Jump to content

[Δημοσκόπηση] Προβλήματα / Εμπειρίες με το Οptimus 2X


Tsaglis
 Κοινοποίηση

Έχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα με το Optimus 2X;  

232 members have voted

  1. 1. Έχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα με το Optimus 2X;

    • Όχι, δουλεύουν όλα σωστά
      68
    • Ναι, έχω πρόβλημα (αναφέρετε ποιο)
      47
    • ΔΞ/ΔΑ
      117


Recommended Posts

Φιλε ειχα το προβλημα με τις κλησεις στην V10b και αφου ειχα τρελαθει να ψαχνω λυσεις για να το φτιαξω ξαναπερασα τη V10a και ολα τελεια μεχρι τωρα..Δε θεωρω λυση να βγαλεις τον pin για παλι θα κανει τις επανεκκηνισεις οποτε ή βαλε μονος σου τη V10a ή πηγαινε το στο service της lg να σου τη βαλουν αυτοι αν φοβασαι.

 

 

 

Οπως και να χει βαλε ενα screen-protector και δε θα χασεις τιποτα..δυο φορες εγινε κατι στο κινητο μου και πραγματικα δε θελω να ξερω τι αποτελεσμα θα ειχα αν δεν φοραγε ζελατινα.Α και τωρα που εχουμε καλοκαιρι με μπανια κλπ εχε κατα νου οτι οι κοκκοι της αμμου στη παραλια ειναι πιο σκληροι απο το gorilla glass που σημαινει οτι το γδερνουν ανετα.

 

Εμένα δυστυχώς κάπου χτύπησε κ προς τ κάτω έχει 2 μικρές γρατσουνίες γύρω στο μισό εκατοστό κ φαίνονται pixels αν κοιτάξεις προσεχτικά κ μ τν σπάει. μέχρι κ gorilla glass σκέφτομαι να αλλάξω γ αυτό!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 519
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα δυστυχώς κάπου χτύπησε κ προς τ κάτω έχει 2 μικρές γρατσουνίες γύρω στο μισό εκατοστό κ φαίνονται pixels αν κοιτάξεις προσεχτικά κ μ τν σπάει. μέχρι κ gorilla glass σκέφτομαι να αλλάξω γ αυτό!

 

Αν δε το μπορεις το τζαμακι μαζι με το γκρι πλαισιο γυρω γυρω ειναι στα 67 ευρω απο lg..πολλα δεν ειναι;

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Αν δε το μπορεις το τζαμακι μαζι με το γκρι πλαισιο γυρω γυρω ειναι στα 67 ευρω απο lg..πολλα δεν ειναι;

 

είναι αρκετά αλλά εντάξει για 2 μικρές γρατσουνιές νομίζω πως εινια υπερβολή, δεν πιστεύεις;

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

είναι αρκετά αλλά εντάξει για 2 μικρές γρατσουνιές νομίζω πως εινια υπερβολή, δεν πιστεύεις;

 

Ναι μωρε αστο λιγο ακομα και μολις βγει η 2.3 ετσι για να το χαρεις πετα του και ενα τζαμακι..(εκτος και αν θες να το πουλησεις και να πας για sgs2 :blink: )

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρε αστο λιγο ακομα και μολις βγει η 2.3 ετσι για να το χαρεις πετα του και ενα τζαμακι..(εκτος και αν θες να το πουλησεις και να πας για sgs2 :blink: )

 

 

δεν νομίζω μωρέ, την περασμένη τρίγη τ πήρα έδωσα το 3gs μου κ πήρα αυτό!

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν νομίζω μωρέ, την περασμένη τρίγη τ πήρα έδωσα το 3gs μου κ πήρα αυτό!

