Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάτησε αυτοκίνητο το κινητό μου

Μου έσπασε η οθόνη τελείως, το κινητό δουλεύει αλλά δεν διαβάζει sdcard έχω προβλήματα στο σήμα ( πάω να πάρω τηλέφωνο και κλέινει χάνει το σήμα κ έτσι )

πείτε τιμή, αξίζει να το φτιάξω?... :(

Edited by CityBong
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλα κανεις φιλε...κ εγω γυρισα στην black ice 2.3.7 κ ειναι ολα κομπλε!!!αν και αμεσως επομενη επιλογη γιαμενα ειναι η icecoldsandwich

 

Η IceColdSandwich είναι αρκετά παρωχημένη και με κάμποσα bug :)

 

Δοκίμασε την CM10.1 του Mustaavalkosta που την έχω σαν daily driver και έχει μηδενικά σχεδόν bug (εκτός από ένα μικρό με το notification light όταν φορτίσει) ή την επίσης πολύ καλή codefireX του Synergye.

 

Kαι οι δύο είναι 4.2.2, τις έχω δοκιμάσει προσωπικά και είναι μακράν γρηγορότερες από τα υπόλοιπα build που κυκλοφορούν για την συσκευή μας. :)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάτησε αυτοκίνητο το κινητό μου

Μου έσπασε η οθόνη τελείως, το κινητό δουλεύει αλλά δεν διαβάζει sdcard έχω προβλήματα στο σήμα ( πάω να πάρω τηλέφωνο και κλέινει χάνει το σήμα κ έτσι )

πείτε τιμή, αξίζει να το φτιάξω?... :(

 

Οπως ειναι πεταμα στα σκουπιδια δεν αξιζει να ασχοληθεις.

Link to comment
Share on other sites

καλά έχει πέσει 260 η τιμή του? τότε το πήρα 430 (και έκαν 550 στο multirama) ;)

 

ααα κρίμας, 1 βδομάδα και έκλεινα 2 χρόνια χωρίς να πάθει τίποτα, δεν μου πεσε ποτε κ δες εδώ που το άφησα πάνω από το αυτοκίνητο και μετά επεσε κ το πατήσαμε.. ξεφτίλα :mad:

Link to comment
Share on other sites

Η IceColdSandwich είναι αρκετά παρωχημένη και με κάμποσα bug :)

 

Δοκίμασε την CM10.1 του Mustaavalkosta που την έχω σαν daily driver και έχει μηδενικά σχεδόν bug (εκτός από ένα μικρό με το notification light όταν φορτίσει) ή την επίσης πολύ καλή codefireX του Synergye.

 

Kαι οι δύο είναι 4.2.2, τις έχω δοκιμάσει προσωπικά και είναι μακράν γρηγορότερες από τα υπόλοιπα build που κυκλοφορούν για την συσκευή μας. :)

 

nightly or stable codefirex???

Link to comment
Share on other sites

to shma twra pu to blepw pernei thlefwno k etsi, alla etsi sto 3afniko 0 shma :/

sd card papala teleiws

oles oi efarmoges trexun kanonikotata

 

xwris na eimai kapoio eidikos

o9onh-sd-keraia 9a kostisun panw apo 100 alh8eia?

 

Μακρια απο οθονες κινητων ειναι πανακριβες θα σου ζητησουν τρελα λευτα και εκτος αυτου θα σε ταλαιπωρισουν

αφανταστα μεχρι να στο επισκευασουν συνεχεια θα σε κοριδευουν και θα εισαι στο περιμενε.

Η γνωμη μου εινα καλυτερα να το αγορασεις μεταχειρισμενο παρα να το φτιαξεις.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/HTC-Desire-HD-1-5GB-Mobile-Phone-Fully-Unlocked-in-Good-Condition-/380567187026?pt=UK_Mobile_Phones&hash=item589b926e52

Link to comment
Share on other sites

Μακρια απο οθονες κινητων ειναι πανακριβες θα σου ζητησουν τρελα λευτα και εκτος αυτου θα σε ταλαιπωρισουν

αφανταστα μεχρι να στο επισκευασουν συνεχεια θα σε κοριδευουν και θα εισαι στο περιμενε.

Η γνωμη μου εινα καλυτερα να το αγορασεις μεταχειρισμενο παρα να το φτιαξεις.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/HTC-Desire-HD-1-5GB-Mobile-Phone-Fully-Unlocked-in-Good-Condition-/380567187026?pt=UK_Mobile_Phones&hash=item589b926e52

 

λέω την τρίτη να επικοινωνήσω με HTC να μου πουν 1-2 λόγια (ελπίζω να μην απαντήσουν με κερδοφορικές απαντήσεις όπως ναι ναι φέρτο θα ναι φτηνό)

 

πάντως σκεφτόμουν και την άλλη λύση, βλέπω τώρα βγαίνει το 8πύρινο s4, βγήκε το νέο htc one, και γενικώς πιστεύω ότι ενώ το dhd είναι ένα πολύ καλό κινητό πρέπει να προχωρήσουμε λίγο με την τεχνολογία :)

 

έλεγα να μαζέψω 3-4 μήνες λεφτά να πάρω κάνα καινούριο ....

