Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως έχω πει και σε προηγούμενο ποστ μου, δεν θα πάθουμε και τίποτα να παραμείνουμε ως έχουμε για κάποιο καιρό. Οκ έχουν αργήσει αλλά θα ζήσουμε και χωρίς ICS νομίζω. :)

Αλλά και όταν με το καλό έρθει, δε νομίζω να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι. Όλο και κάτι θα μας ενοχλεί, όλο και κάτι δεν θα μας κάτσει καλά στο μάτι και θα το συζητάμε εδώ. Λύσεις σε τυχόν προβλήματα που θα τις ποστάρουμε εδώ για να βοηθά ο ένας τον άλλον. Θα περάσουμε καλά :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@mimis82 κι εδω μια απο τα ιδια.......καθε πρωι τσεκαρω και παει λεγοντας... :(((

Παντος για τα κολληματα που λενε οτι τρωει το παγωτο σε βιντεακια που το βλεπω μια χαρα τρεχει....

Edited by aris95
Link to comment
Share on other sites

@mimis82 κι εδω μια απο τα ιδια.......καθε πρωι τσεκαρω και παει λεγοντας... :(((

Παντος για τα κολληματα που λενε οτι τρωει το παγωτο σε βιντεακια που το βλεπω μια χαρα τρεχει....

 

Παιδιά το παγωτό δεν είναι και κάτι που θα αλλάξει σε πολλά το κινητό. Εγώ που το έχω στο s2 (και θα το βάλω τώρα και στο mini pro της κοπέλας μου) το έχω βαρεθεί ήδη. και κάποια προγράμματα όπως το fuel log δεν παιζουν σε 4αρι. Εχει βαιβαια καποια add on όπως το face unlock που είναι ψαροτικο αλλά από ταχύτητα δεν έχει και μεγάλη διαφορά. Επίσης η μπαταρία πέφτει λίγο γρηγορότερα (στο s2, ελπίζω στο mini pro όχι) και το μενού που βγαίνει κάθετα σαν την έναρξη των windows περίπου και το interface του ευρετηρίου των τηλεφώνων που το έχουν αλλάξει δεν μου αρέσει και πολύ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι διαβαζω γενικα σε αλλους αρεσει σε αλλους οχι....αλλοι μιλανε για φοβερη ανανεωση κι αλλοι για μικροαλλγες................συμπερασμα το καλυτερο ειναι να βγαλει ο καθενας συμπερασματα απο δικη του εμπειρια (γνωμη μου)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παγωτό δεν είναι και κάτι που θα αλλάξει σε πολλά το κινητό. Εγώ που το έχω στο s2 (και θα το βάλω τώρα και στο mini pro της κοπέλας μου) το έχω βαρεθεί ήδη. και κάποια προγράμματα όπως το fuel log δεν παιζουν σε 4αρι. Εχει βαιβαια καποια add on όπως το face unlock που είναι ψαροτικο αλλά από ταχύτητα δεν έχει και μεγάλη διαφορά. Επίσης η μπαταρία πέφτει λίγο γρηγορότερα (στο s2, ελπίζω στο mini pro όχι) και το μενού που βγαίνει κάθετα σαν την έναρξη των windows περίπου και το interface του ευρετηρίου των τηλεφώνων που το έχουν αλλάξει δεν μου αρέσει και πολύ.

 

Αυτό που περιγράφεις είναι το interface η Samy δεν το άλλαξε και πολύ σε σχέση με το TW του GB. Το θέμα όμως με αυτά είναι υποκειμενικό όπως πχ σε άλλους αρέσουν τα xp σε άλλους τα win7 σε άλλους το linux και πάει λέγοντας. Σαν πυρήνας λειτουργικού πάντως το ICS από τους ειδήμονες θεωρείται ανώτερο σαφώς από το GB. Από κει και πέρα είναι θέμα και το τι υλοποίηση κάνει η κάθε εταιρία. Αυτά όμως είναι εκτός θέματος.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις πως μπορουμε να βαλουμε καποιο mp3 για ηχο ξυπνητηριου?

Πηγαινω στην εφαρμογη ειδοποιεισεις του κινητου και εκει που λεει ηχος κλησης μου βγαζει μονο 8 ηχους του κινητου και το αθορυβο!

Παλιοτερα θυμαμαι οτι μπορουσα να βαλω και δικους μου ηχους. Τωρα γιατι δε τη βρισκω αυτη την επιλογη?

Εχω την τελευταια εκδοση λογισμικου που τελειωνει σε .69!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις πως μπορουμε να βαλουμε καποιο mp3 για ηχο ξυπνητηριου?

