Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, κατ' αρχήν για να περάσεις την τελευταία επίσημη rom το μόνο που χρειάζεσαι είναι η gold card μιας και το τηλέφωνο είναι Orange branded και μετά απλά τρέχεις το exe και περνάς την rom. Με μια επιφύλαξη βέβαια γιατί δεν μου έτυχε ποτέ.

Το root και τα υπόλοιπα είναι για να μπορείς να περνάς custom roms κι όχι για επίσημες. Όσο για το recovery μπες στον bootloader (κράτα πατημένο το volume down και άναψε τη συσκευή) και πες μου τι γράφει επάνω.

Αν γράφει HBOOT S-OFF τότε έχεις μόνο radio s-off, αν γράφει ENG HBOOT έχεις και radio s-off και HBOOT s-off.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, κατ' αρχήν για να περάσεις την τελευταία επίσημη rom το μόνο που χρειάζεσαι είναι η gold card μιας και το τηλέφωνο είναι Orange branded και μετά απλά τρέχεις το exe και περνάς την rom. Με μια επιφύλαξη βέβαια γιατί δεν μου έτυχε ποτέ.

Το root και τα υπόλοιπα είναι για να μπορείς να περνάς custom roms κι όχι για επίσημες. Όσο για το recovery μπες στον bootloader (κράτα πατημένο το volume down και άναψε τη συσκευή) και πες μου τι γράφει επάνω.

Αν γράφει HBOOT S-OFF τότε έχεις μόνο radio s-off, αν γράφει ENG HBOOT έχεις και radio s-off και HBOOT s-off.[/Q]

 

Ναι το κινητο ειναι orange branded μου ηρθε Unlocked και τωρα απαλαχθηκα απο ολα αυτα που ειχε μεσα της orange... Οσον αφορα το recovery γραφει:

 

ACE PVT SHIP S-OFF

HBOOT-0.85.0007

MICRO-0438

RADIO-26.03.02.15_M3

eMMC-boot

 

Αρα τι εχω και τι θελω???

Δηλαδη εγω αν τρεξω τωρα το exe με την επισημη εκδοση θα ειμαι ενταξει?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχεις radio s-off για να περάσεις custom recovery θες και και ENG HBOOT.

Αν τρέξεις την επίσημη ναι θα είσαι οκ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις radio s-off για να περάσεις custom recovery θες και και ENG HBOOT.

Αν τρέξεις την επίσημη ναι θα είσαι οκ.

 

Σε ευχαριστω πολυ kollatos για τον χρονο σου και για την βοηθεια! Μολις την περασα και ολα μια χαρα! Θα αρχισω να το σκαλευω σιγα σιγα,φοβερο εργαλειο!!!!!!!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις καποια αξιολογη cyanogen mod 7 να προτεινει ?

Εχω καιρο να βαλω καποια CM7 κι εχω χασει λιγο τις εξελιξεις.

Μου εχει λειψει λιγο το να βλεπω 350-450 ελευθερη μνημη :lol:

 

Και παρολο που δεν εχω το παραμικρο παραπονο απο την I00 5.5.

 

Εχω δε την εντυπωση οτι το συγκεκριμενο base RC Team's Kingdom 1.1 ειναι κατα πολυ ανωτερο απο το αντιστοιχο της συσκευης μας 2.36.405.8...σε αισθηση, σε ταχυτητα, και σε πολλες εφαρμογες που μου διναν την εντυπωση οτι σκαλωνανε απο λιγο εως ενοχλητικα (IGO πχ)

 

Τελευταία stable για Desire HD είναι η 7.0.3.

 

Ένα αρκετά συμπαθητικό build είναι και η MDJ 7.1 με OC kernel @1.9Ghz.

 

Αν θέλεις την γνώμη μου όμως πήγαινε καρφί για CM7 Nightly. Έχω την #90 (τελευταία) και δουλεύει τέλεια.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία stable για Desire HD είναι η 7.0.3.

 

Ένα αρκετά συμπαθητικό build είναι και η MDJ 7.1 με OC kernel @1.9Ghz.

 

Αν θέλεις την γνώμη μου όμως πήγαινε καρφί για CM7 Nightly. Έχω την #90 (τελευταία) και δουλεύει τέλεια.

