Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.Μετα απο 2 χρονια και 2 μηνες συμβιωση με το κινητο θα πω το εξης.Ειμαι απλα πολυ ευχαριστημενος.Ειμαι απο αυτους που δεν πειραζουν το κινητο,μονο επισημες αναβαθμισεις.Χρηση ομιλιας πολυ μεγαλη,ιντερνετ παρα πολυ.μειλ και γενικα το χρησιμοποιω παρα πολυ.Ηρθε η ωρα να αλλαξω σιγα σιγα και ισως φυγω απο αντροιντ για τα windows.Το ψαχνω ακομα και θα δω.Παντως η συσκευη ειναι εκπληκτικη.Αυτα ειχα να πω.Αν ψαξω για μειονεκτημα αυτο εινι η μπαταρια και οτι δεν αναβαθμιστηκε επισημα στην τελευταια εκδοση αντροιντ

 

Συμφωνώ, το έχω και ακριβώς τον ίδιο χρόνο. Απλά δεν θα πήγαινα σε Windows ακόμα, αλλά σε μια συσκευή με Jellybean.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν νομίζω να υπάρχει άλλη Ρομ εκτός από την JellyTime και καμιά ακόμα, που να είναι πιο καινούργια.

Δεν έχω δοκιμάσει την Sabsa, αλλά προσωπικά δεν έχω δει καμιά ασυμβατότητα.σε όσες εφαρμογές έχω βάλει.

Θες να μου πεις πού αναφέρεσαι;

στο igo primo ηθελε ενα ειδικο patch για να εχει φωνητικες οδηγιες.στο sygic μου εκρυβε στο κατω μερος της οθονης το menu.το handsent sms δεν δουλευε.αλλα και καποιες αλλες εφαρμογες που δεν θυμαμαι τωρα μου εβγαζαν error.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ και τα 3 που λες, χωρίς κανένα patch ή πείραγμα και δουλεύουν τέλεια.

Απλά έχε υποψην ότι στο Igo παίζουν ρόλο πολλοί παράμετροι για να δουλεύει σωστά. Εγώ έβαλα το έτοιμο πακέτο του Kastiel για 800x480 και τέλος.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ και τα 3 που λες, χωρίς κανένα patch ή πείραγμα και δουλεύουν τέλεια.

Απλά έχε υποψην ότι στο Igo παίζουν ρόλο πολλοί παράμετροι για να δουλεύει σωστά. Εγώ έβαλα το έτοιμο πακέτο του Kastiel για 800x480 και τέλος.

ενταξει με καλυψες θα την δοκιμασω:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ενταξει με καλυψες θα την δοκιμασω:)

 

Κάνε ένα backup της Rom που έχεις για καλό και για κακό, μήπως θες να γυρίσεις όπως ήσουν.

Και μην βάλεις ακόμα την Jellytime R5.

Καλύτερα R2-R4.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα backup της Rom που έχεις για καλό και για κακό, μήπως θες να γυρίσεις όπως ήσουν.

Και μην βάλεις ακόμα την Jellytime R5.

Καλύτερα R2-R4.

Γιατι?εχει βγαλει bugs?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι?εχει βγαλει bugs?

Για κάποιο πρόβλημα με την κάμερα διάβασα για την R5.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο πρόβλημα με την κάμερα διάβασα για την R5.
ενταξει εγω χτες το βραδυ εκανα το backup που μου ειπες και αποψε το βραδυ θα την δοκιμασω.

σ ευχαριστω!θα σου πω εντυπωσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς όσους έχουν Jellytime: ο proximity sensor λειτουργεί; Απο τότε που πέρασα στην 4.x (και 4.0 και 4.1) νομίζω τα έφτυσε του δικού μου. Βέβαια ίσως είναι και απο τα εκατομύρια πεσίματα που έχει φάει... Απλά είναι κουραστικό όσο μιλάω να ανοιγοκλείνω bt/gps και να μπαινω calendar με το αυτί μου.... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς όσους έχουν Jellytime: ο proximity sensor λειτουργεί; Απο τότε που πέρασα στην 4.x (και 4.0 και 4.1) νομίζω τα έφτυσε του δικού μου. Βέβαια ίσως είναι και απο τα εκατομύρια πεσίματα που έχει φάει... Απλά είναι κουραστικό όσο μιλάω να ανοιγοκλείνω bt/gps και να μπαινω calendar με το αυτί μου.... :lol:

Όλοι οι σένσορες κανονικά σε μένα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι σένσορες κανονικά σε μένα.