 

(επίσης ο λόγος που θέλω 2/4/8 πυρηνο κινητό είναι για να βάλω το νεο OS: Ubuntu phone, έτσι για να κάνουμε αλλαγές ;)

και επίσης για το ubuntu for andoid ->

μιας και το pc μου δεν είναι και το καλύτερο :) )
Link to comment
Share on other sites

@CityBong: Προσωπικά θεωρώ ότι δεν αξίζει η επισκευή του μιας και πλέον βρίσκεις μεταχειρισμένο με 150-170€.. Αν όμως επιμένεις να το φτιάξεις ετοιμάσου για κανένα 400άρι για οθόνη και πλακέτα γιατί κεραία και sdcard δεν επισκευάζονται πάνε πακέτο με την πλακέτα.. Όλα αυτά στο επίσημο service της htc. Αν το πας έξω και βρεθεί κάποιος γνώστης και μάστορας να σου τραβήξει γραμμές που πιθανών χρειάζεται ίσως μετά δουλέψει αλλά τίποτα δεν είναι σίγουρο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ συμφωνώ ότι δεν αξίζει η επισκευή τόσο παλιού κινητού.. Δες το σαν μια καλή ευκαιρία να πάρεις ένα καινούργιο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ συμφωνώ ότι δεν αξίζει η επισκευή τόσο παλιού κινητού.. Δες το σαν μια καλή ευκαιρία να πάρεις ένα καινούργιο.

 

ναι και γώ το βλέπω σαν ευκαιρία να πάρω καινούριο κινητό

λέω να δουλέψω 2 μήνες το καλοκαίρι (ελπίζω να βρώ) να πάρω το νεό Htc One :)

(32 gb είναι ήδη πάρα πολλά δεν με νοιάζει που δεν δέχεται sd, kai omoiws den exw problhma με την μπαταρία)

 

2 ερωτήσεις..

 

1) Μπορείτε να μου εξηγήσετε κάτι, λοιπόν είναι 5 οι μεγάλες εταιρείες κινητών

apple = ξουτ

lg = δεν μου αρέσουν τα κινητά που βγάζει

sony = το ίδιο, για κάποιο λόγο προτιμώ samsung/htc

samsung = έχει βγάλει κινητάρες, αλλά τώρα την κατηγορούν για το s4 ότι δεν είναι καλό κ μλκιες

htc = έχω ακούσει πολλούς να λένε ότι δεν ξαναπέρνω htc γιατί δεν κάνει updates τις android versions

 

Ποια είναι η κυρίαρχος αυτών των 5 αυτή την στιγμή? Γενικά μιλώντας

 

2) Είδα ότι το dhd κάνει 260 ευρώ τώρα, όταν εγώ το πήρα τότε 430.. ένα νέο κινητό όπως το htc one κατά πόσο πέφτει με την πάροδο του χρόνου?.. το s3 έχει πέσει καθόλου στον μισό χρόνο που έχει βγει? (αν ναι πόσο?)

Link to comment
Share on other sites

ναι και γώ το βλέπω σαν ευκαιρία να πάρω καινούριο κινητό

λέω να δουλέψω 2 μήνες το καλοκαίρι (ελπίζω να βρώ) να πάρω το νεό Htc One :)

(32 gb είναι ήδη πάρα πολλά δεν με νοιάζει που δεν δέχεται sd, kai omoiws den exw problhma με την μπαταρία)

 

2 ερωτήσεις..

 

1) Μπορείτε να μου εξηγήσετε κάτι, λοιπόν είναι 5 οι μεγάλες εταιρείες κινητών

apple = ξουτ

lg = δεν μου αρέσουν τα κινητά που βγάζει

sony = το ίδιο, για κάποιο λόγο προτιμώ samsung/htc

samsung = έχει βγάλει κινητάρες, αλλά τώρα την κατηγορούν για το s4 ότι δεν είναι καλό κ μλκιες

htc = έχω ακούσει πολλούς να λένε ότι δεν ξαναπέρνω htc γιατί δεν κάνει updates τις android versions

 

Ποια είναι η κυρίαρχος αυτών των 5 αυτή την στιγμή? Γενικά μιλώντας

 

2) Είδα ότι το dhd κάνει 260 ευρώ τώρα, όταν εγώ το πήρα τότε 430.. ένα νέο κινητό όπως το htc one κατά πόσο πέφτει με την πάροδο του χρόνου?.. το s3 έχει πέσει καθόλου στον μισό χρόνο που έχει βγει? (αν ναι πόσο?)

