Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει guys χαλαρώστε πια... Χαλασμένο είναι το τηλέφωνο σας με την 2.3 ? Μην πνίγεστε για τέτοια θέματα..

 

Ακριβως κανει συνεχεια restart δεν κανει ουτε επιδιωρθωση σε 2,3 ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είδες λοιπόν γιατί δεν κάνουμε ότι λέει η Sony; :p :p :lol: lol:

 

Τι του λες τώρα;.. :lol:

 

Με την ευκαιρία του μηνύματος πάντως (και για να μη θεωρηθεί εντελώς spam) να αναφέρω ότι ακόμα όλα δουλεύουν ρολόι ενώ το άφησα να ξεκουραστεί για 15 περίπου λεπτά, νομίζω ότι πέρασε τα δικά μου τεστ!

 

Μένει μόνο να δούμε αν αντέχουν τα πλήκτρα αφής και τον χειμώνα με την ice :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα κάνουν όσοι αναβάθμισαν σε ICS να κάνουν ένα σοβαρό και ουσιαστικό έλεγχο στις λειτουργίες του τηλεφώνου και όχι μόνο αν συνδέεται στο wifi. Και γράφουν ότι όλα καλά και διαβάζει ο κόσμος και τρέχει μετά να κάνει rollback με root και τρέχα γύρευε!

Εδώ το talk.sonymobile.com, το επίσημο φόρουμ της κινητής sony έχει βουίξει απ' το κράξιμο για ΣΟΒΑΡΑ bugs που έχει το ICS στο Xperia Mini/Mini Pro και σεις λέτε ότι είναι μια χαρά? Αν διαβάσετε τα σχετικά φόρουμ στο site της sony θα δείτε τι γίνεται.

Το πιο σοβαρό, μειωμένη ποιότητα της φωτογραφικής μηχανής και lags κατά τη λήψη 720p video! Επίσης κατά τη λήψη βίντεο ο ήχος ΔΕΝ είναι πλέον στερεοφωνικός! Αν απενεργοποιήσεις το image stabilizer τότε απ' ότι λένε δεν έχει πρόβλημα στο lag του βίντεο.

Επίσης το notification led ΔΕΝ ανάβει αν σου έρθει SMS ενώ η οθόνη είναι κλειδωμένη. Μόνο αν λάβεις το μήνυμα την ώρα που είναι ξεκλείδωτη ανάβει!Τι να το κάνεις τότε αφού ήδη έχεις δει το SMS που ήρθε!

Πολλά απαιτητικά παιχνίδια, κυρίως 3D, ψιλοσέρνονται. Προφανώς η συσκευή δεν σηκώνει εύκολα το απαιτητικό ICS. Και με όλα αυτά τα bloatware που μας φορτώνουν οι εταιρείες, τα πράγματα χειροτερεύουν! Βέβαια η αναβάθμιση έχει μια εφαρμογή μέσω της οποίας μπορεί ο χρήστης να απενεργοποιήσει όσες εφαρμογές θέλει (όχι να τις απεγκαταστήσει), αλλά δεν ξέρω στην προκειμένη περίπτωση των παιχνιδιών έχει αυτό και τόσο αποτέλεσμα.

 

Δείτε εδώ περισσότερα και θα καταλάβετε: http://talk.sonymobile.com/message/218173

 

Μάλλον βιάστηκε η sony και για διαφημιστικούς λόγους πέταξε ένα update αποτυχία. Τι να το κάνω αν μια συσκευή με ένα λειτουργικό σύστημα (GB) που δουλεύει ήδη ρολόι, της βάλω και καλά την πιο καινούργια έκδοση που έχει ελάχιστες καινούργιες χρηστικές λειτουργίες, αλλά μειώνει ένα σωρό άλλες βασικότατες? Δεν νομίζω να αναβαθμίσω τη συσκευή μου. Θα περιμένω μήπως και ΑΝ διορθωθούν αυτά τα σημαντικότατα προβλήματα σε μελλοντικές αναβαθμίσεις. Το ελπίζω, αλλιώς θα παραμείνω στο GB απ' το οποίο είμαι ΠΟΛΥ ικανοποιημένος.

