Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια βοηθεια απο οποιον μπορει,πως θα μεταφερω τις επαφες μου απο το τηλ μου στον υπολογιστη μου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Από χθες στο κινητό μου λέει περιορισμένη υπηρεσία και δεν έχω καθόλου σήμα μέχρι σήμερα.

Έβγαλα την κάρτα σιμ και την ξαναέβαλα,έκανα restart,το έβαλα σε flight mode και μετά πάλι σε κανονικό και δεν έχει αλλάξει τίποτα.Σήμα μηδέν.

Τι παίζει ρε παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Από χθες στο κινητό μου λέει περιορισμένη υπηρεσία και δεν έχω καθόλου σήμα μέχρι σήμερα.

Έβγαλα την κάρτα σιμ και την ξαναέβαλα,έκανα restart,το έβαλα σε flight mode και μετά πάλι σε κανονικό και δεν έχει αλλάξει τίποτα.Σήμα μηδέν.

Τι παίζει ρε παιδιά?

 

Έβαλες πρόσφατα άλλη Rom?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες το ειχα παθει και εγω τελειως στα ξαφνικα δεν ειχε σημα η συσκευη ειχα παρει τηλ στην htc και μου ειπε οτι πιθανοτατα

να μην κανει καλη επαφη το καπακι με τα 2 δοντακια εκει κοντα που μπαινει η sim. Δοκιμασε να τα καθαρισεις και πισω στο καπακι

τα μεταταλικα μερη. Σε εμενα δεν δουλεψε και αναγκαστηκα να το ρουταρω και να τα κανω ολα απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες το ειχα παθει και εγω τελειως στα ξαφνικα δεν ειχε σημα η συσκευη ειχα παρει τηλ στην htc και μου ειπε οτι πιθανοτατα

να μην κανει καλη επαφη το καπακι με τα 2 δοντακια εκει κοντα που μπαινει η sim. Δοκιμασε να τα καθαρισεις και πισω στο καπακι

τα μεταταλικα μερη. Σε εμενα δεν δουλεψε και αναγκαστηκα να το ρουταρω και να τα κανω ολα απο την αρχη.

 

Επειδή τα καθάρισα και συνεχίζει να μην υπάρχει σήμα γίνεται να μου πεις πως το έκανες ρουτ?Για να το κάνω αν είναι και γω γιατί χρειάζομαι σήμα προφανώς :p

Θα περάσω όλα τα αρχεία μου στο pc για να μην τα χάσω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα καθάρισα και συνεχίζει να μην υπάρχει σήμα γίνεται να μου πεις πως το έκανες ρουτ?Για να το κάνω αν είναι και γω γιατί χρειάζομαι σήμα προφανώς :p

Θα περάσω όλα τα αρχεία μου στο pc για να μην τα χάσω.

νομιζω οτι πρεπει να το πας στο service να στο φτιαξουν.δεν νομιζω οτι με root εχουν σημα τα κινητα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Από χθες στο κινητό μου λέει περιορισμένη υπηρεσία και δεν έχω καθόλου σήμα μέχρι σήμερα.

Έβγαλα την κάρτα σιμ και την ξαναέβαλα,έκανα restart,το έβαλα σε flight mode και μετά πάλι σε κανονικό και δεν έχει αλλάξει τίποτα.Σήμα μηδέν.

Τι παίζει ρε παιδιά?

 

 

Άλλη sim δοκίμασες?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η την προβληματική sim σε άλλο κινητό;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Η την προβληματική sim σε άλλο κινητό;

 

+1

 

Την έχω πατήσει με αρχαία-ταλαιπωρημένη sim της wind και νόμιζα οτι έφταιγε το radio

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα καθάρισα και συνεχίζει να μην υπάρχει σήμα γίνεται να μου πεις πως το έκανες ρουτ?Για να το κάνω αν είναι και γω γιατί χρειάζομαι σήμα προφανώς :p

Θα περάσω όλα τα αρχεία μου στο pc για να μην τα χάσω.

 

Ξεχασα να σου αναφερω οτι ειχα δοκιμασει και αυτο που αναφαιρουν τα παιδια με την αλλαγη της sim αλλα τουλαχιστον σε μενα

δεν δουλεψε πληρως εβρισκε σημα αλλα μετα απο μια ωρα το εχανε και εκανα restart για να επανελθει. δοκιμασε το δεν εχεις να

χασεις τιποτα 5 ευρω κοστιζει η δουλεια. Επισης κοιταξε λιγο στις ρυθμισεις δυκτυου μηπως εχεις πειραξει τιποτα οπως και αν δεν

Χρησημοποιεις το 3G βαλε την επιλογη gsm networks only.

 

Aν μετα απο τα παραπανω δεν διορθωθει το προβλημα σου και επειδη ειχα βρεθει και εγω στην ιδια θεση με σενα ριξε μια ματια στο

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=765 και οτι αποριες εχεις το συζηταμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας και το εκτιμώ.

Πριν καιρό είχα πάει να κάνω ακύρωση του καρτοπρογράμματος με τα 17 ευρώ και να το αλλάξω σε καρτοκινητό vodafone cu.

Τους το είχα επισημάνει πολλές φορές ότι θέλω να αλλάξω σε κάρτα. Και το ακύρωσαν και μου είπαν σε 30 ημέρες θα έχεις αλλάξει.

