Jump to content

[Δημοσκόπηση] Προβλήματα / Εμπειρίες με το Οptimus 2X


Tsaglis
 Κοινοποίηση

Έχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα με το Optimus 2X;  

232 members have voted

  1. 1. Έχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα με το Optimus 2X;

    • Όχι, δουλεύουν όλα σωστά
      68
    • Ναι, έχω πρόβλημα (αναφέρετε ποιο)
      47
    • ΔΞ/ΔΑ
      117


Recommended Posts

Προτείνω τον ezPDF reader

Οτι καλυτερο βρηκα μιας και χρησιμοποιω συνεχεια τετοια αρχεια

Πιστευω θα σε βολεψει...

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 519
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω ολους σας.

 

τελικα το προβλημα λυθηκε με τον adobe καθως αλλαξα απλα το viewing mode απο scrolling σε one page at a time. Πραγμαικα σε οποια σελιδα και να πεταχτω κανει απλα ενα τσακ να τη φορτωσει, υπολογιζω το πολυ 0.3sec. Επισης απο σελιδα σε σελιδα εχει παντα ετοιμη την επομενη.

 

Θα δοκιμασω φυσικα και αυτα που προτεινετε

 

Προς το παρον φτιαχνω το lg suite γτι ειχα κατεβασει απο ξενο site το tool και δε μ βρισκε ουτε τις επαφες

 

 

ΥΓ Θα τρελαθω, δεν παιζει. Το βαζω να μου κανει update, μου βρισκει οτι εχω την v10c και μου λεει οτι ειναι και ενταξει!, δειτε το παραθυρο και αν μπορειτε βοηθηστε με :s

Edited by dimzan
Link to comment
Share on other sites

Τρέξε το update από το μενού του κινητού μέσω wifi και θα γίνει.

 

Ρυθμίσεις -> Σχετικά με το τηλέφωνο -> Ενημέρωση λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερα μεσω ασυρματου τελικα.

 

Χθες για καποιο λογο μου ελεγε οτι δεν υπαρχει αλλη διαθεσιμη αναβαθμιση μεσω wireless που προσπαθουσα... ποιος ξερει τι εφταιγε...

 

εν αναμονη της 2.3 λοιπον για να λειτουργησει και το skype

Link to comment
Share on other sites

Τρέξε το update από το μενού του κινητού μέσω wifi και θα γίνει.

 

Ρυθμίσεις -> Σχετικά με το τηλέφωνο -> Ενημέρωση λογισμικού.

 

Εμένα μου κάνει πλάκα η LG..!!! έχω την V10a (που την έχω κρήνη την ποιο αξιόπιστη) και μου λέει ότι έχω την ποιο πρόσφατη.!

Άσε που το πακέτο της αναβάθμιση (που δεν λέει ποιο εννοεί, το V10b-c-d-) είναι μη έγκυρο..!!!

 

http://s1.directupload.net/images/110821/p6fientw.png http://s7.directupload.net/images/110821/uqpotspw.png http://s7.directupload.net/images/110821/grekv6mk.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Λιγο πριν φυγο για διακοπες (τελος Ιουλιου) εκανα αναβάθμιση το κινητο μέσα απο το utility της lg και πηγε στην εκδοση V10e. Το κινητο δουλευει τέλεια εδω και 1 μηνα χωρις τα προβληματα που διαβασα στις προηγουμενες 16 σελιδες. Το προβλημα είναι πως μς την προηγούμενη έκδοση ήταν στα Ελληνικά ενώ τώρα έχει αγγλικό μενού. Ξέρει κανείς γιατί; και πως γυρίζει στα ελληνικά ; (δεν υπάρχει ελληνική γλώσσα στις επιλογές για το πληκτρολόγιο)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στις διαθέσιμες γλώσσες δεν έχει ελληνικά; Από που το αγόρασες; Δοκίμασε να βάλεις το morelocale2 (από το market) μήπως και σου τα εμφανίσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν μπορουν να κανουν ota update φταιει και η μονη λυση που βρηκα ειναι ξαναπερασμα της 10a update σε 10c με το lg tool και ota σε 10d.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν μπορουν να κανουν ota update φταιει και η μονη λυση που βρηκα ειναι ξαναπερασμα της 10a update σε 10c με το lg tool και ota σε 10d.

 

Ακριβώς τα παρά πάνω έκανα..!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις να χρησιμοποιησει την εφαρμογη του lg για τα email?

 

εχω ενα hotmail account και δε μπορω να δω τα mail μου με τιποτα. Ρυθμισεις εχω βαλει αυτες που εχω και στο outlook 2007. Να δοκιμασω κανα αλλο προγραμμα καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει σε κανεναν να παιζει κατι στο youtube και με ανοιχτη ή κλειστη την οθονη (π.χ να παιζει ενα βιντεο κλιπ και να ακουγεται μονο ο ηχος του τραγουδιου) και να σβησει-κολλησει το κινητο και ο μονος τροπος να το ξανα ανοιξεις να ειναι να βγαλεις τη μπαταρια; Ειμαι με fr 19 modaco αλλα δε νομιζω να ειναι η ρομ το προβλημα καθως το ειχα ξαναπαθει αλλες δυο φορες στο παρελθον με στοκ V10a.