 

Μπορεί κανένας να γράψει λοιπόν μια σοβαρή ανασκόπιση, να δούμε τι παίζει? Μακάρι να μην υπάρχει πρόβλημα, για να κάνω και γω την αναβάθμιση. Και γω εννοείται ότι θέλω το ICS στο κινητό μου (ποιος δε το θέλει?), αλλά πραγματικά προτιμώ μια συσκευή που δουλεύει σφαίρα και χωρίς το παραμικρό bug, όπως είναι τώρα με το 2.3.4.;)

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα κάνουν όσοι αναβάθμισαν σε ICS να κάνουν ένα σοβαρό και ουσιαστικό έλεγχο στις λειτουργίες του τηλεφώνου και όχι μόνο αν συνδέεται στο wifi. Και γράφουν ότι όλα καλά και διαβάζει ο κόσμος και τρέχει μετά να κάνει rollback με root και τρέχα γύρευε!

Εδώ το talk.sonymobile.com, το επίσημο φόρουμ της κινητής sony έχει βουίξει απ' το κράξιμο για ΣΟΒΑΡΑ bugs που έχει το ICS στο Xperia Mini/Mini Pro και σεις λέτε ότι είναι μια χαρά? Αν διαβάσετε τα σχετικά φόρουμ στο site της sony θα δείτε τι γίνεται.

Το πιο σοβαρό, μειωμένη ποιότητα της φωτογραφικής μηχανής και lags κατά τη λήψη 720p video! Επίσης κατά τη λήψη βίντεο ο ήχος ΔΕΝ είναι πλέον στερεοφωνικός! Αν απενεργοποιήσεις το image stabilizer τότε απ' ότι λένε δεν έχει πρόβλημα στο lag του βίντεο.

Επίσης το notification led ΔΕΝ ανάβει αν σου έρθει SMS ενώ η οθόνη είναι κλειδωμένη. Μόνο αν λάβεις το μήνυμα την ώρα που είναι ξεκλείδωτη ανάβει!Τι να το κάνεις τότε αφού ήδη έχεις δει το SMS που ήρθε!

Πολλά απαιτητικά παιχνίδια, κυρίως 3D, ψιλοσέρνονται. Προφανώς η συσκευή δεν σηκώνει εύκολα το απαιτητικό ICS. Και με όλα αυτά τα bloatware που μας φορτώνουν οι εταιρείες, τα πράγματα χειροτερεύουν! Βέβαια η αναβάθμιση έχει μια εφαρμογή μέσω της οποίας μπορεί ο χρήστης να απενεργοποιήσει όσες εφαρμογές θέλει (όχι να τις απεγκαταστήσει), αλλά δεν ξέρω στην προκειμένη περίπτωση των παιχνιδιών έχει αυτό και τόσο αποτέλεσμα.

 

Δείτε εδώ περισσότερα και θα καταλάβετε: http://talk.sonymobile.com/message/218173

 

Μάλλον βιάστηκε η sony και για διαφημιστικούς λόγους πέταξε ένα update αποτυχία. Τι να το κάνω αν μια συσκευή με ένα λειτουργικό σύστημα (GB) που δουλεύει ήδη ρολόι, της βάλω και καλά την πιο καινούργια έκδοση που έχει ελάχιστες καινούργιες χρηστικές λειτουργίες, αλλά μειώνει ένα σωρό άλλες βασικότατες? Δεν νομίζω να αναβαθμίσω τη συσκευή μου. Θα περιμένω μήπως και ΑΝ διορθωθούν αυτά τα σημαντικότατα προβλήματα σε μελλοντικές αναβαθμίσεις. Το ελπίζω, αλλιώς θα παραμείνω στο GB απ' το οποίο είμαι ΠΟΛΥ ικανοποιημένος.

