Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω παντως το εχω στο 100% και δεν τρεμοπαιζει με τιποτα δεν παν να ανοιγοκλεινω φωτα να το καλυπτω με το χερι μου τιποτα (λετε να εχει χαλασει ο σενσορας :p?) μονο στην αρχη το εκανε που ειχα την ζελατινα πανω στον σενσορα...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω παντως το εχω στο 100% και δεν τρεμοπαιζει με τιποτα δεν παν να ανοιγοκλεινω φωτα να το καλυπτω με το χερι μου τιποτα (λετε να εχει χαλασει ο σενσορας :p?) μονο στην αρχη το εκανε που ειχα την ζελατινα πανω στον σενσορα...

 

τυχερος μεσα στην ατυχια σου θα σαι:lol:

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως το εχω στο 100% και δεν τρεμοπαιζει με τιποτα δεν παν να ανοιγοκλεινω φωτα να το καλυπτω με το χερι μου τιποτα (λετε να εχει χαλασει ο σενσορας :p?) μονο στην αρχη το εκανε που ειχα την ζελατινα πανω στον σενσορα...

 

Μπορεί να χάλασε ο σένσορας. Πάλι τυχερός είσαι χεχε.

Εμένα πάντως παιδιά δεν κάνει τέτοια η οθόνη. Έχω την φωτεινότητα περίπου στο 35 και δεν τρεμοπαίζει καν. Τι να πω...

Τώρα στο θέμα με την φωτογραφική μηχανή, όλοι ξέρουμε ότι το συγκεκριμένο κινητό δεν είναι το τέλειο κινητό για φωτογραφίες. Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα και να είναι όλα τέλεια. Όλο και κάπου θα υστερεί μια συσκευή. Γνώμη μου πάντως είναι ότι οι φωτογραφίες που βγάζει είναι πολύ καλές. Τουλάχιστον έξω στο φως της ημέρας. Καθαρές με ζωντανά χρώματα. Να φανταστείτε ήμουν αρκετά ευχαριστημένος απο το παλιό μου κινητό το χ10 μίνι. Πόσο μάλλον από το μίνι το καινούργιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

 

καλη φαση.ας κοιταξουμε και το περιβαλλον λιγο.αλλα και στην μπαταρια ειναι οντως βελτιωμενο το μικρο μας

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως το εχω στο 100% και δεν τρεμοπαιζει με τιποτα δεν παν να ανοιγοκλεινω φωτα να το καλυπτω με το χερι μου τιποτα (λετε να εχει χαλασει ο σενσορας :p?) μονο στην αρχη το εκανε που ειχα την ζελατινα πανω στον σενσορα...

 

ουτε εμενα μου κανει νερα κι ας το εχω περιπου σε 70-80%

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι εχει παρει βρεβειο το μικρο!

 

Παιδες εχω να σας κανω μια προταση σχετικα με τον σερσορα για να δειτε αν μπορει να διορθωθει το «προβλημα».

Κατεβαστε την εφαρμογη quick Settings και πατηστε δεξι κλικ-customize και μετα στην επιλογη brightness πατηστε το γαλικο κλειδι και τικ στο use light sensor

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη παιδια να ρωτησω κατι δεν εχω κανει ροοτ ακομα στο μινι και προσπαθησα να εγκαταστησω το need for speed shift αρχικα εγινε ι εγκατασταση(μεσω apk απο το google to ekana) αλλα μολις πατησα να παιξει μ εδειχε το λογοτυπο eagames και μετα με πεταξε εξω! επισης ειχα προσπαθησει να εγκαταστησω το asphalt 5 απο το μαρκετ και μολις ξεκινουσε μου ελεγε δεν ειναι συμβατο με το μινι.τι συμβαινει και δεν παιζει καποια παιχνιδια το μινι;;επισης πολλες εφαρμογες(και σε παιχνιδια το εχω παρατηρησει) ζητουν αδεια για να γνωριζουν την τοποθεσια μου.περιεργο μ φαινεται αυτο για ποιο λογο γινεται???
Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη παιδια να ρωτησω κατι δεν εχω κανει ροοτ ακομα στο μινι και προσπαθησα να εγκαταστησω το need for speed shift αρχικα εγινε ι εγκατασταση(μεσω apk απο το google to ekana) αλλα μολις πατησα να παιξει μ εδειχε το λογοτυπο eagames και μετα με πεταξε εξω! επισης ειχα προσπαθησει να εγκαταστησω το asphalt 5 απο το μαρκετ και μολις ξεκινουσε μου ελεγε δεν ειναι συμβατο με το μινι.τι συμβαινει και δεν παιζει καποια παιχνιδια το μινι;;

 

Αυτό γίνετε με πολλά παιχνίδια, δοκίμασε άλλη έκδοση του παιχνιδιου, ή κατέβασε το απο αλλού και ίσως είσαι τυχερος. Εγώ ασπουμε αν βάζω το Reckless Racing Lite το πάιζει μια χαρά, και όταν πάω να βάλω το full version, κάνει εγκατάσταση και μετά πάω να το παίξω, δείχνει το λογότυπο και μετά με πετάει έξω. Έχω κατεβάσει πολλά και το ίδιο μου κάνει. (αν το βρήκε κάποιος και παίζει να μου στείλει π.μ. αν γίνετε παρακαλώ) .