 

 

Thank you

Θα δοκιμασω nightly #90 αφου λες οτι παιζει καλα, εχω τσεκαρει οτι εισαι λατρης CM ;)

Link to comment
Share on other sites

Για nightlies δε θα το συνιστούσα για καθημερινή χρήση. Κάθε μία έχει και κάποιο μικροbug. Διορθώνεται στην επόμενη και βγαίνει κάτι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πω πολλά εκτός αν με ρωτήσετε. Απλά μόνο για την διάρκεια της να πω ότι, πρώτη φορά χθες είδα στο κινητό μου χρήση κινητού: 2ημ, 0ω, 0λ, 40 δευτ, και η μπαταρία έπεσε στο 15% και την ξαναφόρτισα για να κάνω τον 3ο κύκλο φόρτισης σήμερα. Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Η mugen δεν βγαινει και σε 1800mah;η χρηση που εκανες ηταν με ανοιχτα 3g ή και wifi;
Link to comment
Share on other sites

Aυτόματοι συγχρονισμοί σε Google (Gmail/email-Pop3),

HTC Weather (κάθε μια ώρα),

2 Rss feeds widgets (κάθε 2 ώρες), Animated weather (κάθε μια ώρα),

55 λεπτά κλήσεων

2 μηνύματα

Wifi/3g συνέχεια

130 εφαρμογές

Folder organizer widgets στην κεντρική οθόνη

Antivirus Pro τρέχει σε background

Switch pro widget

Brightness στο 75%

Όχι task killer

 

Official ROM 2.3.3 φλασάρισμα από τον υπολογιστή με την μπαταρία στο 100% μετά από συμβουλές από τα παιδιά από εδώ μέσα. Πριν το κάνω αυτό...τρελλάθηκα !!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έκανες αντιγραφή επικόλληση μετά αναγκαστική διακοπη και εκκαθάριση δεδομένων και μετά δουλευε με όλες τις πόλεις ?

 

Ναι φίλε μου ακριβώς αυτό έκανα και δουλεύει με ολες τις πόλεις τώρα

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου ακριβώς αυτό έκανα και δουλεύει με ολες τις πόλεις τώρα

 

Το αρχείο WPD.zip σε εσένα πόσα mb είναι ? Εμένα δεν δουλευει το έχω κάνει 10 φορές !

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει δυνατότητα εγκατάστασης αλλού λογισμικού εκτός από anDroid??? πχ meego, windows phone κτλ...

 

Sent from my LeeDroid DESIRE HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει δυνατότητα εγκατάστασης αλλού λογισμικού εκτός από anDroid??? πχ meego, windows phone κτλ...

 

Sent from my LeeDroid DESIRE HD using Tapatalk

 

Όχι, μόνο Ubuntu ή BackTrack.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις αυτην LeeDrOiD HD V3.1.3 GB ? Με επιασε παλι η ταση αλλαγης και δεν ξερω ποια να δοκιμασω ....

 

Εχω την ΤΒ τωρα που αν και ειναι μια χαρα ρομ , "ψιλοβαρετη" σε σχεση με την Honey που ειχα πριν θελω να δοκιμασω κατι αλλο . Οποτε σκεφτηκα την Leedroid...

 

καμμια αλλη προταση ? :P

 

ι00, Honey, TB ...αυτες εχω δοκιμασει

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

Aυτόματοι συγχρονισμοί σε Google (Gmail/email-Pop3),

HTC Weather (κάθε μια ώρα),

2 Rss feeds widgets (κάθε 2 ώρες), Animated weather (κάθε μια ώρα),

55 λεπτά κλήσεων

2 μηνύματα

Wifi/3g συνέχεια

130 εφαρμογές

Folder organizer widgets στην κεντρική οθόνη

Antivirus Pro τρέχει σε background

Switch pro widget

Brightness στο 75%

Όχι task killer

 

Official ROM 2.3.3 φλασάρισμα από τον υπολογιστή με την μπαταρία στο 100% μετά από συμβουλές από τα παιδιά από εδώ μέσα. Πριν το κάνω αυτό...τρελλάθηκα !!!

 

Υπαρχει καποια επισημη σελιδα για την μπαταρια η απο ebay?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όχι, μόνο Ubuntu ή BackTrack.

 

ubuntu εχω δοκιμάσει... backtrack πως???

 

Sent from my LeeDroid DESIRE HD using Tapatalk

 

εχει δοκιμασει κανεις αυτην LeeDrOiD HD V3.1.3 GB ? Με επιασε παλι η ταση αλλαγης και δεν ξερω ποια να δοκιμασω ....

 

Εχω την ΤΒ τωρα που αν και ειναι μια χαρα ρομ , "ψιλοβαρετη" σε σχεση με την Honey που ειχα πριν θελω να δοκιμασω κατι αλλο . Οποτε σκεφτηκα την Leedroid...

 

καμμια αλλη προταση ? :P

 

ι00, Honey, TB ...αυτες εχω δοκιμασει

 

του lee δεν έχει κάτι το διαφορετικό... είναι μια πλήρως λειτουργική Rom με sense 2.1 και υπόσχεται ταχύτητα και μεγάλη αυτονομία... αν θες να ξεφύγεις, δοκίμασε μια non-sense ROM... η αγαπημένη μου είναι η MIUI... από κει και μετά έχει διάφορες με κυρίαρχη την cyanogen...