 

Μπορεί κανένας να γράψει λοιπόν μια σοβαρή ανασκόπιση, να δούμε τι παίζει? Μακάρι να μην υπάρχει πρόβλημα, για να κάνω και γω την αναβάθμιση. Και γω εννοείται ότι θέλω το ICS στο κινητό μου (ποιος δε το θέλει?), αλλά πραγματικά προτιμώ μια συσκευή που δουλεύει σφαίρα και χωρίς το παραμικρό bug, όπως είναι τώρα με το 2.3.4.;)

Παντα φιλικα θα ηθελα να σου υπενθυμισω οτι εδω ειμαστε μια παρεα και οτι κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να ψαξει κατι που δεν τον ενδιαφερει απλα και μονο επειδη καποιοι ζητουν ενα αναλυτικο review... αν θελεις να δεις τι δουλευει και τι οχι μπορεις να δοκιμασεις.

οσο για αυτα που ανεφερες, νομιζω οτι ειναι σοβαροτερο για καποιους το οτι (μαλλον) λυθηκε το προβλημα με τα πληκτρα παρα αυτα που λες ( που αν ισχυουν, γιατι εγω δεν ειδα κατι τετοιο, θα λυθουν σε καποια αναβαθμιση συντομα) ... αυτα ολα παντα φιλικα και οχι με το υφος του δικου σου μηνυματος...

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα κάνουν όσοι αναβάθμισαν σε ICS να κάνουν ένα σοβαρό και ουσιαστικό έλεγχο στις λειτουργίες του τηλεφώνου και όχι μόνο αν συνδέεται στο wifi. Και γράφουν ότι όλα καλά και διαβάζει ο κόσμος και τρέχει μετά να κάνει rollback με root και τρέχα γύρευε!

Εδώ το talk.sonymobile.com, το επίσημο φόρουμ της κινητής sony έχει βουίξει απ' το κράξιμο για ΣΟΒΑΡΑ bugs που έχει το ICS στο Xperia Mini/Mini Pro και σεις λέτε ότι είναι μια χαρά? Αν διαβάσετε τα σχετικά φόρουμ στο site της sony θα δείτε τι γίνεται.

Το πιο σοβαρό, μειωμένη ποιότητα της φωτογραφικής μηχανής και lags κατά τη λήψη 720p video! Επίσης κατά τη λήψη βίντεο ο ήχος ΔΕΝ είναι πλέον στερεοφωνικός! Αν απενεργοποιήσεις το image stabilizer τότε απ' ότι λένε δεν έχει πρόβλημα στο lag του βίντεο.

Επίσης το notification led ΔΕΝ ανάβει αν σου έρθει SMS ενώ η οθόνη είναι κλειδωμένη. Μόνο αν λάβεις το μήνυμα την ώρα που είναι ξεκλείδωτη ανάβει!Τι να το κάνεις τότε αφού ήδη έχεις δει το SMS που ήρθε!

Πολλά απαιτητικά παιχνίδια, κυρίως 3D, ψιλοσέρνονται. Προφανώς η συσκευή δεν σηκώνει εύκολα το απαιτητικό ICS. Και με όλα αυτά τα bloatware που μας φορτώνουν οι εταιρείες, τα πράγματα χειροτερεύουν! Βέβαια η αναβάθμιση έχει μια εφαρμογή μέσω της οποίας μπορεί ο χρήστης να απενεργοποιήσει όσες εφαρμογές θέλει (όχι να τις απεγκαταστήσει), αλλά δεν ξέρω στην προκειμένη περίπτωση των παιχνιδιών έχει αυτό και τόσο αποτέλεσμα.

 

Δείτε εδώ περισσότερα και θα καταλάβετε: http://talk.sonymobile.com/message/218173

 

Μάλλον βιάστηκε η sony και για διαφημιστικούς λόγους πέταξε ένα update αποτυχία. Τι να το κάνω αν μια συσκευή με ένα λειτουργικό σύστημα (GB) που δουλεύει ήδη ρολόι, της βάλω και καλά την πιο καινούργια έκδοση που έχει ελάχιστες καινούργιες χρηστικές λειτουργίες, αλλά μειώνει ένα σωρό άλλες βασικότατες? Δεν νομίζω να αναβαθμίσω τη συσκευή μου. Θα περιμένω μήπως και ΑΝ διορθωθούν αυτά τα σημαντικότατα προβλήματα σε μελλοντικές αναβαθμίσεις. Το ελπίζω, αλλιώς θα παραμείνω στο GB απ' το οποίο είμαι ΠΟΛΥ ικανοποιημένος.

