Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εχω αγορασει μεταχειρισμενο ...κ φοράει λογισμικό revolution hd 7.0.4 by mike

εκδοση android2.3.5

sense 3.5 απο οταν το πηρα..δεν εχω πειραξει τιποτα εγω..οτι ειχε βαλει ο προηγούμενος κάτοχος..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το εχω αγορασει μεταχειρισμενο ...κ φοράει λογισμικό revolution hd 7.0.4 by mike

εκδοση android2.3.5

sense 3.5 απο οταν το πηρα..δεν εχω πειραξει τιποτα εγω..οτι ειχε βαλει ο προηγούμενος κάτοχος..

 

Δεν την χρησιμοποιώ.θα σου πρότεινα να δεις τι άλλα kernel προτείνουν άλλοι χρήστες αλλιώς να δοκιμάσεις άλλη τελείως διαφορετική ρομ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

το εχω αγορασει μεταχειρισμενο ...κ φοράει λογισμικό revolution hd 7.0.4 by mike

εκδοση android2.3.5

sense 3.5 απο οταν το πηρα..δεν εχω πειραξει τιποτα εγω..οτι ειχε βαλει ο προηγούμενος κάτοχος..

 

Μπορείς να ποστάρεις έκδοση radio? (Θα το βρεις στις ρυθμίσεις - About phone - baseband)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εκδοση βασικου φασματος... 12.56.60.25U_26.10.04.03_M

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις ένα άλλο radio για δοκιμή?

 

XDADEVELOPERS FORUM - [RADIO][LATEST: 26.16.04.09] The HTC Desire HD Radio Thread

 

Αυτό που έχεις φαίνεται να πρωτοεμφανίστηκε Ιούνιο 2011

 

Στο thread αυτό υπάρχει το Radio 12.68.60.29U_26.16.04.09 (June 2012) και κάπου στο τρίτο μήνυμα έχει το Radio 12.69.60.29_26.17.14.11_M (July 2012)

(Χωρίς βέβαια να σημαίνει ότι κάποιο πιο καινούργιο είναι καλύτερο για σένα)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις ένα άλλο radio για δοκιμή?

 

XDADEVELOPERS FORUM - [RADIO][LATEST: 26.16.04.09] The HTC Desire HD Radio Thread

 

Αυτό που έχεις φαίνεται να πρωτοεμφανίστηκε Ιούνιο 2011

 

Στο thread αυτό υπάρχει το Radio 12.68.60.29U_26.16.04.09 (June 2012) και κάπου στο τρίτο μήνυμα έχει το Radio 12.69.60.29_26.17.14.11_M (July 2012)

(Χωρίς βέβαια να σημαίνει ότι κάποιο πιο καινούργιο είναι καλύτερο για σένα)

νικο η δικη μου συσκευη εχει το πρωτο radio που ειναι στο thread που εδωσες.ειναι το πιο παλιο και παρ ολο που εχω αλλαξει αρκευες rom δεν το εχω αλλαξει.μηπως πρεπει να δοκιμασω μερικα απο αυτα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

νικο η δικη μου συσκευη εχει το πρωτο radio που ειναι στο thread που εδωσες.ειναι το πιο παλιο και παρ ολο που εχω αλλαξει αρκευες rom δεν το εχω αλλαξει.μηπως πρεπει να δοκιμασω μερικα απο αυτα?

 

Αν δεν έχεις πρόβλημα με σήμα ή Wi-Fi, απλά δεν ασχολείσαι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πρόβλημα με σήμα ή Wi-Fi, απλά δεν ασχολείσαι.
μερικες φοπες(οχι παντα)ακουω την φωνη μου με επαναληψη στη διαρκεια τηλεφωνικης συνομιλιας.ειναι το μοναδικο προβλημα που εχω,αλλα επειδη δεν συμβαινει συνεχεια,δεν ξερω αν φταιει το radio η ο παροχος.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια να ρωτησω κατι,κατεβαζω nfs most wanted και ενω κανει εγκατασταση και με wifi κατεβαζω τα data,το παιχνιδι δουλευει σαν slow motion,απελπισια.Δοκιμασα επισης και απο το pc και κατεβασα χωριστα το φακελο com.gameloft........ και τον εριξα στα data της sd αλλα τα ιδια,μονο στο desire το συνανταω αυτο το προβλημα και μονο με το συγκεκριμενο game,οτι αλλο εχω βαλει τρεχει κανονικα,ξερετε τι παιζει?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

κανεις ρε παιδια δεν μπορει να βοηθησει?