Δεν θυμάμαι πόσος καιρός έχει περάσει από τότε αλλά σκέφτομαι ίσως παίζει ρόλο αυτό.Αν και τώρα πλέον από το "η κλίση δεν είναι θικτή" έχουμε πάει στο ότι ο αριθμός μου δεν αντιστοιχεί σε vodafone. Και σκέφτομαι μήπως μου ακυρώσανε τελείως τον αριθμό.Θα πάω αύριο να μάθω. Ελπίζω να είναι αυτό και όχι πρόβλημα κινητού.

Και πάλι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι βοηθεια παιδια,ξαφνικα δεν μνου ανοιγει εφαρμογες λεγοντας οτι δεν υπαρχει χωρος στη μνημη.Εκανα και ακκαθαριση δεδομενων τιποτα,και ολα αυτα χωρις να εχω προσθεσω κατι.Τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι βοηθεια παιδια,ξαφνικα δεν μνου ανοιγει εφαρμογες λεγοντας οτι δεν υπαρχει χωρος στη μνημη.Εκανα και ακκαθαριση δεδομενων τιποτα,και ολα αυτα χωρις να εχω προσθεσω κατι.Τι πρεπει να κανω?
εχεις δει στις ρυθμίσεις πόση ελεύθερη μνήμη έχεις?εχεις την εργοστασιακή rom?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι βοηθεια παιδια,ξαφνικα δεν μνου ανοιγει εφαρμογες λεγοντας οτι δεν υπαρχει χωρος στη μνημη.Εκανα και ακκαθαριση δεδομενων τιποτα,και ολα αυτα χωρις να εχω προσθεσω κατι.Τι πρεπει να κανω?

 

Η sd σου παίζει κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

ποια ρομ ειναι καλη σε σχεση με την μπαταρια;εχω περασει την CM10.1 και η μπαταρια δεν κραταει καθολου.με 15 λεπτα angry birds και απο 100% εφτασε στο 50%.με την μαμα την ρομ δεν ειχα τετοιο θεμα
Link to comment
Share on other sites

ποια ρομ ειναι καλη σε σχεση με την μπαταρια;εχω περασει την CM10.1 και η μπαταρια δεν κραταει καθολου.με 15 λεπτα angry birds και απο 100% εφτασε στο 50%.με την μαμα την ρομ δεν ειχα τετοιο θεμα

 

gingerbread....αλλα δοκιμασε κ την icecoldsandwich

Link to comment
Share on other sites

ποια ρομ ειναι καλη σε σχεση με την μπαταρια;εχω περασει την CM10.1 και η μπαταρια δεν κραταει καθολου.με 15 λεπτα angry birds και απο 100% εφτασε στο 50%.με την μαμα την ρομ δεν ειχα τετοιο θεμα

 

Την κατανάλωση την τσεκάρεις κυρίως όταν το κινητό κάθεται.

Αν μπορείς, δες τι σου τρώει τότε. Αν είσαι στα 4-5mah, είσαι μια χαρά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Έχω ένα bluetooth στο κράνος μου (Interphone F5) και μου λέει πως το κινητό μου δεν υποστηρίζει Voice Dialling μέσω bluetooth.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δουλέψει ;

Ενώ χωρίς bluetooth οι φωνητικές εντολές λειτουργούν κανονικά.

 

Ευχαριστώ.

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Έχω ένα bluetooth στο κράνος μου (Interphone F5) και μου λέει πως το κινητό μου δεν υποστηρίζει Voice Dialling μέσω bluetooth.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δουλέψει ;

Ενώ χωρίς bluetooth οι φωνητικές εντολές λειτουργούν κανονικά.

 

Ευχαριστώ.

 

Με το δικό μου bt headset Sony Ericsson MW600 μια χαρά δουλεύει . άρα μήπως είναι θέμα ασυμβατότητας;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εδω και μια βδομαδα εχω φλασαρει την viper και ειναι πολυ σταθερη και με πολλα εξτρα χαρακτηριστικα.σε σχεση με την sabsa που ειχα μεχρι τωρα ,εχει πολυ λιγοτερο memory lag και ειναι πιο γρηγορη.δυο bugs εχει,αλλα επουσιωδη.δεν κανει apply να φαινονται πρωτα τα επωνυμα στην εφαρμογη people,και δεν κραταει μια ρυθμιση στα μηνυματα ασημαντη.

οποιος θελει την δοκιμαζει,μου φαινεται καλη!(και απο μπαταρια μια χαρα!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εδω και μια βδομαδα εχω φλασαρει την viper και ειναι πολυ σταθερη και με πολλα εξτρα χαρακτηριστικα.σε σχεση με την sabsa που ειχα μεχρι τωρα ,εχει πολυ λιγοτερο memory lag και ειναι πιο γρηγορη.δυο bugs εχει,αλλα επουσιωδη.δεν κανει apply να φαινονται πρωτα τα επωνυμα στην εφαρμογη people,και δεν κραταει μια ρυθμιση στα μηνυματα ασημαντη.

οποιος θελει την δοκιμαζει,μου φαινεται καλη!(και απο μπαταρια μια χαρα!)

 

κ εγω την ειχα για πολυ καιρο..πολυ καλη ρομ με τα καλυτερα tweaks.

για μπαταρια θα διαφωνησω,τρωει καργα..

επισης πολυ ενοχλητικο ηταν οτι το σημα wifi δειχνει 100% συνεχει κ παντου...

 

αν την εγκαταστησεις με sence λαγκαρει αρκετα.. χωρις sence καπως ανασαινει...

παντως ειναι παντα στα buckup μου κ στο επομενο update την δοκιμαζω αμεσα..:p

 

επισης σημερα βγαινει arhd 7.2 k 6.5:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...