Πηγαινω στην εφαρμογη ειδοποιεισεις του κινητου και εκει που λεει ηχος κλησης μου βγαζει μονο 8 ηχους του κινητου και το αθορυβο!

Παλιοτερα θυμαμαι οτι μπορουσα να βαλω και δικους μου ηχους. Τωρα γιατι δε τη βρισκω αυτη την επιλογη?

Εχω την τελευταια εκδοση λογισμικου που τελειωνει σε .69!

 

Πηγαίνεις εκεί που πας και επιλέγεις βιβλιοθήκη μουσικής, εκεί θα βρεις όλα σου τα mp3 :cool:

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω το ICS να έρθει σύντομα και να είναι καλύτερο απο την τελευταία έκδοση που φοραώ τώρα (.062) γιατί πραγματικά έχει αρχίσει και τα παίζει το κινητό... Το σήμα χάνεται κάθε 3 και λίγο, το WiFi ξεσυνδέεται καθε 3 και λίγο και όταν μιλάω στο κινήτο η σύνδεση είναι χάλια. Αυτά τις τελευταίες 2 εβδομάδες, χωρίς να έχω αλλάξει κάτι...

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

. . . Σαν πυρήνας λειτουργικού πάντως το ICS από τους ειδήμονες θεωρείται ανώτερο σαφώς από το GB . . .
Ο πυρήνας θα είναι μάλλον ίδιος μ' αυτόν που ήδη έχουμε (Linux kernel 2.6.32.9). Τουλάχιστον αυτό έγινε με τα Xperia Arc και Neo και δεν πιστεύω ν' αλλάξει κάτι για τα δικά μας μοντέλα.
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω το ICS να έρθει σύντομα και να είναι καλύτερο απο την τελευταία έκδοση που φοραώ τώρα (.062) γιατί πραγματικά έχει αρχίσει και τα παίζει το κινητό... Το σήμα χάνεται κάθε 3 και λίγο, το WiFi ξεσυνδέεται καθε 3 και λίγο και όταν μιλάω στο κινήτο η σύνδεση είναι χάλια. Αυτά τις τελευταίες 2 εβδομάδες, χωρίς να έχω αλλάξει κάτι...

 

Εμενα παντως μια χαρα μου παιζει! Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι τα πληκτρα αφης τρελαινονται οταν ανεβαινει η θερμοκρασια. Ευτυχως δε μου το κανει συχνα! Περιμενω να δω αν θα διορθωθει το προβλημα με το νεο android γιατι βαριεμαι να το παω για σερβις! :p

Link to comment
Share on other sites

Ο πυρήνας θα είναι μάλλον ίδιος μ' αυτόν που ήδη έχουμε (Linux kernel 2.6.32.9). Τουλάχιστον αυτό έγινε με τα Xperia Arc και Neo και δεν πιστεύω ν' αλλάξει κάτι για τα δικά μας μοντέλα.

 

Όταν λέω πυρήνας εννοώ την δομή και την λειτουργία του Λειτουργικού προγράμματος όχι τον kernel του κινητού.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

καταρχήν να ζητήσω συγγνώμη για την ερώτηση αλλά προσπαθώ να βρω τη διαδικασία για επαναφορά του st15i μου σε κατάσταση όπως ακριβώς όταν το πρωτοάνοιξα. Θέλω να το δώσω και πρέπει να διαγραφούν όλα , καθώς και να καθαρίσει η κάρτα sd από όσα έχουν εγκατασταθεί .

 

Δε με νοιάζουν τα δεδομένα να τα πάρω backup.

 

To κινητό είναι root σε 4.0.2.Α.0.42.

 

Αν υπάρχει κάπου οδηγός αν είναι εύκολο να μου τον υποδείξετε .

 

Σάς ευχαριστώ .

Edited by mspant
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα επαναφορά ρυθμίσεων μέσα από το κινητό και ενεργοποιώντας και τον καθαρισμό της sd

 

1. δεν έχασε το root

2. διέγραψε τελείως την sd, δεν είχα πάρει backup την sd όταν το αγόρασα και τώρα είμαι με την αμφιβολία μήπως αυτά που είχε η κάρτα χρειάζονται. Αν τα έχει κάποιος φίλος και μπορεί να τα δώσει ..

 

Το κινητό είναι αγορά από cosmote.