 

Μπορεί κανένας να γράψει λοιπόν μια σοβαρή ανασκόπιση, να δούμε τι παίζει? Μακάρι να μην υπάρχει πρόβλημα, για να κάνω και γω την αναβάθμιση. Και γω εννοείται ότι θέλω το ICS στο κινητό μου (ποιος δε το θέλει?), αλλά πραγματικά προτιμώ μια συσκευή που δουλεύει σφαίρα και χωρίς το παραμικρό bug, όπως είναι τώρα με το 2.3.4.;)

 

Εσύ έκανες αναβάθμιση; Αν όχι, καλό θα ήταν να μιλάς από προσωπική πείρα κι όχι από αυτά που διαβάζεις. Εγώ που δεν έχω κάνει, δεν λέω τίποτα..

 

Ο λόγος είναι πως για τον κάθε ένα, κάτι είναι σημαντικό και κάτι άλλο όχι. Εγώ έχω ακούσει πως το mini πετάει με 4.0 π.χ.

 

Να μιλάμε από προσωπική πείρα είναι καλύτερα, ή αν όχι, να μιλάμε με ενημερωτικό ύφος και όχι να καταδικάζουμε αυτούς που λένε πως τους αρέσει το τηλ. καλύτερα με την αναβάθμιση ! :s

Edited by mariosx
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παντα φιλικα θα ηθελα να σου υπενθυμισω οτι εδω ειμαστε μια παρεα και οτι κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να ψαξει κατι που δεν τον ενδιαφερει απλα και μονο επειδη καποιοι ζητουν ενα αναλυτικο review... αν θελεις να δεις τι δουλευει και τι οχι μπορεις να δοκιμασεις.

οσο για αυτα που ανεφερες, νομιζω οτι ειναι σοβαροτερο για καποιους το οτι (μαλλον) λυθηκε το προβλημα με τα πληκτρα παρα αυτα που λες ( που αν ισχυουν, γιατι εγω δεν ειδα κατι τετοιο, θα λυθουν σε καποια αναβαθμιση συντομα) ... αυτα ολα παντα φιλικα και οχι με το υφος του δικου σου μηνυματος...

 

Ακριβώς αυτό. Δεν θέλω να επεκταθώ κ να γίνει άσχημος ο τρόπος μου μια κ με κάλυψε ο alfa. Απλώς μερικοί καλό είναι να μην γράφετε λες κ σας χρωστάνε.

Αυτό με το led ισχύει κ σε μένα. Στα υπόλοιπα ούτε εγώ είδα κάτι.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Η κυρά Sony είχε ενημερώσει παλιότερα ότι θα πρέπει να σκεφτούν καλά οι κάτοχοι της σειράς xperia του 11 για την αναβάθμιση σε ics. Είχε προειδοποιήσει ότι θα κάτσει βαριά.

οπότε δεν νομίζω να την έδωσε για διαφημιστικούς λόγους.

Πάντα φιλικά.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μόλις ανακάλυψα ότι τα κολληματα αρχιζουν μολις κλείσω την εφαρμογη του facebook. Το εκανε και πριν με το update αλλα και μετα με το clear install.. το κανει και σε αλλον αυτο; Ο τροπος που χρησιμοποιω για να το ξεκολλησω ειναι το clear cache του App2sd
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε λίγο ορισμένοι... Το "καλά θα κάνουν ορισμένοι να..." το έγραψα γι' αυτούς τους ίδιους που έκαναν την αναβάθμιση πρώτα απ' όλα. Για να μην τρέφουν αυταπάτες. Καλύτερα να δουν τις ατέλειες από τώρα παρά ξαφνικά μετά από καιρό, όταν θα παν π.χ. να τραβήξουν ένα βιντεάκι και βρεθούν προ εκπλήξεων.

Εννοείται ότι δεν οφείλει κανένας σε κανένα τίποτα. Όπως και γω δεν όφειλα να σας ενημερώσω για τα bugs που αναφέρθηκαν. Δεν το έκανα για την πάρτη μου και δε νομίζω το ύφος μου να ήταν τόσο τραγικό.

