Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα ZTE Blade


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο γνωστός στοκ zte dialer για την Moldovan rom του KonstaT, με black blue θέμα.

 

Πολλά από τα drawables είναι δουλειά του Lexullde , για το Black blue theme του http://www.htcmania.com/showthread.php?t=230627 (credits για το original theme και στον dully79).

 

Υπάρχουν 2 εκδοχές του dialer, με μόνη διαφορά, το χρώμα στα fonts του αριθμητικού πληκτρολογίου.

 

Μερικά screens:

 

[ATTACH]22969[/ATTACH] [ATTACH]22968[/ATTACH] [ATTACH]22972[/ATTACH] Χωρίς τις μπλε διαχωριστικές γραμμές.

 

Για μερικά icons στα μενού που αλλάχτηκαν , όπως και διαφορετικά μενού, χρειάζεται να φλασάρετε και το extras.zip(προαιρετικό). Οι αλλαγές του extras, θα επηρεάσουν όλη την rom (Δεν ξέρω τρόπο να το αποφύγω αυτό, αν και μου αρέσουν οι αλλαγές προσωπικά).

Σε περίπτωση που έχετε ήδη κάποιο theme/θέμα στην rom σας ΜΗΝ φλασάρετε το extras.zip .

Το extras.zip δεν είναι για την vanilla έκδοση της rom.. Αν έχετε την vanilla, μην το φλασάρετε.

Dialer χωρίς extras και αλλαγή σε μενού παραδείγματα:

 

[ATTACH]22971[/ATTACH] [ATTACH]22970[/ATTACH] (το μενού χωρίς τις μπλε διαχωριστικές γραμμές).

 

Εγκατάσταση:

 

1. Πάρτε ένα nandroid backup.

 

 

2. α. Αν χρησιμοποιείτε ήδη τον στοκ dialer:

 

Φλασάρουμε με CWM , ένα από τους 2 dialer. Χωρίς wipe.

 

Προαιρετικά, φλασάρουμε το extras.zip(OXI αν έχετε την vanilla moldovan ή έχετε κάποιο theme στην rom σας). Χωρίς wipe.

 

β. Αν δεν χρησιμοποιούμε τον στοκ dialer ήδη:

 

Πρέπει να κάνουμε full wipe και κάνουμε install με το CWM, τον dialer που θέλουμε.

Προαιρετικά το extras.zip (OXI αν έχετε την vanilla moldovan ή έχετε κάποιο theme στην rom σας).

---------------------------

Φλασάροντας τον original dialer από το thread της rom, θα επαναφέρει τον στοκ dialer(χωρίς wipe). Αν εγκαταστήσατε το extras.zip, με φλασάρισμα της rom , θα αναιρεθούν οι αλλαγές που επιφέρει το extras.zip.

 

Ευχαριστίες/Credits:

 

Lexullde

dully79

KonstaT

TheManicGibbon

UOT kitchen

 

Download:

 

http://www.megaupload.com/?d=YRBS0ITI

 

http://www.filesonic.com/file/4204786535/Dialer.rar

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 403
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια να ρωτησω και εγω κατι γτ δεν ξερω... εχω περασει την official της wind 2.2 με 512 ram απο τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305444 . Mπορω τωρα να περασω την Moldovan-Mile-High-Mountain-Pie-RLS7.zip απο τον οδηγο στο link http://android.modaco.com/topic/3472...7-android-235/ ή θα εχω καποιο προβλημα??? ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω και εγω κατι γτ δεν ξερω... εχω περασει την official της wind 2.2 με 512 ram απο τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305444 . Mπορω τωρα να περασω την Moldovan-Mile-High-Mountain-Pie-RLS7.zip απο τον οδηγο στο link http://android.modaco.com/topic/3472...7-android-235/ ή θα εχω καποιο προβλημα??? ευχαριστω προκαταβολικα

Δεν θα χεις πρόβλημα. Πάντα βέβαια πριν κάποια αλλαγή πέρνουμε backup από το CWM για να μπορέσουμε να επανέλθουμε , αν κάτι πάει στραβά!!!

