Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

C:\downgrade>

Αυτό γιατί το βάζεις μπροστά από κάθε εντολή?

 

kollatos ίσως να μην το βάζει μπροστά από τις εντολές, αλλά μάλλον έχει κάνει c/p κατευθείαν από το cmd line.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το εκανα c/p κατευθειαν
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή Locations, βγάζει μήνυμα να αναβαθμίσω τους χάρτες, αλλά η διαδικασία δεν προχωράει μέσω wifi.

Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φτείει? Έχω google maps έκδοση 5.2.1.

Εγω εχω βαλει τους χαρτες 5.4.0 αλλα οχι μεσω wifi αλλα ...πλαγιως.;)

 

Επιπλεον δεν μπορουμε να μπουμε στο HTCsense γιατι βγαινει μηνυμα που λεει οτι εκτελουνται εργασιες συντηρησης στο site.

Link to comment
Share on other sites

απελπιστικα

εδωσα πανω απο 100 φορες τις εντολες.

φτανω στο adb shell και μετα μου βγαζει ενα $ , δινω ./data/local/tmp/GingerBreak και μου γραφει

[**] Gingerbreak/Honeybomb -- android 2.[2,3], 3.0 softb

[**] © 2010-2011 The Android Exploid Crew. All rights

[**] Kudos to jenzi, the #brownpants-party, the Open Sou

[**] Zynamics for ARM skills and Onkel Budi

 

[**] donate to 7-4-3-C@web.de if you like

[**] Exploit may take a while!

 

[+] Plain Gingerbread mode!

[+] Found system: 0xafd17fd5 strcmp: 0xafd38065

[+] Found PT_DYNAMIC of size 232 (29 entries)

[+] Found GOT: 0x00014360

[+] Using device /devices/platform/goldfish_mmc.0

[*] vold: 5926 GOT start: 0x00014360 GOT end: 0x000143a0

εδω περιμενω 100 ωρες αλλα δεν κανει κατι αλλο για να συνεχισω να γραψω τις αλλες 2 εντολες που λεει μετα το "#"

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

99% μην πω 100% κάτι δεν κάνεις σωστά. Έχω κάνει την διαδικασία σε 2 DHD και δούλεψε με τη μια. Αν θες στείλε μου pm να τα πούμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,μια ερωτηση...πηρα τηλ στην HTC στο 211... που λεει αλλα δεν εβγαλα ακρη με το παλικαρι που μιλησα.

Στο σαιτ της HTC το ελληνικο στα σημεια πωλησης που εχει σου λεει και δεξια καποια ονλαιν καταστηματα που μπορεις να αγορασεις..

ezshop.gr,plaisio.gr kai play247.gr

λοιπον στο play247 εχει αυτη την προσφορα για το Desire HD

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=20343

ειναι στα 459 ευρω,ρωτησα λοιπον το παλικαρι εαν το παρω απο εκει θα με καλυπτει η εγγυηση?και μου λεει καλυτερα να μην το παρετε απο εκει και του λεω μα εσεις το προτεινετε το σαιτ στην σελιδα σας και μου λεει ναι απο αυτα που προτεινουμε εμεις μπορειτε να το παρετε.Η γραμμη ηταν χαλια γενικος γιατι ηταν στο εξωτερικο απο οτι καταλαβα αλλα συμπερασμα γενικος δεν βγηκε.Μην το παρετε απο εκει αλλα ναι παρτε το απο τα καταστηματα που προτεινουμε...

καμια ιδεα?να το παρω απο εκει λοιπον?το αστειο ηταν οτι στο τελος μου λεει μου δινετε τα στοιχεια σας ανοιξουμε καρτελα πελατη?και λεω οχι ευχαριστω,εαν το παρω και γινω πελατης τοτε το βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επικοινώνησε με το play247 και ρώτησε τους αν είναι ελληνική συσκευή (στο κουτί απέξω θα γράφει ελληνικά). Αν ναι... πάρτο άφοβα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μολις τους πηρα τηλεφωνο και το παλικαρι απο εκει μου ειπε οτι δεν γνωριζει,καποιες φορες ερχονται ευρωπαικα και καλα και καποιοες ελληνικα...

αλλα μου ειπε οτι αμα κατι συμβει στο τηλεφωνο δρομολογουν αυτοι το τηλεφωνο για να φτιαχτει...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μολις τους πηρα τηλεφωνο και το παλικαρι απο εκει μου ειπε οτι δεν γνωριζει,καποιες φορες ερχονται ευρωπαικα και καλα και καποιοες ελληνικα...

αλλα μου ειπε οτι αμα κατι συμβει στο τηλεφωνο δρομολογουν αυτοι το τηλεφωνο για να φτιαχτει...

 

Ζήτησε λεπτομερέστερη απάντηση. Αν έχουν απόθεμα... ας ρίξουν μια ματιά στο κουτί και ας επικοινωνήσουν μαζί σου. Εξάλλου απ' έξω φαίνεται, δεν χρειάζεται καν να ανοιχτεί η συσκευή.

