Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ένα HTC DesireHD που είχε μέσα Android 2.3.5 όταν έκανα επαναφορά στις ρυθμίσεις, κατά την εγκατάσταση έβγαλε γλώσσες Αγγλικά Αυστραλίας και Νέας Ζηλανδίας, πως αλλάζει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Στο Locale έχει 2 επιλογές, English (Australia) και English (New Zealand).

Μου θυμίζει κάτι σαν το American English ή International English που υπάρχει στα windows όταν πρωτοεγκαθιστόνται.

Κανονικά σε εσάς τι γλώσσες βγάζει; Μήπως είναι η συγκεκριμένη version του Android?

Link to comment
Share on other sites

Αναζητείται κάποιος τέτοιος (HTC DesireHD γκουρού) για να τον ρωτήσω κάποια πράγματα για το HTC DesireHD μου, το οποίο έχει προέλθει από Αυστραλία; Πρέπει να είναι πολύ γκουρού όμως και πολύ υπομονετικός :) Edited by zoran
Link to comment
Share on other sites

Αναζητείται κάποιος τέτοιος (HTC DesireHD γκουρού) για να τον ρωτήσω κάποια πράγματα για το HTC DesireHD μου, το οποίο έχει προέλθει από Αυστραλία; Πρέπει να είναι πολύ γκουρού όμως και πολύ υπομονετικός :)

 

Τι ακριβώς θέλεις να μάθεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

μην σε πρίζω if youre not the one, OB1!!!! :D

 

Βρε πες εσύ τι θες να μάθεις και άσε τα υπόλοιπα..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Βρε πες εσύ τι θες να μάθεις και άσε τα υπόλοιπα..;)

Σε ένα DesireHD προέλευσης Αυστραλίας θέλω να του περάσω νέο λειτουργικό (να μου προτείνετε το κατάλληλο για να μην είναι αργό) ώστε να μην εμφανίζει στο locale Australian & NewZealand English. Θα ήθελα βοήθεια βήμα βήμα γιατί είμαι άσχετος και δεν ξέρω πολλά για τα λειτουργικά των κινητών και χρειάζομαι καθοδήγηση. Αυτά χοντρικά, τώρα κάποια άλλα του στυλ πως να περάσουν οι επαφές από ένα άλλο κινητό μάλλον τα έχω καταφέρει, εκτός από το call log, που μεν περάστηκαν τα τηλέφωνα, δεν φαίνονται δε τα ονόματα των επαφών της κάθε κλήσης γιατί το καθένα ονομάζεται unknown!

Edited by zoran
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
Δεν το βλέπω βρε φίλε, που το είδες αυτό;

 

Δε μπορω να γινω πιο σαφης ,στις εφαρμογες σου ειπα και λεγεται μεταφορα,οριστε και φωτογραφια....

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
Βεβαίως οκ, αλλά τι λειτουργικό έχεις φίλε;

 

Εχω 2.35...λες να φταιει αυτο μαλλον?Απο οτι ειδα το ενα σου κινητο ειναι 2.34.Γιατι δεν τα συγχρονιζεις μεσω google account?πιστευω ειναι οτι πιο καλο για μεταφορα επαφων και δεν εχει να κανει με εκδοσεις λειτουργικου....

 

Να κανω κι εγω μια ερωτηση:Επειδη δεν θελω το facebook του play store,προσπαθω να εγκαταστησω το αρχειο Facebook for Android v8.0.0.26.24.apk (ειναι η τελευταια εκδοση για τη δικια μου συσκευη,και απο play store αυτη δινει),αλλα δυστυχως μου βγαζει:"Σφαλμα κατα την αναλυση πακετου,οταν παω να το εγκαταστησω"

Πως διορθωνεται αυτο?Δεν υπαρχει τροπος να βαλω facebook χωρις διαφημισεις?

