Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποτε εγινε αυτο?? ενω το τσεκακαρα τακτικα δεν λεγε τιποτα...σημερα ειπα να κανω data reset...και μου το βγαλε. κατι ακομα θελω να ρωτησω. πως μπορω να κανω καθαρη εγκατασταση χωρις να συνδεθει κανι να μου κατεβασει τις εφαρμογες που ειχα...

 

Απλά μην εγκαταστήσεις τον λογαριασμό gmail κατά το setup του κινητού. Μπορείς να τον βάλεις μετά από τους Λογαριασμούς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε περίπτωση αναβάθμισης στο 2.50 δεν είναι πια δυνατή η επιστροφή στην 1.32 για διαδικασίες root???

 

Προς το παρών όχι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μετά από κάμποσο καιρό, κατάφερα να κάνω release το πρώτο μου HDPI theme για CM7.

 

Οποιοδήποτε feedback είναι καλοδεχούμενο ;)

 

Original thread @xda>>>>> Crystal Theme

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μετά από κάμποσο καιρό, κατάφερα να κάνω release το πρώτο μου HDPI theme για CM7.

 

Οποιοδήποτε feedback είναι καλοδεχούμενο ;)

 

Original thread @xda>>>>> Crystal Theme

 

Πανεμορφο πραγματικα...Τα χρωματα ειναι ακριβως οπως μ αρεσουν!

Μπραβο,πολυ καλη δουλεια!!!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ξερει κανεις που μπορω να βρω το navigon για την εκδοση του κινητου...2.3.3 με αναβαθμιση 2.50. ψαχνω αλλα δεν βρισκω

εαν εχει κανεις κπου ενα λινκ ας στειλει γιατι θελω να παω διακοπες και δεν θελω να χαθω.....:lol:

Link to comment
Share on other sites

To navigon μπορείς να το βρείς στο market!

Για οτιδήποτε άλλο (δηλαδή για πλάγιους τρόπου απόκτησης - παράνομο/σπασμένο λογισμικό) δε συζητάμε στο myphone, μιας και κάτι τέτοιο απαγορεύεται ;)

Γενικότερα πάντως, κοίταξε εδώ κι εδώ!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Είχε/έχει κανένας πρόβλημα με αποστολή mms ??? προσπαθώ να στείλω mms αλλά λαμβάνω συνέχει το μύνημα unable to send mms after trying multiple times (ή κάτι παρόμοιο)...

 

Έχω vodafone καρτοκινητή, και τρέχω την απίστευτη DeSense 1.3.4.

 

Καμιά βοήθεια? πήρα και τη vodafone μου έδωσαν τα settings....αλλά τζίφος...υπάρχει καμιάμ περίπτωση να χεριάζεται καμί ρύθμιση η rom??? :wacko:

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Κώστας

S8+
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Είχε/έχει κανένας πρόβλημα με αποστολή mms ??? προσπαθώ να στείλω mms αλλά λαμβάνω συνέχει το μύνημα unable to send mms after trying multiple times (ή κάτι παρόμοιο)...

 

Έχω vodafone καρτοκινητή, και τρέχω την απίστευτη DeSense 1.3.4.

 

Καμιά βοήθεια? πήρα και τη vodafone μου έδωσαν τα settings....αλλά τζίφος...υπάρχει καμιάμ περίπτωση να χεριάζεται καμί ρύθμιση η rom??? :wacko:

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Κώστας

 

Κώστα εχω στείλει mms και δεν εχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα...Κάτι με τις ρυθμίσεις παίζει...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κώστα εχω στείλει mms και δεν εχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα...Κάτι με τις ρυθμίσεις παίζει...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Elthi, σε ευχαριστώ πάρα πολύ....τελικά κατάφερα να στείλω mms....χωρίς να αλλάξω τίποτα στο κινητό :wacko::wacko::wacko::wacko:

 

Κώστας

S8+
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συμπολεμιστές παρακαλώ για τη βοήθειά σας.

Έχοντας περάσει μέσω .exe την τελευταία επίσημη αναβάθμιση,

αντιμετωπίζω πρόβληματα με τη σταθερότητα του sense.

Ανοίγοντας την οθόνη από stand by κατάσταση, φορτώνει για 10 δευτερόλεπτα

Την αρχική οθόνη, και κατά τη διαδικασία αυτή το τηλέφωνο δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το διορθώσω;

Μήπως θα μπορούσα να σβήσε τ πάντα από το τηλέφωνο και να ξανακάνω clean install

την τελευταία Rom;

Θα επιθυμούσα αυτή να είναι η τελευταία λύση που θα μου προτείνετε.