Για το άλλο που ρώτησες δεν ξέρω να σου πω, νομίζω δεν μου έτυχε, απλά κάποια παιχνιδια θέλουν ιντερνετ να κατεβάσουν κάποια αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο παιδια μηοωσ ξερει κανεισ τι σημαινει το συμβολο τησ φωτογραφιασ που ανεβασα που βρισκεται στο σημειο διπλα απο το σημα τησ κινητησ τηλεφωνιας
Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο παιδια μηοωσ ξερει κανεισ τι σημαινει το συμβολο τησ φωτογραφιασ που ανεβασα που βρισκεται στο σημειο διπλα απο το σημα τησ κινητησ τηλεφωνιας

 

ότι είναι στο αθόρυβο και λειτουργεί μόνο η δόνηση.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ:)! δεν εχω πολυ καιρο που το πηρα και δεν ξαναειχα κινητο με android οποτε ειμαι τελειως ασχετος!

 

δεν πειράζει, :)

οκ αυτό το παρατηρείς, αλλα και εγώ άσχετος είμουν :p Και εμένα το πρώτο μου android είναι και δεν ασχολουμε και τόσο μαζι του όσο θα ήθελα. Είναι ευκολο να το καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη παιδια να ρωτησω κατι δεν εχω κανει ροοτ ακομα στο μινι και προσπαθησα να εγκαταστησω το need for speed shift αρχικα εγινε ι εγκατασταση(μεσω apk απο το google to ekana) αλλα μολις πατησα να παιξει μ εδειχε το λογοτυπο eagames και μετα με πεταξε εξω! επισης ειχα προσπαθησει να εγκαταστησω το asphalt 5 απο το μαρκετ και μολις ξεκινουσε μου ελεγε δεν ειναι συμβατο με το μινι.τι συμβαινει και δεν παιζει καποια παιχνιδια το μινι;;επισης πολλες εφαρμογες(και σε παιχνιδια το εχω παρατηρησει) ζητουν αδεια για να γνωριζουν την τοποθεσια μου.περιεργο μ φαινεται αυτο για ποιο λογο γινεται???

 

Ολες οι εφαρμογες ζητουν αδεια σε κατι.ειτε τοποθεσια,ειτε ιντερνετ,μηνυματα,καταλογο κ.λ.π.

Μην σε αγχωνει..

 

sent from Xperia mini proooooo! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω να σας κανω μια προταση σχετικα με τον σερσορα για να δειτε αν μπορει να διορθωθει το «προβλημα».

Κατεβαστε την εφαρμογη quick Settings και πατηστε δεξι κλικ-customize και μετα στην επιλογη brightness πατηστε το γαλικο κλειδι και τικ στο use light sensor

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

 

ΝΑΙ, εμένα στο st15i βελτιώθηκε αισθητά το τρεμόπαιγμα μετά την παραπάνω ρύθμιση.... Ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites

στο προ μου έβγαλε αναβάθμιση σε 4.0.2.Α.0.58 μάλλον θα έχει διορθώσεις σε κάποια bugs :D

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

PP6210: νασαι καλα! :p

 

panathare: εγω δεν ειδα καποια διαφορα τωρα.την εχω μερικες μερες.οπως και ναχει,καλοδεχουμενη.ισως να βελτιωνει και αλλο την μπαταρια.

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες καταρχας να ρωτησω αν αξιζει το κινητο η αν εχετε να προτεινετε καποιο αλλο τα λεφτα αυτα....λοιπον στα μεγαλα μαγαζια το εχει 220....το βρικα στο mobilehellas πολυ φθηνα....οσο εχει το απλο εχει το mini και το απλο εχει 172 ευρω http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=7913 .....τι λετε?

 

τι διαφορα εχει το sk17i απο το sk15i κλπ? για help λιγο

 

Ξερει κανεις πως γινονται και ποσο πληρωνεις τον μηνα για τα καρτοσυμβολαια κοσμοτε? γιατι το βρικα φθηνα στο mobilehellas 172 το απλο και 220 το pro....και με καρτοσυμβολαιο κοσμοτε 92 και 140 αντιστοιχα....

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

παιδες καταρχας να ρωτησω αν αξιζει το κινητο η αν εχετε να προτεινετε καποιο αλλο τα λεφτα αυτα....λοιπον στα μεγαλα μαγαζια το εχει 220....το βρικα στο mobilehellas πολυ φθηνα....οσο εχει το απλο εχει το mini και το απλο εχει 172 ευρω http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=7913 .....τι λετε?

 

τι διαφορα εχει το sk17i απο το sk15i κλπ? για help λιγο

 

st15i ειναι το απλο xperia mini χωρις QWERTY πληκτρολογιο και χωρις μπροστινη καμερα.

sk17i ειναι το xperia mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!

Προσπαθώ να κάνω τις ρυθμίσεις για τα mms, τα περνάω όλα καλά σύμφωνα με τις οδηγίες της wind και στο τέλος πατάω το δεξι αφής κουμπί, μου βγάζει αποθήκευση, πατάω ναι αλλά στον apn λογαριασμό τελικά δεν έχουν περαστεί οι ρυθμίσεις. Γνωριζει κάποιος τι μπορεί να φταίει?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

πηρα και εγω το pro!!!!!!!! φορτιζει τωρα!!

μια ερωτηση για αρχη,,,svreen protector πιο εχετε βαλει? αυτο που ειχε μεσα το κουτι η πηρατε αλλο??

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλομίλητο φίλε. Αν έχεις την υπομονή να διαβάσεις λίγες σελίδες πριν θα δεις διάφορες προτάσεις από παιδιά που έβαλαν. Συνήθως αγοράζουμε από eBay που είναι πιο φτηνές σε σχέση με εδώ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άσχετο; Λέτε όταν πάρουμε την ICS να μας βάλουν τα εικονικά κουμπιά; δεν θα μικρίνει πολλή η οθόνη; ελπίζω να το σκεφτούν...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...