 

Αυτά που ρωτάς ξεφεύγουν από το θέμα μας, το αλλά για όποιον έχει αρκετά χρήματα σίγουρα η Samsung είναι η πρώτη επιλογή και μετά η HTC.

Στην περίπτωση σου θα πρότεινα Sony καθώς βρίσκεις εξαιρετικές προτάσεις σε πολύ καλές τιμές.

 

Το S3 είχε πάνω από 600€ όταν βγήκε και τώρα παίζει κάτω από 400€.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ναι και γώ το βλέπω σαν ευκαιρία να πάρω καινούριο κινητό

λέω να δουλέψω 2 μήνες το καλοκαίρι (ελπίζω να βρώ) να πάρω το νεό Htc One :)

(32 gb είναι ήδη πάρα πολλά δεν με νοιάζει που δεν δέχεται sd, kai omoiws den exw problhma με την μπαταρία)

 

2 ερωτήσεις..

 

1) Μπορείτε να μου εξηγήσετε κάτι, λοιπόν είναι 5 οι μεγάλες εταιρείες κινητών

apple = ξουτ

lg = δεν μου αρέσουν τα κινητά που βγάζει

sony = το ίδιο, για κάποιο λόγο προτιμώ samsung/htc

samsung = έχει βγάλει κινητάρες, αλλά τώρα την κατηγορούν για το s4 ότι δεν είναι καλό κ μλκιες

htc = έχω ακούσει πολλούς να λένε ότι δεν ξαναπέρνω htc γιατί δεν κάνει updates τις android versions

 

Ποια είναι η κυρίαρχος αυτών των 5 αυτή την στιγμή? Γενικά μιλώντας

 

Καλυτερα μην μπεις σ αυτο το τρυπακι ποιο ειναι το καλυτερο κτλπ δεν θα βγαλεις ακρη ο καθενας λεει

τα δικα του. Για μενα πρωσωπικα επειδη ημουν και εγω κατοχος του DHD ειχα μεινει υπερευχαριστημενος

και η επομενη μου συσκευη θα ειναι το ONE.

Το καλυτερο ειναι οταν κυκλοφορισουν και οι 2 συσκευες πηγαινε να τις δεις απο κοντα για να εχεις προσωπικη

και αποφασιζεις μονος σου.

Link to comment
Share on other sites

nightly or stable codefirex???

 

Nightly πάντα!

 

Σπάνια να πέσεις σε προβληματική/μη λειτουργική nightly, συν οτι έχει τον πιο "φρέσκο" κώδικα. :)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω λίγο το θέμα του χαλασμένου κινητού μου (http://i.imgur.com/nKzv7iE.jpg)

 

3 ερωτήσεις

 

1) Πως γίνετε να το πάτησε ένα αυτοκίνητο, κ το μόνο που να έπαθε είναι να σπάσει το γυαλί, να μη διαβάζει sd cards, και η κεραία να είναι ελλατωματική? Γιατί είμαι της άποψης ότι το 90% των κινητών δεν θα άνοιγαν καν?

 

2) Σκέφτομαι να αγοράσω νέα οθόνη 20 ευρώ από το ebay, να δω ένα βίντεο και να αντικαταστήσω την χαλασμένη. Κατά την αλλαγή να δω αν μπορώ να φτιάξω sd card ή κεραία... έχετε κάποιες γνώσεις σχετικά άμα όντως θα μπορέσω να κάνω κάτι ή είναι σίγουρο ότι δεν θα βγάλω άκρη?

 

3) Είναι σωστό να αγοράσω αυτό για να αλλάξω το γυαλί? Γιατι 15 ευρώ... μου φαίνεται πολύ φτηνό για να είναι αληθινό..

http://www.ebay.com/itm/Replacement-TOUCH-SCREEN-DIGITIZER-FOR-HTC-DESIRE-HD-A9191-G10-tools-/230912394230?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35c37383f6

Link to comment
Share on other sites

 

1) Πως γίνετε να το πάτησε ένα αυτοκίνητο, κ το μόνο που να έπαθε είναι να σπάσει το γυαλί, να μη διαβάζει sd cards, και η κεραία να είναι ελλατωματική? Γιατί είμαι της άποψης ότι το 90% των κινητών δεν θα άνοιγαν καν?

 

 

μου ειχε πατησει ενα 206 το htc wildfire κ το μονο που επαθε ειναι να βρομισει η θηκη κ χαλασε η προσταυτηκη ζελατινα της οθονης..

για καποιες μερες εδειχνε 2-3 χαλασμενα πιξελς αλλα μετα αυτοθεραπευτηκαν:)

ακομα το λεω κ δεν το πιστευω...