 

Ευχαριστώ

 

Καλησπέρα,

 

καταρχήν να ζητήσω συγγνώμη για την ερώτηση αλλά προσπαθώ να βρω τη διαδικασία για επαναφορά του st15i μου σε κατάσταση όπως ακριβώς όταν το πρωτοάνοιξα. Θέλω να το δώσω και πρέπει να διαγραφούν όλα , καθώς και να καθαρίσει η κάρτα sd από όσα έχουν εγκατασταθεί .

 

Δε με νοιάζουν τα δεδομένα να τα πάρω backup.

 

To κινητό είναι root σε 4.0.2.Α.0.42.

 

Αν υπάρχει κάπου οδηγός αν είναι εύκολο να μου τον υποδείξετε .

 

Σάς ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

καταρχήν να ζητήσω συγγνώμη για την ερώτηση αλλά προσπαθώ να βρω τη διαδικασία για επαναφορά του st15i μου σε κατάσταση όπως ακριβώς όταν το πρωτοάνοιξα. Θέλω να το δώσω και πρέπει να διαγραφούν όλα , καθώς και να καθαρίσει η κάρτα sd από όσα έχουν εγκατασταθεί .

 

Δε με νοιάζουν τα δεδομένα να τα πάρω backup.

 

To κινητό είναι root σε 4.0.2.Α.0.42.

 

Αν υπάρχει κάπου οδηγός αν είναι εύκολο να μου τον υποδείξετε .

 

Σάς ευχαριστώ .

 

Θες να γίνει και Unroot; Αν δεν θες (Δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις αφού πια με root δεν χάνετε η εγγύηση) Ο ποιο απλός και εύκολος τρόπος είναι: Ρυθμίσεις -> Απόρρητο -> Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Θες να γίνει και Unroot; Αν δεν θες (Δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις αφού πια με root δεν χάνετε η εγγύηση)

 

Aλήθεια; Ισχύει κάτι τέτοιο;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καπου στο xda διαβασα για αναβαθμιση των μινι 15 Ιουνιου ο.0..Υπαρχει τετοια περιπτωση???

Τι εννοείς αν υπάρχει τέτοια περίπτωση??? Από τον Νοέμβριο του 2011 έχει ανακοινώσει η Sony ότι θα αναβαθμιστούν όλα τα Xperia μοντέλα του 11 στην ICS...

Link to comment
Share on other sites

Καπου στο xda διαβασα για αναβαθμιση των μινι 15 Ιουνιου ο.0..Υπαρχει τετοια περιπτωση???

 

Πλάκα κάνετε;;; περιμέναμε αυτή την εβδομάδα, ειλικρινά σας μιλάω αν είναι να γίνει 15 Ιουνίου, θα το πετάξω από το μπαλκόνι, δεν μπορώ

να περιμένω άλλο! :angry::angry::angry::angry:

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Οχι εννοω να παει τοσο αργα...

 

Πλάκα κάνετε;;; περιμέναμε αυτή την εβδομάδα, ειλικρινά σας μιλάω αν είναι να γίνει 15 Ιουνίου, θα το πετάξω από το μπαλκόνι, δεν μπορώ

να περιμένω άλλο! :angry::angry::angry::angry:

 

αυτο λεω κι εγω!!! τοσο αργα πια??ελεος

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

θα το πετάξω από το μπαλκόνι,

 

Πες μου που είναι το μπαλκόνι σου... :lol::lol::lol:

 

 

Σοβαρά τώρα... εγώ που είχα ξεκλείδωτο και τον bootloader έβαλα custom ROM με ICS. Πολλές αισθητικές αλλαγές και αρκετά πιο γρήγορο. Η μπαταρία επίσης τελειώνει πο γρήγορα αλλά αν ήσουν συνηθισμένος στο mini που δεν κρατούσε πολύ (με τις δικές μου απαιτήσεις) συνηθίζεται. Εγώ πάντως το συνήθισα. Έχει μερικά bugs που ελπίζω να διορθώσω με άλλο custom ROM αλλά εμένα μου άρεσε η αλλαγή...

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έρχομαι να δηλώσω και εγώ θύμα του ερασιτεχνισμού της SE. Το mini μου μετά από 5 λεπτά συνεχόμενης χρήσης τρελαίνεται!!!

Τα δύο κουμπιά αφής αρχίζουν να πατιούνται από μόνα τους και το τηλέφωνο τρελαίνετε!!!! όπως βρήκα υπάρχουν χιλιάδες χρίστες με το ίδιο πρόβλημα, δείτε το βίντεο που στέλνω παρακάτω!

 

Όσοι έχετε σκοπό να αγοράσετε το xperia mini ΜΗΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΙΚΟ!

 

Δείτε το VIDEO ΕΔΩ

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...