Αν θέλει λοιπόν να βοηθήσει κανένας την "παρέα", ας γράψει κάτι για τα bugs που ανέφερα. Κυρίως του βίντεο. Όχι όμως με το μάτι, "είναι καλό το βίντεο". Ας κάνει έναν έλεγχο με το mediainfo, να δει αν είναι τα fps 20-25 αντί για 30 που ήταν με το GB και ας ακούσει τον ήχο με ακουστικά για να καταλάβει αν είναι mono ή όχι.

Δεν το κάνω εγώ, γιατί δεν πήρα το κινητό μου για να κάνω πειράματα. Το rollback δεν είναι απλή υπόθεση. Αν ήταν και γινόταν με το pc companion ή το update service θα το έκανα. Ούτε έχω απαίτηση να κάνει κανένας φυσικά την αναβάθμιση για να μου πει αν είναι εντάξει. Νομίζω όμως από αυτούς που επέλεξαν και την έχουν κάνει ήδη, κάποιος θα μπορεί να κάνει έναν απλό έλεγχο και να κάνει ένα post για την "παρέα".

Αυτά για να μην παρεξηγιόμαστε...

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά παίδες. Ανέβηκε απότομα η θερμοκρασία και είπατε να εναρμονιστείτε, ε...?:devil:

Φίλε SkyHi, σωστές εν μέρει οι παρατηρήσεις σου. Σκέψου, όμως, πως σχεδόν όλοι στην παρέα του xperia mini το σημαντικότερο (και σοβαρότερο όπως αποδεικνύεται από πάμπολλα posts) πρόβλημα που αντιμετώπιζαν ήταν η υπερθέρμανση των πλήκτρων αφής και κατ' επέκταση η προσωρινή "αχρήστευση" του κινητού. Οπότε, μετά την εγκατάσταση αυτό θα δουν (δούμε) αν έχει επιλυθεί. Τα υπόλοιπα προφανώς δεν αμφιβάλλω πως ισχύουν (αν και προσωπικά δεν διαπίστωσα κάτι ανάλογο στο λίγο χρονικό διάστημα), ωστόσο θα χρειαστεί λίγος καιρός μέχρι να αποκτήσουν ...καθολικό και μόνιμο χαρακτήρα, όπως η υπερθέρμανση.

Αυτά τα ολίγα από εμένα, με τη φιλικότερη και χαλαρότερη των διαθέσεων. :wink:

"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε λίγο ορισμένοι... Το "καλά θα κάνουν ορισμένοι να..." το έγραψα γι' αυτούς τους ίδιους που έκαναν την αναβάθμιση πρώτα απ' όλα. Για να μην τρέφουν αυταπάτες. Καλύτερα να δουν τις ατέλειες από τώρα παρά ξαφνικά μετά από καιρό, όταν θα παν π.χ. να τραβήξουν ένα βιντεάκι και βρεθούν προ εκπλήξεων.

Εννοείται ότι δεν οφείλει κανένας σε κανένα τίποτα. Όπως και γω δεν όφειλα να σας ενημερώσω για τα bugs που αναφέρθηκαν. Δεν το έκανα για την πάρτη μου και δε νομίζω το ύφος μου να ήταν τόσο τραγικό.

Αν θέλει λοιπόν να βοηθήσει κανένας την "παρέα", ας γράψει κάτι για τα bugs που ανέφερα. Κυρίως του βίντεο. Όχι όμως με το μάτι, "είναι καλό το βίντεο". Ας κάνει έναν έλεγχο με το mediainfo, να δει αν είναι τα fps 20-25 αντί για 30 που ήταν με το GB και ας ακούσει τον ήχο με ακουστικά για να καταλάβει αν είναι mono ή όχι.

Δεν το κάνω εγώ, γιατί δεν πήρα το κινητό μου για να κάνω πειράματα. Το rollback δεν είναι απλή υπόθεση. Αν ήταν και γινόταν με το pc companion ή το update service θα το έκανα. Ούτε έχω απαίτηση να κάνει κανένας φυσικά την αναβάθμιση για να μου πει αν είναι εντάξει. Νομίζω όμως από αυτούς που επέλεξαν και την έχουν κάνει ήδη, κάποιος θα μπορεί να κάνει έναν απλό έλεγχο και να κάνει ένα post για την "παρέα".