Link to comment
Share on other sites

Παίζουν* επίσης:

  1. PRO 12
  2. Death Worm
  3. Where's My Water
  4. Monopoly
  5. Reckless Racing
  6. GT Racing
  7. SimsCity
  8. Brothers In Arms 2

 

Δεν παίζουν:

  1. Reckless Getaway
  2. Samurai 2: Vengeance THD
  3. Backstab
  4. Assasin's Creed Revelations

 

Να ρωτήσω και κάτι... Γιατί ενώ στο gameplay δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα, δεν μου παίζει τα intros από μερικά παιχνίδια της gameloft? Συγκεκριμένα Asphalt 5 & Let's Golf. Το λεπίδι φοράει την Cyanogenmod-7.1.0 και τρέχει σταθερά στα 710mhz.

 

Όταν λέω "παίζουν" εννοώ χωρίς κανένα πρόβλημα και με καθόλου lag, εκτός ίσως από το ΒΙΑ2 το οποίο ζορίζεται λιγάκι (μιλώντας πάντα για το δικό μου κινητό)

Πεθαμένος: Ένας φιλόσοφος, κάποτε μου είπε το εξής "Σκέφτομαι, άρα υπάρχω"

Άγγελος: Φίλε, δεν υπάρχεις... αλλά μην το σκέφτεσαι!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
χτες είπα να πάω από froyo σε cyanogenMod 7.1.0 (ομολογώ το έκανα κάπως απερίσκεπτα χωρίς να μελετήσω για bugs στο φόρουμ). Μετά την αναβάθμιση συνδέθηκα άμεσα στο wifi του σπιτιού μου και δούλψα κάνα 2ωρο χωρίς προβλήματα. Σήμερα στα ξαφνικά δεν συνδέεται με τπτ στο ίντερνετ :mad: έβαλα "blade wifi fix" άπειρα reboot αλλά τίποτα. μου χει σπάσει τα νεύρα. είναι πρόβλημα της νέας έκδοσης? τότε χτες γτ μπήκε κανονικά? help (με froyo σπάνια είχα πρόβλημα αλλά καλού κακου το fix το είχα περασμένο)
Link to comment
Share on other sites

χτες είπα να πάω από froyo σε cyanogenMod 7.1.0 (ομολογώ το έκανα κάπως απερίσκεπτα χωρίς να μελετήσω για bugs στο φόρουμ). Μετά την αναβάθμιση συνδέθηκα άμεσα στο wifi του σπιτιού μου και δούλψα κάνα 2ωρο χωρίς προβλήματα. Σήμερα στα ξαφνικά δεν συνδέεται με τπτ στο ίντερνετ :mad: έβαλα "blade wifi fix" άπειρα reboot αλλά τίποτα. μου χει σπάσει τα νεύρα. είναι πρόβλημα της νέας έκδοσης? τότε χτες γτ μπήκε κανονικά? help (με froyo σπάνια είχα πρόβλημα αλλά καλού κακου το fix το είχα περασμένο)

Μήπως χρησιμοποίησες titanium backup και επανέφερες κάποια δεδομένα εφαρμογών συστήματος. Αν ναι, θα σου πρότεινα να ξαναφλασάρεις τη rom με full wipe, και αν χρησιμοποιήσεις titanium backup , να επαναφέρεις μόνο εφαρμογές χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρησιμοποίησες titanium backup και επανέφερες κάποια δεδομένα εφαρμογών συστήματος. Αν ναι, θα σου πρότεινα να ξαναφλασάρεις τη rom με full wipe, και αν χρησιμοποιήσεις titanium backup , να επαναφέρεις μόνο εφαρμογές χρήστη.

 

ναι μαλλον αυτό θα είναι, ταιριάζει νομίζω χρονικά με την επανεγκατασταση του backup. αν θες όμως πες μου τι να κάνω αναλυτικά γτ γενικά μόνο με τυφλοσούρτες οδηγούς απο δω μέσα κάνω ότι κάνω. δεν πολυκαταλαβαίνω τι και πως εννοώ, απλά βήματα από οδηγούς ακολουθώ

 

το my backup pro χρησιμοποιήσα. επίσης την όλη αναβάθμιση την έκανα αυτόματα μέσω rom manager. επίσης να ξανέκανα όλη τη διαδικασία απ την αρχή, αλλά δεν έχω ίντερνετ για να την κάνω...

