Jump to content

[S II] Διαθεσιμότητα και αγορά


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν στο βιβλιαράκι της εγγύησης ανάμεσα στις χώρες υπάρχει και η Ελλάδα, το δέχονται.

 

Bιβλιαρακι εγγυησης εννοεις ενα μικρο βιβλιαρακι που εχει τους ΟΡΟΥΣ και μνο αυτους της εγγυησης σε αρκετες γλωσσες??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Bιβλιαρακι εγγυησης εννοεις ενα μικρο βιβλιαρακι που εχει τους ΟΡΟΥΣ και μνο αυτους της εγγυησης σε αρκετες γλωσσες??

 

Ναι, και ανάμεσα τους και την ελληνική.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

- Για να λυθεί η απορία του ποιά συσκευή είναι ελληνική και ποιά όχι ,δεν έχετε παρά να ρίξετε μια ματιά παρακάτω και να συγκρίνετε τις δικές σας !!

 

1. Βρίσκουμε το Product code της συσκευής μας πατώντας *2767*4387264636# ,στο dial pad.

2. Βρίσκουμε το firmware version πατώντας *#1234#

3. Συγκρίνουμε με τα παρακάτω που είναι οι ελληνικές εκδόσεις με τα προεγκατεστημένα firmwares out of the box !!

 

Greece

 

Product Code: GT-I9100LKAEUR

 

Version: Android 2.3.3

 

HIDSWVER: I9100XWKE2/I9100OXXKE2/I9100XXKDJ/I9100XWKE2

 

 

 

Greece (Cosmote)

 

Product Code: GT-I9100LKACOS

 

Version: Android 2.3.3

 

HIDSWVER: I9100BOKG2/I9100COSKF1/I9100BOKG1/I9100BOKG2

 

 

 

Greece (Vodafone)

 

Product Code: GT-I9100LKAVGR

 

Version: Android 2.3.3

 

HIDSWVER: I9100BUKG2/I9100VGRKE2/I9100BUKG1/I9100BUKG2

 

 

- Αυτή είναι η πιο πρόσφατη ενημερώση που έλαβαν τα Galaxy S II: :)

Austria GT-I9100LKAMAX T-Mobile I9100BOKK1/I9100MAXKJ3/I9100BOKJ1/I9100BOKK1 17/11/2011 11:28

 

Croatia GT-I9100ABCCRO T-Mobile I9100BOKK1/I9100CROKJ4/I9100BOKJ1/I9100BOKK1 17/11/2011 11:41

 

Germany GT-I9100LKADTM T-Mobile I9100BOKK1/I9100DTMKJ3/I9100BOKJ1/I9100BOKK1 17/11/2011 11:14

 

Greece GT-I9100LKACOS Cosmote I9100BOKK1/I9100COSKJ3/I9100BOKJ1/I9100BOKK1 17/11/2011 10:43

- Η συσκευή της cosmote είναι μέσα στις πρώτες που έλαβε την ενημέρωση!!

- Αν προσέξετε , η ώρα υποδηλώνει το πότε ανέβηκαν στον server .... της κοτε ήταν η πρώτη απ' όλες :rolleyes: Να υποθέσω ότι θα ισχύσει και στην επόμενη αναβάθμιση το ίδιο;;!!!!

 

- Της vodafone η τελευταία ενημέρωση ήταν ....

Greece GT-I9100LKAVGR Vodafone I9100BUKJ3/I9100VGRKI3/I9100BUKI1/I9100BUKJ3 24/10/2011 13:54

- .... πριν ένα μήνα :X

- Για το Greece GT-I9100LKAEUR product code (unbranded για κάποιους),δεν βρήκα στοιχεία ενημέρωσης !!!! ... μήπως τελικά τα ελεύθερα τα έχουνε για τον .... !!!

 

ΥΓ.

- Επέστρεψα στην πλατφόρμα και άρχισα πάλι τα εντατικά !!!! :cry:

Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τους κωδικούς που προτείνει παραπάνω ο φίλος και μου δίνει sales code XEH που σημαίνει Hungary.

Η κάρτα εγγύσησης η οποία είναι κενή (χωρίς τα στοιχεία του τηλεφώνου) είναι στα ουγκαρέζικα μόνο αλλά από κάτω γράφει με λατινικούς χαρακτήρες 'SAMSUNG EUROPEAN BLOCK WARRANTY'.

 

Τι λέτε, είμαι καλυμένος από samsung hellas ή όχι?