 

Σε παρακαλώ δώσε βάση στην επισήμανση που έχω κάνει στο προηγούμενο post σου. H γραφή τύπου sms απαγορεύεται ρητά από τους κανονισμούς του φόρουμ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! πρόσφατα κι εγώ απέκτησα το συγκεκριμένο κινητό κι έχω ένα σημαντικό πρόβλημα. χάνω κλήσεις συνέχεια.η συσκευή δεν με ενημερώνει για την κλήση που δέχομαι. μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε; σημειώστε ότι δεν το έχω "πειράξει" καθόλου.

σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! πρόσφατα κι εγώ απέκτησα το συγκεκριμένο κινητό κι έχω ένα σημαντικό πρόβλημα. χάνω κλήσεις συνέχεια.η συσκευή δεν με ενημερώνει για την κλήση που δέχομαι. μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε; σημειώστε ότι δεν το έχω "πειράξει" καθόλου.

σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Δυστυχως αυτο ειναι ενα προβλημα αρκετα συχνο, οπως θα δεις διαβαζοντας τα προηγουμενα. Ποια ρομ "φοραει" το κινητο σου?

Link to comment
Share on other sites

την εργοστασιακή.δεν το έχω πειράξει.μου το εμφανίζει αρκετά συχνά και για ώρες.δεν υπάρχει λύση;

 

Δυστυχως αποτι εχω καταλαβει ειναι αναλογα το καθε κινητο και αναλογα την ρομ. Προσωπικα μονο η εκδοση v10a δεν μου κανει αυτα που περιγραφεις.Δες στο κινητο σου ρυ8μισεις-σχετικα-εκδοση LGE, και πες μας. Επισης διαβασε και τα προηγουμενα ποστς, θα βγαλεις καποια συμπερασματα.

Link to comment
Share on other sites

την εργοστασιακή.δεν το έχω πειράξει.μου το εμφανίζει αρκετά συχνά και για ώρες.δεν υπάρχει λύση;

 

Δυστυχως αποτι εχω καταλαβει ειναι αναλογα το καθε κινητο και αναλογα την ρομ. Προσωπικα μονο η εκδοση v10a δεν μου κανει αυτα που περιγραφεις.Δες στο κινητο σου ρυ8μισεις-σχετικα-εκδοση LGE, και πες μας. Επισης διαβασε και τα προηγουμενα ποστς, θα βγαλεις καποια συμπερασματα.

 

Μια είναι η λύση (και ταπεινή μου άποψη) v10a. Σίγουρα έχει την v10b και πρέπει να περάσει ( η αν δεν γνωρίζεις να πας στο service της LG) και να περάσεις την v10a, που αυτήν την στιγμή είναι η ποιο σταθερή όσο αναφορά επανεκκινήσεις, και χαμένες κλήσεις.!..!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με την Καμερα μωλις βγαζω μια φωτογραφια κολαει το κινιτο δεν κανει τιποτα και ειμαι αναγκασμενος να να παω στην εφαρμογη της Καμερας και να πατησω εκκαθαριση δεδομενων για να λειτουργησει παλι για λιγο ομως για μωλις βγω απο την καμερα και ξαναμπω παλι κολαει.Υπαρχει λυση;Αυτο εγινε απο την ημερα που περασα το Fix της Καμερας για να τραβαει video 30fps.Ειμαι με Stock Rom v10a και root.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με την Καμερα μωλις βγαζω μια φωτογραφια κολαει το κινιτο δεν κανει τιποτα και ειμαι αναγκασμενος να να παω στην εφαρμογη της Καμερας και να πατησω εκκαθαριση δεδομενων για να λειτουργησει παλι για λιγο ομως για μωλις βγω απο την καμερα και ξαναμπω παλι κολαει.Υπαρχει λυση;Αυτο εγινε απο την ημερα που περασα το Fix της Καμερας για να τραβαει video 30fps.Ειμαι με Stock Rom v10a και root.