 

Οπότε εγώ φταίω που το έχω διαλύσει.

 

Παλιά (στην 4.0. Jt) είχα και το flash σαν συντόμευση στο dropdown menu, μετά απο λίγη ώρα μιλούσα με αναμμένο flash.... :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οπότε εγώ φταίω που το έχω διαλύσει.

 

Παλιά (στην 4.0. Jt) είχα και το flash σαν συντόμευση στο dropdown menu, μετά απο λίγη ώρα μιλούσα με αναμμένο flash.... :lol: :lol:

 

Δες και εδώ:

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2036700

 

Μήπως σε βοηθήσει

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να βαλω φραγη εισερχομενων sms?

Nokia 7110 -> Sony Ericsson T610 -> Siemens SX1 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson P910i -> Sony Ericsson P1i -> HTC Desire HD -> iPhone 5 -> iPhone 7

 

Samsung Galaxy Tab Gt-P1000 (CyanogenMod 9.1) -> Ipad Air 2 (128GB/4G)

Link to comment
Share on other sites

Δες και εδώ:

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2036700

 

Μήπως σε βοηθήσει

 

Θα το δώ..

 

πως μπορω να βαλω φραγη εισερχομενων sms?

 

Δοκίμασες κάποιο πρόγραμμα blacklist;

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο πρόβλημα με την κάμερα διάβασα για την R5.
την φλασαρισα χτες το βραδυ και ειχα προβλημα με το play store .δεν ηταν προεγκατεστημενο ,δεν υπηρχε στις εφαρμογες,πανω δεξια στο μενου το ειχε,το πατουσα αλλα δεν φορτωνε την εφαρμογη.το κατεβασα στην καρτα και το εγκατεστησα,αλλα μολις πηγαινε να ανοιξει την εφαρμογη,εκλεινε.(η εφαρμογη,οχι η συσκευη).

αφου μου εσπασε τα νευρα για καμμια ωριτσα,εκανα restore την sabsa και βλεπουμε παλι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την φλασαρισα χτες το βραδυ και ειχα προβλημα με το play store .δεν ηταν προεγκατεστημενο ,δεν υπηρχε στις εφαρμογες,πανω δεξια στο μενου το ειχε,το πατουσα αλλα δεν φορτωνε την εφαρμογη.το κατεβασα στην καρτα και το εγκατεστησα,αλλα μολις πηγαινε να ανοιξει την εφαρμογη,εκλεινε.(η εφαρμογη,οχι η συσκευη).

αφου μου εσπασε τα νευρα για καμμια ωριτσα,εκανα restore την sabsa και βλεπουμε παλι...

 

Gapps φλασαρες κανονικά μετά την Rom?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία της Jellybean μετά που φλασαρα το αρχείο για το undervoltage δεν υπάρχει!!

Περισσότερες από 8 ώρες με συνεχή χρήση 3g και έχω ακόμα 15%!!

Πρίν έτρωγα την μπαταρία στις 7 ώρες περίπου, παρόλο που φοράω την μεγάλη.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία της Jellybean μετά που φλασαρα το αρχείο για το undervoltage δεν υπάρχει!!

Περισσότερες από 8 ώρες με συνεχή χρήση 3g και έχω ακόμα 15%!!

Πρίν έτρωγα την μπαταρία στις 7 ώρες περίπου, παρόλο που φοράω την μεγάλη.

 

 

Τίποτα άλλες επιπλοκές; Για ποιο αρχείο μιλάς;

 

 

Ακόμα, απο την JellytimeR4 μπορώ να πάω στην τελευταία χωρίς wipe;

 

Το είχα δοκιμάσει με την 4.1 και δεν δούλευε τίποτα, και δοκίμασα 4 εκδόσεις μετά...

Link to comment
Share on other sites

την φλασαρισα χτες το βραδυ και ειχα προβλημα με το play store .δεν ηταν προεγκατεστημενο ,δεν υπηρχε στις εφαρμογες,πανω δεξια στο μενου το ειχε,το πατουσα αλλα δεν φορτωνε την εφαρμογη.το κατεβασα στην καρτα και το εγκατεστησα,αλλα μολις πηγαινε να ανοιξει την εφαρμογη,εκλεινε.(η εφαρμογη,οχι η συσκευη).