Ευχαριστω

Edited by Tankwart
v8.0.0.26.24
Link to comment
Share on other sites

Εχω 2.35...λες να φταιει αυτο μαλλον?Απο οτι ειδα το ενα σου κινητο ειναι 2.34.Γιατι δεν τα συγχρονιζεις μεσω google account?πιστευω ειναι οτι πιο καλο για μεταφορα επαφων και δεν εχει να κανει με εκδοσεις λειτουργικου....

Στο 2.3.4 δεν υπάρχει αυτό το app που περιγράφεις, υπάρχει μόνο στο 2.3.5!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω να αλλάξω ROM στο DesireHD. Κανέναν καλό οδηγό έχετε υπόψιν σας για να βάλω κάποια stock ROM. Έχω βρεί την RUU_Ace_Sense30_S_HTC_WWE_3.12.405.1_Radio_12.65.60.29_26.14.04.28_M_release_225512_signed.exe αλλά δεν ξέρω επειδή είμαι με Mac πως θα τρέξει το .exe αρχείο!
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω, σοβαρά τώρα, πριν να ξεκινήσεις να μας βομβαρδίζεις με ερωτήσεις έψαξες καθόλου στο internet? Το xda-developers.com το ξέρεις? Επίσης μιας και μιλάμε για συσκευή προέλευσης Αυστραλίας είσαι σίγουρος πως θα δουλέψει η generic rom? Αν δεν κάνω λάθος στην Αυστραλία δεν έβγαινε η συσκευή σαν Desire HD αλλά σαν Inspired ή κάπως έτσι, αλλά δεν είμαι και σίγουρος. Ως αναφορά το mac, όχι δεν γίνεται να τρέξεις το exe μέσα από mac, θα πρέπει να βρεις pc με windows να του περάσεις τους κατάλληλους drivers και μετά να ξεκινήσεις τη διαδικασία. Επίσης μην είσαι σίγουρος ότι η rom θα κάτσει στη συσκευή σου, το ποιο πιθανό είναι να σου βγάλει authentication error, μιας και η rom που θα προσπαθήσεις να του περάσεις είναι για άλλη περιοχή. Η μόνη περίπτωση να κάτσει είναι να κάνεις s-off τη συσκευή, αν γίνεται, και να της αλλάξεις το cid στο generic. Τέλος τι σε κάνει να πιστεύεις ότι αν περάσεις την generic η συσκευή θα γίνει πιο γρήγορη? Πίστεψέ με δεν θα γίνει κι αν γίνει θα είναι για λίγες μέρες μέχρι να αρχίσεις να τη φορτώνεις.

 

Αυτά σε γενικές γραμμές, ελπίζω να σε κάλυψα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω, σοβαρά τώρα, πριν να ξεκινήσεις να μας βομβαρδίζεις με ερωτήσεις έψαξες καθόλου στο internet? Το xda-developers.com το ξέρεις?

Ναι έχω ψάξει και στο xda είμαι μέλος!

 

Επίσης μιας και μιλάμε για συσκευή προέλευσης Αυστραλίας είσαι σίγουρος πως θα δουλέψει η generic rom?

Γιατί να μην δουλέψει σε συσκευή Αυστραλίας η generic rom?

 

Αν δεν κάνω λάθος στην Αυστραλία δεν έβγαινε η συσκευή σαν Desire HD αλλά σαν Inspired ή κάπως έτσι, αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

Όχι σαν DesireHD έβγαινε στην Αυστραλία, έχω και το κουτί.

 

Επίσης μην είσαι σίγουρος ότι η rom θα κάτσει στη συσκευή σου, το ποιο πιθανό είναι να σου βγάλει authentication error, μιας και η rom που θα προσπαθήσεις να του περάσεις είναι για άλλη περιοχή. Η μόνη περίπτωση να κάτσει είναι να κάνεις s-off τη συσκευή, αν γίνεται, και να της αλλάξεις το cid στο generic.

