Jump to content

[S II] Διαθεσιμότητα και αγορά


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή θέλω να αγοράσω και εγώ το SII και μάλλον από κάποιο μαγαζί στο skroutz μήπως ρώτησε κανείς τις τελευταίες μέρες ποιοί έχουν ελληνικό; Όχι ότι έχω πρόβλημα με ευρωπαϊκό αν καλύπτεται από εγγύηση, αλλά να μην έχουν λόγο να πουλήσουν το παραμύθι της 2ης ταινίας ασφαλείας για την προσθήκη manual.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαιρετε,εχω σκοπο να παρω το πρωτο μου smartphone και κλίνω προς το gs2,εχω καποιες αποριες που θα εχουν ξαναειπωθει υποθετω αλλα δυστυχως δε μπορω να βρω βοηθεια μεσω της αναζητησης στο φορουμ.Οποτε ας ρωτησω..

 

1.Μεσω skroutz.gr βρισκω το συγκεκριμενο smartphone να ξεκιναει απο 430 ευρω περιπου,πολυ φθηνοτερα απο οτι σε μεγαλα καταστηματα ηλεκτρονικων ειδων και πληροφορικης.Παιζει κατι με τα συγκεκριμενα καταστηματα και το εχουν τοσο φθηνοτερα;

 

2.Τι πρεπει να προσεξω για να εχω εγγυηση απο την ελληνικη αντιπροσωπεια της Samsung;Μηπως τα ανωθεν καταστηματα που αναφερω,οχι ονομαστικα φυσικα,εχουν καποια εκδοση του τηλεφωνου,πχ απο εξωτερικο,και για αυτο ειναι τοσο πιο φθηνη και δεν υποστηριζεται απο την ελληνικη αντιπροσωπεια;

 

3.Συμφωνα με την εμπειρια σας,τωρα που ερχονται και χριστουγεννα σιγα σιγα..Ειναι συχνο φαινομενο να γινονται προσφορες και μειωσεις τιμων σε κινητα τετοιες περιοδους;Μηπως να περιμενω τον δεκεμβριο για την αγορα του;

 

4.Να προσεξω κατι αλλο κατα την αγορα του που δε το αναφερω εδω μηπως;

Link to comment
Share on other sites

1. Μην φοβάσαι τα συγκεκριμένα μαγαζιά. Πάρα πολλά παιδιά από το φόρουμ εδώ έχουν αποκτήσει από κάποιο τέτοιο κατάστημα τη συσκευή τους.

 

2. Αν δε χάνω κάτι απλά να είναι Ευρωπαϊκή η συσκευή. Μετά θα σε καλύπτει και στην Ελλάδα η εγγύηση.

 

3. Το να σκέφτεσαι προσφορές και να περιμένεις συνήθως δεν έχει νόημα. Κανείς δεν ξέρει αν θα πέσουν (και πόσο) οι τιμές. Αν το θες προχώρα. Αλλιώς αργότερα θα βγει κάτι καινούργιο και θα θες εκείνο και πάει λέγοντας.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω απο "τετοιο" μαγαζι αγορασα και ειναι ελληνικο και ολα καλα οποτε μην φοβασαι...σου εστειλα και pm

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να αγοράσω και εγώ το SII και μάλλον από κάποιο μαγαζί στο skroutz μήπως ρώτησε κανείς τις τελευταίες μέρες ποιοί έχουν ελληνικό; Όχι ότι έχω πρόβλημα με ευρωπαϊκό αν καλύπτεται από εγγύηση, αλλά να μην έχουν λόγο να πουλήσουν το παραμύθι της 2ης ταινίας ασφαλείας για την προσθήκη manual.

 

Μόλις μίλησα με το tech n easy και τηλεφωνικώς και μου επιβεβαίωσαν ότι είναι ελληνικής αντιπροσωπείας και φυσικά καλύπτεται από διετή εγγύηση το κινητό.

 

Υ.Γ. Αύριο παραλαμβάνω εγώ...!!! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με το tech n easy και τηλεφωνικώς και μου επιβεβαίωσαν ότι είναι ελληνικής αντιπροσωπείας και φυσικά καλύπτεται από διετή εγγύηση το κινητό.