 

Kαι ομως...Αυτο πρεπει να εχει το κινητο μεσα για να εισαι καλυμενος πιστευω απλα να ειναι συμπληρωμενο!Μια καρτουλα που να λεει για ευρωπαικη εγγυηση η οποια να ειναι συμπληρωμενη!Με ενα χαρτακι που εχει τους ορους της εγγυησης σε πολλες γλωσσες και μεσα σε αυτες τα Ελληνικα δεν νομιζω να μαι καλυμενος...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Kαι ομως...Αυτο πρεπει να εχει το κινητο μεσα για να εισαι καλυμενος πιστευω απλα να ειναι συμπληρωμενο!Μια καρτουλα που να λεει για ευρωπαικη εγγυηση η οποια να ειναι συμπληρωμενη!Με ενα χαρτακι που εχει τους ορους της εγγυησης σε πολλες γλωσσες και μεσα σε αυτες τα Ελληνικα δεν νομιζω να μαι καλυμενος...

 

Δεν ισχύει αυτό, κανένα κατάστημα δεν συμπληρώνει την κάρτα που λες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό, κανένα κατάστημα δεν συμπληρώνει την κάρτα που λες.

Για να συμπληρωθεί η κάρτα πρέπει να ανοίξει η συσκευασία...όντως κανένας δεν την συμπληρώνει...

Link to comment
Share on other sites

Eστω να υπαρχει ρε παιδια αυτη η καρτα!!Θελει καρτα ευρωπαικης εγγυησης και οχι απλα το βιβλιρακι με τους ορους σε 4-5 γλωσσες!(αναμεσα και τα Ελληνικα)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η συζήτηση πραγματικά έχει ξεφύγει τελείως, νομίζω ότι δεν έχουμε λόγο να επαναλαμβανόμαστε. Όσοι ενδιαφέρονται περί του θέματος θα διαβάσουν και θα καταλάβουν. Για περισσότερες απαντήσεις απευθύνσου με περισσότερες πληροφορίες στο επίσημο service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη εχω μιλησει και μου εστειλαν και απαντηση μεσω email γι αυτο το λεω!Για να μην τρεφουν φρουδες ελπιδες μερικοι οτι ενα κινητο που προοριζεται ας πουμε για την Γερμανικη αγορα θα επισκευαστει στην Samsung Ελλαδας...Επειδη την πατησα με το συγκεκριμενο θεμα εψαξα παρααα πολυ!Και ειναι πολυ σοβαρο ζητημα και αξιζε που το συζητησαμε!Δινουν μερικοι 500+ ευρω για να εχουν καλυψη απο την Ελλαδα και τους χαλαει και τρεχουν...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Έχω αποφασίσει και γω για το συγκεκριμένο κινητό. Εκεί που ήμουν έτοιμος να το τσιμπήσω σε αρκετά δελεαστική τιμή (ως εισαγόμενο από την ευρώπη), το κατάστημα με προειδοποίησε οτι ενδεχομένως να αντιμετωπίσω πρόβλημα με την ελληνική γλώσσα/πληκτρολόγιο όταν και αν το αναβαθμίσω σε πιο πρόσφατη έκδοση Android... Στην περίπτωση αυτή θα πρέπει να το στείλω, μου είπαν, στο τμήμα service του καταστήματος για να του περάσουν τα ελληνικά.

 

Ισχύει κάτι τέτοιο; Όσοι έχετε ευρωπαϊκά GSII είχατε ποτέ πρόβλημα στα ελληνικά μετά από αναβάθμιση του λειτουργικού; H ελληνική γλώσσα δεν περιλαμβάνεται σε όλες τις ευρωπαϊκές αναβαθμίσεις του κινητού (και οχι αποκλειστικά σε όσες προορίζονται για την ελληνική αγορά);

 

Ζητώ συγγνώμη αν έχει απαντηθεί προηγουμένως το ερώτημα αλλά μετά από σχετική αναζήτηση δεν βρήκα κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Έχω αποφασίσει και γω για το συγκεκριμένο κινητό. Εκεί που ήμουν έτοιμος να το τσιμπήσω σε αρκετά δελεαστική τιμή (ως εισαγόμενο από την ευρώπη), το κατάστημα με προειδοποίησε οτι ενδεχομένως να αντιμετωπίσω πρόβλημα με την ελληνική γλώσσα/πληκτρολόγιο όταν και αν το αναβαθμίσω σε πιο πρόσφατη έκδοση Android... Στην περίπτωση αυτή θα πρέπει να το στείλω, μου είπαν, στο τμήμα service του καταστήματος για να του περάσουν τα ελληνικά.