 

Αν και για να πήρες αυτή την απάντηση σημαίνει ότι μάλλον δεν είναι ελληνικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν και για να πήρες αυτή την απάντηση σημαίνει ότι μάλλον δεν είναι ελληνικό.

 

Να ρωτήσω και εγώ κάτι ?

Και ελληνικό να μην είναι η HTC δεν λεει οτι αν είναι απο όλη την ευρώπη ισχύει κανονικά η εγγύηση ?

Συγνωμη αλλα ρωτάω για να μάθω !

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ρωτήσω και εγώ κάτι ?

Και ελληνικό να μην είναι η HTC δεν λεει οτι αν είναι απο όλη την ευρώπη ισχύει κανονικά η εγγύηση ?

Συγνωμη αλλα ρωτάω για να μάθω !

 

Έχει συζητηθεί πολλάκις το θέμα...

 

Η HTC δέχεται και ευρωπαϊκές συσκευές αλλά μόνο όσες συνοδεύονται από την αρχική απόδειξη αγοράς του εξωτερικού (όπως για παράδειγμα στις συσκευές από expansys). Με άλλα λόγια αν εσύ αγοράσεις από ένα από τα πολλά (πια) ελληνικά on-line καταστήματα και σου δώσουν απόδειξη του συγκεκριμένου καταστήματος δεν τη δέχονται αν δεν έχει την απόδειξη από όπου προέρχεται η συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ζήτησε λεπτομερέστερη απάντηση. Αν έχουν απόθεμα... ας ρίξουν μια ματιά στο κουτί και ας επικοινωνήσουν μαζί σου. Εξάλλου απ' έξω φαίνεται, δεν χρειάζεται καν να ανοιχτεί η συσκευή.

 

Αν και για να πήρες αυτή την απάντηση σημαίνει ότι μάλλον δεν είναι ελληνικό.

και καλα οταν τον πηρα πριν μου ειπε οτι δεν εχει τωρα στοκ για να το δει και οτι ερχετε τυχαια..αρα και εγς καταλαβαινω οτι θα ειναι ξενα αλλιως θα το εκραζε οτι ειναι ελληνικο...αρα...ξενο 99.9%

 

Έχει συζητηθεί πολλάκις το θέμα...

 

Η HTC δέχεται και ευρωπαϊκές συσκευές αλλά μόνο όσες συνοδεύονται από την αρχική απόδειξη αγοράς του εξωτερικού (όπως για παράδειγμα στις συσκευές από expansys). Με άλλα λόγια αν εσύ αγοράσεις από ένα από τα πολλά (πια) ελληνικά on-line καταστήματα και σου δώσουν απόδειξη του συγκεκριμένου καταστήματος δεν τη δέχονται αν δεν έχει την απόδειξη από όπου προέρχεται η συσκευή.

 

δηλαδη αμα το παραγγειλω απο exapnsys μπορω να ζητησω να μου ερθει με την αρχικη του αποδειξη και οχι την ελληνικη?ετσι ωστε να ειμαι καλυμενος?

και μια χαρη Athanaso77...ειναι αυτο το κινητο?γιατι βλεπω λεει Αγγλικη εκδοση...

http://www.expansys.com.gr/htc-desire-hd-203895/

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα οτο update σε 2.3 to κινητο δεν επικοινωνει με το μοντεμ μου.εχω εna thomson speedtouch.πριν κανενα προβλημα ολα καλα τωρα τιποτα .γιατι?το μακ που εχω δουλευει απροβληματιστα με το μοντεμ.τι να κανω?βοηθηστε με γιατι το εχω αναγκη

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δηλαδη αμα το παραγγειλω απο exapnsys μπορω να ζητησω να μου ερθει με την αρχικη του αποδειξη και οχι την ελληνικη?ετσι ωστε να ειμαι καλυμενος?

και μια χαρη Athanaso77...ειναι αυτο το κινητο?γιατι βλεπω λεει Αγγλικη εκδοση...

http://www.expansys.com.gr/htc-desire-hd-203895/

 

Ούτως ή άλλως το expansys αγγλική απόδειξη σου φέρνει. Αυτό αρκεί.

 

(Το expansys δεν έχει ελληνικές συσκευές, έχει έδρα στη Γαλλία).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα οτο update σε 2.3 to κινητο δεν επικοινωνει με το μοντεμ μου.εχω εna thomson speedtouch.πριν κανενα προβλημα ολα καλα τωρα τιποτα .γιατι?το μακ που εχω δουλευει απροβληματιστα με το μοντεμ.τι να κανω?βοηθηστε με γιατι το εχω αναγκη

 

Φίλε το ίδιο πρόβλημα εχω και εγώ. Πρέπει να ορίσεις static ip

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι ?

Και ελληνικό να μην είναι η HTC δεν λεει οτι αν είναι απο όλη την ευρώπη ισχύει κανονικά η εγγύηση ?

Συγνωμη αλλα ρωτάω για να μάθω !

