που εχεις στο system/app και μετα θα κανεις paste στον ιδιο φακελλο το 3.25

μετα θα παρεις το αρχειο που σου ειπα να κανεις extract και θα το κανεις paste στο φακελλο system/lib

(αν υπάρχει αλλο αρχειο libswype στο folder lib το σβηνεις και περνας μετα το νεο)

Link to comment
Share on other sites

με το CSC τι γίνεται ?

έχει EUR, XEU ? αν ναι, κάνει update π.χ σε google maps ?

Το ρωτάω γιατί έβαλα μια KI3 rom και είχε CSC KOR και δεν μπορούσα να το αλλάξω

(με *#272.... ) σε XEU και σε update google maps μου έλεγε ότι αυτό το χαρακτηριστικό δεν είναι διαθέσιμο στη χώρα σας !!

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια.μολις περασα την 2.7 του λεομαρ και με λυπη διαπιστωσα οτι στο kitchen app δεν εχει πουθενα επιλογη για θεματα και επισης δεν υπαρχει η δυνατοτητα να απενεργοποιησουμε το overscroll glow....ξερει κανεις γιατι?
Link to comment
Share on other sites

Ο SiyahKernel είναι το νέο hype στους kernels? Αλλάζουμε τον speedfrey και το γυρνάμε στα τούρκικα?? :lol:

 

Χρησιμοποιείς και SetCpu ή OC Deamon ή τίποτα από τα 2

Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα και εγώ την 2,7 του leomar , χωρίς κανένα πρόβλημα , και ενώ στα σχετικά μου βγάζει πως έχω την 2.7 ΚΙ3 στο kitcen application μου βγάζει πως ΄εχω 2.6 ΚΗ3

Επίσης όποιος κάνει το 3.25 swype να δουλέψει με την 2.7 ας ενημερώσει επείγοντος.

 

Για swype κατεβάζω κάθε φορά το old swype που υπάρχει στην κουζίνα και έχει ελληνικά..:)

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα και εγώ την 2,7 του leomar , χωρίς κανένα πρόβλημα , και ενώ στα σχετικά μου βγάζει πως έχω την 2.7 ΚΙ3 στο kitcen application μου βγάζει πως ΄εχω 2.6 ΚΗ3

 

Έχεις την τελευταία έκδοση kitchen (1.05) ?

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=732825&d=1317142707

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα στο πειρασμο να δοκιμασω την 2.7,εχει καλα στοιχεια και προοπτικες,αλλα κατι παγωματα και συμπεριφορες καποιες φορες με γυρισαν αμεσως σε litening και abyss 1.6 κορυφη μεχρι σημερα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Αυτο απο samFirmware ξερει κανεις αν εχει ελληνικα;

I9100CEKI2 2.3.4 2011 September 19 CSC - XENKH1

 

Εχει επιλογη στο site να δεις τι περιεχει η καθε εκδοση,απλα βαζεις την ονομασια κ σου βγαζει αποτελεσματα. Αν δεις "el" τοτε εχει κ ελληνικα.. Ειμαι απ'το κινητο,αν δε το βρεις θα σου στειλω λεπτομερειες αργοτερα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα στο πειρασμο να δοκιμασω την 2.7,εχει καλα στοιχεια και προοπτικες,αλλα κατι παγωματα και συμπεριφορες καποιες φορες με γυρισαν αμεσως σε litening και abyss 1.6 κορυφη μεχρι σημερα

 

Αν μπεις στη διαδικασια να κανεις full wipe κ να περασεις πρωτα τη stock 2.3.5 rom κ απο πανω τη Leomar 2.7 ολα θα δουλεψουν ρολοι εκτος απο μικροπροβληματα με τη kitchen κ mods που δεν ειναι ακομα συμβατα,επισης ειναι κ το JKay που περιμενουμε για themes κτλ.. Καλο θα ηταν να περαστουν advanced εφαρμογες οπως setcpu κτλ ξανα απο την αρχη για να μην μεινουν ρυθμισεις που εχουν γινει με βαση αλλους kernel κτλ..

Οπως κ να'χει ειναι προτιμοτερο να περιμενουμε για μια "πιο μαζεμενη/προσεγμενη/ετοιμη rom κ kitchen" για να αποφυγουμε τυχον κολληματα..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω τους kernels στο xda και εχω μπερδευτει. Επειδη δε θελω να το πειραξω ακομα με overclocking και τετοια ποιον kernel να βαλω ωστε να εχω μονο bln και root?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανεις εδω που να μπορει να με βοηθησει σε live (msn,skype,facebook) σε καποιες αποριες που εχω για φλασαρισμα ;
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα από την κουζίνα μια εφαρμογή miui music & miui clock αλλά δε μου άρεσε.πως μπορώ να την βγάλω από το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Επίσης καλό θα ήταν πριν δοκιμάσετε να περάσετε κάποιο mod, είτε να μεριμνήσετε κ να κάνετε ένα back up με CWM, είτε να δείτε μέσα στο mod τι υπάρχει κ τι αλλάζει ώστε είτε να κρατήσετε σε κάποιο φάκελο τα stock αρχεία για επαναφορά μετά..
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πεί κάποιος πως λέγεται αυτό το θέμα με τις φούσκες που έχει στο βίντεο και πως το κάνει να γυρίζουν οι σελίδες σαν κύβος?

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

κανεις ρε παιδια; :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

 

Γιατί δεν γράφεις τις απορίες σου... όλο και κάποιος κάτι θα ξέρει

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν γράφεις τις απορίες σου... όλο και κάποιος κάτι θα ξέρει

 

γιατι ειναι 5-6 πραγματα τα οποια μεχρι να τα γραψω και να τα εξηγησω εδω καποιος που εχει ασχοληθει μπορει να με βοηθησει σε 10' και να μαθω και εγω . η αμεση επικοινωνια ειναι πιο γρηγορη και αποτελεσματικη.

 

Αυτο εχει Ελληνικα ξερει κανεις;

I9100XXKI3 ## EXT4.PIT 2.3.5 2011 September 15 CSC - OXAKI3

 

 

Σε παρακαλώ μην γράφεις συνεχόμενα μηνύματα, πάτησε τροποποίηση και πρόσθεσε ότι θέλεις.

Edited by ioathe
Διπλο post
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πεί κάποιος πως λέγεται αυτό το θέμα με τις φούσκες που έχει στο βίντεο και πως το κάνει να γυρίζουν οι σελίδες σαν κύβος?

 

Αν δεν κανω λαθος για το theme ειναι το bubblie live wallpaper κ θα το βρεις στο market ειναι free.Τωρα οσο για το αλλο με τον κυβο που λες μηπως εννοεις τον launcher ο οποιος λεγετε 110spb.apk

Με μια επιφυλαξη ολα αυτα καθως δεν εχω δει το βιντεο που εχεις ποσταρει.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...