 

και εγώ πέραση την Fix, (Ειμαι με Stock Rom v10a και root) αλλά κανένα πρόβλημα...! γνώμη μου είναι να την απ εγκαταστήσεις και να την ξαναπεράσεις από την αρχή, κάτι μπορεί να μην πήγε καλά, κατά την εγκατάσταση..!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

και εγώ πέραση την Fix, (Ειμαι με Stock Rom v10a και root) αλλά κανένα πρόβλημα...! γνώμη μου είναι να την απ εγκαταστήσεις και να την ξαναπεράσεις από την αρχή, κάτι μπορεί να μην πήγε καλά, κατά την εγκατάσταση..!;)

 

Πως να την απεγκαταστησω με το system app remover;Και ποια εκδοση να περασω εχει 3 να διαλαξεις και εβαλα τo δευτερο zip.HELP.

Link to comment
Share on other sites

Μια είναι η λύση (και ταπεινή μου άποψη) v10a. Σίγουρα έχει την v10b και πρέπει να περάσει ( η αν δεν γνωρίζεις να πας στο service της LG) και να περάσεις την v10a, που αυτήν την στιγμή είναι η ποιο σταθερή όσο αναφορά επανεκκινήσεις, και χαμένες κλήσεις.!..!!!

 

έχετε δίκιο παιδιά. έχω την v10b. θα πάω στο service να μου περάσουν την v10a.μου φαίνεται ότι την πάτησα με αυτή τη συσκευή....:(

Link to comment
Share on other sites

έχετε δίκιο παιδιά. έχω την v10b. θα πάω στο service να μου περάσουν την v10a.μου φαίνεται ότι την πάτησα με αυτή τη συσκευή....:(

 

Μην απογοητεύεσαι... η συσκευή είναι very good, απλά η v10b δεν έκατσε στην LG μιας και διάστηκε να βγάλει αναβάθμιση..!! για μένα χωρείς λόγω..!!! Ένα μου κάνει μεγάλη εντύπωση!!!! πως η LG HELLAS υποστηρίζει μια άστοχη αναβάθμιση, και δεν έχει βγάλει μια ανακοίνωση..!!! ο κόσμος το έχει τούμπανο και αυτή κρυφό καμάρι για την v10b, εκτός αν δεν έχω ενημερωθεί εγώ σωστά... τότε πάω πάσο..! αλλά έχω διάβαση εδώ μέσα παιδιά που πάνε στα service της LG και μετά από δίκη τους επιμονή τότε τους περνάν την v10a.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπών παλικάρια, για άλλη μια φορά σήμερα προσπάθησα να επαναφέρω το τηλέφωνο

με RESTORE μιας και είχα πρόβλημα με την αλλαγή Εικονιδίων απο τη notification bar

καθώς και τα pull down menus (Noticon v1.0), το τηλέφωνο έκανε συνεχείς επανεκκινήσεις

με αποτέλεσμα προσπάθησα να το επαναφέρω με RESTORE, αλλά τίποτα, κόλλαγε στην

εκκίνηση και το λογότυπο της LG. Τελικά, εβαλα την Stock Rom στο LG 2X Original

οπου και ειχα. Μετα απο root και Clockwork Recovery (ROM Manager),

εκεί επιχείρησα να κάνω πάλη RESTORE, αλλά παπαλα..!!! και όλα αυτά με stock rom

 

Εγώ προσπάθησα τουλάχιστον 3 φορές σήμερα, αλλά και 5-6 το τελευταίο δίμηνο

μέχρι τώρα να κάνω RESTORE (NANDROID BACKUP) αλλά τίποτα..!!!! πλήρη απογοήτευση

 

Υπάρχει άλλο πρόγραμμα για NANDROID BACKUP (ας είναι και επί πληρωμής) που να είναι αξιόπιστο και να επαναφέρει το τηλέφωνο στην στιγμή που του πήρα με BACKUP ???

