Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορω αν το κινητό μυο είναι soff και μπορει να ξεκλειδώσει τον boot loader? εχω την αμερικαβνικη΄έκδοση του DHD
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω εγαταστησει την viper 2.3 τη τελευταια εβδομαδα και οταν ανοιγω το 3g μετα απο λιγο σβηνει εντελως η συσκευη?Το εμφανιζει και σε αλλους αυτο?Διορθωνεται?Υπαρχει τροπος να δεις γιατι εσβησε το τηλεφωνο (errors)?

Nokia 7110 -> Sony Ericsson T610 -> Siemens SX1 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson P910i -> Sony Ericsson P1i -> HTC Desire HD -> iPhone 5 -> iPhone 7

 

Samsung Galaxy Tab Gt-P1000 (CyanogenMod 9.1) -> Ipad Air 2 (128GB/4G)

Link to comment
Share on other sites

εχω εγαταστησει την viper 2.3 τη τελευταια εβδομαδα και οταν ανοιγω το 3g μετα απο λιγο σβηνει εντελως η συσκευη?Το εμφανιζει και σε αλλους αυτο?Διορθωνεται?Υπαρχει τροπος να δεις γιατι εσβησε το τηλεφωνο (errors)?
αυτην εχω και εγω αλλα δεν μου σβηνει οταν βαζω 3g.καλυτερα να γραψεις στο thread της viper στους xda.καποιος θα σου βρει λυση εκει πιστευω...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτην εχω και εγω αλλα δεν μου σβηνει οταν βαζω 3g.καλυτερα να γραψεις στο thread της viper στους xda.καποιος θα σου βρει λυση εκει πιστευω...

 

Το προβλημα ειναι οτι μου σβηνει εντελως η συσκευη οταν μιλαω στο τηλεφωνο ή οταν μπαινω στο 3g.Σε περιπτωση που ειναι στη φορτιση εχω παρατηρησει πως δεν συμβαινει αυτο.Υπαρχει περιπτωση να οφειλεται σε τεχνικο προβλημα της συσκευης, γιατι και με προηγουμενη ρομ που ειχα βαλει τυχαινε να με καλουσαν και μετα απο 2 χτυπηματα να εκλεινε παλι η συσκευη

Nokia 7110 -> Sony Ericsson T610 -> Siemens SX1 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson P910i -> Sony Ericsson P1i -> HTC Desire HD -> iPhone 5 -> iPhone 7

 

Samsung Galaxy Tab Gt-P1000 (CyanogenMod 9.1) -> Ipad Air 2 (128GB/4G)

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι οτι μου σβηνει εντελως η συσκευη οταν μιλαω στο τηλεφωνο ή οταν μπαινω στο 3g.Σε περιπτωση που ειναι στη φορτιση εχω παρατηρησει πως δεν συμβαινει αυτο.Υπαρχει περιπτωση να οφειλεται σε τεχνικο προβλημα της συσκευης, γιατι και με προηγουμενη ρομ που ειχα βαλει τυχαινε να με καλουσαν και μετα απο 2 χτυπηματα να εκλεινε παλι η συσκευη
αφου εκλεινε και με αλλη rom ,λογικα εχει προβλημα η συσκευη.

οταν ειναι στην φορτιση δεν πρεπει να απαντας σε κληση γιατι πολλες φορες εκρηγνυται η μπαταρια.βγαλε το απο τον φορρτιστη πριν μιλησεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω ψάξει τα πάντα για να ρουτάρω τη συσκευή (δεν έχω ιδέα από root) και βλέπω πως πρέπει να κάνω downgrade γιατί η έκδοση μου είναι η 2.3 και πρέπει να την πάω στην 1.7 για να μπορέσω να κάνω root. Έλα όμως που ύστερα από πολύωρο ψάξιμο δοκίμασα δύο διαφορετικές μεθόδους για downgrade αλλά δεν τα κατάφερα. Αν είναι εύκολο θα ήθελα κάποιος να παραθέσει ένα link ή κάποιον οδηγό, κάτι τέλος πάντων, που να εξηγεί αναλυτικά με επαρκείς οδηγίες πώς να κάνω root τη συσκευή.:!::!::cry:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψάξει τα πάντα για να ρουτάρω τη συσκευή (δεν έχω ιδέα από root) και βλέπω πως πρέπει να κάνω downgrade γιατί η έκδοση μου είναι η 2.3 και πρέπει να την πάω στην 1.7 για να μπορέσω να κάνω root. Έλα όμως που ύστερα από πολύωρο ψάξιμο δοκίμασα δύο διαφορετικές μεθόδους για downgrade αλλά δεν τα κατάφερα. Αν είναι εύκολο θα ήθελα κάποιος να παραθέσει ένα link ή κάποιον οδηγό, κάτι τέλος πάντων, που να εξηγεί αναλυτικά με επαρκείς οδηγίες πώς να κάνω root τη συσκευή.:!::!::cry:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