 

Υ.Γ. Αύριο παραλαμβάνω εγώ...!!! :D

 

Και γώ αύριο παραλαμβάνω αφού έλαβα mail επιβεβαίωσης οτι ειναι ελληνικής αντιπροσωπείας και έχει διετή εγγύηση. Με το καλό να μας έρθουν!!!! :D

QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

Και γώ αύριο παραλαμβάνω αφού έλαβα mail επιβεβαίωσης οτι ειναι ελληνικής αντιπροσωπείας και έχει διετή εγγύηση. Με το καλό να μας έρθουν!!!! :D

Πφφ...τελικά έχει εξαντληθεί το άσπρο και θα αργήσει να έρθει! Από birdphone έχει αγοράσει κανείς παιδιά;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω σημερα απο techneasy,σφραγισμενο κανονικα το κουτι του κινητου,και μεσα ελληνικο εγχειριδιο χρησης,οχι φωτοτυπημενο φυσικα,και βιβλιαρακι εγγυησης με ελληνικα επισης.Επισης,αποδειξη με σφραγιδα μεταπωλητη υπογραμμενη και γραμμενο IMEI συσκευης οπως ζηταει η Samsung Hellas απο οτι διαβασα για την εγγυηση της.Αδικως αγχωνομαστε τοσο μου φαινεται...Ειναι λογικο να μου πεις με τοση μεγαλη διαφορα τιμης απο πιο μεγαλα καταστηματα αλλα προφανως κατι συμβαινει με τα μεγαλυτερα καταστηματα και οχι με τα μικροτερα...Αλλωστε η τιμη του σε αυτα ειναι ιδια ή παρεμφερης με τιμες της συσκευης που βλεπεις σε μεγαλα ευρωπαικα online καταστηματα.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στο ανωτέρω κατάστημα προσανατολίζομαι. Νεότερα εντός ολίγων ημερών... Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Εγω αναρωτιεμαι αν τελικα ειναι καλυτερο να ειναι ελληνικο το κινητο η ευρωπαικο. Αφου η ελληνικη αντιπροσωπεια αργει τα updates..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας πω πως και εγώ απο tech το έχωπάρει. Σε λευκό χρώμα ήρθε μέσα σε 2 μέρες.Ελληνικό με εγγύηση με τα πάντα. Ευχαριστημένος στο φουλ και με γειές σε όλους όσους το πάρουν σύντομα. :cool:

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Εγω αναρωτιεμαι αν τελικα ειναι καλυτερο να ειναι ελληνικο το κινητο η ευρωπαικο. Αφου η ελληνικη αντιπροσωπεια αργει τα updates..

 

εγω πηγα σε σκρουτζομαγαζο . μου ειχαν πει εχω ελληνικο και γερμανικο. μου ειπε φιλος απο εδω να προτιμησω το ξενο για τα updates. πηγα εκει και ειχαν μονο ελληνικο( 2 κομματια) και θα εφερναν και αλλα.

και πηρα το ελληνικο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, μόλις έγινα καινούριο μέλος της κοινότητας σας. Χθες ενώ ήμουν έτοιμος να παραγγείλω το S2 από σκρουτζομάγαζο διαπίστωσα ότι 2 εταιρίες ( οι καλύτερες από πλευρά αξιολογήσεων --> birdphone k tech'n'easy) δεν πουλάνε πλέον το μοντέλο, όχι απλά δεν το έχουν διαθέσιμο. Εγώ σκέφτηκα 2 εκδοχές και θα ήθελα κάποιος πιο έμπειρος να μου πει τη γνώμη του:

1) το κινητό θα ακριβύνει πολύ τις επόμενες μέρες άρα πρέπει να το αγοράσω εσπευσμένα

2) το κινητό θα φθηνήσει και ετοιμάζουν κάποια προσφορά ( λόγω της κυκλοφορίας του iphone4s και του nexus s)

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τη γρήγορη απάντησή σας

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, μόλις έγινα καινούριο μέλος της κοινότητας σας. Χθες ενώ ήμουν έτοιμος να παραγγείλω το S2 από σκρουτζομάγαζο διαπίστωσα ότι 2 εταιρίες ( οι καλύτερες από πλευρά αξιολογήσεων --> birdphone k tech'n'easy) δεν πουλάνε πλέον το μοντέλο, όχι απλά δεν το έχουν διαθέσιμο. Εγώ σκέφτηκα 2 εκδοχές και θα ήθελα κάποιος πιο έμπειρος να μου πει τη γνώμη του:

1) το κινητό θα ακριβύνει πολύ τις επόμενες μέρες άρα πρέπει να το αγοράσω εσπευσμένα

2) το κινητό θα φθηνήσει και ετοιμάζουν κάποια προσφορά ( λόγω της κυκλοφορίας του iphone4s και του nexus s)

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τη γρήγορη απάντησή σας

 

