Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασε μια με stock rom η αλλο kernel καλυτερα! Να δεις αν το συνεχισει.. Πρωτη φορα το ακουω το radeon και εχω το mini!

Έχω δοκιμάσει άλλες 2 ρομ και μου κάνει το ίδιο πράγμα!Έχεις να μου προτείνεις κάποιον άλλο κέρνελ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω δοκιμάσει άλλες 2 ρομ και μου κάνει το ίδιο πράγμα!Έχεις να μου προτείνεις κάποιον άλλο κέρνελ?
Εγώ σαν πρώην κάτοχος xperia mini st15i προτείνω αυτόν εδώ ή εδώ ;)

Αλλά αν θες ρίξε μια ματιά εδώ έχει όλους τους Kernel πού υπάρχουν .

Good luck !

Edited by spyrossss
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει άλλες 2 ρομ και μου κάνει το ίδιο πράγμα!Έχεις να μου προτείνεις κάποιον άλλο κέρνελ?

 

Επίσης να συμπληρώσω στον φίλο από πάνω ότι εγώ χρησιμοποιούσα το mesa kernel επειδή χρειαζόμουν το USB otg κι έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Αλλά κ το rage είναι πολύ καλό. Πάντα όμως με stock Rom.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να συμπληρώσω στον φίλο από πάνω ότι εγώ χρησιμοποιούσα το mesa kernel επειδή χρειαζόμουν το USB otg κι έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Αλλά κ το rage είναι πολύ καλό. Πάντα όμως με stock Rom.

Τελικά έβαλα τον Lupus kernel και το κινητάκι πετάει!Δεν ξέρω γιατί αλλά σε μένα ο randeon δεν ''έκατσε'' καλά!Anyway ευχαριστώ παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα τον Lupus kernel και το κινητάκι πετάει!Δεν ξέρω γιατί αλλά σε μένα ο randeon δεν ''έκατσε'' καλά!Anyway ευχαριστώ παιδιά!

 

Καλησπέρα, ξέρει κανείς αν γίνεται να αλλάξω kernel στο st15i χωρίς τη χρήση υπολογιστή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξέρει κανείς αν γίνεται να αλλάξω kernel στο st15i χωρίς τη χρήση υπολογιστή;
Δεν γίνεται δυστυχώς .
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται δυστυχώς .

Ευχαριστώ πολύ. Μήπως ξέρεις πως βάζουμε 2 rom ώστε να χρεισημοποιούμε το dualboot η κάποιο παρόμοιο πρόγραμμα;

Edited by SPHLIOS
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Μήπως ξέρεις πως βάζουμε 2 rom ώστε να χρεισημοποιούμε το dualboot η κάποιο παρόμοιο πρόγραμμα;
Δεν γνωρίζω...
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω root ένα xperia mini αλλά ακόμα δεν έχω βρει τρόπο που να γίνονται όσα λένε οι οδηγίες σε windows 8. Έχει δοκιμάσει κανείς να το κάνει σε windows 8; Ποια διαδικασία ακολούθησε γιατί εγώ δεν μπορώ να το κάνω ούτε με τα 2 toolkit των xda ούτε με τον επίσημο τρόπο.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για τις διαφημίσεις που μπορώ να βρω πρόγραμμα αφού τα αφαίρεσαν από το google play?

 

http://adblockplus.org/en/android

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις έβαλα την jelly bean 4.2 στο st15i και έχω τα εξής προβλήματα

1. Στο μενου "ρυθμίσεις" τα γράμματα είναι πολύ μικρά, ξέρει κανείς πως μεγαλώνουν;

2. Δεν βλέπω πουθενα το εικονίδιο για το android market, πως θα συνδεθώ με αυτό;

3. Τρέχω το sygic trial version, αλλά μου βγάζει μήνυμα λάθους "Oops. There was error while downlading resource files from goople play"

Καμιά ιδέα;

Edited by SPHLIOS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις έβαλα την jelly bean 4.2 στο st15i και έχω τα εξής προβλήματα

1. Στο μενου "ρυθμίσεις" τα γράμματα είναι πολύ μικρά, ξέρει κανείς πως μεγαλώνουν;

2. Δεν βλέπω πουθενα το εικονίδιο για το android market, πως θα συνδεθώ με αυτό;

3. Τρέχω το sygic trial version, αλλά μου βγάζει μήνυμα λάθους "Oops. There was error while downlading resource files from goople play"

Καμιά ιδέα;

 

Ποιο custom rom έβαλες; Μάλλον θα πρέπει να κοιτάξεις το forum που στο παρείχε!

