Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μια ερωτηση...τι πρεπει να κατεβάσω απο την κουζινα του λεο για να βγει αυτο που οταν ρολαρω το κινητο και τερματιζει πανω η κατω βγαινει μια μπλε λάμπση...θελω να βγει αυτο αλλά δεν θυμαμαι την επιλογη που πρεπει να κατεβάσω απο την κουζινα του λεομαρ...

ειμαι με την 2.7.1...ευχαριστω

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια μια ερωτηση...τι πρεπει να κατεβάσω απο την κουζινα του λεο για να βγει αυτο που οταν ρολαρω το κινητο και τερματιζει πανω η κατω βγαινει μια μπλε λάμπση...θελω να βγει αυτο αλλά δεν θυμαμαι την επιλογη που πρεπει να κατεβάσω απο την κουζινα του λεομαρ...

ειμαι με την 2.7.1...ευχαριστω

 

Στην κουζινα Leo επιλεγεις το -Remove OverScroll Glow-.

Εχει επιλογη αν θελεις να φυγει,ειτε απο τον Brοwser,ειτε απο το System (και απο τα δυο).

Εχει και το Restore του αν το μετανιωσεις....!!!

 

Παρακαλω....!!! :lol::p

 

1) Ναι λογικά αν είχες περάσει τον φάκελο αυτών τον games στο pc σου και μετά τον μετέφερες πάλι στο τηλέφωνο λογικά θα λειτουργούσαν κανονικά.

2) Να κάνεις nandroid backup χρειάζεσαι από cwm recovery. Το backup αυτό μπορείς να το μεταφέρεις και στο PC σου για μεγαλύτερη ασφάλεια.

 

Nα εισαι καλα βρεεεε Zenor....!!!!

Διαβαζοντας και τον οδηγο του αγαπητου -modaretor ioathe- με την καταπληχτικη του -OMEGA ROM-......:!:

Κατανοησα ακομα περισσοτερα πραγματα,οσο αφορα γενικα τα -backup-....(nandroid,Τitanium,κ.τ.λ...)

Link to comment
Share on other sites

Επαθα και εγω ακριβως το ιδιο , και μετα απο πολλες δοκιμες κατεληξα οτι φταιει το Fly animatios που ειχα περασμενο για καποιο λογο δεν το υποστηριζει , περνα ξανα την Rom του leomar και μετα βαλε το theme και θα ειναι ολα οκ , αλλα σε καμια περιπτωση μην δοκιμασεις να βαλεις το fly animation (δεν δοκιμασα το υπολοιπα για να ξερω αν ειναι οκ).

 

τι ειναι το fly animation?? δεν εχω τετοιο μεσα !! η ειναι καπου κρυφο και δεν το ξερω και πρεπει να το βγαλω??

Link to comment
Share on other sites

Στην Leomar 2.7.1 σας δουλεύει η λειτουργεία που είχε να γυρίζεις το κινητό ανάποδα και να σταματάει ο ήχος κλήσης όταν σε καλούν?
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Στην Leomar 2.7.1 σας δουλεύει η λειτουργεία που είχε να γυρίζεις το κινητό ανάποδα και να σταματάει ο ήχος κλήσης όταν σε καλούν?

 

Ναι δουλεύει,εαν όχι πήγαινε και check στο settings\motion

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανω restore απο το Titanium πρεπει αφου πατησω restore missing apps with data, run the batch operation να παταω install μια-μια καθε εφαρμογη? Δε γινεται να μου τις κανει ολες αυτοματα?
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες έκανα root στο galaxy με τον απλό τρόπο-που όπως λέει είναι πιο κοντά στο επίσημο firmware-και είχα μια απορία.... Επηρεάζει το Update που τυχόν βγει για νέα έκδοση firmware μέσω του Kies; Η όταν βγει αναβάθμιση θα περαστεί κανονικά κάνοντας μετά εγώ ξανά root;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μερικά πράγματα είναι τόσο απλά και ψάχνουμε τον δύσκολο τρόπο... :-P tnx

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Οταν κανω restore απο το Titanium πρεπει αφου πατησω restore missing apps with data, run the batch operation να παταω install μια-μια καθε εφαρμογη? Δε γινεται να μου τις κανει ολες αυτοματα?

 

Γινεται αν αγοράσεις το προγραμμα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανω restore απο το Titanium πρεπει αφου πατησω restore missing apps with data, run the batch operation να παταω install μια-μια καθε εφαρμογη? Δε γινεται να μου τις κανει ολες αυτοματα?

 

Αν δεν κάνω λάθος αυτό το κάνει μόνο στην pro έκδοση.

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ να εγκαταστήσω κάποιο από τα χρωματιστά θέματα για το μαρκετ στην 2.7 έκδοση του λεομαρ; θέλω βασικά να ξεφορτωθώ το νέο μαρκετ γιατί αργεί παρά πολύ.δοκίμασα να φλασαρω τα modded

Themes αλλά κανένα δεν εγκαθίσταται κανονικά. Έχω κάνει full wipe kai clean install

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. καταρχιν ζητω συγνωμη αν τυχον βγω εκτος θεματος αλλα πιστευω πως εσεις εδω θα ξερετε..