Edited by shadowman1480
Link to comment
Share on other sites

ναι μαλλον αυτό θα είναι, ταιριάζει νομίζω χρονικά με την επανεγκατασταση του backup. αν θες όμως πες μου τι να κάνω αναλυτικά γτ γενικά μόνο με τυφλοσούρτες οδηγούς απο δω μέσα κάνω ότι κάνω. δεν πολυκαταλαβαίνω τι και πως εννοώ, απλά βήματα από οδηγούς ακολουθώ

 

το my backup pro χρησιμοποιήσα. επίσης την όλη αναβάθμιση την έκανα αυτόματα μέσω rom manager. επίσης να ξανέκανα όλη τη διαδικασία απ την αρχή, αλλά δεν έχω ίντερνετ για να την κάνω...

Μπες rom manager πάτα reboot into recovery για να μπεις σε CWM, όταν μπεις πατα τα πλήκτρα της αυξομείωσης έντασης ήχου για να επίλέξεις wipe data/factory reset και το πλήκτρο home του κινητού για να ενεργοποιήσεις την επιλογή αυτή. Στη επόμενη οθόνη πάτα Υes -- delete all user data (χρησιμοποιώντας τα πλήκτας Vol+- και home με τον ίδιο τρόπο) και όταν τελειώσει το πάτα το πλήκτρο back.

Μετά πήγαινε advanced (χρησιμοποιώντας τα πλήκτας Vol+- και home με τον ίδιο τρόπο) στην επόμενη οθόνη επιλέγεις Wipe dalvik cache και στην επόμενη Yes - Wipe Dalvik Cache. Οταν ολοκληρωθεί και αυτό πάτα δύο φορές το πλήκτρο back για να πάς στην πρώτη οθόνη του CWM και επέλεξε reboot system now.

Περίμενε μέχρι να μπουτάρει η συσκευή (το πρώτο boot μετά από wipe καθυστερεί αρκετά) και όταν το κινητό ανοίξει θα έχεις την CM7.1 όπως όταν την πρωτόβαλες!!!

Και να θυμάσαι ότι από backup επαναφέρεις μόνο τις εφαρμογές χρήστη (δηλ. τις εφαρμογές που εγκατέστησες εσύ), και αν θες μπορείς να επαναφέρεις, αν έχεις κρατήσει backup των sms και call logs του τηλεφώνου σου. Για τις επαφές σου χρησιμοποίησε την ευκολία του Gmail ώστε να συγχρονίζονται αυτόματα όταν περνάς τον λογαριασμό σου (στην CM7 αν δεν σου δίνει την δυνατότητα προσθήκης gmail λογαριασμού θα είναι επειδή μπορεί να μην έχεις περάσει gapps) .

Καλή επιτυχία!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Μπες rom manager πάτα reboot into recovery για να μπεις σε CWM, όταν μπεις πατα τα πλήκτρα της αυξομείωσης έντασης ήχου για να επίλέξεις wipe data/factory reset και το πλήκτρο home του κινητού για να ενεργοποιήσεις την επιλογή αυτή. Στη επόμενη οθόνη πάτα Υes -- delete all user data (χρησιμοποιώντας τα πλήκτας Vol+- και home με τον ίδιο τρόπο) και όταν τελειώσει το πάτα το πλήκτρο back.

Μετά πήγαινε advanced (χρησιμοποιώντας τα πλήκτας Vol+- και home με τον ίδιο τρόπο) στην επόμενη οθόνη επιλέγεις Wipe dalvik cache και στην επόμενη Yes - Wipe Dalvik Cache. Οταν ολοκληρωθεί και αυτό πάτα δύο φορές το πλήκτρο back για να πάς στην πρώτη οθόνη του CWM και επέλεξε reboot system now.

Περίμενε μέχρι να μπουτάρει η συσκευή (το πρώτο boot μετά από wipe καθυστερεί αρκετά) και όταν το κινητό ανοίξει θα έχεις την CM7.1 όπως όταν την πρωτόβαλες!!!

Και να θυμάσαι ότι από backup επαναφέρεις μόνο τις εφαρμογές χρήστη (δηλ. τις εφαρμογές που εγκατέστησες εσύ), και αν θες μπορείς να επαναφέρεις, αν έχεις κρατήσει backup των sms και call logs του τηλεφώνου σου. Για τις επαφές σου χρησιμοποίησε την ευκολία του Gmail ώστε να συγχρονίζονται αυτόματα όταν περνάς τον λογαριασμό σου (στην CM7 αν δεν σου δίνει την δυνατότητα προσθήκης gmail λογαριασμού θα είναι επειδή μπορεί να μην έχεις περάσει gapps) .