Αυτά για να μην παρεξηγιόμαστε...

 

Το επικριτκό σου ύφος σχολιάστηκε κι όχι το αν υπάρχουν bugs. Δεν σου ζήτησε κανείς να τα αναφέρεις. Ήθελες και το έκανες. Και καλά έκανες. Πρέπει, όμως, να καταλάβεις πως όταν θες να μάθεις αν υπάρχει κάποιο bug σαν αυτό που διάβασες, λες: "Παιδιά, διάβασα αυτό κι αυτό, μπορεί να το δει κάποιος που έκανε την αναβάθμιση;".. Δεν τη λες σε όσους δεν κάθισαν να σου κάνουν αναλυτικό review επειδή δεν θέλεις να κάνεις πειράματα. Καλά κάνεις και δε θες, ο καθένας επιλέγει τον τρόπο που θα χειριστεί τη συσκευή του και καταλαβαίνω την δική σου επιλογή να μη θες να παίξεις.

Όπως, όμως, εσύ δεν πήρες το κινητό για να κάνεις πειράματα, ο άλλος δεν το πήρε να τραβάει φωτογραφίες κι ο τρίτος δεν το πήρε να τραβάει βίντεο, ώστε να νιώσει την ανάγκη να μετρήσει και τα fps. Έτσι δεν τα κοίταξε και δεν τα ανέφερε.

Μην ξεχνάς ποτέ ότι ο καθένας έχει διαφορετικές προτεραιότητες και σύμφωνα με αυτές κρίνει. Να σου δώσω ένα παράδειγμα;

Το mini μου 3 μέρες πριν την αναβάθμιση άρχισε να κάνει τα τρελά του με την υπερθέμανση στα πλήκτρα αφής. Μετά το update δείχνει να είναι μια χαρά. Αν υποθέσουμε ότι το update, λοιπόν, λύνει το πρόβλημα, ακόμα κι αν ίσχυαν όλα τα bugs που ανέφερες τα θεωρώ ασήμαντα μπροστά σε κάτι που κάνει αδύνατη την ορθή χρήση του κινητού και το αντιμετωπίζει πολύς κόσμος εδώ μέσα. Άρα αυτό θα αναφερθεί πρώτο. Παρόλα αυτά το βίντεο το βλέπω μια χαρά και τις φωτό, επίσης.

Αυτά και πάντα φιλικά.:)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 2 μερες συμβιωσης με το παγωτο μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενος.επισης χαιρομαι στο οτι (μαλλον)λυθηκε το προβλημα της υπερθερμανσης.εχω μια ερωτηση ομως.σας φαινεται οτι το κινητο ανεβαζει πιο ευκολα και γρηγορα θερμοκρασια απο οτι με την 2.3?χθες με περιπου 20 λεπτα 3g ιντερνετ μολις το εκλεισα ειδα (με το elixir) 44 βαθμους θερμοκρασια.και γενικα με χρηση τα 39 και 40 βαθμοι ειναι τακτικα την στιγμη που με την 2.3 πανω απο 38 δεν ειχα δει(με την ιδια χρηση).βεβαια το κινητο λειτουργει υποδειγματικα οποτε δεν αγχωνομαι:)
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω να πέσουν λίγο οι τόνοι. Συζητάμε όμορφα και αρμονικά. Τα bugs όντως είναι γνωστά.