Στο tech'n'easy παντως υπαρχει

http://www.techneasy.gr/index.php?target=products&product_id=40871

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ημουν να το παραγγειλω απο tech'n'easy αλλα σημερα τιναξαν την τιμη του μαυρου απο 424 σε 549(!!!) παραδοξως το αασπρο ειναι ακομα στα 424!!! Ετσι σκεφτηκα να το παρω απο καποιο αλλο σκρουτζομαγαζο μεχρι που ειδα αυτην την προσφορα!:X

http://www.inmobile.gr/index.php

Ετσι πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι υπαρχουν ακομα καποια κομματια διαθεσιμα και το παρειγγειλα αμεσως!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τέτοια αύξηση στις τιμές? Σε μαγαζί που το πήρα την Πέμπτη στα 437, τώρα πήγε 515. (Εκτός κ αν είχαν κάνει κάποια είδος συμφωνία για τα cosmote και τώρα που τους τςλειώσανε πουλάνε unbranded ή υπάρχει αυξημένη ζήτηση οπότε και ανέβασαν την τιμή.)
Link to comment
Share on other sites

Από birdphone το πήρα τελικά εγώ κλειστό σε ζελατίνα, με την ταινία του σφραγισμένο κανονικά και εγχειρίδιο χρήσης στα ελληνικά. Πολύ καλό φαίνεται...περιμένω και την επιβεβαίωση από την Samsung ότι είναι πράγματι ελληνικό!

 

Υ.Γ. Το λευκό τελικά είναι κουκλί!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από birdphone το πήρα τελικά εγώ κλειστό σε ζελατίνα, με την ταινία του σφραγισμένο κανονικά και εγχειρίδιο χρήσης στα ελληνικά. Πολύ καλό φαίνεται...περιμένω και την επιβεβαίωση από την Samsung ότι είναι πράγματι ελληνικό!

 

Υ.Γ. Το λευκό τελικά είναι κουκλί!!

 

Εχω την εντυπωση οτι δεν εχουν ζελατινα...μονο ταινια ασφαλειας.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι δεν εχουν ζελατινα...μονο ταινια ασφαλειας.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Εχουν και ζελατινα απο εκει το πηρα και εγω:)

Link to comment
Share on other sites

Εχουν και ζελατινα απο εκει το πηρα και εγω:)

 

Αυτό που θέλω να πω είναι οτι η Samsung δεν κυκλοφορεί τα κινητά της τυλιγμένα σε ζελατίνα. Μπορείτε να το διαπιστώσετε αν πάτε σε ένα πολυκατάστημα και δείτε τις συσκευασίες. Κάτι παρόμοιο έχει αναφερθεί και στο thread του galaxy s (διαβάστε το post 47).

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305527

Κάποιοι έφερναν το κινητό από έξω...το άνοιγαν, έβαζαν ελληνικές οδηγίες μέχρι κ ...συνήθως το ίδιο σχήμα με το κανονικό αλλά φωτοτυπία και το ξανάκλειναν, με ταινία ασφαλείας και μετά ζελατίνα. Σε μερικούς πέρασαν και άλλη rom. Δεν λέω τα κινητά σας είναι έτσι απλά αναφέρω κάτι που έχει γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το μάθουμε αυτό; Εγώ το πήρα με 2.3.4 και όχι με 2.3.3. Είναι ύποπτο αυτό; Με έβαλες σε σκέψεις τώρα....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να παρεις τηλ η να στειλεις email στη Samsung, να τους δωσεις το imei και να σου πουνε. Νομιζω στο μαγαζι που το πηρες εχει δυο, ενα με χαμηλοτερη τιμη κ ενα ακριβοτερο GR. Eμενα ηρθε με 2.3.3 απο cosmote. Μπορεις επισης να δεις τα στοιχεια της rom σου κ το product key. Παντως θα προτιμουσα κινητο εξωτερικου γιατι παιρνει γρηγοροτερα αναβαθμισεις.

Πληκτρολογησε σαν να παιρνεις τηλεφωνο *#1234# κ γραψε τι εχεις.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το ακριβότερο εγώ (πριν 5 μέρες) επειδή ήθελα ελληνικό και μου ήρθε με 2.3.4.

Αυτά μου βγάζει:

PDA: I9100XWK14

PHONE: I9100XXK11

CSC: I9100XXK12 (EUR)

Build Info: Wed Sep 14 20:34:11 KST 2011

 

Τελικά είναι ελληνικό!! Μόλις πήρα στην Samsung Hellas και μου το επιβεβαίωσαν! Ουφ...:happy:

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Διαθεσιμότητα και αγορά
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...