 

Μήπως απλά είναι πολύ απαιτητικό το παιχνίδι;

Μην περιμένεις κινητό 2ετιας να παίζει ο,τι game κυκλοφορεί.Από Free ram πώς είσαι;

Κλείνεις αλλά προγράμματα πριν τρέξεις το game;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μήπως απλά είναι πολύ απαιτητικό το παιχνίδι;

Μην περιμένεις κινητό 2ετιας να παίζει ο,τι game κυκλοφορεί.Από Free ram πώς είσαι;

Κλείνεις αλλά προγράμματα πριν τρέξεις το game;

απο ram ελεγχω ειναι οκ,απλα ξερεις τι μου κανει εντυπωση?galaxy s1 που ειναι ιδιας χρονολογιας με 512 ram παει σφαιρα το παιχνιδι αυτο.Επισης το dhd πως γινεται να τρεχει αψογα το real racing 3 που αυτο κι αν εχει απαιτησεις.Η διαφορα που βλεπω ειναι μονο στους επεξεργαστες(μαρκα εννοω)ο ενας ειναι mali, ο αλλος ειναι adreno,δεν ξερω να παιζεται εκει το προβλημα,τι να πω!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα και καλό μήνα,

έχω στο desire hd μου την τελευταία επίσημη αναβάθμιση 2.3.5 με Htc sense 3.

Θελω να βάλω μια ρομ που να είναι πολύ σταθερή κυρίως κ δοκιμασμένη κ ας μην είναι η τελευταία έκδοση ποια μου προτείνετε?

το κινητο έχει αρχίσει κ γίνεται αρκετά αργό κ θέλω να του δώσω 6-8 μήνες ζωή :p μέχρι πιθανής αναβάθμισης.

το ξέρω ότι είναι λίγο θέμα να απαντάτε στον καθένα αλλα δεν έβγαλα άκρη με κάποιες σελίδες που διάβασα.

κ αν υπάρχει καπου manual για αναβάθμισεις θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως.

ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι στο δικό μου η 2.3.5 είναι μια χαρά αρκεί να του κάνεις επανεκκίνηση 2-3 φορές την εβδομάδα καθώς δεν απενεργοποιείται πλήρως....από εκεί και πέρα η επίσημη έχει όλα τα χαρακτηριστικά του υλικού τέλεια χωρίς κολλήματα...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα και καλό μήνα,

έχω στο desire hd μου την τελευταία επίσημη αναβάθμιση 2.3.5 με Htc sense 3.

Θελω να βάλω μια ρομ που να είναι πολύ σταθερή κυρίως κ δοκιμασμένη κ ας μην είναι η τελευταία έκδοση ποια μου προτείνετε?

το κινητο έχει αρχίσει κ γίνεται αρκετά αργό κ θέλω να του δώσω 6-8 μήνες ζωή :p μέχρι πιθανής αναβάθμισης.

το ξέρω ότι είναι λίγο θέμα να απαντάτε στον καθένα αλλα δεν έβγαλα άκρη με κάποιες σελίδες που διάβασα.

κ αν υπάρχει καπου manual για αναβάθμισεις θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως.

ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Οι ROM που βασίζονται στην έκδοση Android 4.0 (ICS, Ice Cream Sandwich) υπάρχουν αρκετό καιρό και είναι δοκιμασμένες.

Αλλά μπορείς άνενα να βάλεις και κάποια ROM της τελευταίας έκδοσης του Android 4.2 (Jelly Bean)

Π.χ. Unofficial CM10.1 ή Jellytime

 

Σε κάθε περίπτωση θα χρειαστεί να κάνεις root/unlock το κινητό.

Για αυτό αναζήτησε το Advanced Ace Hack Kit. Ίσως να βοηθάει και αυτό το video.

 

Αν βάλεις Jellybean πιθανώς θα αισθανθείς ότι έχει αρκετά περισσότερο από 6-8 μήνες ζωή ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θα ήθελα αν υπάρχει κάποιος οδηγός που να μπορώ να κανω root το τηλέφωνο????