αφου μου εσπασε τα νευρα για καμμια ωριτσα,εκανα restore την sabsa και βλεπουμε παλι...

 

Όπως είπε ο Jinglist καπάκια μετά την ρομ (χωρίς να κάνεις reboot) πρέπει να φλασάρεις τα gapps που δίνει ο frank, δες στο κάτω μέρος του αρχικού post :)

 

Αυτό γιατί για κάποιο λόγο η Google δεν έχει δώσει την άδεια στους AOSP/AOKP developers να τις ενσωματώνουν στις rom τους...

 

Το ίδιο πρέπει να κάνεις και κάθε φορά που κάνεις update την rom.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε ο Jinglist καπάκια μετά την ρομ (χωρίς να κάνεις reboot) πρέπει να φλασάρεις τα gapps που δίνει ο frank, δες στο κάτω μέρος του αρχικού post :)

 

Αυτό γιατί για κάποιο λόγο η Google δεν έχει δώσει την άδεια στους AOSP/AOKP developers να τις ενσωματώνουν στις rom τους...

 

Το ίδιο πρέπει να κάνεις και κάθε φορά που κάνεις update την rom.

δεν ήξερα ότι είναι ξεχωριστά ,θα την δοκιμάσω πάλι με τα πρόσθετα,αν και δεν μου άρεσε και πολυ σαν πρώτη εικονα:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου με 2.3.5 θέλω αναβάθμιση αλλά έχω το μοντέλο που κυκλοφόρησε στις ΗΠΑ με άλλη ονομασία. Δεν είναι rooted και τώρα τι διαδκασία να κάνω για να περάσω κάποια σταθερη έκδοση?
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου με 2.3.5 θέλω αναβάθμιση αλλά έχω το μοντέλο που κυκλοφόρησε στις ΗΠΑ με άλλη ονομασία. Δεν είναι rooted και τώρα τι διαδκασία να κάνω για να περάσω κάποια σταθερη έκδοση?
αν δεν ειναι root,εχει φασαρια για να το κανεις επειδη ειναι κλειδωμενο απο την htc και οι μεθοδοι που χρησιμοποιησαμε δεν ισχυουν πλεον.

πρεπει να βρεις στο google το advanced ace hack kit και να το κανεις.παλιοτερα ηταν στους xda αλλα νομιζω τωρα το εχουν κατεβασει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν μια εβδομάδα πήγα στην 4.2 (jellyTimeR4), σήμερα που ήρθα στο πατρικό μετά απο 2 εβδομάδες, στο δωμάτιο που παλιότερα έπιανε με το ζόρι το WiFi τώρα συνέχεια το χάνει... Άλλαξε κάτι; Παρατήρησε κανείς με αυτή τη rom κάτι αντίστοιχο; Στο φοιτητικό μου έχω δίπλα μου το router και δεν το κατάλαβα... :)
Link to comment
Share on other sites

Πριν μια εβδομάδα πήγα στην 4.2 (jellyTimeR4), σήμερα που ήρθα στο πατρικό μετά απο 2 εβδομάδες, στο δωμάτιο που παλιότερα έπιανε με το ζόρι το WiFi τώρα συνέχεια το χάνει... Άλλαξε κάτι; Παρατήρησε κανείς με αυτή τη rom κάτι αντίστοιχο; Στο φοιτητικό μου έχω δίπλα μου το router και δεν το κατάλαβα... :)

 

Καμιά διαφορά μεταξύ R2 και R6.1 στο σήμα για μένα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα να πάρω μια 16 gb κάρτα. καποια πρόταση απο αυτές?

 

http://www.skroutz.gr/c/45/memory-cards/f/367670/16GB.html?keyphrase=microsd&order_dir=asc&page=1

 

τι λέτε για την Kingston microSDHC 16GB Class 4?

εννοώ πιστεύτε υπάρχει μεγάλη διαφορά μεταξύ 4, 6 και 10 class ?(για το DHD πάντα..)

τόσα χρόνια έχω μια 8άρα της samsung class 2...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...