Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτές είναι τέλειες συγκριτικά με τις δικές μου, όπως τις έβγαζε και το δικό μου με την GB..! Περίεργο πάντως γιατί έκανα και την καθαρή εγκατάσταση της ICS.. το κινητό δεν έχει χτυπηθεί ποτέ, τι στο καλό..;

 

Απ'ότι κατάλαβα μάλλον ευθύνεται το stability με την ρύθμιση της ανάλυσης στα 5mp 4:3, κι αυτό από άγνοια τό'χα ενεργοποιημένο αλλά που να το σκεφτώ εκεί για να το απενεργοποιήσω.. την πάτησα. Θα δοκιμάσω να τραβήξω μερικές χωρίς το stability και θα επανέλθω.

 

 

 

Εdit: Τράβηξα 2-3 στη δουλειά και μέχρι στιγμής όλα δείχνουν ότι οι λήψεις γίνονται ταχύτερα και χωρίς κολλήματα στην εστίαση, κοίτα να δεις.. το πληκτρολόγιο είναι από συνεργείο αυτοκινήτων, ουδέν σχόλιον παρακαλώ :lol:

 

Μόλις κοίταξα το δικό μου και το stability είναι ενεργοποιημένο. Οι φωτογραφίες βγαίνουν μια χαρά και ούτε αργεί. Δοκίμασα με ανοιχτό και κλειστό. Ίδιες φώτο, ίδια απόκριση. Δεν έχω βάλει ακόμη ICS όμως. Εσύ πριν είχες πρόβλημα; Ή μόνο μετά την αναβάθμιση.

 

Θα μου πεις, αφού έφτιαξε τώρα...

 

EDIT: έχω το μίνι το απλό

Edited by besddimo
Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με εύκολο ρούτ σε ICS γίνεται τίποτα λέτε; Ή δε θα ασχοληθούνε; Διστάζω να αναβαθμίσω χωρίς ρούτ..

 

Επίσης για όποιον ενδιαφέρεται για αυτόματο σβήσιμο του bloatware: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1683399

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Με εύκολο ρούτ σε ICS γίνεται τίποτα λέτε; Ή δε θα ασχοληθούνε; Διστάζω να αναβαθμίσω χωρίς ρούτ..

 

Επίσης για όποιον ενδιαφέρεται για αυτόματο σβήσιμο του bloatware: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1683399

 

Στην 4.0.4 εχει βγει τροπος αλλα οχι με ενα κλικ.λιγο πιο πολυπλοκος.

Υπαρχει ο οδηγος εδω και μερικες μερες.

Δοκιμασμενο απο εμενα και αλλα παιδια και δουλευει μια χαρα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην 4.0.4 εχει βγει τροπος αλλα οχι με ενα κλικ.λιγο πιο πολυπλοκος.

 

Αν είσαι αρκετά άσχετος αλλά όχι (τελείως) χαζός, γίνεται; Ο οδηγός, είναι αυτός; Από τα σχόλια που διάβασα συμπέρανα πως καλύτερα να κάνω clean install αλλά με αυτή τη μέθοδο δε γίνεται. Σωστά;

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κοίταξα το δικό μου και το stability είναι ενεργοποιημένο. Οι φωτογραφίες βγαίνουν μια χαρά και ούτε αργεί. Δοκίμασα με ανοιχτό και κλειστό. Ίδιες φώτο, ίδια απόκριση. Δεν έχω βάλει ακόμη ICS όμως. Εσύ πριν είχες πρόβλημα; Ή μόνο μετά την αναβάθμιση.

 

Στο mini το απλό κι εγώ, σε διαβεβαιώνω πως δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα με την 2.3.4, το θέμα δημιουργήθηκε με την 4.0.4 και ενεργοποιημένο το stabilizer στα 5mp (δεν το δοκίμασα και με χαμηλότερη ανάλυση πάντως), έχοντας το stabilizer απενεργοποιημένο όλα δείχνουν να πηγαίνουν καλύτερα όμως, αν και για να είμαι ειλικρινής μέχρι τώρα δεν το έχω εξαντλήσει και στις φωτό όπως έκανα στις διακοπές.. παρ'όλα αυτά δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.

