Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, έχει κανείς ασχοληθεί με τα tegra games στο sgs2?

Έχω βάλει το chainfire 3d και τα plugins αλλά δεν μπορώ να κατεβάσω παιγχνίδια απο το tegra zone.

Υπάρχει άλλος τρόπος ή κάποια τοποθεσία με free tegra games?

 

Ευχαριστώ.

 

sgs2, KG6, cfroot.

 

Άκυρο.... ένα reboot ήθελε και παίζει κανονικά ;)

Edited by dLazaros
λύθηκε
Link to comment
Share on other sites

παιδια καθησα λιγο με την μπαταρια του 14% οπως σας ειπα και πιο πανω και παρατηρώ το εξης περιεργο!

δειχνει 14% αλλα δεν πεφτει καθολου(μιλαω σερφαρω κτλ) οποτε λογικα εστω και ενα κουτακι θα επρεπε να πεσει!

εχω την υποψια οτι ενω μου δειχνει 14% η μπαταρια στην πραγματικότητα ειναι στο 48 οπως ηταν πριν βαλω τις εφαρμογες απο την κουζινα του λεομαρ!

και μολις φτασει στο "πραγματικό" 14 τοτε θα αρχισει η αντιστροφη μετρηση..

τεσπα επειδη παιζω με δυο μπαταριες(βαζω βγαζω συνεχεια) θα εχω προβλημα τωρα αν βαλω την αλλη?

σας εχει ξανατυχει κατι τετοιο?

 

opps τωρα αρχισε να ανεβαινει πηγε στο 15%...:lol::lol:

 

Φιλε freddara ειναι απολυτως συνηθισμενο.. Λογω του cpu που καταπονειται οταν κολλαει ανεβαζει θερμοκρασια και επηρεαζεται η μπαταρια με αποτελεσμα να γινονται τα περιεργα που αναφερεις.. Dont worry!!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φιλε freddara ειναι απολυτως συνηθισμενο.. Λογω του cpu που καταπονειται οταν κολλαει ανεβαζει θερμοκρασια και επηρεαζεται η μπαταρια με αποτελεσμα να γινονται τα περιεργα που αναφερεις.. Dont worry!!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

ναι ολα οκ!:)

απλα πρωτη φορα μου το κανε για αυτο αγχώθηκα λιγο

:)

τεσπα παιδια μολις περασα και εγω Jeffrey-SpeedFrey 3.0.0:)

πρωτη εντυπωση το κινητο παει σφαιρα!

για τα υπολοιπα(μπαταρια κτλ) θα τα δω στην πορεια...:)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη έκανα wipe..Μπορείτε να μου πειτε που θα βρω το widget samsung program monitor?

Leo 2.6

 

http://www.sendspace.com/file/8fvzdx

 

πέρασε το με root explorer στο φάκελο system>app

 

δεν δουλεύει με tw4.5

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

και εγω που τον εχω καποιες μερες..τα ιδια θα πω,ταχυτατο,χωρις κολλημα και η μπαταρια ειναι απιστευτη!!απο κει και περα τι εχει κανει..αυτος το ξερει!!!αυτο που λες παντως,να βρεθει η ακρη!!θα δειξει

 

Απο χθές που βγήκε ο 3.0.0 πιστεύω να έχεις ενα συνκριτικο με τον 2.2.0 να μας πείς

Επισης βγηκε και ο ninhetamine 2.1.0...

Sent from my MZ601

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει εφαρμογή που να μετράει μηνύματα, χρόνο ομιλίας και το πακέτο δεδομένων. Έχω βρει μία που λέγεται traffic counter, αλλά δεν την βλέπω για πολύ καλή ;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει εφαρμογή που να μετράει μηνύματα, χρόνο ομιλίας και το πακέτο δεδομένων. Έχω βρει μία που λέγεται traffic counter, αλλά δεν την βλέπω για πολύ καλή ;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Μια χαρα μου φαινεται εμενα. Την προτιμώ σε σχέση με άλλες.

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι λείπουν και οι χάρτες απο την MIUI... Υπάρχει περίπτωση να τους βάλουμε πάνω;;;

 

Τελικά τους έβαλα με restore απο Titanium.

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει εφαρμογή που να μετράει μηνύματα, χρόνο ομιλίας και το πακέτο δεδομένων. Έχω βρει μία που λέγεται traffic counter, αλλά δεν την βλέπω για πολύ καλή ;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

αυτη... αλλα καλυτερα ρωτα και στο thread με τις εφαρμογες

 

https://market.android.com/details?id=nitro.phonestats&feature=search_result

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Απο χθές που βγήκε ο 3.0.0 πιστεύω να έχεις ενα συνκριτικο με τον 2.2.0 να μας πείς

Επισης βγηκε και ο ninhetamine 2.1.0...

Sent from my MZ601

 

Ναι βγηκε ο nimpo 2.10 και το βραδυ θα εχει γινει 3.00.. Αρε hacre θεε!!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οχι δοκιμάζω την λεο μαρ...

 

Εγώ πιστός στην Criskelo έβαλα τη 14 πάνω από τη 12 χωρίς wipes.Φαίνονται όλα καλά.Άλλαξε πάλι τον κέρνελ.

Αναμένω σύγκριση από εσένα με τη leomar γιατί ήσουν κι εσύ πιστός στην criskelo για καιρό.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Απο χθές που βγήκε ο 3.0.0 πιστεύω να έχεις ενα συνκριτικο με τον 2.2.0 να μας πείς

Επισης βγηκε και ο ninhetamine 2.1.0...