δεν υπαρχει πουθενα οδηγος για downgrade.αφου ασχοληθηκες με αυτα,αφιερωσε λιγο χρονο να διαβασεις τις οδηγιες και να χρησιμοποιησεις το advanced ace hack kit.αυτο θα κανει και downgrade και ροοτ μονο του αν το μελετησεις μιση ωριτσα.δεν υπαρχει αλλος τροπος.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω ψάξει τα πάντα για να ρουτάρω τη συσκευή (δεν έχω ιδέα από root) και βλέπω πως πρέπει να κάνω downgrade γιατί η έκδοση μου είναι η 2.3 και πρέπει να την πάω στην 1.7 για να μπορέσω να κάνω root. Έλα όμως που ύστερα από πολύωρο ψάξιμο δοκίμασα δύο διαφορετικές μεθόδους για downgrade αλλά δεν τα κατάφερα. Αν είναι εύκολο θα ήθελα κάποιος να παραθέσει ένα link ή κάποιον οδηγό, κάτι τέλος πάντων, που να εξηγεί αναλυτικά με επαρκείς οδηγίες πώς να κάνω root τη συσκευή.:!::!::cry:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Κάτι δεν εχεις καταλάβει σωστά.

Πού διαβασες ότι απο Android 2.3 πρέπει να πας σε 1.7;

Εκτός αν εννοεις κάτι άλλο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψάξει τα πάντα για να ρουτάρω τη συσκευή (δεν έχω ιδέα από root) και βλέπω πως πρέπει να κάνω downgrade γιατί η έκδοση μου είναι η 2.3 και πρέπει να την πάω στην 1.7 για να μπορέσω να κάνω root. Έλα όμως που ύστερα από πολύωρο ψάξιμο δοκίμασα δύο διαφορετικές μεθόδους για downgrade αλλά δεν τα κατάφερα. Αν είναι εύκολο θα ήθελα κάποιος να παραθέσει ένα link ή κάποιον οδηγό, κάτι τέλος πάντων, που να εξηγεί αναλυτικά με επαρκείς οδηγίες πώς να κάνω root τη συσκευή.:!::!::cry:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Αν έχεις επίσημη rom (= δεν έχεις βάλει μαγειρεμένη ρομ), και σε ενδιαφέρει μόνο το ROOT, μπορείς ίσως να δοκιμάσεις και αυτό:

 

[ROOT] [TOOL] Easy Ace Root Tool

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν εχεις καταλάβει σωστά.

Πού διαβασες ότι απο Android 2.3 πρέπει να πας σε 1.7;

Εκτός αν εννοεις κάτι άλλο.

 

Όλα τα sites με οδηγίες έδιναν μεγάλη έμφαση στην έκδοση Android και όλα έλεγαν πως αν είναι πάνω από 1.7 δεν μπορεί να γίνει root γιατί αυτή είναι η τελευταία έκδοση που μπορεί να ρουταριστεί και δίνουν τις σχετικές οδηγίες για το πώς γίνεται το downgrade. Το θέμα είναι ότι συνάντησα δύο τρόπους και ο ένας δε δούλεψε καθόλου. Αυτός που με έφτασε μέχρι ένα σημείο ήταν με το advanced ace hack kit αλλά κ αυτό σκάλωσε κάπου :wacko:

 

Αν έχεις επίσημη rom (= δεν έχεις βάλει μαγειρεμένη ρομ), και σε ενδιαφέρει μόνο το ROOT, μπορείς ίσως να δοκιμάσεις και αυτό:

 

[ROOT] [TOOL] Easy Ace Root Tool

 

Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά αλλά δεν έχω πειράξει τίποτα στη συσκευή, είναι όπως την πήρα.

Θα δοκιμάσω και αυτό που μου έστειλες κ βρήκα κ αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2221039

το οποίο btw λέει "If your using the PD98IMG.zip from the retired AAHK just remember its no longer support." κ εγώ προσπαθούσα να το κάνω με αυτό το αρχείο το downgrade.