Ευχαριστώ εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω και γω ενα θεματακι με το locations που οσο και αν εψαξα δεν βρηκα τη λυση...

Απο την αρχη που το χρησιμοποιουσα μπορουσα να βλεπω τα κτηρια σε 3d, οχι μονο τα μνημεια, ολα τα κτηρια.

Τωρα ειμαι με virtuous και δεν μου βγαζει τα κτηρια σε 3d . Εκανα επαναφορα της tb fusion που ειχα πριν, της leedroid και της official αλλα το ιδιο θεμα...

Κανω κατι λαθος;

Ευχαριστω για οποια βοηθεια.:)

 

συγνωμη που επανερχομαι με την ιδια ερωτηση :)...αλλα ακομη και αν δεν μπορει να απαντησει καποιος, μπορειτε εστω να μου μεταφερετε την εμπειρια σας με τη συγκεκριμενη εφαρμογη με βαση αυτο που ρωταω;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως θα μπορούσα να σβήσε τ πάντα από το τηλέφωνο και να ξανακάνω clean install

την τελευταία Rom;

 

Θα συνιστούσα να ξεκινήσεις με ένα hard reset (επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ειμαι καινουργιος κατοχος του DHD και εχω καποιες αποριες και ελπιζω στην βοηθεια σας να τις λυσω. 1)Οταν μεταφερω φωτο απο το pc στο κινητο,αυτες αποθηκευονται στα δυο μονιμα αλμπουμ(φωτο καμερας-ολες οι φωτογραφιες) με αποτελεσμα οταν θελω να δειξω φωτο απο διαφορα τοπια π.χ, να βλεπει ο αλλος και τις προσωπικες μου. Υπαρχει καποιος τροπος ή καποιο προγραμμα ωστε να πηγαινουν σε ανεξαρτητο φακελο ωστε να τις βλεπω μονο εγω? 2) Οταν κανω μια κληση π.χ σε μια εταιρια,και μου λενε μαγνητοφωνημενα "πατηστε το πληκτρο 1-2-3.. κτλ.",δεν ξερω πως να βρω το πληκτρολογιο ωστε να πατησω π.χ το 1...3) Εχω εγκαταστησει το 3gWatchdog για τον ελεγχο των δεδομενων που κατεβαζει το κινητο,και τα APNdroid και APN on/off. Το 3gWatchdog μετραει κανονικα,το APNdroid δεν ξερω πως λειτουργει και αν απλα πρεπει να υπαρχει ωστε να βοηθαει το 3gwatchdog,ενω το APN on/off δεν ξερω πως να το λειτουργησω..Παρακαλω σε βοηθεια και ευχαριστω εκ των προτερων..
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να βγάλω το μενού "Αγαπημένοι" σε μια από τις επιφάνειες εργασίας;

Το είχα σβήσει αλλά δεν μπορώ να το βγάλω με τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

"Δυστυχώς" μετά από πολλά προβλήματα που μου έβγαιναν στην Virtuous επέστρεψα στην LeeDroid.

 

Για να μην παρεξηγηθώ, η Virtuous είναι απίστευτη ρομ, για πολλούς η καλύτερη. Συνεχίζω να την προτείνω μαζί με την LeeDroid. Απλά μάλλον από θέμα της συσκευής η του setup μου μετά από κάθε νέα έκδοση έπεφταν αρκετά κολλήματα και reboots... Χρησιμοποιώντας stock συχνότητες ή άλλους κερνελ το πρόβλημα μειωνόταν αλλά παρέμενε, η μόνη λύση ήταν να περνάω κάθε ενημέρωση με full wipe, αλλά λόγω όγκου εφαρμογών και ρυθμίσεων αυτό για εμένα δεν είναι εφικτό...

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ειμαι καινουργιος κατοχος του DHD και εχω καποιες αποριες και ελπιζω στην βοηθεια σας να τις λυσω. 1)Οταν μεταφερω φωτο απο το pc στο κινητο,αυτες αποθηκευονται στα δυο μονιμα αλμπουμ(φωτο καμερας-ολες οι φωτογραφιες) με αποτελεσμα οταν θελω να δειξω φωτο απο διαφορα τοπια π.χ, να βλεπει ο αλλος και τις προσωπικες μου. Υπαρχει καποιος τροπος ή καποιο προγραμμα ωστε να πηγαινουν σε ανεξαρτητο φακελο ωστε να τις βλεπω μονο εγω? 2) Οταν κανω μια κληση π.χ σε μια εταιρια,και μου λενε μαγνητοφωνημενα "πατηστε το πληκτρο 1-2-3.. κτλ.",δεν ξερω πως να βρω το πληκτρολογιο ωστε να πατησω π.χ το 1...3) Εχω εγκαταστησει το 3gWatchdog για τον ελεγχο των δεδομενων που κατεβαζει το κινητο,και τα APNdroid και APN on/off. Το 3gWatchdog μετραει κανονικα,το APNdroid δεν ξερω πως λειτουργει και αν απλα πρεπει να υπαρχει ωστε να βοηθαει το 3gwatchdog,ενω το APN on/off δεν ξερω πως να το λειτουργησω..Παρακαλω σε βοηθεια και ευχαριστω εκ των προτερων..