Link to comment
Share on other sites

Nightly πάντα!

 

Σπάνια να πέσεις σε προβληματική/μη λειτουργική nightly, συν οτι έχει τον πιο "φρέσκο" κώδικα. :)

σκεφτομαι να την δοκιμασω αποψε.αυτο που φοφαμαι με αυτες τις jely bean ειναι αν θα παιζει σωστα το igo primo.

θα κανω ενα backup στο recovery την viper που εχω τωρα,και θα την δω στην πραξη:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να την δοκιμασω αποψε.αυτο που φοφαμαι με αυτες τις jely bean ειναι αν θα παιζει σωστα το igo primo.

θα κανω ενα backup στο recovery την viper που εχω τωρα,και θα την δω στην πραξη:)

 

Θυμάσαι που σου έλεγα ότι σε μένα κλειδώνει πιο καλά το Primo σε συνδυασμό με JB?

Εσύ το δοκίμασες και είχες πρόβλημα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι λίγο να τα κάνω όλα αυτά αλλά δεν έχω αλλη επιλογή

 

(

)

 

ή το πετάω στο ντουλάπι ή προσπαθώ να αλλάξω το γυαλί..

πάντως τώρα έτσι που ξαναδοκίμασα το κινητό η κεραία φαίνεται να είναι μια χαρά.. μόνο το όλο θέμα με την sdcard χάλασε :(

 

έκανα και xda tread, ελπίζω να χω κάποια απάντηση :happy:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2197773

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Nightly πάντα!

 

Σπάνια να πέσεις σε προβληματική/μη λειτουργική nightly, συν οτι έχει τον πιο "φρέσκο" κώδικα. :)

 

Τυχαίο που οι nightlies έχουν 150.000 views ενώ η Jellytime 3 Μύρια;

Δεν νομίζω :-)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι που σου έλεγα ότι σε μένα κλειδώνει πιο καλά το Primo σε συνδυασμό με JB?

Εσύ το δοκίμασες και είχες πρόβλημα;

ειχα δοκιμασει jb και ηθελε ενα patch το igo primo για να εχει φωνητικες οδηγιες.

τωρα θα ξαναδοκιμασω και σκεφτηκα την goldfire επειδη διαβασα οτι εχει τα λιγοτερα bugs.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να την δοκιμασω αποψε.αυτο που φοφαμαι με αυτες τις jely bean ειναι αν θα παιζει σωστα το igo primo.

θα κανω ενα backup στο recovery την viper που εχω τωρα,και θα την δω στην πραξη:)

 

Δεν μπορώ να σου απαντήσω με ασφάλεια, γιατί εχω το Sygic, που δουλεύει πολύ καλά :) :happy:

 

Τυχαίο που οι nightlies έχουν 150.000 views ενώ η Jellytime 3 Μύρια;

Δεν νομίζω :-)

 

Το thread της JellyTime έχει 8μήνες που φτιάχτηκε, τα nightlies της CM10.1 έχουν ούτε 2 μήνες, ενώ της CodefireX 4μήνες (με 1.049.000 views). Η Jellytime, είναι λογικό να έχει περισσότερα views αφού ήταν η πρώτη JellyBean, ήταν λογικό να μαζέψει όλο το ενδιαφέρον εξαρχής.

Είναι κουτό να κρίνουμε μια rom από τα views της, με την ίδια λογική η IceColdSandwich που έχει 5μιση μύρια θα έπρεπε να είναι η καλύτερη!

 

Η Jellytime έχει πάρα πολλά bug και ο RandomBlame κάνει update όποτε θυμάται, δεν μπορείς να την συγκρίνεις με μια bug-less rom που δουλεύουν στον κώδικά της κάθε μέρα :)

 

Φιλικά πάντα, Γιώργος

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τυχαίο που οι nightlies έχουν 150.000 views ενώ η Jellytime 3 Μύρια;

Δεν νομίζω :-)

 

ναι κ η jellytime με τα 3 εκ... views δεν εχει bluetooth:lol:

σημερα δοκιμασα την codefire...δεν δουλευει το screen rotate...κ ειναι λιγο αργη σε ολα της...:ninja:

υπαρχει jellytime 4.2.2 που να δουλευει κ το bluetoothκ το screen rotate????

Edited by Tolakos
Link to comment
Share on other sites

ναι κ η jellytime με τα 3 εκ... views δεν εχει bluetooth:lol:

σημερα δοκιμασα την codefire...δεν δουλευει το screen rotate...κ ειναι λιγο αργη σε ολα της...:ninja:

υπαρχει jellytime 4.2.2 που να δουλευει κ το bluetoothκ το screen rotate????

 

Στην 6.1 που την έχω από τότε που βγήκε, δεν υπάρχει τίποτα που να μην δουλεύει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...