Αν διαβασεις στο thread με τα επισημα firmware μπορεις να δεις πχ οτι στην Αγγλικη rom δεν εχει ελληνικο swype. Μενου ελληνικο εχουν ολα.

Αν καποιο μαγαζι πουλαει αυτο το κινητο σημαινει οτι στο μαγαζι ανοιγουν τη συσκευασια κ πειραζουν το κινητο για να του περασουν ελληνικο πληκτρολογιο.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

εχουμε βγαλει ενα τελικο συμπερασμα απο που να αγορασω το τηλεφωνο (skroutz) σε φτηνη τιμη ~410-430€ να καλυπτεται απο ελληνικη αντιπροσωπεια και αν γινεται να ειναι unbranded για να παιρνει τις αναβαθμισεις πιο γρηγορα;
Link to comment
Share on other sites

εχουμε βγαλει ενα τελικο συμπερασμα απο που να αγορασω το τηλεφωνο (skroutz) σε φτηνη τιμη ~410-430€ να καλυπτεται απο ελληνικη αντιπροσωπεια και αν γινεται να ειναι unbranded για να παιρνει τις αναβαθμισεις πιο γρηγορα;

 

^Γενικώς και μένα αυτή είναι η μεγαλύτερη απορία μου... Με ενδιαφέρει κυρίως να έχω ελληνικό πληκτρολόγιο (οχι τόσο μενού, εκεί τα αγγλικά με βολεύουν περισσότερο) για μηνύματα/internet/emails μετά από αναβαθμίσεις, χωρίς να πρέπει ν' αρχίζω διαδικασίες για να τα περάσω μόνος μου κάθε φορά :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν διαβασεις στο thread με τα επισημα firmware μπορεις να δεις πχ οτι στην Αγγλικη rom δεν υπαρχει το ελληνικο πληκτρολογιο.

 

To πληκτρολόγιο της Samsung έχει κανονικά την ελληνική γλώσσα, το swype δεν έχει αλλά αυτό διορθώνεται εύκολα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι και τόσο απαραίτητο -τελικά- να έχει ελληνικό πληκτρολόγιο (που κατά 99% θα έχει), γιατί υπάρχουν 2-3 εφαρμογές για ελληνικό πληκτρολόγιο (π.χ. smart keyboard pro) που είναι κλάσεις ανώτερα από το μαμά -έτσι κι έτσι- πληκτρολόγιο...

είναι σα να ψάχνουμε να αγοράσουμε ένα αυτοκίνητο, και να προσπαθούμε να βρούμε κάποιο που έρχεται από το εργοστάσιο με ενσωματωμένο αρωματικό χώρου, με άρωμα βανίλια. Και να απορρίπτουμε κάποιο επειδή έρχεται με άρωμα γιασεμιού!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

To πληκτρολόγιο της Samsung έχει κανονικά την ελληνική γλώσσα, το swype δεν έχει αλλά αυτό διορθώνεται εύκολα.

Μπέρδεψα την 2.3.5 του s με το sii! Αν έχεις και τα δύο ταυτόχρονα κάπου χάνεσαι στα post!

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ SAMSUNG GALAXY SII.ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΒΡΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ SKROUTZ ΑΡΚΕΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΥΝΙΚΙΑΚΑ ΜΑΓΑΖΙΑ (ESHOP) ΜΕ ΤΙΜΕΣ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ.ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΡΚΕΤΟ ΨΑΞΙΜΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ.ΜΕΡΙΚΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΕΝΩ ΠΑΡΑΔΕΧΟΝΤΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΛΕΝΕ ΨΕΜΑΤΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ.ΔΗΛΑΔΗ 24 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΔΙΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΗ ΕΓΓΥΗΣΗ ΓΙΑΥΤΑ.ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΙ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ SAMSUNG GALAXY SII.ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΒΡΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ SKROUTZ ΑΡΚΕΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΥΝΙΚΙΑΚΑ ΜΑΓΑΖΙΑ (ESHOP) ΜΕ ΤΙΜΕΣ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ.ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΡΚΕΤΟ ΨΑΞΙΜΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ.ΜΕΡΙΚΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΕΝΩ ΠΑΡΑΔΕΧΟΝΤΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΛΕΝΕ ΨΕΜΑΤΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ.ΔΗΛΑΔΗ 24 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΔΙΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΗ ΕΓΓΥΗΣΗ ΓΙΑΥΤΑ.ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΙ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ.