 

:)

 

Αν είσαι αρκετά άσχετος αλλά όχι (τελείως) χαζός, γίνεται; Ο οδηγός, είναι αυτός; Από τα σχόλια που διάβασα συμπέρανα πως καλύτερα να κάνω clean install αλλά με αυτή τη μέθοδο δε γίνεται. Σωστά;

 

Σωστότατα!:lol:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Σωστότατα!:lol:

 

Δηλαδή γείτονα, περιμένουμε;

 

YΓ: Ούτε κι εγώ μπορώ να μπω στο City network. Μήπως αυτό εδώ (το #9) βοηθάει;

Edited by besddimo
Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή γείτονα, περιμένουμε;

YΓ: Ούτε κι εγώ μπορώ να μπω στο City network. Μήπως αυτό εδώ (το #9) βοηθάει;

 

Αναγκαστικά σύντεκνε, αν δεις τι πέρασα εδώ θα με καταλάβεις απόλυτα..;)

 

Για το Πι Ες δεν γνωρίζω να σου απαντήσω αλλά θα βρεθεί αρμόδιος πιστεύω..:)

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι αρκετά άσχετος αλλά όχι (τελείως) χαζός, γίνεται; Ο οδηγός, είναι αυτός; Από τα σχόλια που διάβασα συμπέρανα πως καλύτερα να κάνω clean install αλλά με αυτή τη μέθοδο δε γίνεται. Σωστά;

 

με αυτη την μεθοδο εκανα και γω root στο μινι προ στην 4.0.4 δεν μου φανηκε δυσκολο πιστευω ειναι απλο εχω κανει και τουβλο 2 φορες το κινητο δοκιμαζοντας καποιες εφαρμογες και καποιες ρομ αλλα και παλι φτιαχνεται δηλαδη δεν εχετε να χασατε τιποτα, απλως καντε back up τις επαφες και τα μηνυματα και βαλτε και το ClockworkMod Recovery http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1568792

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,ελπίζω ότι δεν είμαι offtopic,αλλά μηπως κάποιος φίλος έχει υπόψιν του κάποιο site με θήκες(ζώνης κατα προτίμηση) για xperia mini;

ευχαριστώ εκ΄των προτερων.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,ελπίζω ότι δεν είμαι offtopic,αλλά μηπως κάποιος φίλος έχει υπόψιν του κάποιο site με θήκες(ζώνης κατα προτίμηση) για xperia mini;

ευχαριστώ εκ΄των προτερων.:)

 

μπορεις να ριξεις μια ματια εδω http://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?keyphrase=xperia+mini&order_dir=asc&page=1

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας :)

Κατοχος δυο xperia mini (εγω και ο αδερφος μου) καναμε την αναβαθμιση... Στο ενα που εγινε σχετικα clean instal δηλαδη χωρις πολλα προγραμματα κτλ τρεχει καλα... Στο δικο μου τωρα που ειχα και εχω την σαρα και την μαρα κολλαει ωρες ωρες... (πριν την αναβαθμιση πηγαινε σφαιρα!!) τοσο πολυ που και μου την δινει αλλα και κανει και reboot.... Και σκεφτομαι τωρα... να τα σβησω ολα και να την ξαναπερασω? αλλα και παλι λιγο ραμ θα εχω... ενα σωρο αχρηστα προγραμματα που δεν σβηνουν... Για να πιασω να περασω καμια καλη custom rom? με πιο πολυ ραμ θα δουλευει και ο επεξεργαστης πιο ανετα.... ---> πιο ξεκουραστο τηλεφωνο... Αυτο που με προβληματιζει τωρα ειναι η εγγυηση.... ααααν γινει κατι μπορω να το επαναφερω ευκολα? ή παιζει να κολλησει κατι και να μην μπορω να περασω ξανα την επισημη μεσα οποτε κλαιω?

Και κατι ακομα... ειδα οτι γινεται root πλεον στην ics... να το δοκιμασω οπως ειναι τωρα το κινητο ή να το καθαρισω απο τα παντα ολα πρωτα και μετα? η ιδια απορια και εδω... ξεrootαρεται παλι ετσι ευκολα αν χρειαστει για την εγγυηση?