 

ειμαι νεος χρηστης του s II το εχω παρει απο μαγαζι εδω ελλλαδα το οποιο μαγαζι ομως τα φερνει απο εξωτερικο.

τα στοιχεια του κινητου μου ειναι

PDA : I9100XWKGI

 

CSC : I9100XEFKG2

 

PHONE : I9100XXKG1

 

τι σημενουν οι ορολογιες csc , pda ?

 

πως μπορω να μαθω η εκδοση που εχω απο που προερχεται; ( απο ποια χωρα δηλαδη ειναι το τηλεφωνο?)

 

θα μπορω να κανω αναβαθμισεις μεσω του κις εδω στην ελλαδα η θα εχω προβλημα ;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Για να μάθεις από ποια χώρα είναι θα καλέσεις την Samsung:

http://www.samsung.com/gr/info/contactus.html

80111 7267864

 

Και θα τους δώσεις το IMEI της συσκευής.

Θα το βρεις στις Ρυθμίσεις - Πληροφορίες σχετικά με το τηλέφωνο - Κατάσταση και θα ψάξεις για το ΙΜΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το blue monkey πάνω στην λεό μαρ 2.7.1 είναι άλλο πράγμα...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το blue monkey πάνω στην λεό μαρ 2.7.1 είναι άλλο πράγμα...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

συμφωνω! απαιχτο θεμα! οπως και του criskelo το galaxy blue!

πραγματικα δεν ξερεις τι να διαλεξεις!

παιδια εγω γιατι μου φαινεται οτι με τον cf root v4.2 κερνελ εχω καλυτερη μπαταρια απο τον κερνελ του τουρκου!?

οπως και μεγαλύτερη σταθεροτητα...με τον τουρκο ειχα πολλα restart με τον cd root κανενα!

και καλυτερα σκορ πιανω επισης!

με τον τουρκο 2900 με τον cf root φτανω 3300 και βαλε..

Link to comment
Share on other sites

εγω ακόμα περιμένω το black για να φλασαρω τη 2.7....τελευταίο θα το βάλει στο kitchen? :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω! απαιχτο θεμα! οπως και του criskelo το galaxy blue!

πραγματικα δεν ξερεις τι να διαλεξεις!

παιδια εγω γιατι μου φαινεται οτι με τον cf root v4.2 κερνελ εχω καλυτερη μπαταρια απο τον κερνελ του τουρκου!?

οπως και μεγαλύτερη σταθεροτητα...με τον τουρκο ειχα πολλα restart με τον cd root κανενα!

και καλυτερα σκορ πιανω επισης!

με τον τουρκο 2900 με τον cf root φτανω 3300 και βαλε..

 

ναι και εγω πιστευω οτι ειναι καλυτερη, οπως και του οτι ο τουρκος το εχει παρακανει λιγο στη τελευταια εκδοση του 1.7.8. νομιζω οτι και στον cf root v4.2 οταν το εχεις σε deep sleep πεφτει στα 200mhz μονο του χωρις τη χρηση setcpu. ακομα ενα +. ο καλυτερος κερνελ ειναι αυτος που δεν χρειαζεται undervolts και setcpu

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

εγω ακόμα περιμένω το black για να φλασαρω τη 2.7....τελευταίο θα το βάλει στο kitchen? :)

 

Αν εννοείς το black android μόλις μπήκε...όρμα!

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Επαθα και εγω ακριβως το ιδιο , και μετα απο πολλες δοκιμες κατεληξα οτι φταιει το Fly animatios που ειχα περασμενο για καποιο λογο δεν το υποστηριζει , περνα ξανα την Rom του leomar και μετα βαλε το theme και θα ειναι ολα οκ , αλλα σε καμια περιπτωση μην δοκιμασεις να βαλεις το fly animation (δεν δοκιμασα το υπολοιπα για να ξερω αν ειναι οκ).

Συμφωνα με τον leo ολα τα animation απο το misc της κουζινας εχουν θεματακια με τα theme αυτα..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το blue monkey πάνω στην λεό μαρ 2.7.1 είναι άλλο πράγμα...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Άμα δεν έκανε και bootloops με τα animation!!!!!!!:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το black android μόλις μπήκε...όρμα!

 

Sent from Galaxy!

 

Δεν ζητουσα την eva mendes καλυτερα :)

Thanks man ωρα για φλασαρισμα...

ξερεις αν θα βαλει το edt tweaks?

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Δεν ζητουσα την eva mendes καλυτερα :)

Thanks man ωρα για φλασαρισμα...

ξερεις αν θα βαλει το edt tweaks?

 

Sent from my iphone 4

 

Κάπου είδα ότι θα το παλέψει..

Καλό φλασάρισμα!

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Κάπου είδα ότι θα το παλέψει..

Καλό φλασάρισμα!

 

Sent from Galaxy!

 

Παντως προς το παρον δε γινεται να βαλει edt γιατι δεν υποστηριζονται απο jkay :(

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...