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπών παλικάρια, για άλλη μια φορά σήμερα προσπάθησα να επαναφέρω το τηλέφωνο

με RESTORE μιας και είχα πρόβλημα με την αλλαγή Εικονιδίων απο τη notification bar

καθώς και τα pull down menus (Noticon v1.0), το τηλέφωνο έκανε συνεχείς επανεκκινήσεις

με αποτέλεσμα προσπάθησα να το επαναφέρω με RESTORE, αλλά τίποτα, κόλλαγε στην

εκκίνηση και το λογότυπο της LG. Τελικά, εβαλα την Stock Rom στο LG 2X Original

οπου και ειχα. Μετα απο root και Clockwork Recovery (ROM Manager),

εκεί επιχείρησα να κάνω πάλη RESTORE, αλλά παπαλα..!!! και όλα αυτά με stock rom

 

Εγώ προσπάθησα τουλάχιστον 3 φορές σήμερα, αλλά και 5-6 το τελευταίο δίμηνο

μέχρι τώρα να κάνω RESTORE (NANDROID BACKUP) αλλά τίποτα..!!!! πλήρη απογοήτευση

 

Υπάρχει άλλο πρόγραμμα για NANDROID BACKUP (ας είναι και επί πληρωμής) που να είναι αξιόπιστο και να επαναφέρει το τηλέφωνο στην στιγμή που του πήρα με BACKUP ???

 

Το script για ext3 conversion το έτρεξες πριν κανείς restore;

 

 

Swyped from my Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το script για ext3 conversion το έτρεξες πριν κανείς restore;

 

 

Swyped from my Galaxy S II using Tapatalk

 

Αφού το φλάσαρε σε stock, και τρέχει. Η stock δεν παίζει σε ext4.

Γενικά το CWR έχει θεματάκια με το κινητό μας, αντίστοιχα είχα αντιμετωπίσει και εγώ.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Το script για ext3 conversion το έτρεξες πριν κανείς restore;

 

 

Swyped from my Galaxy S II using Tapatalk

 

stock είχα & stock ξανά έβαλα, δεν έχω βάλει άλλη rom ποτέ στο τηλεφ. αρά δεν συντρέχει λόγος για ext3 conversion !!!

τελικά υπάρχει λύση για ένα αξιοπρεπές NANDROID BACKUP & RESTORE???

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

<mariodj>

Εγω παντως μεσω cwr εχω παρει μια φορα backup και εχω κανει 2 φορες restore, αλλα οχι με μαμα rom αλλα με την custom fr17 by Paul!!!

Anyway ποιο recovery χρησιμοποιεις? γιατι υπαρχει ενα θεμα με το backup απο οσο εχω διαβασει .....

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

<mariodj>

Εγω παντως μεσω cwr εχω παρει μια φορα backup και εχω κανει 2 φορες restore, αλλα οχι με μαμα rom αλλα με την custom fr17 by Paul!!!

Anyway ποιο recovery χρησιμοποιεις? γιατι υπαρχει ενα θεμα με το backup απο οσο εχω διαβασει .....

 

Clockwork Recovery (V3.0.2.8) ROM Manager , και κάνω την παρακάτω διαδικασία.... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300529

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι ακολουθείς ακριβώς τη διαδικασία; Είναι δοκιμασμένη και δουλεύει σωστά.

 

Κατά γραμμα και όχι 1,2 φορές αλλά τουλάχιστον 8 με το ίδιο αποτέλεσμα:heat: όταν πάω να κάνω RESTORE ενώ δείχνει να κάνει την διαδικασία κανονικά το ROM Manager και αφού τελειώσει και κάνει επανεκκίνηση, κολλάει στο logo της LG, το έχω αφήσει τουλάχιστον μια ώρα αλλά τίποτα εκεί κολλημένο... βαρέθηκα να στήνω το τηλέφωνο από την αρχή...!!!

καμια ιδεα..!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάτεφέρει κανείς να βάλει τραγούδια με ελληνικούς τίτλους, επειδή εγώ βάζω και μου τ εμφανίζει με κινέζικα
SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...