Καλή επιτυχία!!!:)

 

τα κατάφερα! 1000 ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

τα κατάφερα! 1000 ευχαριστώ

τη καλή μου αυτή πράξη...ελπίζω να μετρήσει ο Αϊ Βασίλης και να μου φέρει κανένα καλό δωράκι.....ίδωμεν!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

τη καλή μου αυτή πράξη...ελπίζω να μετρήσει ο Αϊ Βασίλης και να μου φέρει κανένα καλό δωράκι.....ίδωμεν!!!:lol:

 

Χαχαχα :lol: Μακάρι kandilak, σου το εύχομαι πραγματικά! Εσύ και kongos ήσασταν και είστε, μεγάλη βοήθεια για πολλόυς. Respect.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα θα ηθελα να κανω 2 ερωτησεις ειμαι νεος κατοχος του κινητου και θα ηθελα βοηθεια με 2 προβληματα

1ον πως γινεται να εχω στο πλαι στις επαφες μπαρα με τα γραμματα οπως στα υπολοιπα android Μονο με εφαρμογη γινεται και αν ναι ποια ειναι καλυτερη? Να εχει και ελληνικα δλδ

2ον για ποιο λογο μου εμφανιζει μονο ορισμενες φωτο απο τις επαφες που εχω εισαγει απο το φβ χωρις να εχουν καποια ορατη σε μενα διαφορα (πχ να εμφανιζει μονο αυτς π εχουν τηλ η κατι αλλο απλα ορισμενες δειχνει φωτο και σε αλλες οχι)

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ πρόβλημα με την επιλογή γλώσσας.

Έχει κολλήσει στα αγγλικά και δεν μπορώ ούτε μήνυμα να γράψω, ούτε φυσικά να κάνω αναζήτηση στις επαφές μου.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ πρόβλημα με την επιλογή γλώσσας.

Έχει κολλήσει στα αγγλικά και δεν μπορώ ούτε μήνυμα να γράψω, ούτε φυσικά να κάνω αναζήτηση στις επαφές μου.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

ευχαριστώ...

Θα πατήσεις MENU μετά θα πας Ρυθμίσεις μετά "Γλώσσα και πληκτρολόγιο" και μετά στο menu που θα εμφανίσει θα πας στο σημείο που λέει Ρυθμίσεις πληκτρολογίου και κάτω από κει θα φαίνεται το πληκτρολόγιο ή τα πληκτρολόγια που είναι εγκατεστημένα στο κινητό σου. Μπορεί στο κινητό σου πχ να αναφέρει "Πληκτρολόγιο Android" και με μικρά γράματα "Ρυθμίσεις πληκτρολόγιο Android", θα πατήσεις το κουμπί αυτό και στο επόμενο μενού επιλογών ψάξε να βρεις "Γλώσσες εισόδου" ή "Input languages" , το πατάς και διαλέγεις από τη λίστα που θα εμφανίσει τις γλώσσες που θέλεις να μπορείς να γράφεις στο πληκτρολόγιο σου.

Link to comment
Share on other sites

Θα πατήσεις MENU μετά θα πας Ρυθμίσεις μετά "Γλώσσα και πληκτρολόγιο" και μετά στο menu που θα εμφανίσει θα πας στο σημείο που λέει Ρυθμίσεις πληκτρολογίου και κάτω από κει θα φαίνεται το πληκτρολόγιο ή τα πληκτρολόγια που είναι εγκατεστημένα στο κινητό σου. Μπορεί στο κινητό σου πχ να αναφέρει "Πληκτρολόγιο Android" και με μικρά γράματα "Ρυθμίσεις πληκτρολόγιο Android", θα πατήσεις το κουμπί αυτό και στο επόμενο μενού επιλογών ψάξε να βρεις "Γλώσσες εισόδου" ή "Input languages" , το πατάς και διαλέγεις από τη λίστα που θα εμφανίσει τις γλώσσες που θέλεις να μπορείς να γράφεις στο πληκτρολόγιο σου.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, έκανα αυτά που μου γράφεις, όμως φτάνω μεχρι το "Ρυθμίσεις πληκτρολόγιο Android" και μετά δε βρήσκω το "Γλώσσες εισόδου" ή "Input languages" ή κάτι παρόμοιο.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, έκανα αυτά που μου γράφεις, όμως φτάνω μεχρι το "Ρυθμίσεις πληκτρολόγιο Android" και μετά δε βρήσκω το "Γλώσσες εισόδου" ή "Input languages" ή κάτι παρόμοιο.