 

Παιδια εγω απο την v10a και σε ολες τις επισημες ρομ μεχρι τωρα αντιμετωπιζω ενα προβλημα.Κατα τη διαρκεια μιας κλησης θα εχετε ολοι προσεξει οτι το τηλεφωνο οταν το εχεις στο αυτη σε ορθια θεση,οπως το κραταμε κανονικα δηλαδη,εχει σβησμενη οθονη,προφανως για καταναλωση.Οταν ομως παλι κατα τη διαρκεια μιας κλησης το βγαλεις απο το αυτι και το κρατησεις σχεδον σε οριζοντια θεση η οθονη αναβει αυτοματα.Εδω λοιπον εχω ενα θεμα.Μερικες φορες κανει κατι τρελα,οταν απο το αυτι το κατεβαζω σε κανονικη θεση σαν να τρελενεται ο σενσορας και να μη ξερει αν ειναι οριζοντια ή καθετα το κινητο με αποτελεσμα να αναβει και να σβηνει συνεχεια η οθονη.Το εχει και καποιος αλλος αυτο εδω μεσα;

edit:Ξεχασα να πω οτι στο διαστημα που φοραγα modaco δεν μου το ειχε κανει ή τουλαχιστον δε το θυμαμαι.

 

Λοιπον παιδια ειχα κανει παραπονα για καποια πραγματα σε παλιοτερα ποστ τα οποια και βλεπετε απο πανω..δεν αντεχα αλλο το θεματακι με το youtube και το πηγα service και εκει που περιμενα οτι θα μου λεγαν οτι καναν τα γνωστα (αναβαθμιση/hard reset) εκτος απο αυτα εκαναν και αλλλαγη καλωδιοταινιας οθονης.Οποτε πιθανον να εθυνοταν αυτο και για το δευτερο θεμα με τις κλησεις.Θα κανω δοκιμες και αν εχω κατι νεοτερο θα σας ενημερωσω.

 

Τελικα η αλλαγη καλοδιοταινιας δεν εκανε τιποτα,το ξαναπηγα ζητησα αντικατασταση,η οποια δεν μπορουσε να γινει γιατι το κινητο ηταν εισαγωγης απο Ολλανδια και δεν μπορουσε να δικαιολογηθει λογιστικα απο την LG Ελλας, οποτε μου εκαναν αλλαγη της πλακετας με καινουριο (δηλαδη και καινουριο IMEI) ομως τα καπακια,οθονη κλπ εμειναν ιδια.Το προβλημα με το youtube λυθηκε αλλα αυτο με την οθονη που αναβει και σβηνει κατα την διαρκεια μιας κλησης παρεμεινε.Μαλλον ειναι θεμα του proximity sensor γιατι ενω συνεβαινε το φαινομενο μια φορα το εβαλα κατω απο το φως και σταματησε να το κανει.Εχει αντιμετωπισει κανεις κατι παρομοιο;

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα να κανω μια επανακινηση στο κινητο και οταν το ανοιξα μου εβγαλε ενα μυνημα που ελεγε μη αναμενομενη διακοπη λειτουργιας της εφαρμογης μουσικη και μου κανει συνεχως επανακινησεις και κολαει με το οτιδηποτε παω να ανοιξω ακομα και με το να προσπαθησω να κλεισω τη συσκευη προτινετε μου κατι αν μπορειτε ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα να κανω μια επανακινηση στο κινητο και οταν το ανοιξα μου εβγαλε ενα μυνημα που ελεγε μη αναμενομενη διακοπη λειτουργιας της εφαρμογης μουσικη και μου κανει συνεχως επανακινησεις και κολαει με το οτιδηποτε παω να ανοιξω ακομα και με το να προσπαθησω να κλεισω τη συσκευη προτινετε μου κατι αν μπορειτε ευχαριστω

 

Αν εισαι στοκ ενω εχεις κλειστο το κινητο πατα να ανοιξει κρατωντας πατημενο το κουμπι power on/off και το vol - ,θα σε παει σε recovery mod οποτε κανε απο εκει restore ή κατι τετοιο,εχω πολυ καιρο να μπω και δε θυμαμαι πως ειναι το μενου.Αλλιως μπορεις να ξαναπερασεις την V10d με smartflash ευκολα και ωραια. (Δες στον οδηγο για νεους χρηστες στο ποστ που λεει "Πώς να επιστρέψουμε σε Stock Rom στο LG 2X" ).

Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα να κανω μια επανακινηση στο κινητο και οταν το ανοιξα μου εβγαλε ενα μυνημα που ελεγε μη αναμενομενη διακοπη λειτουργιας της εφαρμογης μουσικη και μου κανει συνεχως επανακινησεις και κολαει με το οτιδηποτε παω να ανοιξω ακομα και με το να προσπαθησω να κλεισω τη συσκευη προτινετε μου κατι αν μπορειτε ευχαριστω

 

Κάτι που μπήκε (πρόγραμμα) ή ακόμα και εντελώς συμπτωματικά, πείραξε την εφαρμογή της μουσικής.

 

Σίγουρα θα επανέλθει κάνοντας επαναφορά σε αρχική κατάσταση (άναμμα με πατημένο το power & volume up αν θυμάμαι καλά).

Αλλά θα χάσεις ότι έχει κάνει στο κινητό (προγράμματα κλπ).

 

Αν έχεις βέβαια εγκαταστήσει το clockwork recovery τότε μπορείς να ξαναπεράσεις την εφαρμογή της μουσικής μήπως και λυθεί το πρόβλημα χωρίς θυσίες.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανα Hard Reset και εφιαξε ευχαριστω για τις απαντησεις σας (ςυτηχως δεν ειχα τπτ συμαντικο αποθηκευμενο και τις επαφες μου τις ειχα περασει στο gmail)
Link to comment
Share on other sites

εντυπωσιασμένος με το 2χ.... αλλά ....όταν άρχισα να το φορτώνω με εφαρμογές εκτος από το να σκαλώνει (που το θεωρώ φυσιολογικό λογο antivirus κ με γεμάτες τις sd) άρχισε να κολλάει , να παγώνει η οθόνη κ για να επανέλθει έπρεπε να βγάλω την μπαταρία.πριν λίγες μέρες απεγκατέστησα όλα τα app κ έστησα το τηλέφωνο πάλι από την αρχή. το έχω πάλι φορτωμένο κ ακόμα δεν μου έχει κολλήσει. μάλλον θα ήταν κάποια εφαρμογή εκτος market που είχα εγκαταστήσει. ελπίζω να λύθηκε το πρόβλημα :)
Link to comment
Share on other sites

εντυπωσιασμένος με το 2χ.... αλλά ....όταν άρχισα να το φορτώνω με εφαρμογές εκτος από το να σκαλώνει (που το θεωρώ φυσιολογικό λογο antivirus κ με γεμάτες τις sd) άρχισε να κολλάει , να παγώνει η οθόνη κ για να επανέλθει έπρεπε να βγάλω την μπαταρία.πριν λίγες μέρες απεγκατέστησα όλα τα app κ έστησα το τηλέφωνο πάλι από την αρχή. το έχω πάλι φορτωμένο κ ακόμα δεν μου έχει κολλήσει. μάλλον θα ήταν κάποια εφαρμογή εκτος market που είχα εγκαταστήσει. ελπίζω να λύθηκε το πρόβλημα :)

 

Antivirus γιατι εχεις,δε χρειαζεται και ειναι κριμα να να στερησε μνημη,επεξεργαστικη ισχυ και παραπανω μπαταρια.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σημερα εκανα συμβολαιο με την cosmote και μου εστηλαν τις ρυθμισεις apn wap kai internet οταν απταω εγκατασταση μου ζηταει pin και οταν το βαζω μου λεει λαθος pin ξερεις κανεις τι παιζει και αν οχι με ποιον να επικοινωνησω για αυτο το προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σημερα εκανα συμβολαιο με την cosmote και μου εστηλαν τις ρυθμισεις apn wap kai internet οταν απταω εγκατασταση μου ζηταει pin και οταν το βαζω μου λεει λαθος pin ξερεις κανεις τι παιζει και αν οχι με ποιον να επικοινωνησω για αυτο το προβλημα

 

Με την Cosmote να σου δωσει το σωστο pin.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω ενα θεμα με τις επαφες,τις εκανα sync απο το gmail και δεν μου εμφανιζονται στο σωστο γραμμα,πχ. ονομα που αρχιζει απο Ι το εχει στο Τ.

Τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το έχεις ρυθμ΄σει να λαμβάνει υπόψιν του τα επίθετα πρώτα και μετά το όνομα;
Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω ενα θεμα με τις επαφες,τις εκανα sync απο το gmail και δεν μου εμφανιζονται στο σωστο γραμμα,πχ. ονομα που αρχιζει απο Ι το εχει στο Τ.

Τι μπορει να φταιει?

 

Σβήστες όλες από τη συσκευή και ξανακάνει sync με το gmail και θα στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

 

χθες ειχα δυο φορες προβλημα για το ιδιο θεμα:

 

σε σημεια με πολλα wifi το κινητο δε μπορουσε να συνδεθει σε κανενα. Ειτε ελευθερο ειτε κλειδωμενο, παρολο που εβαζα σωστα τον κωδικο.

Ολη την ωρα εγραφε αναγνωριση και ληψη δειυθυνσης ip και παλι απ την αρχη.

 

v10d φοραω , το χει παθει κανεις αλλος?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...