Lenovo IdeaPad5@4500U@8GB@Dell U2421HE@Edifier 1700BT

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, μου χαρισανε χθες ενα xperia mini και επειδη ψιλοσερνεται ηθελα να ρωτησω αν παιρνει την ultimate HD rom. ξερω οτι ηταν για arc S κτλ αλλα μηπως μπαινει και στο μινι?

αλλιως, μια ελαφρια αλλα οχι τελειως πετσοκομενη, και σταθερη, ποια θα ηταν? δε με ενδιαφερει να λειπει fb και τετοια, αλλα να μην λειπει κατι απο λειτουργιες και χαρακτηριστικα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει υποθεί πάλι αλλά γιατί στο site λέει ότι το τελευταίο Firmware είναι 4.1.Β.0.587 και εμένα είτε από PC Companion είτε από SEUS

μου λέει ότι αυτό που φοράω ήδη 4.1.Β.0.431 είναι το τελευταίο;

Lenovo IdeaPad5@4500U@8GB@Dell U2421HE@Edifier 1700BT

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, εχω κανει επιδιορθωση του λογισμικου μου μεσω SEUS διοτι ειχα το γνωστο προβλημα υπερθερμασης.... τωρα ομως εχω ενα αλλο θεμα, στην συνταξη μηνυματων εχω περιορισμενο αριθμο γραμματων ανα μηνυμα.... δηλαδη απο 160 χαρακτηρες τωρα ειναι στους 70, ενω πριν δεν ειχα προβλημα με αυτο, εκανα ξανα και ξανα επιδιορθωση αλλα τιποτα.... εχει κανενας καμια ιδεα για να το διορθωσω? μεσα στα μενου δεν υπαρχει τιποτα προς επιλογη.....

 

εχω ξεκλειδωτο bootloader διοτι παλιοτερα ειχα root την συσκευη μου με το τελευταιο firmware 4.1.Β.0.587

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, εχω κανει επιδιορθωση του λογισμικου μου μεσω SEUS διοτι ειχα το γνωστο προβλημα υπερθερμασης.... τωρα ομως εχω ενα αλλο θεμα, στην συνταξη μηνυματων εχω περιορισμενο αριθμο γραμματων ανα μηνυμα.... δηλαδη απο 160 χαρακτηρες τωρα ειναι στους 70, ενω πριν δεν ειχα προβλημα με αυτο, εκανα ξανα και ξανα επιδιορθωση αλλα τιποτα.... εχει κανενας καμια ιδεα για να το διορθωσω? μεσα στα μενου δεν υπαρχει τιποτα προς επιλογη.....

 

εχω ξεκλειδωτο bootloader διοτι παλιοτερα ειχα root την συσκευη μου με το τελευταιο firmware 4.1.Β.0.587

 

Γράφε με κεφαλαια τα SMS σου!!!

 

Διαφορετικά εγω χρησιμοποιώ την εφαρμογή Handcent SMS που γράφεις όπως θες κ τα κάνει κεφαλαία κατά την αποστολή.

 

Αν δε θες να μπλέξεις με άγνωστες εφαρμογες κ παραμετροποιησεις αυτων... απλά γράφε με κεφαλαία

 

καλημερα παιδια, μου χαρισανε χθες ενα xperia mini και επειδη ψιλοσερνεται ηθελα να ρωτησω αν παιρνει την ultimate HD rom. ξερω οτι ηταν για arc S κτλ αλλα μηπως μπαινει και στο μινι?

αλλιως, μια ελαφρια αλλα οχι τελειως πετσοκομενη, και σταθερη, ποια θα ηταν? δε με ενδιαφερει να λειπει fb και τετοια, αλλα να μην λειπει κατι απο λειτουργιες και χαρακτηριστικα.

 

εγω έχω την Real ICS r5.2 με Κερνελ MESA v1.9 κ ειμαι απόλυτα ικανοποιημένος

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

εγω έχω την Real ICS r5.2 με Κερνελ MESA v1.9 κ ειμαι απόλυτα ικανοποιημένος

 

εχεις κανα λινκ με οδηγιες κτλ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι ολοι εχετε ξεκλειδωσει bootloader αλλα εμενα με προβληματιζει το θεμα της εγγυησης.Αν τον ξανακλειδωσεις παλι δε χανεις την εγγυηση της σονυ?
Link to comment
Share on other sites

και με τα κεφαλαια αμα γραφω παλι το ιδιο μου κανει... εβαλα κ εγω την εφαρμογη Handcent sms αλλα δεν μου εκατσε και καλα μπορω να πω, εχω μαθει με την μαμα εφαρμογη... αν γνωριζει καποιος κανεναν αλλον τροπο θα περιμενω βοηθεια!