 

Κι εγώ φίλε από εκεί το πήρα και δεν έιναι Ελληνικό.

Όμως είναι ένα έγκυρο κατάστημα και σε καλύπτει σε εγγυηση κανονικά αν πάθει κάτι, αρκεί η τιμή του να είναι στα επίπεδα των συσκευών εισαγωγής όμως. Σύγκρινέ το με την τιμή του expansys και πάρε το ποιό φτηνό, γιατί εγώ την πάτησα και το πλήρωσα για Ελληνικό.:O

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ φίλε από εκεί το πήρα και δεν έιναι Ελληνικό.

Όμως είναι ένα έγκυρο κατάστημα και σε καλύπτει σε εγγυηση κανονικά αν πάθει κάτι, αρκεί η τιμή του να είναι στα επίπεδα των συσκευών εισαγωγής όμως. Σύγκρινέ το με την τιμή του expansys και πάρε το ποιό φτηνό, γιατί εγώ την πάτησα και το πλήρωσα για Ελληνικό.:O

 

Αν και δεν ενδιαφέρομαι να το αγοράσω γιατι το έχω ήδη :p:p αυτο που λές (αρκεί η τιμή του να είναι στα επίπεδα των συσκευών εισαγωγής όμως) δεν το κατάλαβα ! Εγώ απλά ρώτησα για να ξέρω για οποιαδήποτε αγορά κινητού HTC !

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κι εγώ φίλε από εκεί το πήρα και δεν έιναι Ελληνικό.

Όμως είναι ένα έγκυρο κατάστημα και σε καλύπτει σε εγγυηση κανονικά αν πάθει κάτι, αρκεί η τιμή του να είναι στα επίπεδα των συσκευών εισαγωγής όμως.

 

Στο έχουν επιβεβαιώσει από την ace hellas αυτό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ενδιαφέρομαι να το αγοράσω γιατι το έχω ήδη :p:p αυτο που λές (αρκεί η τιμή του να είναι στα επίπεδα των συσκευών εισαγωγής όμως) δεν το κατάλαβα ! Εγώ απλά ρώτησα για να ξέρω για οποιαδήποτε αγορά κινητού HTC !

Αυτά που έιναι απο ACE Hellas είναι πιο ακριβά κάπου 500+, από εξωτερικό μπορείς να το βρείς και 430 (τουλάχιστον πριν 2 μήνες που το πήρα εγώ) ίσως και πιο φτηνό!

Φαντάζομαι το ίδιο ισχύει για τα περισσότερα κινητά.

 

Στο έχουν επιβεβαιώσει από την ace hellas αυτό;

 

Δυστυχώς από εκεί το έμαθα, τους έστειλα το ΙΜΕΙ μου για άλλο λόγο και μου είπαν ότι είναι Σκανδιναβικό.

Edited by geletos
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες , οταν περναω καποια καινουργια ρομ και σεταρω τον λογαριασμο του gmail αυτομετα περνουνται καποιες εφαρμογες που εχω κατεβασει + επαφες ...δλδ επαναφερει καποιο backup που εχει παρει.

Στην εγκατασταση ξετσεκαρω πλεον το backup + στο απορρητο ξετσεκαρω τις 2 τελευταιες επιλογες για επαναφορα αλλα εξακολουθει να το κανει ? Ξερετε πως μπορω να το σταματησω αυτο ή να διαγραψω το backup στο λογαριασμο gmail ?

 

 

EDIT : [ROM] TRUE SENSE 3.0 - i00 ROM 5.3 - UPDATED 18/05/2011 UP

 

Καλησπέρα ξέρει κανείς να μας ενημερώσει για το θέμα που έχει ο φίλος ?

Το ίδιο παθαίνω και εγώ και τώρα που αλλάζω ρομ θέλω αν γίνεται να το διορθώσω !

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς από εκεί το έμαθα, τους έστειλα το ΙΜΕΙ μου για άλλο λόγο και μου είπαν ότι είναι Σκανδιναβικό.

 

Και δεν στο καλύπτει η εδώ εγγύηση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και δεν στο καλύπτει η εδώ εγγύηση;

 

Η AceHellas δεν το καλύπτει μου το αναλαμβάνει το κατάστημα μου είπε :rolleyes:

Πάντως χάνει πολύ, αξία μεταπώλησης....

Edited by geletos
Link to comment
Share on other sites

Κι ένα πολύ ενθαρρυντικό νέο (sorry για το offtopic, αλλά νομίζω θα ενδιαφέρει τους περισσότερους) :

insomnia.gr

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κι ένα πολύ ενθαρρυντικό νέο (sorry για το offtopic, αλλά νομίζω θα ενδιαφέρει τους περισσότερους) :

insomnia.gr

 

Έχει κυκλοφορήσει ευρέως το νέο αυτό σχεδόν σε κάθε thread HTC συσκευής. Θα δούμε και εδώ σχετικό θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

MIUI 1.5.27 εδώ!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...