 

δεν υπαρχει πουθενα οδηγος για downgrade.αφου ασχοληθηκες με αυτα,αφιερωσε λιγο χρονο να διαβασεις τις οδηγιες και να χρησιμοποιησεις το advanced ace hack kit.αυτο θα κανει και downgrade και ροοτ μονο του αν το μελετησεις μιση ωριτσα.δεν υπαρχει αλλος τροπος.

 

Τι να σου πω, πριν ρωτήσω έψαξα και ξαναέψαξα και σε όποιον οδηγό κ αν έπεφτα όλοι μιλούσανε για downgrade. Προσωπικά δεν έχω την παραμικρή ιδέα αν χρειάζεται ή όχι!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

για να αγορασω μπαταρια απο το ebay τι πρεπει να προσεξω;Αν βρω μπαταρια με περισοτερρα μιλιαμπερ θα παιζει κανονικα;

 

Δεν υπάρχουν μπαταρίες με περισσότερα μιλιαμπέρ. Δεν γίνεται πρακτικά να χωρέσεις περισσότερα κελιά στον ίδιο χώρο. Οι μπαταρίες αυτές είναι κινεζικές απάτες. Αν θες να είσαι 100% σίγουρος για τη μπαταρία σου αγόρασε μια OEM από κάποιο κατάστημα Ελλάδας. Ακόμα και οι επονομαζώμενες ΟΕΜ μπαταρίες του ebay, είναι πλαστές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν μπαταρίες με περισσότερα μιλιαμπέρ. Δεν γίνεται πρακτικά να χωρέσεις περισσότερα κελιά στον ίδιο χώρο. Οι μπαταρίες αυτές είναι κινεζικές απάτες. Αν θες να είσαι 100% σίγουρος για τη μπαταρία σου αγόρασε μια OEM από κάποιο κατάστημα Ελλάδας. Ακόμα και οι επονομαζώμενες ΟΕΜ μπαταρίες του ebay, είναι πλαστές.

 

Λάθος κάνεις.

Έχουν αναφερθεί οι μπαταρίες της Anker και Mugen, στα 1.900 και 1500 mah αντίστοιχα που έχουν δοκιμαστεί και είναι αξιόπιστες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως την βρισκετε με την viper?ειναι τα ζωα μου αργα..κ χωρις sense κολαει..
ελα βρε tolakos δεν κολλαει η viper κατι εχεις κανει λαθος.

εκανες wipw case και dalyik πριν την βαλεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα DHD στο οποίο θέλω να του αλλάξω το Google account. Αλλά μου ζητάει επαναφορά σε εργοστασιακή κατάσταση. Υπάρχει τρόπος να το αποφύγω; το τηλέφωνο είναι stock χωρίς root.
Link to comment
Share on other sites

Oxi. Μονο με επαναφoρα μπορεις να αλλαξεις το mail.

Εκτος αν δοκιμασεις να κανεις νεο λογαριασμο στο "λογαριασμοι και συγχρονισμος"

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδία , στο desire hd μου έχω την εκδοση 3.12.405.1 kernel version και δεν με αφήνει να κάνω Downgrade για να συνεχίσω στα επόμενα βήματα. Μήπως έχετε κανένα τρόπο για να το πετύχω ;
Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005NFILG2/ref=noref?ie=UTF8&m=A2PGPJL0BBLHLX&psc=1&s=electronics παιδες επειδή ψάχνω μπαταρία αυτή εδώ λογικά δε κάνει για εμάς; για ανκερ ψαχνω αλλά δε ξέρω αν είμαστε συμβατοί

 

edit άκυρο δε γινεται, αν έχει κάποιος λινκ για ανκερ ας το βάλει η σε κάνα πμ

Edited by evo481
Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005NFILG2/ref=noref?ie=UTF8&m=A2PGPJL0BBLHLX&psc=1&s=electronics παιδες επειδή ψάχνω μπαταρία αυτή εδώ λογικά δε κάνει για εμάς; για ανκερ ψαχνω αλλά δε ξέρω αν είμαστε συμβατοί

 

edit άκυρο δε γινεται, αν έχει κάποιος λινκ για ανκερ ας το βάλει η σε κάνα πμ

 

Δηλαδή εψαξες Anker 1900mah στο Amazon και δεν βρηκες;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

υποθέτω οτι για 1900 θα πρέπει να χαλάσω το πορτάκι; για μικρότερη πήγα απλά η mugen είναι λίγο πιο τσουχτερη

 

Ακριβώς.

Δεν χωράει η 1900 χωρίς μοντα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...