 

Βρίσκω πολύ άδικο όμως να συγκρίνουμε την ICS με την GB ειδικά όταν η πρώτη είναι σε πρώιμο στάδιο. Θα δεχόμουν μια σύγκριση και πήγαινα στην 2.3 αν μετά από 2-3 updates τα προβλήματα παρέμεναν. Μέχρι τότε συζητάμε πολιτισμένα. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κι εγω με φλαστουλ περασα το παγωτο γιατι απελπτιστηκα να περιμενω...απλα φανταστικο!!!! απλα το screen off and lock οταν μ κλεινει την οθονη κανει καπακι ενα αναβοσβησμα στα αφης και μετα κλεινει..ειναι φυσιολογικο???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω μια απορια. Εχω το mini pro και οταν παω στο update center για να δω μηπως εχω καμια αναβαθμιση μου λεει παντοτε οτι εχω την τελευταια αλλα οταν το συνδεω με τον υπολογιστη και το sony pc companion μου βρισκει ενημερωση. Μονο απο τον υπολογιστη γινεται η ενημερωση??
Link to comment
Share on other sites

Η Sony είχε ανακοινώσει ότι η αναβάθμιση σε ICS θα είναι διαθέσιμη μόνο από υπολογιστή και όχι από το κινητό (OTA). Κι αυτό ώστε όσοι δεν θέλουν την αναβάθμιση για τους γνωστούς λόγους της μείωσης της απόδοσης, να μην παίρνουν συνέχεια ειδοποιήσεις ότι υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση και τους σπάει τα νεύρα.:D

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα, έχω το st15i και έβαλα παγωτό, μήπως ξέρει κανέις για πρόγραμμα επεξεργασίας της registry; Εντυπώσεις θα έχω μόλις του αλλάξω τα φώτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα, έχω το st15i και έβαλα παγωτό, μήπως ξέρει κανέις για πρόγραμμα επεξεργασίας της registry; Εντυπώσεις θα έχω μόλις του αλλάξω τα φώτα.

Περιμένω πως και πως φίλε μου! :w00t: Να τσεκάρεις αν θες τα bugs που προανέφερα.

registry δεν έχει το android, όπως και το linux στον πυρήνα του οποίου βασίζεται. Εκτός κι αν εννοείς κάτι άλλο.

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

το λεντ αναβει σε κανενα?

το led αναβει στην φορτιση και στηναναπαντητη κληση... στα sms δεν αναβει (προς το παρον)

Link to comment
Share on other sites

βίντεο δεν είχα τραβήξει και πριν, τα μυνήματα τα έπερνα είδηση όταν τα έβλεπα στην οθόνη, παιχνίδια δεν εχω παίξει μέχρι τώρα, αυτά για να δείτε πόσο νέος είμαι για έλεγχο. Το wifi μέρχι στιγμής δουλεύει όπως πριν (το μόνο που δούλευα). Για την registry έχω την εικόνα των windows, δλδ κάπου που κρατούνται τα στοιχεία των προγραμμάτων που φορτώνω. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

το led αναβει στην φορτιση και στηναναπαντητη κληση... στα sms δεν αναβει (προς το παρον)

 

δοκιμασε handcent sms αλλα να μην βαλεις ειδοποιηση με led και κατεβασε και το blink και επελεξε ειδοποιηση στα sms μεσω blink μονο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το λεντ αναβει σε κανενα?

Δεν έχω αναβαθμίσει ακόμα σε παγωτό και δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά δεν γίνεται τίποτα με το Blink σχετικά με το led Και τα SMS???

https://play.google.com/store/apps/details?id=imoblife.blink&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImltb2JsaWZlLmJsaW5rIl0.

Αν το δοκιμάσει κάποιος ας ενημερώσει...

 

Edit: Γειά σου ρε Κωνσταντίνε... με πρόλαβες!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αναβαθμίσει ακόμα σε παγωτό και δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά δεν γίνεται τίποτα με το Blink σχετικά με το led Και τα SMS???

https://play.google.com/store/apps/details?id=imoblife.blink&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImltb2JsaWZlLmJsaW5rIl0.

Αν το δοκιμάσει κάποιος ας ενημερώσει...

 

Edit: Γειά σου ρε Κωνσταντίνε... με πρόλαβες!!!

 

:) :)

Στο Ray works like charm με 4.0.4

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Παιδια μετα την αναβαβ. του μινι μου προσεξα οτι η φωτογραφιες ειναι πιο ευκρινέστατη και με μεγαλητερη χωρητικότητα, 1.5Mb, και η 10 ειχαν τετοιο μεγεθος

ολες η παλιες που ειχα μεσα καμια 300αρα ειναι απο 200κβ μεχρι 800

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...