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων και με συγχωρειτε αν εχουν απαντηθει τα ερωτηματα μου πιο πριν απλα δεν εχω πολυ χρονο για να διαβαζω ολο το τοπικ... :)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας επειδη το κινητο μου χαλασε ψαχνω καποιο να το αντικαταστησω και κλεινω προς το xperia mini εχει καποιο προβλημα με τις εφαρμογες ή το ιντερνετ;)

Samsung Galaxy Y

Alcatel OT 991

ZTE Blade 3 :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας :)

Κατοχος δυο xperia mini (εγω και ο αδερφος μου) καναμε την αναβαθμιση... Στο ενα που εγινε σχετικα clean instal δηλαδη χωρις πολλα προγραμματα κτλ τρεχει καλα... Στο δικο μου τωρα που ειχα και εχω την σαρα και την μαρα κολλαει ωρες ωρες... (πριν την αναβαθμιση πηγαινε σφαιρα!!) τοσο πολυ που και μου την δινει αλλα και κανει και reboot.... Και σκεφτομαι τωρα... να τα σβησω ολα και να την ξαναπερασω? αλλα και παλι λιγο ραμ θα εχω... ενα σωρο αχρηστα προγραμματα που δεν σβηνουν... Για να πιασω να περασω καμια καλη custom rom? με πιο πολυ ραμ θα δουλευει και ο επεξεργαστης πιο ανετα.... ---> πιο ξεκουραστο τηλεφωνο... Αυτο που με προβληματιζει τωρα ειναι η εγγυηση.... ααααν γινει κατι μπορω να το επαναφερω ευκολα? ή παιζει να κολλησει κατι και να μην μπορω να περασω ξανα την επισημη μεσα οποτε κλαιω?

Και κατι ακομα... ειδα οτι γινεται root πλεον στην ics... να το δοκιμασω οπως ειναι τωρα το κινητο ή να το καθαρισω απο τα παντα ολα πρωτα και μετα? η ιδια απορια και εδω... ξεrootαρεται παλι ετσι ευκολα αν χρειαστει για την εγγυηση?

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων και με συγχωρειτε αν εχουν απαντηθει τα ερωτηματα μου πιο πριν απλα δεν εχω πολυ χρονο για να διαβαζω ολο το τοπικ... :)

 

Με την εγγυηση δεν εχεις προβλημα οταν το κανεις ροοτ, προβλημα εχεις οταν ξεκλειδωσεις τον bootloader (αναλογα την μεθοδο κιολας) βασικα οταν το κανεις ροοτ 8α εχεις αρκετο χωρο για να τρεχεις εφαρμογες γιατι τις περισσοτερες τις στελνεις στην καρτα μνημης, μπορεις να το επαναφερεις και να σου κολλησει το κινητο (αναλογα και την περιπτωση βεβαια) για να βαλεις ροοτ την ics θα σου σβηστουν οι εφαρμογες αλλα μπορεις να τις κανεις back up με αυτη την εφαρμογη (δεν σου κραταει ομως τα δεδομενα πχ save games)https://play.google.com/store/apps/details?id=de.android_telefonie.appmanager&hl=en

και γενικα ριξε μια ματια εδω και θα βρεις οτι χρειαζεσαι... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1568792

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Eίπα πως θα το γλυτώσω με το root και τη διαγραφή μπόλικων εφαρμογών αλλά βρούβες..:p

 

Το έχω αναφέρει και στο παρελθόν και μάλιστα το επιβεβαίωσε κι άλλος χρήστης αλλά λύση/ουσιαστική απάντηση -κάτι που να πήρε το μάτι μου τέλος πάντων- δεν είδα. Με λίγα λόγια λοιπόν, σε standby το κινητό (mini ST15i) ξαφνικά ανάβει η οθόνη (κλειδωμένη κανονικά) και σβήνει μετά από 2 περίπου δευτερόλεπτα. Μόλις περνάνε καμμιά 10αριά δεύτερα νά'σου το πάλι, ανάβει για 2'' και ξανασβήνει..