 

1) Μπορεις να κατεβασεις καποιον file explorer και μεσω αυτου να δημιουργησεις στην sdcard οσους φακελους θες και να μεταφερεις εκει τις φωτογραφιες σου αναλογα με το θεμα τους κτλ. Το τηλεφωνο θα διαβασει ολους τους φακελους μολις ανοιξεις την εφαρμογη gallery.

2)Κατα τη διαρκεια του τηλεφωνηματος, στην κατω αριστερη πλευρα της οθονης διπλα απο το εικονιδιο για τον τερματισμο της κλησης υπαρχει ενα αλλο εικονιδιο που δειχνει ενα πληκτρολογιο. Το πατας και ...ως εκ θαυματος :lol: να σου το πληκτρολογιο..

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Καλησπερα παιδια!Να κανω την τελευταια επισημη αναβαθμιση στο DHD η οχι?Υπαρχουν γνωστα bugs η προβληματακια,γιατι το κινητο προς το παρον μια χαρα δουλευει ωστε να τα αποφυγω?

 

Αν την κανω (μεσω wifi θα ελεγα μου φαινεται πιο ευκολο) τι θα πρεπει να παρω backup?

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!

 

Μου παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα και χρειάζομαι τα φώτα σας...

Είμαι root και ''φοράω'' εδώ και καιρό την Honeysence (7.3 η τελευταία έκδοση που πέρασα χθες) με τα προβλήματα που έχει όπως κάθε rom.

Σήμερα πήγα να περάσω φωτογραφίες από το DHD στο PC και δεν μου αναγνώριζε καθόλου την συσκευή...Δεν μου έβγαζε καθόλου τις επιλογες που σου βγάζει φόρτιση - δίσκος κτλ. Το καλώδιο το αγόρασα πριν 10 μέρες καινούριο και δουλεύει.

Άλλαξα PC αλλά πάλι τα ίδια...

Έβαλα την προηγούμενη έκδοση της rom που είχα σε backup αλλά πάλι τίποτα...

Καμιά ιδέα;;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Edited by Namgal
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!

 

Μου παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα και χρειάζομαι τα φώτα σας...

Είμαι root και ''φοράω'' εδώ και καιρό την Honeysence (7.3 η τελευταία έκδοση που πέρασα χθες) με τα προβλήματα που έχει όπως κάθε rom.

Σήμερα πήγα να περάσω φωτογραφίες από το DHD στο PC και δεν μου αναγνώριζε καθόλου την συσκευή...Δεν μου έβγαζε καθόλου τις επιλογες που σου βγάζει φόρτιση - δίσκος κτλ. Το καλώδιο το αγόρασα πριν 10 μέρες καινούριο και δουλεύει.

Άλλαξα PC αλλά πάλι τα ίδια...

Έβαλα την προηγούμενη έκδοση της rom που είχα σε backup αλλά πάλι τίποτα...

Καμιά ιδέα;;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Για δοκίμασε να συνδεθεις με το pc μέσω recovery.Πηγαίνεις mounts and storage και επιλεγείς usb mount.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το Vodafone 2gether με την rom της HTC? Δουλεύει σωστά?

 

Όλα δουλεύουν μια χαρά φίλε μου. Το τρέχω από τον Νοέμβριο και δεν εχω κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Εδώ και μερικές μέρες αντιμετωπίζω ένα θέμα με το τηλέφωνο. Χάνει το σήμα και επανέρχεται. Το αντιμετωπίζει άλλος;

Δεν είμαι root και φοράω την τελευταία έκδοση rom της htc(2.50....). Αυτό που δεν ξέρω είναι αν φταίει το δίκτυο της wind ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

εχει ψαξει κανεις για αντικατασταση του gorilla glass μονο?? μου εχει γεμισει γρατζουνιες και μ σπαει τα νευρα.. στο moto defy ειναι γυρο στο 50αρικο.. στο htc ποσο να ναι αραγε??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...