 

Sent from my LeeDroid DESIRE HD using Tapatalk

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ elthis,

κοιτώντας το σχετικό video βλεπουμε οτι στο βήμα (2) (δες πιο κάτω) χρησιμοποιούμε κάποιο (ειδικό???) κατσαβιδι. Στο video δειχνει κάτι ξεχωριστώ και πάντος όχι καθημερινό κατσαβίδι.

Εσυ με τι το ανοιξες;

Συνεχίζει μετά απο μέρες να δουλεύει τοσο καλά όσο μετά την επισκευή;

 

Με εκτίμηση,

Μιχάλης Κρανίδης

 

2) Παιρνουμε ενα κατσαβιδι και ανοιγουμε το καλυμμα που υπαρχει διπλα απο το φακο της συσκευης στο αριστερο μερος, οπως φαινεται σε

το βιντεο, στο σημειο 1:47 εως 2:09.

3) Οταν βγαλετε το καπακι θα παρατηρησετε οτι υπαρχουν 2 χρυσες ''επαφες'' εκει και αλλες 2 πανω στη συσκευη,οπως μπορειτε να δειτε και απο αυτη τη φωτογραφια.

Πολλα ευχαριστω στον rakesh2002 απο xda...;)

Edited by mikekgr
προσθηκη ερωτησης
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ elthis,

κοιτώντας το σχετικό video βλεπουμε οτι στο βήμα (2) (δες πιο κάτω) χρησιμοποιούμε κάποιο (ειδικό???) κατσαβιδι. Στο video δειχνει κάτι ξεχωριστώ και πάντος όχι καθημερινό κατσαβίδι.

Εσυ με τι το ανοιξες;

Συνεχίζει μετά απο μέρες να δουλεύει τοσο καλά όσο μετά την επισκευή;

 

Με εκτίμηση,

Μιχάλης Κρανίδης

 

Καλησπερα Μιχαλη.

 

Το ανοιξα με ενα απλο κατσαβιδι,τοσο ωστε το ''σωμα'' του να φτανει εσωτερικα μεχρι το καπακι.Απλα το δυσκολο δεν ειναι αυτο αλλα το να ξαναβαλεις το καπακι που πρεπει να προσεξεις να μη σπασει καποια επαφη.

Ναι, συνεχιζει να δουλευει τοσο καλα.

Απλα να προσεξεις γιατι οντως ειναι αρκετα ευκολο να σπασει καποια εσωτερικη επαφη,να γρατζουνιστει το καπακι κτλ.Γιαυτο ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ.Αν διαβασεις το thread στους xda θα δεις οτι καποια παιδια επαθαν ζημια.

 

Ηλιας.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Ηλία,

κατ'αρχην σε ευχαριστώ για την απαντηση σου. Μιά απορία εχω, ποιό είναι το link για το thread στους xda να το διαβάσω.

Και πάλι σε ευχαριστώ

 

Υ.Γ. Οι τρέχουσες επιδόσεις του GPS μου ειδικά μετα τη TPU θηκη που τοποθέτησα είναι περίπου απαράδεκτες...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Ηλία,

κατ'αρχην σε ευχαριστώ για την απαντηση σου. Μιά απορία εχω, ποιό είναι το link για το thread στους xda να το διαβάσω.

Και πάλι σε ευχαριστώ

 

Υ.Γ. Οι τρέχουσες επιδόσεις του GPS μου ειδικά μετα τη TPU θηκη που τοποθέτησα είναι περίπου απαράδεκτες...

 

Λοιπον,εδω ειναι το link.

Διαβασε να δεις τα υπερ και τα κατα και μετα αποφασιζεις.

 

Υ.Γ: Κι εγω μετα τη θηκη εκανα το χειρουργειο...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Nα κάνω μια ηλίθια ερώτηση ;. Και στο Desire S που έχω πάλι τα ίδια προβλήματα παρουσιάζει το GPS. Στο wildfire που είχα στο σπίτι πάλι το ίδιο. Στο Desire ενός φίλου μου, πάλι αργεί να κλειδώσει δορυφόρους. Τι μας κάνει να πιστεύουμε ότι το πρόβλημα με το GPS έχει να κάνει με το cover lens ;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι μας κάνει να πιστεύουμε ότι το πρόβλημα με το GPS έχει να κάνει με το cover lens ;

 

Όσον αφορά τη συγκεκριμένη μέθοδο που αναφέρει ο elthis, έχει αποδειχθεί στην πράξη η διαφορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω, εξάλλου αν το αποτέλεσμα είναι θετικό γιατί να αμφιβάλλω απλά έκανα μια ερώτηση, γιατί μου γεννάται μια απορία. Δεν το έχουν προσέξει τόσο καιρό ;. Και στο Sensation έτσι να είναι πάλι ;. Και αν είναι εργοστασιακό λάθος γιατί να μην το πάμε στην Αce Hellas να μας το φτιάξουν παρά να φοβόμαστε μην το χαλάσουμε από μόνοι μας;...Μάλιστα σκέφτομαι να στείλω email στην HΤC, με το βίντεο. Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...