..μου τη δείνει στα νεύρα κι αρχίζω και το περιεργάζομαι σαν μανιακός..:lol:

 

Τρελά scroll, πάνω κάτω δεξιά αριστερά, άνοιγμα κλείσιμο εφαρμογών.. του ρίχνω κι ένω rebοot στο τέλος και συνέρχεται.

Πολλές φορές όμως αρχίζει μετά που θα το ξαναπιάσω στα χέρια μου, τι σκούλικας το πιάνει και θέλει να με παλαβώσει;

 

Αν δεν κάνω λάθος έχει παρατηρηθεί και σε άλλες συσκευές xperia, ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό και με ποιο τρόπο θα μπορούσα να το σταματήσω; Υποθέτω ότι θα το κάνει και σε στιγμές που τό'χω στη θήκη του αλλά δεν το βλέπω, σπαστικό ε;:confused:

Link to comment
Share on other sites

αυτο αγαπητε συμβαινει λογω καποιας εφαρμογης.Ειτε live wallpaper ή go locker ή το παιχνιδι εκατομμυριουχος.Καποια εφαρμογη ειναι σιγουρα.Σβησε μερικες απο τις τελευταιες που εγκατεστησες και δοκιμασε
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτο αγαπητε συμβαινει λογω καποιας εφαρμογης.Ειτε live wallpaper ή go locker ή το παιχνιδι εκατομμυριουχος.Καποια εφαρμογη ειναι σιγουρα.Σβησε μερικες απο τις τελευταιες που εγκατεστησες και δοκιμασε

 

Περίεργες εφαρμογές τύπου go locker δεν έχω αλλά μερικά παιχνιδάκια σίγουρα, ποια ρημάδα να του κάνει τέτοιο πράγμα... όντως έχω ένα live wallpaper απ'τα δικά του τα προεγκατεστημένα, λες βρε Κωστή να είναι αυτό;

Ή, θα μπορούσα έστω να δω με κάποιο τρόπο ποια εφαρμογή το προκαλεί..;

 

Πολλά ζητάω από ένα smartphone ε;:lol:

 

edit: Μόλις άρχισα να υποπτεύομαι το App2SD.. μπαίνω συχνά να καθαρίσω την cache.. παίζει; :D

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθές έκανα την αναβάθμιση μου ICS στο Mini Pro μου!Το κινητό φυσάει στην κυριολεξεία!Δεν κολλάει και νομίζω πως πηγαίνει και λίγο πιο γρήγορα απο πριν και ότι το ηχείο είναι πιο δυνατό.Οι φωτογραφίες που βγάζει είναι ίδιες με πριν και δεν είχα το πρόβλημα με το θόλωμα ή κάτι τέτοιο που αναφέρθηκε(μαλλον είμαι τυχερός).Μόνο 2 μικρά προβληματάκια.Το 1ο είναι πως όταν έκανα αναβάθμιση και πήγα να ανοίξω την βιβλιοθήκη μουσικής δεν την έτρεχε.Προσπάθησα να βγάλω και να βάλω κάποια κομμάτια μέσω pc και αφού κατάφερα να το ανοίξω μετά μου είχε πέσει η μνήμη στο 1 mb απο τα 120 που είχα!!!!Τι μπορεί να φταίει;Έσβησα πάρα πολλά ραγούδια έσβησα και 2 παιχνίδια και τώρα είναι στα 110.Μήπως χρειάζεται περισσότερο χώρο στην μνήμη το 4.1?Δεν μου έβγαλε κάποια ειδοποίηση (μέχρι να μου ανοίξη την βιβλιοθήκη ο χώρος ήταν ο ίδιος)!Και το 2ο πρόβλημα ήταν ότι όταν κάνω επανεκίνηση το κινητό μου εμφανίζοντα πάλι το Uefa,το Square κι ακόμη μια εφαρμογή (δε θυμάμαι ποια) που είχε μέσα το κινητό ενώ τις διαγράφω κανονικά.Έχετε να πείτε κάτι πάνω σε αυτά;

Μέχρι στιγμής είμαι κατενθουσιασμένος με το παγωτό μου,περα απο αυτά τα 2!!!Το συνιστώ σε όλους