 

Γράφε με κεφαλαια τα SMS σου!!!

 

Διαφορετικά εγω χρησιμοποιώ την εφαρμογή Handcent SMS που γράφεις όπως θες κ τα κάνει κεφαλαία κατά την αποστολή.

 

Αν δε θες να μπλέξεις με άγνωστες εφαρμογες κ παραμετροποιησεις αυτων... απλά γράφε με κεφαλαία

 

 

 

εγω έχω την Real ICS r5.2 με Κερνελ MESA v1.9 κ ειμαι απόλυτα ικανοποιημένος

 

 

και με τα κεφαλαια αμα γραφω παλι το ιδιο μου κανει... εβαλα κ εγω την εφαρμογη Handcent sms αλλα δεν μου εκατσε και καλα μπορω να πω, εχω μαθει με την μαμα εφαρμογη... αν γνωριζει καποιος κανεναν αλλον τροπο θα περιμενω βοηθεια!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

και με τα κεφαλαια αμα γραφω παλι το ιδιο μου κανει... εβαλα κ εγω την εφαρμογη Handcent sms αλλα δεν μου εκατσε και καλα μπορω να πω, εχω μαθει με την μαμα εφαρμογη... αν γνωριζει καποιος κανεναν αλλον τροπο θα περιμενω βοηθεια!

 

εχοντας το μινι λιγες ημερες και μη εχοντας ασχοληθει με σμσ διαπιστωνω οτι δεν εχει τις ρυθμισεις που εχουν αλλα κινητα οπως το Τ μου και επιλεγοντας μια συγκεκριμενη ρυθμιση μπορεις να γραφεις με 160 χαρακτηρες..

 

για μενα το handcent ειναι η μονη λυση..και εαν το συνηθισεις δεν εχεις προβλημα. επισης νομιζω γινεται να το εχεις προεπιλογη και ξεχνας την μαμα τελειως..(τουλαχιστον παλια σε αλλο κινητο το ειχα κανει και επαιζε αψογα)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, εχω κανει επιδιορθωση του λογισμικου μου μεσω SEUS διοτι ειχα το γνωστο προβλημα υπερθερμασης.... τωρα ομως εχω ενα αλλο θεμα, στην συνταξη μηνυματων εχω περιορισμενο αριθμο γραμματων ανα μηνυμα.... δηλαδη απο 160 χαρακτηρες τωρα ειναι στους 70, ενω πριν δεν ειχα προβλημα με αυτο, εκανα ξανα και ξανα επιδιορθωση αλλα τιποτα.... εχει κανενας καμια ιδεα για να το διορθωσω? μεσα στα μενου δεν υπαρχει τιποτα προς επιλογη.....

 

εχω ξεκλειδωτο bootloader διοτι παλιοτερα ειχα root την συσκευη μου με το τελευταιο firmware 4.1.Β.0.587

 

Αν είσαι root και θες να γραφεις 160 χαρακτήρες με την stock εφαρμογή δες εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1887765

ή στα ελληνικά:

http://www.doctorandroid.gr/2013/03/sms-160-android.html

Το έχω κάνει κι εγώ και δουλεύει. Όταν το κάνεις θα πας στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων και θα τσεκάρεις την επιλογή "εξοικονόμηση κόστους" (δεν υπήρχε πριν πειράξεις τον κώδικα).

Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....Μόλις επιχείρησα να περάσω την custom rom Real ICS 6 σε xperia mini pro sk 17i.....την πέρασα με τις ανάλογες οδηγίες,έγινε το reboot κ δεν ανοίγει,κόλλησε στο λογότυπο sony.....Εν ολίγοις φτιάχνετε? η πάω για άλλο κινητό?:!:

 

Καλησπέρα....Μόλις επιχείρησα να περάσω την custom rom Real ICS 6 σε xperia mini pro sk 17i.....την πέρασα με τις ανάλογες οδηγίες,έγινε το reboot κ δεν ανοίγει,κόλλησε στο λογότυπο sony.....Εν ολίγοις φτιάχνετε? η πάω για άλλο κινητό?:!:

 

Το συνδέω με usb κ ούτε η ενδεικτική λυχνία δεν ανάβει.Επίσης βγάζω την μπαταρία κ την ξαναβάζω και ανοίγει από μόνο του στο λογότυπο....Μάλλον το κάψα ε???

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...