Έστω αυτό μπορούμε να δούμε πως θα το κάνω;

 

Τέλος τι σε κάνει να πιστεύεις ότι αν περάσεις την generic η συσκευή θα γίνει πιο γρήγορη? Πίστεψέ με δεν θα γίνει κι αν γίνει θα είναι για λίγες μέρες μέχρι να αρχίσεις να τη φορτώνεις.

Δεν ξέρω εάν θα είναι πιό γρήγορη και δεν με πολυ νοιάζει, περισσότερο με νοιάζει να είναι σταθερό το σύστημα.

Δεν πρόκειται να το φορτώσω με πολλά πράγματα.

 

Αυτά σε γενικές γραμμές, ελπίζω να σε κάλυψα.

Σχετικά, αλλά όπως και νάχει σε ευχαριστώ για το χρόνο σου!

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω ψάξει και στο xda είμαι μέλος!

 

 

Έστω αυτό μπορούμε να δούμε πως θα το κάνω;

 

Πίστεψέ με δεν έχεις ψάξει ή τουλάχιστον δεν ξέρεις να ψάχνεις γιατί αν όντως είχες ψάξει θα είχες βρει αυτό το θέμα που αναφέρει αναλυτικά τι να κάνεις..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πίστεψέ με δεν έχεις ψάξει ή τουλάχιστον δεν ξέρεις να ψάχνεις γιατί αν όντως είχες ψάξει θα είχες βρει αυτό το θέμα που αναφέρει αναλυτικά τι να κάνεις..

Απλά υποκλίνομαι! Respect! :O

Δεν το έχω διαβάσει λεπτομερώς ακόμα, αλλά να υποθέσω πως για το "ξένο" DesireHD που έχω, θα βγάλω άκρη;

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι Desire HD ότι λέει εκεί ισχύει κανονικά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Στις περισσότερες rom υπάρχει και η ελληνική γλώσσα. Χρησιμοποίησε την εφαρμογή morelocale2 για να εμφανίσεις τα ελληνικά ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωρίζω αυτό, αλλά θα ήθελα να μάθω στο locale από μόνο του ποιές γλώσσες εμφανίζονται χωρίς τη χρήση του morelocale2! Εάν κάποιος μπορεί να δει στο δικό του θα ήμουν ευγνώμων! Edited by zoran
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!

 

Έχω το τηλέφωνο 1,5 χρόνο και ποτέ δε το έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών, ούτε κάποια αλλαγή στο λογισμικό του (είναι όπως από την αντιπροσωπεία δηλαδή).

 

Εδώ και πολύ καιρό, όταν βγαίνω από κάποια εφαρμογή (άσχετα με το πόσο βαριά είναι), θα μου βγάλει άσπρη οθόνη και το πράσινο σήμα της HTC και θα αρχίσει να ξαναφορτώνει την "επιφάνεια εργασίας" για 1-2 λεπτά. Όχι σα της επανεκκίνησης που θέλει ώρα αρκετή, αλλά κάτι πιο λάιτ θα έλεγα.

 

Επίσης όταν κάνω επανεκκίνηση το κινητό μου κάνει πάρα πολύ ώρα να μου διαβάσει τις εφαρμογές της κάρτας μνήμης. Διορθώθηκε ελαφρώς με την αλλαγή της SD σε class 10, αλλά και πάλι αργεί αρκετά (από 5 λεπτά έως και μισάωρο μπορεί να κάνει).

 

Έχει κανείς καμιά πρόταση για να διορθωθεί αυτό το πρόβλημα χωρίς να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?? :worry:

...nothing else matters...:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να σε τρομαξω φίλε μου άλλα και έμενα τα ίδια μου έκανε και προχτές κόλλησε στην άσπρη οθόνη με το λογότυπο της HTC.Το κακό είναι ότι το είχα Μαμα και τώρα παρόλο που ο υπολογιστής το βλέπει σε fast boot mode δεν μπορώ να φλασαρω γιατί είναι κλειδωμένος ο boot loader.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...