Sent from my MZ601

 

Να σου πω,η μπαταρια κραταει ακομα περισσοτερο!ειμαι 24% μπαταρια τωρα,τον περασα χθες με 75%..wifi ανοιχτο,gps ανοιχτο,σερφαρισμα,τηλ και καποια μηνυματα...παρα πολυ καλα!απο'κει και περα στην 3.0 λειτουργει και το cpu spy ,ενω πριν δεν λειτουργουσε! Ουτε deep sleep προβληματα..τιποτα!πολυ καλη αποκριση,δεν κολλαει πουθενα..

 

Sent from Super Wow GalaxyII

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστός στην Criskelo έβαλα τη 14 πάνω από τη 12 χωρίς wipes.Φαίνονται όλα καλά.Άλλαξε πάλι τον κέρνελ.

Αναμένω σύγκριση από εσένα με τη leomar γιατί ήσουν κι εσύ πιστός στην criskelo για καιρό.

 

Μετα την v7.1που για μένα ήταν κορυφή στήνει μπαταριά η V13 ακολουθεί κατα πόδας και σε μπαταριά και σε ταχύτητα....Μάνατζερ και η v14 να ειναι το ίδιο καλη.

 

Τώρα έχω στήν λεομαρ 2.6 υπάρχουν πραγματικά ενδιαφεροντα πράγματα που πραγματικά σε ξετρελαινουν.....

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω,η μπαταρια κραταει ακομα περισσοτερο!ειμαι 24% μπαταρια τωρα,τον περασα χθες με 75%..wifi ανοιχτο,gps ανοιχτο,σερφαρισμα,τηλ και καποια μηνυματα...παρα πολυ καλα!απο'κει και περα στην 3.0 λειτουργει και το cpu spy ,ενω πριν δεν λειτουργουσε! Ουτε deep sleep προβληματα..τιποτα!πολυ καλη αποκριση,δεν κολλαει πουθενα..

 

Sent from Super Wow GalaxyII

 

Τώρα μόλις τον πέρασαν και εγω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανα witzet που βγαίνει στην οθόνη και μετάει την θερμοκρασία του κινητού???

δοκιμασμένο και να μην ρουφάει πολυ μπαταρία...

 

Εγω επειδη μου ελειπε και ποση ειναι η ταχυτητα που εχω την καθε στιγμη λογο που εστειλα το Battery Widget που εκαιγε τα μαλια του βρηκα αυτο

https://market.android.com/details?id=com.sanels.tempcpuv2&feature=search_result

και ειναι κουκλα

 

να καταλαβω δηλαδη οταν το δουλευεις το κην ο cpu του κην δουλευει παντα 1000-1200 σωστα και πολυ πιθανον να μην χρειαζεται παντα αρα οταν το δουλευει το κην τρωι πολυ παραπανω μπαταρια απ' το αν ειχε και ενδιαμεσες συχνοτητες!!

 

Οχι ακριβως ετσι... δεν μπορω να το εξηγησω πρεπει να το δεις για να το καταλαβεις. Η αισθηση μου ειναι πως το κινητο μου ειναι μονιμα 200mhz με peak οταν κανεις κατι στα 1000-1200.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι λείπουν και οι χάρτες απο την MIUI... Υπάρχει περίπτωση να τους βάλουμε πάνω;;;

Σωτηρη μου,βρες το apk του google maps και νομιζω πως δεν θα εχεις προβλημα να το εγκαταστησεις!!

κατα τ'αλλα ευχαριστημενος??:)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Σωτηρη μου,βρες το apk του google maps και νομιζω πως δεν θα εχεις προβλημα να το εγκαταστησεις!!

κατα τ'αλλα ευχαριστημενος??:)

 

Το έκανα ήδη και δούλευουν άψογα στην έκδοση 5.9.0!

 

Edit: η Miui Rom είναι το κάτι διαφορετικό!

Edited by megatr0n

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

προστέθηκε στην κουζίνα :)

 

Θεικο αλλα το εβαλα μου κανει τον ηχο οπως αυτο που βλεπω στο youtube αλλα εικονα εχω την default της samsung... πρεπει να φταιει ο jeofrey kernel αλλα δεν πειραζει δεν τον βγαζω με την καμια :D ... 15 ωρες σχεδον wifi ανοιχτο και μπαταρια 35% :dance:

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλες αλλαγες στο TouchWiz!! Η 4.5 ειναι φοβερη. Η ελλειπης παραμετροποιηση της 4 με χαλασε αρκετα εαν σκεφτει κανεις οτι τα αλλα launchers μπορεις να τα πειραξεις σε μεγαλο βαθμο.
Link to comment
Share on other sites

Θεικο αλλα το εβαλα μου κανει τον ηχο οπως αυτο που βλεπω στο youtube αλλα εικονα εχω την default της samsung... πρεπει να φταιει ο jeofrey kernel αλλα δεν πειραζει δεν τον βγαζω με την καμια :D ... 15 ωρες σχεδον wifi ανοιχτο και μπαταρια 35% :dance:

ναι ο speedfrey δυστυχως δεν υποστηριζει custom boot animation,αλλα και εγω προς το παρον μενω εκει!!δεν θυσιαζω αυτονομια για την αισθητικη ;)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...