Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μόνο εγώ δεν βλέπω το install; ..

έχει τα εξής:

 

Enter: OK Key, Select : Vol UP / Vol Down

reboot system now

apply update from sdcard

wipe data/factory reset

wipe cache partition

 

γιοκ install..

χμμμ...ειχε΅ς πει οτι εχεις περασει cfroot σωστα??που ειναι τοτε??:confused:

θα επρεπε να τις εχεις αυτες τις επιλογες...

μηπως να φλασαριζες αλλη μια το cfroot??

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μόνο εγώ δεν βλέπω το install; ..

έχει τα εξής:

 

Enter: OK Key, Select : Vol UP / Vol Down

reboot system now

apply update from sdcard

wipe data/factory reset

wipe cache partition

 

γιοκ install..

Nice. Να υποθέσω ότι ρούταρες με OneClick ε; :/

Πήγαινε στον οδηγό για ρουτ και κάνε την διαδικασία, θα περαστεί μαζί με το root και η Clock Work Mod Recovery που δεν έχεις. :)

 

Αφήνω τις υπόλοιπες απαντήσεις στην Κλαίρη. :lol:

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανονικά ελληνικα εμένα...έκανα install πάνω από την 1,7 χωρίς wipe και τέτοια

 

Σαφως και εχει Ελληνικα....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

nop.. έκανα το root με τον οδηγό σου (που είναι εύκολος) :) ..εβαλα αυτό CF-Root-SGS2_XW_XEU_KE2-v4.0-CWM4

 

Ωραία. Φλάσαρε με Odin άλλον CFROOT, διάλεξε τον KE7. Μετά μπες Recovery και επανέλαβε την διαδικασία.

 

Σημείωση. Συνιστώ στο Odin να ξετικάρεις το auto reboot. Μόλις γράψει πάνω αριστερά το PASS, θα βγάλεις το κινητό από τον υπολογιστή και θα πατήσεις volume up + home + power μέχρι να μπει CWM Recovery!

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

nop.. έκανα το root με τον οδηγό σου (που είναι εύκολος) :) ..εβαλα αυτό CF-Root-SGS2_XW_XEU_KE2-v4.0-CWM4

 

Δεν ειναι λογικο. Θα επρεπε να ειχες Cwm.

Το κιτρινο τριγωνο υπαρχει στην αρχη?

Εντιτ: Αγνοησε το ποστ μου και κανε ο,τι ειπε ο Saliez ;)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι λογικο. Θα επρεπε να ειχες Cwm.

Το κιτρινο τριγωνο υπαρχει στην αρχη?

Εντιτ: Αγνοησε το ποστ μου και κανε ο,τι ειπε ο Saliez ;)

 

Λες να ξέχασε ο Chainfire να βάλει την CWM στον ΚE2 kernel του;

Περίεργο. :ninja:

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

τώρα που πέρασε την ρομ τι κάνουμε; ..γιατι restart/reboot επιλογή δεν βλέπω ..

 

Πατας Go back και θα την δεις....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί το setcpu για να εφαρμοστεί σωστά θέλει 2 προφίλ 1 screen off και 1 battery >

Παρόλα αυτά είχε διαπιστωθεί παλιότερα ότι δεν δούλευε όπως πρέπει στο SGS γιατί η Samsung είχε κάνει μεγάλες καγκουριές στον τρόπο που δουλεύει ο επξεργαστής. Με λίγα λόγια θεωρώ ότι έχει κάνει παρόμοιες καγκουριές και στο SGS2.

Γι'αυτό θέλω να δω ακριβώς πως το σέταρες. Τράβα screen το προφίλ και πες μου σε ποια ROM είσαι και πως ακριβώς το βλέπεις να δουλεύει. :)

 

Αυτο εφτιαξα. Αν ειναι να φτιαξω και battery αλλα με τι τιμες? (Sorry για τη καθυστερηση απαντησης)

Link to comment
Share on other sites

Ξαναφλάσαρε την ROM από recovery(CWM). Ποτέ restore backups σε εφαρμογές συστήματος. Ποτέ. Never. Jamais. Nooit. Nunca. никогда. 从未. 決してない.

 

τελικα αποφασισα να φλασαρω την επισημη ρομ,να ακολουθησω την ιδια διαδικασια οπως με την cognition;που μπορω να τη βρω;παιδια ευχαριστω για τη βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Update:

Όσοι έχετε βγάλει το τριγωνάκι που εμφανίζεται όταν ανοίγει το κινητό έχετε 3e Recovery και όχι CWM.

Για όσους δεν ξέρουν τι είναι το CWM αγνοήστε με. Όσοι θέλετε να περάσετε custom θα χρειαστεί να ξαναφλασάρετε κάποιον kernel με CWM4.

Αυτο εφτιαξα. Αν ειναι να φτιαξω και battery αλλα με τι τιμες? (Sorry για τη καθυστερηση απαντησης)

Σκέτο On demand δεν έχει νόημα νομίζω. Δοκίμασε να το έχεις έτσι στο conservative, αν και υπόψη υπάρχει πιθανότητα να κολλήσει το κινητό. Οπότε αν κάνεις δοκιμές να μην έχεις επιλεγμένο το set on boot.

τελικα αποφασισα να φλασαρω την επισημη ρομ,να ακολουθησω την ιδια διαδικασια οπως με την cognition;που μπορω να τη βρω;παιδια ευχαριστω για τη βοηθεια!