Ευχαριστω προκαταβοληκα

 

Κοίτα το ποστ πάνω από το δικό σου

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

το ειδα φιλε μου αλλα επειδη εχω πιο καινουργια εκδοση δεν μου κανει downgrade
διαβασε το έβδομο πόστ δυο σελίδες πισω:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα, στο DHD μου εχω την 2.3.5 με sense 3.0

 

θελω να μεταφερω τα app data σε μια αλλη συσκευη που ειναι rooted. Υπαρχει τροπος χωρις να το κανω root?

Ή να το κανω root χωρις να χαθουν τα app data?

 

τα περισσοτερα guides που εχω δει, δε ξεκαθαριζουν τι γινεται με τα app data ή ειναι πολυπλοκα σε σημειο που δε μπορω να το ριψοκινδυνεψω.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το desire hd, αλλά συνήθως δε χάνεις τα data όταν γίνεται root. Ωστόσο, το helium είναι μια εφαρμογή που κάνει backup και χωρίς να έχεις κάνει root :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το desire hd, αλλά συνήθως δε χάνεις τα data όταν γίνεται root. Ωστόσο, το helium είναι μια εφαρμογή που κάνει backup και χωρίς να έχεις κάνει root :)

 

ναι το ειχα δει αυτο το app, δε μου επιτρεπει να το κατεβασω. Το προβλημα με την 2.3.5 ειναι οτι η htc εκανε πουστια και δε γινεται root χωρις downgrade.

 

Αν μπορουσα να κανω backup τα app data μπορει να μην ασχολιομουν μετα καν με το να το rootaro αλλα δε εχω βρει αλλο app που να λεει οτι μπορει να κανει backup τα app data χωρις root.

Edited by Loke
Link to comment
Share on other sites

Εχω μείνει με την 2.3.5 και δεν έγινε ποτέ αναβάθμιση, το επίσημο τελευταίο αρχείο είναι αυτό τελικά? Έχω την αμερικάνικη έκδοση του HD δηλαδή το inspire οπότε πως θα το αναβαθμίσω εύκολα χωρίς να μπλέκω με πολλές διαδικασίες?
Link to comment
Share on other sites

Εχω μείνει με την 2.3.5 και δεν έγινε ποτέ αναβάθμιση, το επίσημο τελευταίο αρχείο είναι αυτό τελικά? Έχω την αμερικάνικη έκδοση του HD δηλαδή το inspire οπότε πως θα το αναβαθμίσω εύκολα χωρίς να μπλέκω με πολλές διαδικασίες?

 

σορρυ δε προσεξα οτι ειχα γραψει την εκδοση λαθος.

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση και αν ειμαι εκτος θεματος διορθωστεμε.εχω το google nexus s και σκεφτομαι να παρω απο αγγλια το HTC Desire HD 1.5GB απο αγγλια στα 90€.τι προτεινετε εσεις?αν καταλαβα καλα ειναι τα ιδια χαρακτηριστικα με το δικο μου και αυτο που με χαλαει λιγο ειναι οτι φοραει τα παλια anroid.αν του βαλω καποια απο τα τελευταια που φοραω και εγω με ρουτ στο δικο μου θα τα σηκωσει?γενικα ειναι κατι αντιστοιχο με το παλιο μου?θελω να το αλλαξω καθαρα για αλλαγη
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση και αν ειμαι εκτος θεματος διορθωστεμε.εχω το google nexus s και σκεφτομαι να παρω απο αγγλια το HTC Desire HD 1.5GB απο αγγλια στα 90€.τι προτεινετε εσεις?αν καταλαβα καλα ειναι τα ιδια χαρακτηριστικα με το δικο μου και αυτο που με χαλαει λιγο ειναι οτι φοραει τα παλια anroid.αν του βαλω καποια απο τα τελευταια που φοραω και εγω με ρουτ στο δικο μου θα τα σηκωσει?γενικα ειναι κατι αντιστοιχο με το παλιο μου?θελω να το αλλαξω καθαρα για αλλαγη
η γνωμη μου ειναι οτι θα μπεις σε ασκοπη ταλαιπωρια να αλλαζεις android version αφου εχεις ηδη κατι αντιστοιχο.

αν αλλαξεις ειναι καλο να παρεις ενα φετεινο μοντελο για να μην υποφερει απο ελλειψη ram και να ειναι τετραπηρυνο για να χαρεις και την διαφορα!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...