Καταρχήν σε κανένα φόρουμ δεν γράφουν με κεφαλαία. Κατα δεύτερον ισχύει η πανευρωπαϊκή εγγύηση και είναι υποχρεωμένοι να τη δεχτούν εφόσον συνοδεύεται με τα ανάλογα παραστατικά και δεν έχεις επέμβει ανεπίσημα στο firmware. Αν εσύ αγοράσεις bmw στη γερμανία και μετά έρθεις Ελλάδα δεν θα στο κάνουν service;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ας μου πει κάποιος που ξέρει σίγουρα για τις εγγύησεις.είμαι τσεχία και βρήκα μια γερμανική συσκευή αλλα στο κατάστημα μου είπαν ότι το τηλέφωνο δεν έχει την επίσημη εγγύηση από samsung αλλα 2 χρονια εγγύηση από αυτό το κατάστημα .Στην τσεχία έχει αντιπροσωπεία η samsung απλός δεν ξέρω καλά τσεχικα να ρωτήσω .ισχύ κάτι τέτοιο η οταν είναι ευρωπαϊκής προελευσης το mobile δεν έχει σημασία από που το αγόρασες.Eγώ απότι κατάλαβα για να έχεις εγγύηση από την samsung πρέπει να αγοράσεις γερμανική συσκευή από γερμανία τσεχικη από τσεχία και ελληνική από ελλάδα αλλιώς
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ας μου πει κάποιος που ξέρει σίγουρα για τις εγγύησεις.είμαι τσεχία και βρήκα μια γερμανική συσκευή αλλα στο κατάστημα μου είπαν ότι το τηλέφωνο δεν έχει την επίσημη εγγύηση από samsung αλλα 2 χρονια εγγύηση από αυτό το κατάστημα .Στην τσεχία έχει αντιπροσωπεία η samsung απλός δεν ξέρω καλά τσεχικα να ρωτήσω .ισχύ κάτι τέτοιο η οταν είναι ευρωπαϊκής προελευσης το mobile δεν έχει σημασία από που το αγόρασες.Eγώ απότι κατάλαβα για να έχεις εγγύηση από την samsung πρέπει να αγοράσεις γερμανική συσκευή από γερμανία τσεχικη από τσεχία και ελληνική από ελλάδα αλλιώς

Η πανευρωπαϊκή εγγύηση είναι νόμος και ισχύει. Μια φίλη μου που πήρε κινητό από Ελλάδα με product code Πορτογαλίας και της παρουσίασε πρόβλημα η Samsung Hellas το διόρθωσε κανονικά μέσα στην εγγύηση, συνοδευόμενο από την απόδειξη με αναγραφή του imei πάνω. Πρόβλημα θα υπάρχει αν είναι πχ αγορασμένο από Αγγλία και αυτοί το έχουν εισάγει από Κίνα. Επίσης να σου αναφέρω ότι το sii που δίνει η cosmote είναι γερμαρνικό, φαντάζεσαι να μη εχει εγγύηση?????

Δες εδώ απάντηση από samsung hellas σε ανάλογη ερώτηση για το galaxy s:

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με τη Samsung Electonics Hellas!

 

Σχετικά με το αίτημα σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε,

Εφόσον μας δώσατε το ΙΜΕΙ της συσκευής ανακαλύψαμε πως το προιόν που κατέχετε δεν προορίζετε για την Ελληνική αγορά αλλά δεν αυτό δεν σημένει πως το προιόν θα θεωρηθεί εκτός εγγύησης.Εκτος εγγύησης το προιόν θα θεωρηθεί μόνο αν το λογισμικό που κατέχει δεν υπάρχει στην Ελλάδα επειδή οι τεχνικοί μας δεν θα έχουν την τεχνική γνώση για επισκευή και αναβάθμηση στο κατέχων λογισμικό.

Αυθεντικό το προιόν είναι αν το πακέτο αγοράς έχει την ταινία προστασίας αλλά και την Παν-Ευρωπαική κάρτα εγγύησης η οποία περιέχει την χώρα Ελλάδα.