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις το HTC_IME πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

:mad:

Μια απο τις καλύτερες εφαρμογές στο τηλέφωνο.

Εχω συνεχώς αποσυνδέσεις όμως, εντελώς στα ξαφνικά. Μιλάμε για πάνω από 3 φορές την ημέρα. :confused:

Μobile data ανοιχτό, αλλά χάνει τη σύνδεση. Το ίδιο ισχύει & στο wifi, μπορεί να πέρασα τον κωδικό, αλλά μετά από μια ώρα να αποσυνδέεται.

Εχω φίλους με ανδροιντ που μια φορά το πέρασαν κ τέλος, εγω παιδεύομαι τα μάλλα συν οτι μου ξεζουμίζει την μπαταρία μιας κ είναι συνέχεια σε πρώτη θέση.

 

Μήπως κάποιος έχει δει - ξέρει κάτι σχετικά με το viber & το blade;

Link to comment
Share on other sites

:mad:

Μια απο τις καλύτερες εφαρμογές στο τηλέφωνο.

Εχω συνεχώς αποσυνδέσεις όμως, εντελώς στα ξαφνικά. Μιλάμε για πάνω από 3 φορές την ημέρα. :confused:

Μobile data ανοιχτό, αλλά χάνει τη σύνδεση. Το ίδιο ισχύει & στο wifi, μπορεί να πέρασα τον κωδικό, αλλά μετά από μια ώρα να αποσυνδέεται.

Εχω φίλους με ανδροιντ που μια φορά το πέρασαν κ τέλος, εγω παιδεύομαι τα μάλλα συν οτι μου ξεζουμίζει την μπαταρία μιας κ είναι συνέχεια σε πρώτη θέση.

 

Μήπως κάποιος έχει δει - ξέρει κάτι σχετικά με το viber & το blade;

Με ποια rom το έχεις δοκιμάσει? Με CM7.1 stable δοκίμασες?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με τη CM7.1 stable ! Με άλλη μια που είχα πριν πάλι τα ίδια έκανε.

Μήπως είναι ζαβό το τηλέφωνο;

Δηλαδή εσυ έχεις blade και πάει μια χαρά; :worry:

Γίνεται σπαστικό ρε γμτ γιατί μπορεί να ψάχνεις μια επαφή ή να κάνεις κάτι και τσουπ σου πετάει στα μούτρα, πληκτρολογήσε αριθμό.

 

Φχαριστώ για το ενδιαφέρον, κάθε σύσταση δεκτή. Να το δει και κανένα άλλο μέλος μπας και μου δώσει τα φώτα του.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με τη CM7.1 stable ! Με άλλη μια που είχα πριν πάλι τα ίδια έκανε.

Μήπως είναι ζαβό το τηλέφωνο;

Δηλαδή εσυ έχεις blade και πάει μια χαρά; :worry:

Γίνεται σπαστικό ρε γμτ γιατί μπορεί να ψάχνεις μια επαφή ή να κάνεις κάτι και τσουπ σου πετάει στα μούτρα, πληκτρολογήσε αριθμό.

 

Φχαριστώ για το ενδιαφέρον, κάθε σύσταση δεκτή. Να το δει και κανένα άλλο μέλος μπας και μου δώσει τα φώτα του.

Ακριβώς δεν έχω καταλάβει ποιο είναι το πρόβλημα που σου παρουσιάζει? Αποσυνδέεται η εφαρμογή από το δίκτυο, παρότι η σύνδεση wifi είναι ενεργή? Με ποια συχνότητα το εμφανίζει? Μπορεί να είναι πρόβλημα της internet συνδεσής σου και σε πετάει προσωρινά εκτός internet με αποτέλεσμα να βγαίνει και το viber εκτός?

Δεν το έχω πολυδουλέψει και ότι και να σου πω δεν μπορείς να το πεις τσεκαρισμένο. Το μόνο πρόβλημα που έχω με την εφαρμογή είναι με τον ήχο που δεν μπορώ να τον κάνω να βγαίνει από το ακουστικό. Κατά τ'αλλα δεν έχω παρατηρήσει πρόβλημα. Έχεις την τελευταία έκδοση του viber? Μήπως να δοκίμαζες καμιά παλιότερη , μήπως και δεν στο κάνει. Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις απεγκατάσταση με εκκαθάριση δεδομένων και μετά επανεγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες, αποσυνδέεται... συνεχώς (!)