Άλλη είναι η διαδικασία για τις επίσημες. Θα την βρεις αναλυτικά γραμμένη στο παρόν φορουμ, στα επίσημα Ελληνικά και μη Firmwares. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω πρόβλημα μετά την αλλαγή που έκανα από την official ελληνική rom στην KF3. Ο πάροχος μου είναι η Wind. Μετά την αλλαγή rom δεν είχα σχεδόν πουθενά σήμα. Αγανάκτησα και ξαναγύρισα στην ελληνική rom ΚΕ2. Δεν έχω κάνει ακόμα root. Πλέον έχω κανονικά σήμα από Wind αλλα όταν συνδέω το κινητό με το ΚIES που βγάζει στο πεδίο για το firmware : This version of the device cannot be updated.

 

Current firmware version : PDA:KE2 / PHONE:KDJ / CSC:KE2 (KOR)

 

Το μήνυμα που μου βγάζει το kies είναι σωστό ή πρέπει να κάνω κάτι για να μου το αναγνωρίζει σωστά το κινητό μου? :worry:

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ποια KE2 φλάσαρες; Αυτή που έχω στο θέμα των Firmwares;

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Ποια KE2 φλάσαρες; Αυτή που έχω στο θέμα των Firmwares;

 

Ναι , και τις 2 τις δοκίμασα από το link που έχεις .

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ναι , και τις 2 τις δοκίμασα από το link που έχεις .

 

Ενδιαφέρον. Αυτό που σου γράφει στο KIES πρακτικά σημαίνει ότι .. δεν είναι Ελληνική. Δεν είναι τίποτα βασικά.

Είναι μία μαγειρεμένη έκδοση( με επίσημα στοιχεία φυσικά ).

Αν ήταν καθαρή επίσημη θα σου έβγαζε ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση. Θα δω τι θα κάνω, αυτά που σου συνέβησαν με την KF3 περίεργο πάντως.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον. Αυτό που σου γράφει στο KIES πρακτικά σημαίνει ότι .. δεν είναι Ελληνική. Δεν είναι τίποτα βασικά.

Είναι μία μαγειρεμένη έκδοση( με επίσημα στοιχεία φυσικά ).

Αν ήταν καθαρή επίσημη θα σου έβγαζε ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση. Θα δω τι θα κάνω, αυτά που σου συνέβησαν με την KF3 περίεργο πάντως.

 

Την official που έχει το κινητό όταν το αγόρασα που μπορώ να την βρω?

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Για πάτα αυτόν τον κωδικό *#272*IMEI#

Από την κλήση τηλεφώνου. Θα βγει μια λίστα από CSC, πες μου τι βλέπεις.

*Όπου IMEI = *#06#

 

Edit, σημειώνω ότι το IMEI είναι αριθμοί και θα χρειαστεί να πατήσεις τον δεύτερο κωδικό για να τους δεις και μετά να βάλεις όλους αυτούς τους αριθμούς στη θέση του πρώτου κωδικού που σου έδωσα.

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Για πάτα αυτόν τον κωδικό *#272*IMEI#

Από την κλήση τηλεφώνου. Θα βγει μια λίστα από CSC, πες μου τι βλέπεις.

*Όπου IMEI = *#06#

 

Edit, σημειώνω ότι το IMEI είναι αριθμοί και θα χρειαστεί να πατήσεις τον δεύτερο κωδικό για να τους δεις και μετά να βάλεις όλους αυτούς τους αριθμούς στη θέση του πρώτου κωδικού που σου έδωσα.

 

Sales Code KOR

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχεις κι άλλες επιλογές αν σύρεις προς τα πάνω το δαχτυλό σου. Μία απ'αυτές είναι η EUR.

 

Αυτήν πρέπει να διαλέξεις. Όταν το κάνεις, το τηλέφωνο θα κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (θα χάσεις ότι εφαρμογές έβαλες μετά το φλασάρισμα - αν έβαλες), και θα κάνει reboot.

 

Μετά θα έχεις το ελληνικό sales code, θα είσαι οκ, και το Κies θα αναγνωρίζει το τηλέφωνο κανονικά.

 

Ενδιαφέρον. Αυτό που σου γράφει στο KIES πρακτικά σημαίνει ότι .. δεν είναι Ελληνική. Δεν είναι τίποτα βασικά.

Είναι μία μαγειρεμένη έκδοση( με επίσημα στοιχεία φυσικά ).

Αν ήταν καθαρή επίσημη θα σου έβγαζε ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση. Θα δω τι θα κάνω, αυτά που σου συνέβησαν με την KF3 περίεργο πάντως.

 

Όχι, είναι επίσημη Ελληνική κανονικά. Απλά το CSC πρέπει να συμβαδίζει με τα υπόλοιπα, για να το αναγνωρίσει το Kies. Πρέπει λοιπόν να γίνει η παραπάνω διαδικασία...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχεις κι άλλες επιλογές αν σύρεις προς τα πάνω το δαχτυλό σου. Μία απ'αυτές είναι η EUR.

 

Αυτήν πρέπει να διαλέξεις. Όταν το κάνεις, το τηλέφωνο θα κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (θα χάσεις ότι εφαρμογές έβαλες μετά το φλασάρισμα - αν έβαλες), και θα κάνει reboot.

 

Μετά θα έχεις το ελληνικό sales code, θα είσαι οκ, και το Κies θα αναγνωρίζει το τηλέφωνο κανονικά.

 

 

 

Όχι, είναι επίσημη κανονικά. Απλά το CSC πρέπει να συμβαδίζει με τα υπόλοιπα, για να το αναγνωρίσει το Kies.

 

Αγαπητέ φιλε ( μου επιτρέπεις να σε αποκαλώ πλέον φίλο) σε ευχαριστώ. Ευχαριστώ φυσικά και τον saliez για την ώρα που έφαγε για να με βοηθήσει ;)

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...