Πολλά προιόντα έρχονται στην αγορά με διαφορετικά λογισμικά ανάλογα την ημερομηνία κυκλοφορίας τους αλλά και των αναβαθμήσεων τους.Άρα μπορεί η συσκευή σας να έχει διαφορετικό λογισμικό απο άλλες συσκευές ίδιου τύπου και έτσι θα θεωρούνται εντός εγγύησης απο τις χώρες που κατέχουν το τρέχων λογισμικο.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά εγγύηση έχουν από τη Samsung όλα τα τα τηλέφωνα με πανευρωπαϊκή εγγύηση. Και τις κάρτες, το manual ακόμα και την απόδειξη πολλές φορές δεν τους νοιάζει αν τα πέταξες, τα έφαγες ή τα έκαψες. Η αναγνώριση στο service γίνεται από το IMEI της συσκευής, ακόμα και της ημερομηνίας αγοράς. Τίποτα άλλο... Όταν ρωτάς μαθαίνεις ;)
Link to comment
Share on other sites

Η πανευρωπαϊκή εγγύηση είναι νόμος και ισχύει. Μια φίλη μου που πήρε κινητό από Ελλάδα με product code Πορτογαλίας και της παρουσίασε πρόβλημα η Samsung Hellas το διόρθωσε κανονικά μέσα στην εγγύηση, συνοδευόμενο από την απόδειξη με αναγραφή του imei πάνω. Πρόβλημα θα υπάρχει αν είναι πχ αγορασμένο από Αγγλία και αυτοί το έχουν εισάγει από Κίνα. Επίσης να σου αναφέρω ότι το sii που δίνει η cosmote είναι γερμαρνικό, φαντάζεσαι να μη εχει εγγύηση?????

Δες εδώ απάντηση από samsung hellas σε ανάλογη ερώτηση για το galaxy s:

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με τη Samsung Electonics Hellas!

 

Σχετικά με το αίτημα σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε,

Εφόσον μας δώσατε το ΙΜΕΙ της συσκευής ανακαλύψαμε πως το προιόν που κατέχετε δεν προορίζετε για την Ελληνική αγορά αλλά δεν αυτό δεν σημένει πως το προιόν θα θεωρηθεί εκτός εγγύησης.Εκτος εγγύησης το προιόν θα θεωρηθεί μόνο αν το λογισμικό που κατέχει δεν υπάρχει στην Ελλάδα επειδή οι τεχνικοί μας δεν θα έχουν την τεχνική γνώση για επισκευή και αναβάθμηση στο κατέχων λογισμικό.

Αυθεντικό το προιόν είναι αν το πακέτο αγοράς έχει την ταινία προστασίας αλλά και την Παν-Ευρωπαική κάρτα εγγύησης η οποία περιέχει την χώρα Ελλάδα.

Πολλά προιόντα έρχονται στην αγορά με διαφορετικά λογισμικά ανάλογα την ημερομηνία κυκλοφορίας τους αλλά και των αναβαθμήσεων τους.Άρα μπορεί η συσκευή σας να έχει διαφορετικό λογισμικό απο άλλες συσκευές ίδιου τύπου και έτσι θα θεωρούνται εντός εγγύησης απο τις χώρες που κατέχουν το τρέχων λογισμικο.

 

Ευχαριστω !! θα το πάρω και ελπιζω ολα να ειναι οκ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εδω και 1,5 μηνα που αποφασισα να παρω κιν ημουν αναμεσα σε 4s και SII. Μετα απο πολυ διαβασμα στο forum (ενθουσιασμενοι οι κατοχοι SII και με διαφορα προβληματα οι περισσοτεροι κατοχοι 4s) αλλα και δεδομενης της διαφορας τιμης 140-150ευρω περιπου (το 4s θα το επαιρνα απο apple store Αγγλιας στα 580ε) τελικα αποφασισα και σημερα παρηγγειλα το SII απο tech n easy...
Link to comment
Share on other sites

Εδω και 1,5 μηνα που αποφασισα να παρω κιν ημουν αναμεσα σε 4s και SII. Μετα απο πολυ διαβασμα στο forum (ενθουσιασμενοι οι κατοχοι SII και με διαφορα προβληματα οι περισσοτεροι κατοχοι 4s) αλλα και δεδομενης της διαφορας τιμης 140-150ευρω περιπου (το 4s θα το επαιρνα απο apple store Αγγλιας στα 580ε) τελικα αποφασισα και σημερα παρηγγειλα το SII απο tech n easy...

Καλώς ήρθες κι εσύ στον κόσμο της τεχνολογίας! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Διαθεσιμότητα και αγορά
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...