Edited by zizu21
Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθές έκανα την αναβάθμιση μου ICS στο Mini Pro μου!Το κινητό φυσάει στην κυριολεξεία!Δεν κολλάει και νομίζω πως πηγαίνει και λίγο πιο γρήγορα απο πριν και ότι το ηχείο είναι πιο δυνατό.Οι φωτογραφίες που βγάζει είναι ίδιες με πριν και δεν είχα το πρόβλημα με το θόλωμα ή κάτι τέτοιο που αναφέρθηκε(μαλλον είμαι τυχερός).Μόνο 2 μικρά προβληματάκια.Το 1ο είναι πως όταν έκανα αναβάθμιση και πήγα να ανοίξω την βιβλιοθήκη μουσικής δεν την έτρεχε.Προσπάθησα να βγάλω και να βάλω κάποια κομμάτια μέσω pc και αφού κατάφερα να το ανοίξω μετά μου είχε πέσει η μνήμη στο 1 mb απο τα 120 που είχα!!!!Τι μπορεί να φταίει;Έσβησα πάρα πολλά ραγούδια έσβησα και 2 παιχνίδια και τώρα είναι στα 110.Μήπως χρειάζεται περισσότερο χώρο στην μνήμη το 4.1?Δεν μου έβγαλε κάποια ειδοποίηση (μέχρι να μου ανοίξη την βιβλιοθήκη ο χώρος ήταν ο ίδιος)!Και το 2ο πρόβλημα ήταν ότι όταν κάνω επανεκίνηση το κινητό μου εμφανίζοντα πάλι το Uefa,το Square κι ακόμη μια εφαρμογή (δε θυμάμαι ποια) που είχε μέσα το κινητό ενώ τις διαγράφω κανονικά.Έχετε να πείτε κάτι πάνω σε αυτά;

Μέχρι στιγμής είμαι κατενθουσιασμένος με το παγωτό μου,περα απο αυτά τα 2!!!Το συνιστώ σε όλους

 

για τις εφαρμογες αυτες που εχει αρχικα το κινητο χρειαζεται να κανεις ροοτ για να τις διωξεις μια και καλη επισης το ροοτ θα σε βοηθησει να αυξησεις την μνημη του κινητου σου το πως γινετε ριξε μια ματια στο πιο πανω ποστ που εχω κανει....

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

για τις εφαρμογες αυτες που εχει αρχικα το κινητο χρειαζεται να κανεις ροοτ για να τις διωξεις μια και καλη επισης το ροοτ θα σε βοηθησει να αυξησεις την μνημη του κινητου σου το πως γινετε ριξε μια ματια στο πιο πανω ποστ που εχω κανει....

 

Ξέρω ό,τι χρειάζεται root απλά γιατί ενώ φαίνεται ό,τι τις διαγράφω μετά ξανεμφανίζονται.Δεν είναι κουλό;Θα μπορούσε να μην με αφήνει καθόλου όπως άλλες εφαρμογές!!!:/

Link to comment
Share on other sites

Περίεργες εφαρμογές τύπου go locker δεν έχω αλλά μερικά παιχνιδάκια σίγουρα, ποια ρημάδα να του κάνει τέτοιο πράγμα... όντως έχω ένα live wallpaper απ'τα δικά του τα προεγκατεστημένα, λες βρε Κωστή να είναι αυτό;

Ή, θα μπορούσα έστω να δω με κάποιο τρόπο ποια εφαρμογή το προκαλεί..;

 

Πολλά ζητάω από ένα smartphone ε;:lol:

 

edit: Μόλις άρχισα να υποπτεύομαι το App2SD.. μπαίνω συχνά να καθαρίσω την cache.. παίζει; :D

 

Μπα..δεν φταιει το app2sd.το χω και γω.ουτε τα δικα του live λογικα.

Κανα παιχνιδακι μαλλον.σβηνε λιγα-λιγα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπα..δεν φταιει το app2sd.το χω και γω.ουτε τα δικα του live λογικα.