Παρόλο που είμαι μονίμως με ιντερνετ, είτε ασύρματο είτε με του κινητού.

Το αυτό οτι δεν ακούγεται από το ακουστικό, αλλά από το ηχείο. Αν δεν το χρησιμοποιείς για να κάνεις κλήσεις παραμένει στο μπαγκράουντ, δεν ζητά verify οπότε γι' αυτό δεν σε "ενοχλεί". Το τσέκαρα αυτό όταν το είχα (στο δικό μου) κλασμένο για καμμιά εβδομάδα.

 

Απ' οτι έχω καταλάβει είναι θέμα συμβατότητας συσκευής με το viber.

Θα στείλω μεϊλ σε αυτούς που το έχουν, ποιός ξέρει... :mobile:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά γεια σας και σας ευχαριστώ εξ αρχής

 

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με την επανασύνδεση του WiFi όταν γυρίζω από sleep mode

 

Δείχνει επαναλαμβανόμενα: Σάρωση>Σύνδεση>Αποσύνδεση

και δεν ξαναμπαίνει στο δίκτυο του σπιτιού μου... μόνο αν κάνω reboot στο router μου.

Είναι σα να μη ξαναδίνει IP

 

Έχω χρησιμοποιήσει ήδη το app (Blade Wifi Fix) αλλά δεν έκανε απολύτως τίποτα.

Επίσης έχω προσπαθήσει με στατική IP, με το να κάνω reboot στο τηλέφωνο, με το να αυτό-αποσυνδέομαι πριν μπει σε sleep mode, με άλλα apps για να μην χάνεται η σύνδεση στο sleep mode, με διάφορες ασφάλειες του ασύρματου δικτύου (WEP,WAP,MAC Address Filtering , χωρίς ασφάλεια) ...ΤΙΠΟΤΑ

Επίσης έβαλα τα UPnP και Firewall Disabled, πάλι ΤΙΠΟΤΑ

 

Το θέμα είναι ότι πριν λίγες μέρες σε άλλα δίκτυα δεν μου το έκανε (βέβαια στα σπίτια που πήγαινα είχαν όλοι ΖΤΕ router )

Το πρόβλημα άρχισε με το που εγκατέστησα το καινούργιο router (BELKIN G)... ΛΈΤΕ ΝΑ ΦΤΑΊΕΙ ΑΥΤΌ ;;;;

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ;;;;;;

::cry::cry::cry:

:help::help::help::

 

 

Επίσης κάτι που παρατήρησα είναι ότι το WiFi δεν αποσυνδέεται όταν το κινητό φορτίζεται !!! Αυτό δεν είναι λίγο κουλό....

Edited by giolanda1981
Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα από χτες οτι δεν δουλεύουν τα mobile data... :(

Επαιζαν κανονικά, πάντα ενεργοποιημένα, αλλά τώρα δεν λειτουργούν.

Μήπως ξέρει κάποιος να δώσει info πως είναι τα values στο build.prop να ρίξω μια ματιά; σκέφτομαι οτι κάτι έχει γίνει από το τηλ. & οχι από την εταιρία...

είναι βονταφον η γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους!!! Εχω μια απορια... Εχω το blade λιγορερο απο χρονο και παρουσιασε προβλημα με το μικροφωνο. Το μονο που εχω "πειραξει" μεχρι τωρα ειναι να κανω το κινητο απο 256 σε 512. Αν βαλω την official rom της wind και παω παλι στα 256 υπαρχει περιπτωση να εχω καποιο θεμα με την εγγυηση??
Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα από χτες οτι δεν δουλεύουν τα mobile data... :(

Επαιζαν κανονικά, πάντα ενεργοποιημένα, αλλά τώρα δεν λειτουργούν.

Μήπως ξέρει κάποιος να δώσει info πως είναι τα values στο build.prop να ρίξω μια ματιά; σκέφτομαι οτι κάτι έχει γίνει από το τηλ. & οχι από την εταιρία...

είναι βονταφον η γραμμή.

 

Πες μας ποια rom έχεις να σου στείλω το build

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα ZTE Blade

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...