Κανα παιχνιδακι μαλλον.σβηνε λιγα-λιγα

Όλα τά'σβησα! Τέσσερα ήταν εξάλλου που δεν είχα προχωρήσει κι ιδιαίτερα, για να δούμε.. (284mb η μνήμη..:lol: ).:p

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Όλα τά'σβησα! Τέσσερα ήταν εξάλλου που δεν είχα προχωρήσει κι ιδιαίτερα, για να δούμε.. (284mb η μνήμη..:lol: ).:p

 

χαχαχ!αφου ειναι μονο 4 τοτε εισαι κομπλε.κανεις εγκατασταση ενα καθε φορα και περιμενεις..:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με την εγγυηση δεν εχεις προβλημα οταν το κανεις ροοτ, προβλημα εχεις οταν ξεκλειδωσεις τον bootloader (αναλογα την μεθοδο κιολας) βασικα οταν το κανεις ροοτ 8α εχεις αρκετο χωρο για να τρεχεις εφαρμογες γιατι τις περισσοτερες τις στελνεις στην καρτα μνημης, μπορεις να το επαναφερεις και να σου κολλησει το κινητο (αναλογα και την περιπτωση βεβαια) για να βαλεις ροοτ την ics θα σου σβηστουν οι εφαρμογες αλλα μπορεις να τις κανεις back up με αυτη την εφαρμογη (δεν σου κραταει ομως τα δεδομενα πχ save games)https://play.google.com/store/apps/details?id=de.android_telefonie.appmanager&hl=en

και γενικα ριξε μια ματια εδω και θα βρεις οτι χρειαζεσαι... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1568792

 

 

Κατ'αρχας ευχαριστω πολυ για το ευχρηστο ποστ σου... δυο ερωτησεις θελω μοναχα... αυτο λεει Root your phone – ICS 4.1.B.0.531 ONLY ενω εγω την ICS 4.1.B.0.431 και εκδοση android 4.0.4.

Παιζει μεγαλο ρολο? αν ναι να ψαξω για αλλη μεθοδο? καπου βρηκα μια, πρεπει να κατεβω στην GB root και μετα παλι αναβαθμιση... το γλυτωνω αυτο?

Και αν χρειαστει η εγγυηση (Θεος φυλαξει) το ξε-root ειναι εξισου ευκολο?

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων ;)

Edited by vgnFE31h
Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχας ευχαριστω πολυ για το ευχρηστο ποστ σου... δυο ερωτησεις θελω μοναχα... αυτο λεει Root your phone – ICS 4.1.B.0.531 ONLY ενω εγω την ICS 4.1.B.0.431 και εκδοση android 4.0.4.

Παιζει μεγαλο ρολο? αν ναι να ψαξω για αλλη μεθοδο? καπου βρηκα μια, πρεπει να κατεβω στην GB root και μετα παλι αναβαθμιση... το γλυτωνω αυτο?

Και αν χρειαστει η εγγυηση (Θεος φυλαξει) το ξε-root ειναι εξισου ευκολο?

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων ;)

 

τελικα κατι υπαρχει απο οτι εψαξα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1701357 (μην με κυνηγησεις αν κατι παει στραβα :p) δεν το εχω δοκιμασει αλλα οπο οτι βλεπω απο τα σχολια δουλευει... το καλο με την μεθοδο αυτη ειναι οτι δεν χανεις τα δεδομενα σου... για το ξε-ροοτ δεν το γνωριζω..

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

τελικα κατι υπαρχει απο οτι εψαξα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1701357 (μην με κυνηγησεις αν κατι παει στραβα :p) δεν το εχω δοκιμασει αλλα οπο οτι βλεπω απο τα σχολια δουλευει... το καλο με την μεθοδο αυτη ειναι οτι δεν χανεις τα δεδομενα σου... για το ξε-ροοτ δεν το γνωριζω..

 

Έτσι το είχα κάνει κι εγώ (το είχα αναφέρει σε ένα ποστ μου).

 

Μόνο μου πήγε η καρδιά στη κούλουρη όταν δεν έκανε boot κανονικά, αλλά τελικά όλα οκ στο τέλος...

 

Απλά να σας πως πως μετά από περίπου 1 μήνα με την ICS, θα γυρίσω gingerbread..

 

Σε κάποιες φάσεις αργεί, εκεί που το έχω ανάγκη (χάρτες, gps signal, γρήγορη αναζήτηση), ενώ απ' ότι θυμάμαι πριν δεν είχα τέτοια προβλήματα...

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...